Skocz do zawartości

Silent Hill HD Collection


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

81ya7farejlaa15001.jpg

 

 

 

Nie ma jeszcze odpowiedniego tematu a po co spamować w temacie SH: Downpour. No tych gier chyba nikomu przedstawiać nie trzeba szczególnie SH2.

 

W skład kolekcji wejdą Dwójka i Trójka trochę biednie. Czemu nie wrzucili The Room lub innych bonusów jak w przypadku Kolekcji MGS pozostanie tajemnicą. No chyba, że szykują jakieś niespodzianki przed premierą. Obydwa Silenty zostaną podciągnięte do 720p, dostaną trophy czyli standard oraz ma zostać poprawiony soundtrack i głosy w SH2. Chociaż słowo poprawione niezbyt pasuje, poniżej próbka:

 

http://polygamia.pl/...ill_2.html?bo=1

 

Oficjalna okładka:

 

 

 

 

81ya7farejlaa1500.jpg

 

 

Krótkie porównanie z wersjami Ps2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UPb7jhs9GKY&feature=player_embedded

 

Jeżeli chodzi o datę premiery to przyznam się, że nie mogę znaleźć nic konkretnego. Najczęściej pada miesiąc październik, IV kwartał 2011 lub początek 2012 roku... No chyba, że ktoś ma dokładnie info.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jeden mały problem - pierwszy trailer zalinkowany w pierwszym poście to FAKE, gemaplay pochodzi z wersji PC i już jakiś czas temu zostało to potwierdzone.

 

Ktoś nieźle oszpecił screeny Silent Hilla 2 z PS2.

Dokładnie. Niedawno powtarzałem SH2 i SH3 na PS2 i utwierdziłem się w przekonaniu, że to jedne z najlepiej wyglądających gier tę konsolę, na pewno nie wyglądają tak źle, jak na materiałach porównawczych i rozdziałka nie ma nic do tego.

 

 

Tu jest więcej screenów z wersji HD:

http://she.townofsil...x-art-revealed/

 

Plus porównanie SH3, które tylko udowadnia, że zremasterowana wersja to kupa jakich mało. Jak można było tak spieprzyć grafikę w grze, w której gra świateł i cieni wypala swego czasu dziurę w czaszce? Pomijając wykastrowanie lokacji w barze, kompletnie nie rozumiem czemu na reszcie screenów w ogóle nie ma żadnego cieniowania - czemu Heather wygląda na równo oświetloną z każdej strony?

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza
Silent Hill tez wciskaja w wersji HD? Naprawde ta praktyka robi sie zenujaca proba wyciagniecia hajsu.

No ja mam w tej chwili wyjścia: albo kupić wersje HD, albo zaopatrzyć się w PS2 z oryginalnym SH2. W moją PeCetową wersję nie da się grać po prostu - na nowszych kartach graficznych pojawiają się jakieś dziwne glitche, są problemy z dźwiękiem (brak połowy odgłosów, po wyłączeniu przyśpieszenia sprzętowego są wszystkie ale z 2s lagiem), oraz zwiechy przed niektórymi animacjami. Nie mam zamiaru więcej męczyć się z tym gównem.

 

Nadal martwi mnie jedynie dubbing, może ostatecznie nie okaże się taki zły, ale zaprezentowane próbki zniechęciły mnie tylko. No i jeszcze Sh3 HD z wykastrowaną grafą.

Odnośnik do komentarza

No ale pełnoprawny, nowy Silent Hill (Downpour) też wychodzi. A Silent/nowy tytuł na poziomie SH2 zapewne nigdy nie powstanie. Bo to gra z kategorii unikaty, wyjątkowa w swoim rodzaju wątpię żeby kiedyś coś jej dorównała w swoim gatunku.

