Skocz do zawartości

PSX Extreme #171


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #171

psx171.jpg

Listopadowy numer dostępny od 21.10 (piątek)

Prenumerata - wysyłka 18.10 (wtorek)



 

Wybory, wybory i po wyborach... Na szczęście nas zaprzątają tematy o wiele przyjemniejsze niż polityka, ale wyborów i trudnych decyzji musimy dokonywać co miesiąc. Polityczne dylematy zakończyły się 9 października – nasze wciąż trwają, co najlepiej obrazuje spis treści widoczny obok.

 

Co kupić? Na które tytuły wydać ciężko zarobione, uskładane, nierzadko wyżebrane od rodzicieli pieniądze? Aktualny wysyp hitów wcale nie ułatwia sprawy – jest jeszcze „gorzej” niż miesiąc temu – paradoksalnie dlatego, że jest... jeszcze lepiej. Numer, który trzymacie w rękach, pełen jest recenzji topowych gier, z ocenami ocierającymi się o najwyższe partie naszej skali. Do Was należy rozstrzygnięcie, które produkcje zwyciężą w walce o Wasze portfele i uśmiercą Wasze skarbonki. Uncharted 3: Oszustwo Drake'a to niekwestionowany lider bieżącego wydania magazynu – prawie dwa tygodnie przed premierą rynkową gry oddajemy Wam do rąk pierwszą w polskiej prasie recenzję, na potrzeby której Kali zachłysnął się opowieścią fabularną i spędził długie godziny w multiplayerze. Po piętach awanturnikowi od Naughty Dog depczą nie mniejsze tuzy – nadleciał długo oczekiwany Batman szalejący po Arkham City, nadjechała świeżutka Forza Motorsport, Dark Souls na nowo zdefiniowało pojęcie hardkorowego wyzwania, a ojcowie gatunku FPS oddali nam nareszcie swe nowe dzieło – RAGE. Ich pionierska dusza dała zresztą o sobie ponownie znać, tyle że w mało przyjemny sposób – Online Pass udało im się przekuć w offline. Kolejny etap walki z używanymi grami? Na pewno. Jak bolesny? Przekonacie się w recenzji hitu od id Software.

 

To oczywiście tylko kilka z kilkudziesięciu recenzji w numerze, tradycyjnie okraszonych ciekawą publicystyką, stałymi działami i Kącikami (powraca Wyścigowy, a niedługo Sportowy!). Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, mocniej uaktywnił się także nasz japoński szpieg – Mazzi spędził interesujący tydzień w Tokio. Po E3 i gamescomie, jako ostatnia z dużych imprez targowych, Tokyo Game Show nie oferowało zbyt wielu niespodzianek dla zachodniej prasy, ciężko też było o świeże, grywalne dema tytułów, których nie opisywalibyśmy już wcześniej. Inna kwestia, że w tym roku rządziły tam głównie kieszonsolki, czego dowodem jest obszerny przegląd zapowiedzi na 3DS-a i PS Vitę w Pockecie – przyjemnej lektury. • [Grzegorz 'Butcher' Drabik]



PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TOKYO GAME SHOW



Relacja Mazziego

Handheldowy Kalejdoskop

GRY (playtesty)



Dragon's Dogma

Neverdead

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Persona 4: Ultimate in Mayonaka Arena

 

CO NOWEGO

Blades of Time

Diabolical Pitch

Dragon Quest X

Project Draco

Syndicate

 

PLAYTESTY

Binary Domain

UFC Undisputed 3

WWE '12

 

RECENZJE

Ace Combat: Assault Horizon (PS3, X360)

Batman: Arkham City (PS3, X360)

Dark Souls (PS3, X360)

Dead Rising 2: Off The Record (PS3, X360)

F1 2011 (PS3, X360)

Forza Motorsport 4 (X360)

Gunstringer, The (X360)

ICO & Shadow of the Colossus (PS3)

NBA 2K12 (PS3, X360)

