Skocz do zawartości

PSX Extreme #171


Rekomendowane odpowiedzi

szpic: zgadza się, niektórzy mogą mieć (np. jakieś pojedyncze punkty czy Empiki w Warszawie, bo je zaopatruje inny dostawca), ale już nie chcieliśmy tłumaczyć, że gdzieś można znaleźć, bo jednak większość nie ma. Szczegóły skąd takie coś poniżej.

 

Orson: ja się zgadzam z Twoją mentalnością i gdyby to była nasza wina (bo spóźniliśmy się z tekstem, wyłączyli nam prąd czy coś w ten deseń), to bym pierwszy przeprosił, obiecał, że się nie powtórzy i jeszcze postarał się o jakiś bonus. Tyle że ja nawet nie mogę zapewnić, że się nie powtórzy (aczkolwiek mam wielką nadzieję, że już takich wtop nie będzie), bo to zupełnie rzeczy od nas niezależne. Zastosowaliśmy się do wytycznych drukarni i kolporterów, ale co my jako wydawca czy redakcja możemy, skoro ja dzisiaj dzwonię do Ruchu (i to ja, z ciekawości, bo zauważyłem, że Kolporter numeru nie wprowadził) i dowiaduję się, że "ano przepraszam panie Pawle, zapomniałem poinformować, że jest opóźnienie" i że "takie sytuację zdarzają się bardzo, ale to bardzo rzadko, no przykro mi, że akurat tak się zdarzyło tym razem". Także my nie zwalamy winy na kogoś, nie tłumaczymy się, tylko informujemy i nakreślamy sytuację, bo jednak faktem jest, że nie widzi się nam brać za każdym razem odpowiedzialności na siebie, gdy winy naszej nie ma. Wystarczył nam sygnał z Ruchu, że jest większe niż zazwyczaj obciążenie i zapowiadając numer, dalibyśmy piątek jako pierwszy dzień sprzedaży (chociaż plan był inny), a tak "bo ktoś zapomniał", to my od rana prostujemy tę sytuację. A czemu to wyjaśniam? Czytaj niżej, skoro już Yakubu napisał.

 

Yakubu: nie, to nie jest tak do końca. Nakład z drukarni odbiera Ruch i to Ruch ma jasne informacje, komu ile ma dostarczyć (np. warszawskie Empiki zaopatruje firma PolPerfect, także to nie jest tak, że jest tylko Ruch i Kolporter). Z tego co mi dzisiaj łaskawie obwieścili, to z drukarni wszystko ładnie odebrali, ale mieli już tak dużo zaplanowanych wysyłek, że nas nie wcisnęli (chociaż wiedzieli, kiedy jest pierwszy dzień sprzedaży). I owszem, wczoraj nakład zaczęli rozwozić, ale za późno. Np. Kolporter musi go mieć do 13-14, żeby miał czas rozwieźć go po kraju (przygotować wysyłki itd., żeby na rano kolejnego dnia był dostępny), a dostali go później, stąd gdzieś może jakieś pojedyncze dostarczyli, ale ogólnie większość nie. Np. w warszawskich Empikach może być, bo firma PolPerfect ma mniej punktów do obsługi i nawet mimo później dostawy może zdołali dostarczyć tak, że dzisiaj od rana jest. Mówię, nas nie dość, że to wkurza, bo czytelnicy muszą czekać (a my też się sprężamy, żeby dostarczyć materiały na czas, żeby numer był wtedy i wtedy), to na dodatek potem mamy mniej precyzyjne dane o sprzedaży, o tym, gdzie numer dotarł, a gdzie nie (bo jeden kiosk miał więcej i stamtąd znikną, a drugi nie miał wcale...).

 

Reasumując - raz jeszcze przepraszamy i liczymy, że jutro problemów nie będzie, a oczekiwanie wynagrodzi Wam lektura dostarczonych przez nas materiałów :).

Odnośnik do komentarza

czytanie w języku polskim jest przeze mnie opanowane- rozumię co napisałeś i brzmi prawdopodobnie a jako, że jak mówiłem nie zajmowałem sie takimi rzeczmi uwierzyłbym.

 

 

Uwierzyłbym gdyby nie to, że nie wierzę w przypadki (te "większe") Bo jesli wspomniane wyzej przez mnie konkurencyjne pismo nie notuje takie przypadku ani razu w ciągu roku a PE kilka razy to przypomina mi to sytuację w włoskich rodzin mafijnych- gdzie w otoczeniu Dona giną ludzie a ten mówi, że to przypadek xd xd xd

 

domyślam sie, ze chodzi o kasę, ze "ten wielki niemiecki wydawca" to powazny gracz i jesli są problemy z logistyką dla Kolportera to nie zrobi sie świnstwa Bauerowi a mniejszym- czyli wypadło na was tym razem. No ale liczyłem,z e nowe wydawnictwo bedzie w stanie "przkonac" Kolportera , ze należy sie z nim liczyc i w ramach kłopotów - pokrzywdzone zostanie inne pismo.

