Skocz do zawartości

Silent Hill HD Collection


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie jest to opcja a) (świadczy o tym chociażby radio, które swoim "trzeszczeniem" informuje nas na bieżąco o zbliżającym się niebezpieczeństwie). Jeśli chodzi o opcje b) to zdecydowanie trafia ona w opis Silent Hill'a, choć wrogów jest jednak sporo, ale gra nie polega raczej na ich eksterminacji, ba, nawet sporo się przed nimi ucieka (szczególnie w "trójce") co dodaje dodatkowy wymiar strachu.

Silent Hill to zdecydowanie gra nastawiona na ciężki klimat więc jeśli tego oczekujesz od horroru to zdecydowanie się nie zawiedziesz. Silent to prawdziwy koszmar. W "dobrym" tego słowa znaczeniu. Serio, gra przypomina zły sen gdzie mimo tego że jesteśmy przerażeni to dążymy dalej w mrok... :D Polecam.

 

AvQ

Odnośnik do komentarza

Silent Hill , zwłaszcza i w sumie tylko i wyłacznie części 1-3 to najlepsze gry survival horror ever made. Nic lepszego do dziś nie powstało, fabularnie też jest majstersztykiem. Nie wiem jak zareagują dziś ludzie np. na takie SH2( zwłaszcza Ci którzy jeszcze nie grali), ale dla mnie, kogoś kto zna te gry w sumie już na pamięc, nawet dziś myśl o SH HD collection i ponownym odwiedzeniu tego "mojego" miejsca sprawia mi radość, niepokój, zachwyt itd. Taki jest SH, nie bez powodu ma tysiące fanów, bo jest po prostu kultowy. Szkoda tylko że na uwagę zasługują tylko SH 1, 2, i 3, reszta to już lekkie pomyje i wyciąganie kasy, choć i tak warto zagrać.

 

SH HD collection, czekam i jestem zadowolony, bo na jednej płycie dostanę gry które do dziś wielbię i wielbić będę. Szkoda jedynie że zabrakło na tej płytce części pierwszej, wtedy już by było wszystko.

Odnośnik do komentarza

Polemizowałbym, czy nic lepszego nie powstało. IMO seria Project Zero dostarcza takiej samej, a miejscami większej (PZ 2) dawki paniki. Jeśli w Silencie, pomimo spoconych łap, idziesz jednak dalej, to w "Projekcie" często człowiek dostaje taką blokadę, że siedzi przed telewizorem (oczywiście w słuchawkach, w nocy) i nie śmie ruszyć postacią choćby o krok.

Odnośnik do komentarza

Nie będzie lokalizacji, nigdy nie było w SH PL na konsolach. Patrząc, na inne kolekcje HD, w których nie dodają napisów PL, sądzę, że znowu połowa osób nic nie zrozumie i geniusz SH2 dalej będzie dla nich czymś niezrozumiałym do końca :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Polemizowałbym, czy nic lepszego nie powstało. IMO seria Project Zero dostarcza takiej samej, a miejscami większej (PZ 2) dawki paniki. Jeśli w Silencie, pomimo spoconych łap, idziesz jednak dalej, to w "Projekcie" często człowiek dostaje taką blokadę, że siedzi przed telewizorem (oczywiście w słuchawkach, w nocy) i nie śmie ruszyć postacią choćby o krok.

 

Fakt, Fatal Frame 2 też jest bardzo dobry, i straszy. Nigdy nie zapomnę momentu kiedy zaglądam aparatem przez okno i .... BUUU! Jednak mimo wszystko ta gra jest zbyt japońska i nie ma takiej fabuły jak SH.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie tylko troszkę za jasno...

 

Reszta wygląda lepiej niż na pierwszych screenach. Piszę to tylko na podstawie filmu bo screenów nie widzę, gdyż firma blokuje ;p

 

Co do Project Zero, które tam się przwinęło... echhh dali by taką kolekcję, kupiłbym pierwszego dnia :D PZ2 przeszedłem swego czasu wszystko na najwyższe rangi dla wszystkich ubrań :D

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Patrzę na te screeny i filmiki i nie wierzę. Odświeżone SH2 i SH3 wyglądają naprawdę tragicznie, pomijając już brak tak przecież oczywistego (wręcz obowiązkowego, przecież to Silent Hill (pipi)a) efektu mgły same lokacje prezentują się zdecydowanie zbyt jasno (po co teraz latarka?) i... czysto. Zdecydowanie nie czuć już tego syfu nadającego miejscówkom unikalny element rozkładu, zgnilizny. Klimat niesamowicie leci na pysk. Dafuq?

Edytowane przez Brik
Odnośnik do komentarza

Coś średnio im wyszła ta reedycja oprawy. Mam zamiar kupić ta kolekcję, bo nie grałem jeszcze nigdy w trzecią część a z opinii w Sieci wyczytałem, że to najstraszniejsza część.

Owszem, ale to dzięki efektowi zupełnego syfu, atakującego gałki oczne czystą, odrażającą grozą. Wypieprzenie z edycji HD tak ważnego aspektu jak mgła, noise effect, zasyfionych tekstur i zupełnego mroku zwyczajnie obnaża lokacje, czyniąc je przejrzystymi i mało strasznymi. Co może być strasznego w potworkach widocznych od horyzontu i sterylnych, rozjaśnionych lokacjach?:/
Odnośnik do komentarza

No problem w tym, że raczej nic tutaj nie przestraszy. Najbardziej byłem zdziwiony jak zobaczyłem jak mocno sterylne będą lokacje w SH3 HD. W wersji PS2 była mgła, półmrok. Tutaj zwyczajnie to wycięli. Nie bardzo rozumiem czemu.

 

Jak się okaże, że SH Collection HD nie będzie warte swojej ceny, to sięgnę po PC-ową wersję SH3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...