Skocz do zawartości

PSX Extreme #171


Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo interesują mnie np bijatyki ale Amer potrafi zaciekawić. Napisać coś co się fajnie czyta mimo, że nie jest się fanem tego typu gier.

Pozwolę sobie wtrącić, że teksty w KB są w znacznej mierze mojego autorstwa (są podpisane, a na dodatek Amer we wstępniaku o tym informuje), dlatego miło mi to słyszeć/czytać :).

 

Rzeczywiście Di. Zapomniałem o Tobie. Ale pamiętam jeszcze jak Amer pisał w tym kąciku i fajnie się to czytało. To samo dotyczy recenzji pisanych przez Amera są po prostu spoko.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

oki doki...rozumie , ze Myszaq juz nie wraca? Perez miałes dac znac, skoro nie dałes , rozumie że jednak nie

 

 

szkoda ale wielki minus dla Myszaqa - bo wypadałoby sie pożegnac z czytelnikami po tylu latach skoro wybiera sie iną drogę, prawda?

 

zawiedziony jestem bo myszaq był jednym z mych ulubionyh zgredów

Odnośnik do komentarza

U Hiva widać chyba zmęczenie materiału. Rocznika raczej nie oszuka. Coraz bardziej sprawia wrażenie starej zrzędy. poniekąd to rozumiem, jeszcze kilka lat temu może był wiarygodny jako "pierdzący oszołom". Obecnie nie powinien się na to silić. Pytanie co zostanie, jeżeli odjąć mu to osobliwe poczucie humoru...

Edytowane przez bobo84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O nie! Zbieram PE od '99 roku (z przerwami, ale mam wszystkie numery dzięki archiwalii(?)).

Dziś Was zdradziłem i kupiłem w kiosku tego całego playboxa. Miałem kupić krzyżóweczki, ale w sumie...

Pierwsze co się rzuca w oczy to grubość - 108 stron, ale każda kartka jest chyba 2x grubsza niż te w PE.

No i format - duży format pisma, trochę nietypowy, ale ładnie się prezentuje - oglądając reklamy na całą stronę miałem podnietę jakbym oglądał jakiś wielki plakat :)

Nie chcę tu reklamować tego pisma, ale PE - jeszcze przed zmianą wydawcy, wyglądało naprawdę blado.

Teraz jest trochę lepiej, jednak te cienkie karteczki denerwują. Grzbiet byłby większy, i wizualnie - ładniej to wygląda.

I w sumie miałem nawet takie myśli by już nie zbierać Was (wszak tyle lat, tyle kasy na Was wydałem:), i od czasu do czasu kupić po prostu tego playboxa.

Tylko że tu to przyzwyczajenie, "klimat" (tam nie ma w ogolę klimatu, tu chociaż czasem się roześmieję, ale to głównie za sprawą Hiva). Ech, kończe posta bo zaczynam smęcić:)

Edit: Aha, cena pisma to 9,99 więc pewnie dlatego mają lepszy papier itp. ALe na pewno u Was też da się coś zrobić. Mają tylko 8 stron więcej a wygląda to jakby mieli 2x więcej stron. W końcu kiedyś i u Was cena magazynu wzrośnie. Może już czas zwiększyć o te 51 groszy i poprawić jakość stron?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Zax jest spoko tylko jak po raz n-ty czytam slowo "adwersarz" to zbiera mi sie na wymioty.

to akurat fakt plus jeszcze brzeszczot : -)

I gargantuiczny. W każdej recce Zaksa zdaża się coś co jest "gargantuiczne". Tekst o zbieraniu się na wymioty podbijam
Odnośnik do komentarza

Tylko żeby ludzie znowu nie psioczyli, jak Skyrim będzie gościł na łamach Kącika RPG przez następne pół roku. Lubię teksty Zaxa z tego kącika, zwłaszcza te dotyczące gier Bethesdy, jest o czym pisać w ich wypadku, a nie wszystko da się upchnąć do recki, zwłaszcza że masę rzeczy odkrywa się grając przez kolejne dziesiątki godzin.

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zax jest spoko tylko jak po raz n-ty czytam slowo "adwersarz" to zbiera mi sie na wymioty.

to akurat fakt plus jeszcze brzeszczot : -)

I gargantuiczny. W każdej recce Zaksa zdaża się coś co jest "gargantuiczne". Tekst o zbieraniu się na wymioty podbijam

 

I jeszcze "zdaża" zamiast "zdarza".

Argument z błędem vs. uszczypliwość, nie ma to jak treściwe posty.