 

cudów nie ma , ten swiat to komercyjna dziwka, trzeba smarowac, zeby ruchac- ze tak sie wyraże;-) jesli wydawnictwo "włoży w sprawe trochę kasy" pewne przypadki znikną, tak mówi Nosterdamo

 

To wszystko mam do powiedzenia na ten temat- jak mawiał Forest Gump :D

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak radzi sobie z tym CDA ale napisze kilka slow o tym jak to wygladalo jak bylem wydawca PSX Extreme.

 

Z Kolporterem czy Ruchem mozna podpisac umowe zawierajaca harmonogram wydan. Na ogol do przodu na caly rok. Wtedy masz priorytet. Nie ma problemu z piatkiem, sobota czy poniedzialkiem. Jest tylko warunek. Musisz sie trzymac harmonogramu. PSX Extreme byl robiony nie w pelni profesjonalnie. Dlaczego? Tego chyba wyjasniac nie musze. Dodam, ze mielismy zawsze bardzo mocno napiety grafik pracy. Nie bylo w nim przyjetych zwyczajowo buforow bezpieczenstwa (w sensie, ze na maszynie drukarskiej jest luz 2-3 dni, ze kolporterzy pozostawia numer w magazynie jeden dzien). Wszystko bylo wyzylowane. Numer oddawalismy w ostatnim mozliwym momencie do drukarni. Drukarnia miala minimalny akceptowany termin na realizacje druku i oprawy. Praktycznie w tym samym dniu gdy byla oprawa (czyli zszywanie zszywkami poszczegolnych stron) wyjezdzal z drukarni pierwszy transport. Do Ruchu i prenumeratorow. Na drugi dzien od razu wyjezdzal pozostaly naklad. Kolporterzy mieli jeden dzien na wrzucenie numeru do swojej sieci.

Dlaczego tak ryzykowalismy? Bo moglismy. Bardzo dobrze ukladala sie wspolpraca z drukarnia. Co najwazniejsze, zawsze pojawiala sie jakas premiera, ktora nalezalo umiescic w nowym numerze, targi ktore nalezalo zrelacjonowac w najnowszym numerze. Wszystko to dla Czytelnika no i z uwagi na konkurencyjnosc rynku. Oczywiscie takie zachowanie bylo ryzykowne ale rowniez musialo miec jakas granice. Nie mozna w nieskonczonosc przenosic oddania numeru "bo kolejny material wypadaloby umiescic".

 

Wracajac do umow z Kolporterem, Ruchem (i innymi). Przy takim podejsciu do harmonogramu nie moglismy sobie pozwolic na usztywnienie planu wydan na rok do przodu. Poniewaz nie bylo harmonogramu jako zalacznika do umowy to i nie bylo ze strony tych firm 100% pewnosci dostarczenia nakladu na okreslony dzien.

Co jeszcze? Transport z drukarni do magazynow Kolportera, Ruchu itd. Tutaj zdecydowalem, ze bedzie to transport realizowany przez drukarnie a nie firme zewnetrzna czy samych kolporterow. Drukarnia najlepiej wie kiedy moze wyekspediowac naklad i o ktorej. Zawsze to jeden element niepewny mniej.

 

No i moze sprawa fundamentalna, z ktora musi sie mierzyc teraz rowniez nowy wydawca. Termin ukazania sie numeru w kioskach. Ustalilem taka zasade, ze bedzie to zawsze "20sty danego miesiaca" (z przesunieciem jesli sa wakacje lub ten dzien wypada w sobote/niedziele). Duze ulatwienie dla Czytelnika ale tez i duzy klopot logistyczny dla wydawcy. Raz oddanie materialu wypada w sobote, raz w niedziele (czyli robimy z tego poniedzialek) a raz srodek tygodnia a wyjazd nakladu z drukarni w weekend gdy... kolporterzy maja magazyny zamkniete. Cos za cos.

 

Dajcie nowemu wydawcy szanse na poprawienie dystrybucji czasopisma. Zrobia to po swojemu. Byc moze zmianie ulegnie termin ukazania sie numeru a moze zmieni sie cos innego. Do konca roku niewiele sie zmieni ale poczekajcie do 2012. Bedzie na pewno lepiej.

