Skocz do zawartości

Silent Hill HD Collection


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Więc jak ktoś ma kineskopa i PS2/Xbox to lepiej zagrać w Silenty na tym sprzęcie. Dla mnie HD kolekcje są dobre, bo obecnie mam tylko LCD i PS3. Choć mam w planach powrót do retro, ale na razie tyle gier jest nowych i tyle zaległych że o tym nie myślę.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Zgadza się. Więc jak ktoś ma kineskopa i PS2/Xbox to lepiej zagrać w Silenty na tym sprzęcie. Dla mnie HD kolekcje są dobre, bo obecnie mam tylko LCD i PS3. Choć mam w planach powrót do retro, ale na razie tyle gier jest nowych i tyle zaległych że o tym nie myślę.

Najlepsze rozwiązanie aby pograć w należytej jakości w np. Silent Hill 2 to odpalić tytuł w 480p na Xboxie podłączonym kablem komponent do TV CRT HD marki Philips. 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tez czytalem same negatywne opinie i obawialem sie jak to jest z jakoscia wersji HD. Niby mgla gorzej wyszla/czy wcale jej nie bylo. Podejrzewam, ze te narzekania mialy glownie miejsce przed pojawieniem sie patcha. Z oryginalna wersja mialem do czynienia daawno temu wiec na swiezo nie jestem w stanie porownac. W kazdym razie ja na pewno polecam ta wersje - nie natknalem sie na zadne bledy, babole, bugi - a mgla gdzie ma byc jest. Gra w wersji HD wyglada mega. Ci co narzekaja to sie chyba spodziewali SH2 stworzonego w 100% od nowa.

Odnośnik do komentarza

Dużych problemów z SH2 jak i SH3 nie miałem, może poza jednym razem w SH2 gdy udało mi się wyjść poza tekstury i nie byłem w żaden sposób w stanie wrócić do gry, a było to w szpitalu i akurat robiłem podejście z najmniejszą ilością zapisów. No i dużą część musiałem powtórzyć. Później zauważyłem, że lepiej jednak dopracowana była wersja z oryginalnym dźwiękiem niż nowym.

Ogólnie wydanie mi się spodobało i cieszę się, że mogłem przejść obie gry ponownie... :)

Odnośnik do komentarza

Tez czytalem same negatywne opinie i obawialem sie jak to jest z jakoscia wersji HD. Niby mgla gorzej wyszla/czy wcale jej nie bylo. Podejrzewam, ze te narzekania mialy glownie miejsce przed pojawieniem sie patcha. Z oryginalna wersja mialem do czynienia daawno temu wiec na swiezo nie jestem w stanie porownac. W kazdym razie ja na pewno polecam ta wersje - nie natknalem sie na zadne bledy, babole, bugi - a mgla gdzie ma byc jest. Gra w wersji HD wyglada mega. Ci co narzekaja to sie chyba spodziewali SH2 stworzonego w 100% od nowa.

 

Różnice na minus w postaci mgły są( gra trzy razy mi sie srashowała, że jedynie wyłączenie konsoli z wtyczki od prądu pomogło), jednak nie jest to aż tak straszne, jak co niektórzy opisują. Graficznie też sie moze podobać, nawet po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja sobie przypomniałem że mam w domu rodzinnym xklocka z sh2 i jak zajadę tam to ogrywam dwójkę (po jakichś 10 latach od ostatniego razu). Pamiętam że wtedy nie wyobrażałem sobie grać inaczej niż sterowanie czołg style, teraz już nie potrafię tak grać. Wstyd przyznać, ale uważałem się za fana serii, a grałem tylko w dwie pierwsze. Mam smaka na trójeczkę, może skuszę się na remastera na ps3, albo może na pc udałoby się gdzieś znaleźć...

Odnośnik do komentarza

Po ukonczeniu SH2 zabralem sie za trzecia czesc. Myslalem, ze cos tam pamietam ale nawet z glowy mi wypadl sam poczatek gry. Ogrywalem ta czesc dawno temu i w sumie dobrze -  calosc bedzie dla mnie prawie "swiezym" doznaniem. Twarz Heather wykonana jest fenomenalnie i dalej robi graficznie dobre wrazenie. Calosc z podciagnieta rozdzialka dalej rade i nie zaowazylem, zeby dzieki temu zabiegowi grze czegos brakowalo. Udalo mi sie ubic pierwszego bossa. Jak narazie zagadki banalne. Przygotowano je chyba z mysla o mozgowych platfusach. Wrogow jest duuuuzo wiecej niz w SH2 ale dalej mozna ich w miare latwo wymijac. 

 

Gra ma jeden maly mankament. W mniejszych pomieszczeniach przy szybkich obrotach kamery obraz wydaje sie minimalnie plywac. Nie dzieje sie to czesto ale potrafi wywolac momentami efekt "pawia". Nie pamietam czy takie cos mialo miejsce w SH3 na ps2. Mam nadzieje, ze dalej wszystko bedzie cacy. 

Edytowane przez decoyed
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...