Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zagrałem i cóż mogę powiedzieć...genialna gra, jak to od Naughty Dog. Przy samym początku prawie się popłakałem. Później też było pełno zayebistych i naprawdę mocnych momentów, a zwieńczeniem tego była scena w której leci ta piosenka....

 

http://www.youtube.com/watch?v=0NYv3Sck708

 

coś pięknego...

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

OST z tej gry jest kapitalny! Wiele kawałków można sobie puszczać niemal bezprzerwy..

 

Ja skończyłem wczoraj na hard + i cóż powiedzieć... Jest prosto, jeśli już raz się przejdzie. Większość problematycznych sytuacji z pierwszego podejścia pęka przy drugim niemal od razu. Mimo to, drugie 20h jakie spędziłem przy tej grze, to jedne z najlepiej przeżytych przy obecnej generacji konsol.

Odnośnik do komentarza

W końcu zagrałem i cóż mogę powiedzieć...genialna gra, jak to od Naughty Dog. Przy samym początku prawie się popłakałem. Później też było pełno zayebistych i naprawdę mocnych momentów, a zwieńczeniem tego była scena w której leci ta piosenka....

 

coś pięknego...

muzyka w TLoU zasługuje co najmniej na podziw. 

boje sie o 2 cześć w tej kwestii, bo to będzie jedna z tych barier nie do przeskoczenia :)  cos pięknego.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio znów pograłem trochę w singla (ta gra jest wy.j.ebana w kosmos) i rodzi się u mnie pytanie. Na innych forach gdzie ludzie zachwycają się grą panuje opinia, że granie na Normal'u to bezczeszczenie tego tytułu i nie należy sobie psuć zabawy. Hard to jedyne słuszne wyjście przy pierwszym podejściu i koniec. Później Survivor jest już prosty.

No właśnie, ja jestem natomiast zdania, że rozpoczęcie przygody na Normal'u i przeskok od razu na najwyższy poziom daje więcej satysfakcji bo jest po prostu trudniej. Wszystko sprowadza się do tego, że grając pierwszy raz chcę jak najlepiej poznać mechanikę, cięższe momenty, ale przede wszystkim wysłuchać uważnie wszelkich dialogów, zapoznać się z motywami bohaterów, itd.

Pytanie: co sądzi na ten temat forum PE i dlaczego tak, a nie inaczej?

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

Pierwsze podejście zrobiłem na hard bez listening mode, kolejne na survival, NG++ również suv. Nie wyobrażam sobie inaczej odbierać tej gry niż na  najtrudniejszym poziomie trudności, nadaje to grze poczucie zaszczucia, zastraszania i niesamowitej immersji. Momenty kiedy mamy 5 naboi w pomieszczeniu z 6 hunterami, gdzie trzeba się nakombinować żeby przeżyć a co dopiero zaoszczędzić na tak rzadkich zasobach przy pierwszym podejściu to momenty które zapadają w pamięć.

 

Zbieram się do "new game hc surv". Bez podnoszenia broni (chyba że trzeba) oraz bez ulepszania Joela i broni.

Edytowane przez Jeez_PS
Odnośnik do komentarza

Ostatnio znów pograłem trochę w singla (ta gra jest wy.j.ebana w kosmos) i rodzi się u mnie pytanie. Na innych forach gdzie ludzie zachwycają się grą panuje opinia, że granie na Normal'u to bezczeszczenie tego tytułu i nie należy sobie psuć zabawy. Hard to jedyne słuszne wyjście przy pierwszym podejściu i koniec. Później Survivor jest już prosty.

No właśnie, ja jestem natomiast zdania, że rozpoczęcie przygody na Normal'u i przeskok od razu na najwyższy poziom daje więcej satysfakcji bo jest po prostu trudniej. Wszystko sprowadza się do tego, że grając pierwszy raz chcę jak najlepiej poznać mechanikę, cięższe momenty, ale przede wszystkim wysłuchać uważnie wszelkich dialogów, zapoznać się z motywami bohaterów, itd.

Pytanie: co sądzi na ten temat forum PE i dlaczego tak, a nie inaczej?

 

 

Nie jestem pewien, ale Survivor uaktywnia się dopiero po przejściu gry na Hard, więc siłą rzeczy, na Hardzie trzeba grać :)

 

I faktycznie, po przejściu gry na trudnym, Przetrwanie nie stanowi już wyzwania.

Odnośnik do komentarza

Na polygamii pojawił się naprawdę doskonały artykuł uwypuklający wszystkie uczucia graczy, którzy po ukończeniu TLOU uznali jego zakończenie za jedno z najlepszych endingów odchodzącej generacji. MEGA SPOILERY, które ciekawskim, chcąc samemu poznać tą historię spier...lą cały fun.

 http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,14255918,Czy_Joel_mial_racje__Czy_mial_prawo__O_zakonczeniu.html?bo=1

 

Szkoda tylko że postacie w TLOU to "kopiuj wklej" z The Walking Dead", a przecież post apokaliptyczne uniwersum, gdzie przestaje istnieć obowiązujące prawo i moralność, aż prosi się o zapodanie wiarygodnych i nie eksplorowanych dotąd osobowości i charakterów jak:

- grupa wesołych filantropów dążąca do pogodzenia zwaśnionych stron pomiędzy ocalałymi a zainfekowanymi monstrami

- pijak, komediant zdolny do negocjacji z najbardziej zwyrodniałymi bandytami z udziałem alkoholu

- czy 120 kilogramowy nastolatek używający meksykańskich zapasów do pokonywania wrogów obwołany wodzem lokalnej społeczności osadzonych

 

Ze specjalną dedykacją dla Autora ostatniego udanej (pipi) burzy w niniejszym temacie.  8)

Odnośnik do komentarza

Kto byl na zlocie w czerwcu ten pewnie slyszal o tek grze, ciagle o niej gderali. Ja czekalem juz tylko na GTAV na ta generacje a TLOU mi zupelnie umknelo, przestalem czytac PSXE to nie jestem na czasie. Ale ja nie o tym. Jakby mi ktos powiedzial za szczeniaka, ze ekipa odpowiedzialna za przygody rudego lisa zrobi gre, ktora znowu obudzila we mnie fascynacje grami... Ostatnimi czasy nie cioram w ogole, GTAV ogarnialem prawie 3 miesiace ale jak dzisiaj usiadlem przy TLOU zeszly 3 godzinki w kilka chwil. Jutro kolejna sesja. Uwielbiam ludzi z Naughty Dog, choc IMO Uncharted bylo lepsze graficznie tak nowe dzielo chlopakow moze byc i o 5 klas gorszych. Tu mam taki klimat, ze w pokoju jest az gesto...

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...