Odnośnik do komentarza

trzymajac sie dyskursu gumpowskiego powiem Ci Orson "run Orson, run...... away" a tak troche bardziej powaznie to proponuje zmienic nazwe tego topicu na "orson radzi" bo Ty chyba wszystko wiesz najlepiej. wybacz złośliwość

 

wypowiadam swe zdanie, punktuję to , co mi sie nie podoba- mam do tego prawo, bo do tego powstał ten temat, dlaczego chcesz mi je odebrac?

 

czynię to bo pewne rzeczy mi sie nie podobają i chciałby by sie zmieniły, oddaje swój głos- tak działa prawo demokracji, nie/

 

Nie musiz przepraszac z azłosliwosci, to tylko internet i nie poczytuje tego ani na plus ani na minus, jestes dla mnie kim s anonimowym po drugiej stronie kabla. Jednak ja ci nie mówie "shebazz idź z tąd" choc nie zgadzam sie z twym swiatopoglądem, choc dziwie ci sie, ze podobają ci sie takie wpadki. Nie wnikam dlaczego ale masz do swego zdania prawo, nie odbieraj go jednak innym

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

no widzisz i tutaj jest pies pogrzebany bo trzeba czytac ze zrozumieniem i czytac to co sie samemu pisze np. nie zgadzasz sie z moim swiatopogladem podczas gdy ja nawet rabka tego swiatopogladu nie odkrylem, no ale mozesz sie nie zgadzac niejako na zapas.nie wiem skad pomysl ze mi sie podoba spoznienie, to tez nie moja inwencja.

 

 

bardzo cenie jak ludzie maja jakies uwagi, jednak trzeba tez umiec przyjac racje drugiej strony. gdy druga strona odpowiada to nietaktem jest napisac cos w stylu albo w wymowie "i tak wam nie wierze". moja zlosliwosc miala za zadanie tylko zwrocenie Twojej uwagi, amen.

Odnośnik do komentarza

no bo jak nie wierze to przeciez nie będę pisął, ze wierzę, nie? :D

 

poza tym wierze, ale nie kupuję- w sensie , moe przekonuje mnie- a to różnica.

 

Kupuję PE od 10 nr , i mam WSZYTKIE numery, co nie zmienia jednak faktu, ze wypominam to co mi sie nie podoba- w nadziei , ze sie po prostu zmieni

 

a skad pomysł, ze podobają ci sie spóźnienia? no choby z tąd, ze nic nie wpominasz, ze ci sie nie podobają heh

 

peace and love

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, ale już mi się nawet nie chce tego komentować. Właśnie dzwoniłem do Kolportera i mimo, że mają nakład już od środy! od godz. 14.30, to mimo zapewnień wczoraj, że dzisiaj będzie w sprzedaży, to go nie rozwieźli, bo się okazało, że "system nie puścił", bo w piątki to skupiają się na dziennikach i "kolorowych magazynach". Oczywiście nikt się nie pofatygował, aby chociaż maila wysłać z informacją, że znowu będzie jakieś opóźnienie. Według Kolportera numer trafi do sprzedaży jutro. Pozostali numer już wprowadzili (Ruch, PolPerfect i mniejsi kolporterzy).

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupiłem bez problemu w małej miejscowości niedaleko Krakowa . Wieś rządzi (Były 3 egzemplarze :), mogłem sprawdzić czy klejenie jest ok. - tak dla pewności :) .

A propos zawartości:

- rezenzje -wszystko tip top , szkoda że nie ma PES i WRC ,ale Uncharted3 SZOK! (ciekawe czy za miesiąc będzie pojedynek dwóch mocarnych FPS-ów)

- szata graficzna - ogólnie jest pięknie( Dark Souls, Batman genialne wykonanie) - widzę ,że coraz więcej jest grafik w tle teksu recenzji, nawiązanie do starej szaty graficznej ? Wolałem minimalizm z pierwszych nr nowego wydawcy- takie jest moje subiektywne odczucie.

Trochę nie podoba mi się dobór screenów do recenzji F1 (pit stopx2 ,dwa razy podobna kamera z jazdy, szachownica w tle IMO beznadziejna)

W rezenzji ICO&SotC czarna ramka zasłaniająca ni to górę ni kolosa jest nie potrzebna- można było to rozwiązać jak stronę obok z DR2

- ogromny plus za test sprzętu

- opis serii Uncharted- jak dobra książka przygodowa(przynajmniej streszczenie takowej:)

Jest co czytać, jest co oglądać, nie ma za co te wszystkie gry kupić:) ;czasu brak także.

Trochę jak emeryt ,który sam już niewiele MOŻE ale POOGLĄDA zawsze chętnie.