 

A tak można znowu nacieszyć się tym tytułem lub obadać jak ktoś nigdy nie grał.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Panowie, spokojnie. Ja tu wcale nie narzekam na serie Silent Hill bo jestem fanem; tylko na tendencje do wydawania coraz wiekszej liczby zremasterowanych tytulow sprzed lat. Coraz wiecej takich produkcji. Wole pelnoprawny, nowy tytul na poziomie SH2. ;]

 

Ale trzeba zrozumieć to że nikt do zakupu nikogo nie zmusza. Przypominam że SH2 wyszedł w 2001 roku i na 100% wielu ludzi nie grało bo zwyczajnie nie miało możliwości. Ci co przeszli to na PS2, Xa czy PC mogą być zdegustowani VA (choć nie muszą) ale nowi gracze myślę że nie odczują różnicy a będą mogli zagrać w gry moim zdaniem fenomenalne.

Ja kupię ponieważ uwielbiam Silent Hill a nie mam już ani PSXa ani PS2, poza tym lubię kolekcjonować gry od kiedy mam nową konsolę. :) Metale również zakupię ponieważ nie miałem czasu kiedyś ich ograć a teraz będzie idealnie.

 

EDIT:

"I think we are close to a solution with Konami that will put the original voices back into the HD release. Tomm Hulett called me. We had a nice chat. I am 95% sure we are going to get a Win-Win ending. All I need to do is find the damn bowling alley and talk to that guy... What was his name again? =)"

 

Info z facebooka, można mieć nadzieję. :)

Edytowane przez ziobrovski
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jejku, grafika SH3 nadal jest OKROPNA. Do jasnej cholery, czemu oni kompletnie wywalili z gry coś takiego, jak cieniowanie postaci i obiektów? Najlepiej to widać na screenie, na którym Heather celuje do małego różowego potwora - i ona i on są jednolicie oświetleni, na reszcie screenów to samo. Identyczna wpadka była niestety głównym problemem konwersji SH2 na PC. Silent Hill 3 wyglądało już jak należy.

 

Dalej - ze scenki z Heather i Douglasem w aucie wycięto efekt deszczu osiadającego i spływającego po szybie, który był swego czasu dość nowatorskim i świetnym efektem. Ech.

 

No i akurat przy okazji - gameplay z Silent Hill 3 w wersji HD: http://www.ps3site.p...6668#more-96668

 

Cały czas mam wrażenie, że to wygląda gorzej niż pecetowa wersja, niestety. I jeszcze bardziej rzuca się w oczy totalny brak cieniowania - Heather i potwory są w tych ciemnościach jednolicie jasne. Nawet pies oświetlany latarką wygląda ciągle tak samo.

 

Lol - obiekty w sklepie z pamiątkami nie rzucają cieni, jeszcze lepiej. Jeśli to jest już ostateczna wersja, to ja wysiadam.

 

Dalej - schody prowadzące do kolejki - ZERO cieni i w dodatku paskudny framerate drop.

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Reczywiście.. wygląda to gorzej niż na PS2.

Mam 3 teorie :P

To wczesna wersja i jeszcze nie ma cieni z PS2.

To wczesna wersja i nie ma cieni z PS2, które zastąpią nowym cieniowaniem ("dzisiejszym").

Celowo obniżyli poziom grafiki, żeby nie wyszło na to, że gra z PS2 wygląda lepiej niż te nowe Silent Hille (bo szczerze.. to Homecoming pod większością względów wygląda dużo słabiej niż SH3 czy SH4) :P

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Aj ludzie, mieszacie mi teraz :P Jako że ostatnio zacząłem nadrabiać serie SH, którą zawsze omijałem nie wiem czemu, to chciałem poczekać na HD collection i pyknąc w 2 i 3 na klocku. I teraz nie wiem czy czekać, czy grać na PS2 :P

SH2 przeszedłem jakiś rok temu, a SH3 tak z 2 miechy temu i grafa robiła wrażenie nawet na HDTV. Największe wrażenie robiły właśnie światło i cienie (szczególnie w trójce), które w remake'u mają wyglądać słabo. Ja bym się nie zastanawiał i grał na PS2 no chyba, że jesteś takim typowym next-genowym HD estetą i musisz mieć wszystko w HD bo każdy najmniejszy ząbek ci przeszkadza. Wtedy masz problem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...