RAGE (PS3, X360)

Ratchet & Clank: 4 Za Jednego (PS3)

Supermacy MMA (PS3, X360)

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a (PS3)

X-Men Destiny (PS3, X360)

 

GRY BEZ TEKTURY

Burnout Crash! (PS3, X360)

Crimson Alliance (X360)

Dead Nation: Road of Devastation (PS3)

Renegade Ops (PS3, X360)

Resident Evil 4 HD (PS3, X360)

Resident Evil Code: VX HD (PS3, X360)

Toy Soldiers: Cold War (PS3, X360)

 

POCKET

Kirby Mass Attack (DS)

May's Mysteries TSOD (DS)

Star Fox 64 3D (3DS)

 

HARDKOR

Dual View Gaming – test

Życie w FPP – SoQ w swoim felietonie

Męczarnie Nietoperza – i ponowie SoQ, tym razem o Batmanie

Powrót do przeszłości – Sega Mega Drive

O co chodzi jakby? – Uncharted

Graczpospolita

To było grane – Micro Machines

Od gracza dla graczy

Przez pryzmat serii - Forza Motorsport

Kącik RPG

Kącik Wyścigowy



Kącik Bijatyk

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Z dziennika gracza

Hydepark

Listy

Region Filmowy

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA została rozesłana do prenumeratorów we wtorek 18.10 (także numer powinien dojść do Was dzisiaj i w dniu jutrzejszej premiery). W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

 

Zapowiedź nowego numeru również na PPE. Informacje o październikowym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

o maj god , nie ma recenzji PESa , to jakiś zart jest? ludzie grają co niektórzy już od 2 tygodni

 

 

Mnie zastanawia jak to jest mozliwe, ze w kraju gdzie na pilke nozna mowi sie soccer i traktuje sie jako sport 2 kategorii, gra zostala zrecenzowana z koncem wrzesnia (gametrailers) a w Europie, po premierze sklepowej, w "najwiekszym w Polsce magazynie o konsolach" recenzji nadal brak.

Odnośnik do komentarza

o maj god , nie ma recenzji PESa , to jakiś zart jest? ludzie grają co niektórzy już od 2 tygodni

 

 

Mnie zastanawia jak to jest mozliwe, ze w kraju gdzie na pilke nozna mowi sie soccer i traktuje sie jako sport 2 kategorii, gra zostala zrecenzowana z koncem wrzesnia (gametrailers) a w Europie, po premierze sklepowej, w "najwiekszym w Polsce magazynie o konsolach" recenzji nadal brak.

 

Przesunięta premiera. Tylko i aż.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie panowie, proszę tutaj nie myśleć (bo i taka opinia na PPE się pojawiła), że nie było miejsca na łamach czy coś w ten deseń. Powód jest prozaiczny - dystrybutor (który notabene sam przesunął premierę na 27.10) nie dostarczył nam gry, a z drugiej strony, ze względu na deadline, nie mieliśmy czasu, żeby ją po prostu kupić i opisać (premiera w EU była 14.10; zresztą liczyliśmy, że jednak Galapagos zdoła się dogadać z Konami, jednak ja widać po przesunięciu premiery, to jeszcze chwilę potrwa :)).

Odnośnik do komentarza

Tak nie chcecie wrzucania ocen przed premierą, a sami dajecie spoilery, że grą nr jest Uncharted, co już jest jakąś sugestią jak gry zostały ocenione.

 

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a to niekwestionowany lider bieżącego wydania magazynu – prawie dwa tygodnie przed premierą rynkową gry oddajemy Wam do rąk pierwszą w polskiej prasie recenzję, na potrzeby której Kali zachłysnął się opowieścią fabularną i spędził długie godziny w multiplayerze. Po piętach awanturnikowi od Naughty Dog depczą nie mniejsze tuzy – nadleciał długo oczekiwany Batman szalejący po Arkham City, nadjechała świeżutka Forza Motorsport, Dark Souls na nowo zdefiniowało pojęcie hardkorowego wyzwania, a ojcowie gatunku FPS oddali nam nareszcie swe nowe dzieło – RAGE.