Do Następnego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

u mnie do Empików przywieźli (wieczorem pojade ) , pewnie i w innych miastach bedzie, sprawdzcie/zadzwoncie

 

kto rozwozi prase do empików? Ruch? Kolporter? Kilu dostawców dostarcza?

 

 

 

enyłej , jakie są plany, jakie konkretne działania zostaną powzięte by sytuacja nie wystąpiłam w przyszłosci?

Odnośnik do komentarza

u mnie do Empików przywieźli (wieczorem pojade ) , pewnie i w innych miastach bedzie, sprawdzcie/zadzwoncie

 

kto rozwozi prase do empików? Ruch? Kolporter? Kilu dostawców dostarcza?

 

 

 

enyłej , jakie są plany, jakie konkretne działania zostaną powzięte by sytuacja nie wystąpiłam w przyszłosci?

Egzekucja winnych oraz konfiskata ich majątków :)

Wcześniej sami będą taksówkami rozwozić PSX Extreme do każdego czytelnika ,już im wysyłam mój adres .

Odnośnik do komentarza

Numer kupilem w Empiku (jak zwykle). Jest co czytac :woot:

Cieszy mnie, ze mimo tylu grubych gier do zrecenzowania znalezliscie miejsce na test nowego TV. Proponuje nawet w przyszlosci "kacik elektroniczny" (wystarczy jedna strona) na testy i dyskusje odnosnie telewizorow pod gry (i nie tylko).

Recenzja U3 prezentuje sie ladnie (jeszcze nie czytalem, zreszta zrobie to chyba dopiero po przejsciu gry :blum2: ), tylko szkoda ze nie zrzuciliscie shotow bezposrednio z rozgrywki. No i ocena zastanawiajaca 8)

Oraz strona 88 :wub:

Odnośnik do komentarza

Numer bardzo ciekawy jeżeli chodzi o recki. Gorzej ze stałymi kącikami. Nie wiem dlaczego, ale zacząłem od kącika wyścigowego i nawet pomijając fakt, że fanem ścigałek nie jestem, to tekst Losera wydał mi się bardzo słaby. Wiem, że winna jest w tym wypadku niewystarczająca ilość miejsca, ale skoro autor mimo to postanowił podjąć się zadania, to powinien skupić się na kilku najważniejszych tytułach tego producenta, pisząc o nich coś więcej, a całościowe zestawienie umieścić w formie tabelki pod właściwym tekstem. Cały tekst odbieram mniej więcej tak: W roku 2000 wydano grę X, w której było 5 tras i 10 pojazdów. W tym samym roku wydano również grę Y w której było 6 tras i 12 pojazdów. W 2001 wydano drugą część gry X, poprawiono ciut grafikę i zniszczenia, dodano możliwość gry po linku...

 

Tekst Zaxa w kąciku RPG też (zwłaszcza jak na niego) mało odkrywczy i w sumie nie widzę sensu nad rozwijaniem tezy, która powinna być zawarta w samej recenzji gry

Odnośnik do komentarza

numer był w Łodzi dostępny tylko w Empiku

 

co do samego numeru - zdecydowanie najbardziej udany numer tego roku, nie chodzi mi tylko że topowych gier jest tu dostatek, dziękuję wam za odpowiednie potraktowanie tych gier, każda dostała dużo stron i każda jest wyczerpujaca, oceny też się zgadzają z moim światopoglądem :)

 

podoba mi się pomysł ze screenami bez widocznego hudu, shoty z Uncharted wygladają jak z widokówki, wygląda to bardzo estetycznie

 

pochwał ciąg dalszy - to co widze dalej przekartkowując numer bardzo mnie ucieszyło - numer ma reckę Batmana? kilka stron dalej dostajemy historię gier z Batmanem w roli głównej, pdobnie z Uncharted i Forzą, taki backlog bardzo mi przypasował, tak to powinno wyglądać - dodatkowe materiały związane z grami w numerze ; bardzo ucieszyło mnie ze Dark Souls też nie został olany i jest już wałkowany w kąciku RPG, który okazuje się nie jest "kącikiem Bethesdy" :) jeśli kącik nie będzie zdominowany cały rok przez jedną grę na S to będę zadowolony

 

jeszcze jedna rzecz, niby tracicie redaktorów albo piszą w PE bardzo niewiele ale widzę że macie kilka nowych osób na standby (Diabeu, Musiol, Zeratul) i prawdę mówiąc jestem bardzo ciekaw co się z tego urodzi, na razie jest nieźle :]

 

czuć że ten numer jest kompletny, spasły na maxa i lepszy już nie mógł być, no może poza grzywką HIVa (wtf numeru :nyam2: )

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...