Odnośnik do komentarza

Zax jest spoko tylko jak po raz n-ty czytam slowo "adwersarz" to zbiera mi sie na wymioty.

to akurat fakt plus jeszcze brzeszczot : -)

I gargantuiczny. W każdej recce Zaksa zdaża się coś co jest "gargantuiczne". Tekst o zbieraniu się na wymioty podbijam

 

I jeszcze "zdaża" zamiast "zdarza".

Argument z błędem vs. uszczypliwość, nie ma to jak treściwe posty.

Będę złośliwy :P. Zarzucasz, że Koso napisał mało treściwy post, a sam piszesz, że "W każdej recce Zaksa zdaża się coś co jest >gargantuiczne<". Proszę, przejrzałem PDF-y z każdego numeru i efekt:

167 - 0

168 - 1 (gargantuicznych; tyle że w recenzji Duke'a)

169 - 0

170 - 2 (gargantuiczny; w Steel Batalion + gargantuicznych w Resistance 3)

171 - 2 (gargantuicznego; w podpisie do screena w Dark Souls + gargantuicznych w ICO)

 

Także na 5 numerów, w których Zax ma naprawdę spooooro tekstu, aż DWUKROTNIE użył wyrazu "gargantuiczny" (w tym raz w podpisie do screena). Co do wyrazu "adwersarz" to faktycznie jest częściej, ale tutaj to bardziej moja wina, gdyż przy korekcie najwyraźniej za rzadko go zmieniam (chociaż zaznaczam, że sam wyraz jest OK i zwłaszcza przy klimatach RPG wolę go niż te z półki "rywal", "przeciwnik" czy "oponent"; jest bardziej, jakby to ująć, klimatyczny :)).

Odnośnik do komentarza

I jeszcze "zdaża" zamiast "zdarza".

Argument z błędem vs. uszczypliwość, nie ma to jak treściwe posty.

 

Ta, bo Twój był tak treściwy, że aż go szernąłem na Fejsie.

 

Wskazujesz błąd (w Twoim mniemaniu, a to po prostu rzadko używane słowo, które razi tylko z powodu swojej małej popularności), a sam walisz takiego orta, że gdyby pojawił się w numerze, to byśmy mieli 3 strony tematu tylko o nim. Belka, oko etc.

Odnośnik do komentarza

Otóż to, abstrahując od tego czy kogoś interesuje tematyka RPG, to teksty Zaxa czyta się po prostu świetnie. Bardzo dobry warsztat, bijąca z tekstów pasja, no i brak tych ziomalskich ozdobników forsowanych przez niektórych mimo mijających lat. A używanie rzadko stosowanych synonimów zdecydowanie ma swój urok.

Edytowane przez Tokar
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po przejsciu Uncharted 3 przeczytalem wreszcie dzisiaj recenzje (co za kolejnosc, nie powinno byc odwrotnie tzn. napierw recenzja pozniej gra?) Kaliego a zaraz potem Miela w N+. Zdecydowanie wygrywa Kali, ktory objal calosc idealnie pod klimat, natomiast Mielu nie dosc, ze spojlerowo, to jeszcze tekst troche "rwany" i przynudny. Natomiast czytajac podniete zgreda PE w recenzjach mozna sobie narobic smaka. Naprawde spoko, brawo Kali!

Odnośnik do komentarza

Również kupuje PSX Extreme od wielu wielu lat lecz w ciągu tych ostatnich lat to kupuje je chyba już tylko z rutyny i przyzwyczajenia bo ostatnich numerów prawie w ogóle nie przeczytałem i były to maks dwie recenzję. Chyba już się trochę wypaliłem co do gier bo nie ma już we mnie takiego narastającego podniecenia i oczekiwania na jakąś produkcję oraz połykania recenzji z wywalonymi na wierzch gałami. Chciałem spróbować czegoś innego i również kupiłem tego PlayBoxa ponieważ mam miłe wspomnienia z CD Action ale skończyło się na jednej recenzji w której autor zalewał spoilerami odnośnie rozgrywki i wydarzeń, że aż momentalnie odechciało mi się tego czytać i bałem się zajrzeć do innych recenzji. I wtedy zdałem sobie sprawę jaki poziom prezentuje PSX Extreme i jacy profesjonaliści zasiadają za sterami tego magazynu :) Doceniłem to co jest w PSX'e i w taki sposób jest przedstawione dlatego nigdy już nie będę narzekał.

Edytowane przez EvilGucio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.