Odnośnik do komentarza

A gdzie w słowach "niekwestionowany lider" znajdujesz jakiś spoiler ocenowy? Lider magazynu = tytuł okładkowy. Tylko tyle i aż tyle. Co miesiąc sytuacja się powtarza... Czy Call of Juarez: The Cartel parę numerów temu też miało sugerować, że gra dostanie min. 9 ? :)

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

o maj god , nie ma recenzji PESa , to jakiś zart jest? ludzie grają co niektórzy już od 2 tygodni

 

 

 

Mnie zastanawia jak to jest mozliwe, ze w kraju gdzie na pilke nozna mowi sie soccer i traktuje sie jako sport 2 kategorii, gra zostala zrecenzowana z koncem wrzesnia (gametrailers) a w Europie, po premierze sklepowej, w "najwiekszym w Polsce magazynie o konsolach" recenzji nadal brak.

 

 

Przesunięta premiera. Tylko i aż.

 

Dokładnie panowie, proszę tutaj nie myśleć (bo i taka opinia na PPE się pojawiła), że nie było miejsca na łamach czy coś w ten deseń. Powód jest prozaiczny - dystrybutor (który notabene sam przesunął premierę na 27.10) nie dostarczył nam gry, a z drugiej strony, ze względu na deadline, nie mieliśmy czasu, żeby ją po prostu kupić i opisać (premiera w EU była 14.10; zresztą liczyliśmy, że jednak Galapagos zdoła się dogadać z Konami, jednak ja widać po przesunięciu premiery, to jeszcze chwilę potrwa :)).

 

 

 

no a jak sie rozpisywałem jak to u nas z dystrybutorami bywa to niektórzy mówili "a co ci to przeszkadza". Konsekwencje sa jak widac na kazdym polu choc przyznam, ze akurat w tek kwestii PE dało du.py niemiłosiernie.

 

 

czemu w tym karaju kazdy musi zwalac winę na kogos, i tym tłumaczyc swe spier... sprawy? Nie oglądajcie sie na przyszłosc na polskich dystrybutorów (bo to z wyjątkami ea, sony czy ms ) nie są poważni partnerzy, tylko sami róbcie tak by było dobrze.

 

Kupujemy PE po to by było top top a nie by słuchac wymówek

 

(angry)

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja się cieszę, że nie ma recki BF3 - bo niby jak zrecenzjonować tytuł wybitnie multiplayerowi zanim ruszą serwery i dowiemy się jaka jest prawdziwa jakość produktu? jak dla mnie to profi podejście. a jeżeli nie ma recenzji BF3 przez przypadek to idealnie Wam ten fuks wyszedł bo ja to kupuję.

 

dodatkowo to co pisałem na ppe.pl - albo Was nowy wydawca goni albo sami się podciągacie, ale bardzo podoba mi się skład. szczególnie recka Batmana - ładnie to to wygląda

Odnośnik do komentarza
No genialny numer się zapowiada. Przynajmniej dla mnie ;) Wszystko co mnie interesuję jest zrecenzowane.

 

Szkoda tylko że nie ma dziś listonosza :( Zawsze dzień po wysyłce był, a teraz gdy nigdy tak nie wyczekiwałem na gazetkę przyjdzie pewnie jutro.. No nic ;

U mnie tez nie ma.

Temat powraca co miesiąc. Rozumiem oszczędzać trzeba. Niech będzie ze macie 10k prenumeratorów. Przy tylu wysylkach pewnie macie rabat u pp, także priorytet jest tańszy niż 1zl. Dorzuccie ta kwotę do prenumeraty dla tych co chcą i każdy sobie wybierze. Zawsze było przed premiera w kioskach, a teraz jest w dzień, albo i po.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...