Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Są na kompa jakieś fajne gry coop?

 

Raymany zaliczone, seria Lego zaliczona, Mortala, Street Fightery mam ,PES i FIFA odpada. Szukam czegoś do grania na coopie z dziewczyną. Pole do popisu jest ogromne, bo ona ma skilka większego niż ja. Tylko jakichś fajnych gier na coopie brakuje. Wszystko jakieś online badziewie

 

Właśnie na PC jest ch,ujnia straszna, bo wiele gier ma co-opa po prostu wyłączonego, choć np. na konsoli takowy istnieje. Przykłady? Resident Evil 5 albo Borderlands 2. Nie potrafię tego zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze słyszę jakoby RE5 miał wyłączonego co-opa. No chyba, że chodzi o split-screen - nie wiem jak z tym, ale faktem jest, że granie na jednym PC nie jest szczególnie popularne. To jednak nie konsola w salonie - w większości przypadków ludzie grywają przez sieć. No ale to z drugiej strony wymaga dwóch kompów z własnymi grami.

 

 

Portal 2 ma opcję split-screen, a kampania co-op jest zabawna. Z innych do głowy przychodzi mi Dungeons and Dragons: Chronicles of Mystara (świetny beat'em up). Mogę też potwierdzić, że Awesomenauts ma split screen do trzech graczy, ale to akurat gra z gatunku każualowego DOTA, co nie każdemu się spodoba.

 

Google mówi też, że split-screena posiada Resident Evil 6.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze słyszę jakoby RE5 miał wyłączonego co-opa. No chyba, że chodzi o split-screen - nie wiem jak z tym, ale faktem jest, że granie na jednym PC nie jest szczególnie popularne. To jednak nie konsola w salonie - w większości przypadków ludzie grywają przez sieć. No ale to z drugiej strony wymaga dwóch kompów z własnymi grami.

 

 

Portal 2 ma opcję split-screen, a kampania co-op jest zabawna. Z innych do głowy przychodzi mi Dungeons and Dragons: Chronicles of Mystara (świetny beat'em up). Mogę też potwierdzić, że Awesomenauts ma split screen do trzech graczy, ale to akurat gra z gatunku każualowego DOTA, co nie każdemu się spodoba.

 

Google mówi też, że split-screena posiada Resident Evil 6.

 

Dokładnie, chodzi mi o lokalnego co-opa na podzielonym ekranie :). Bo o taki chyba pyta gekon.

Odnośnik do komentarza

W Kane and Lynch Dead Men na PC (nie wiem jak z sequelem) mozna grac we 2 na split screen na PC.

 

W Left 4 Dead tez jest taka opcja, tylko trzeba troche pogrzebac (wygoogloj to sobie) - kiedys to sobie ustawilem, ale nie pamietam juz jak to sie robilo.

 

edit:

Oprocz tego Shank 1 &  2, Castle Crashers oraz rozne strzelanki z widokiem z gory (najlepiej miej na oku rozne indie bundle - tam sie czesto pojawiaja takowe).

 

Inna opcja: emulacja PSX / Dreamcasta / PS2 (w zaleznosci od tego jak mocnego masz kompa) - rowniez jest to dobra opcja.

 

edit no2:

W Trine zdaje sie tez jest coop lokalny.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Jak bym miał grać co-opa na jednym kompie to bym chyba (pipi)icy dostał xD

 

a) siedzenie przy biurku w 2+ osoby jest mniej wygodne niż siedzenie solo.

b) dzielenie ekranu 19"-24" na 2 lub 4 części było by mega upierdliwe i dostrzeżenie czegoś w FPSie np było by utrudnione.

 

 

PC nie są przeznaczone do co-opa od wielu wielu lat więc nic dziwnego, że gry od tego odchodzą. Ostatnim tytułem w jaki grałem na podzielonym ekranie na kompie była VIrtua Fighter 2, więc jeżeli koledze chodziło o taki rodzaj co-opa to nie pomogę, bo to nie moja działka.

Jeżeli chodzi o gry które mają co-opa via net (wydaje się sensowną opcją, skoro dziewcze jest utalentowane i posiada skilla = powinna mieć swojego własnego kompa) to takich gier można by wymienić spooooooooooooooooro.

 

Borderlands

Borderlands 2

DOTA 2

League of Legends

Dungeon Defenders

Terarria

Red Alert 3 (pdst)

Dead Island

Lara Croft: GoL

Magicka

Orcs Must Die 2

Portal 2

Saints Row 3

Torchlight 2

Trine 2

 

 

 

To tak na szybko co mi do łba przyszło. Masa gier, masę z nich dało się wyrwac za pół darmo.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

A dzięki wszystkim:) Kilka tytułów wydje się ciekawych:)

 

 

Kazuun

Jak bym miał grać co-opa na jednym kompie to bym chyba (pipi)icy dostał xD

 

a) siedzenie przy biurku w 2+ osoby jest mniej wygodne niż siedzenie solo.

b) dzielenie ekranu 19"-24" na 2 lub 4 części było by mega upierdliwe i dostrzeżenie czegoś w FPSie np było by utrudnione.

 

Jasne, że lepiej grać na konsoli, niestety nie mam nawet starego ps2 pod ręką i w najbliższym czasie raczej konsoli nie kupię.

 

a. mam pady

b. gram na tv

Odnośnik do komentarza

Jak bym miał grać co-opa na jednym kompie to bym chyba (pipi)icy dostał xD

 

a) siedzenie przy biurku w 2+ osoby jest mniej wygodne niż siedzenie solo.

b) dzielenie ekranu 19"-24" na 2 lub 4 części było by mega upierdliwe i dostrzeżenie czegoś w FPSie np było by utrudnione.

 

 

PC nie są przeznaczone do co-opa od wielu wielu lat więc nic dziwnego, że gry od tego odchodzą.

A przepraszam bardzo to już na TV nie można grać siedząc na kanapie? Ja prawie w ogóle nie gram przed monitorem, jak już to w niektóre FPS- i RTS-y. Ja się nie zgadzam, że to nic dziwnego, że gry są okrojone z funkcji, które upośledzone wersje z konsol mają. Nikt Ci nie każe grać w tego co-opa, ale argument, że komuś byłoby niewygodnie więc go nie ma do mnie zupełnie nie trafia.

Odnośnik do komentarza

Ofc, że się da PC do TV podłączyć i grać, ale to nie jest primary sposób grania na PC. Bardzo niewielka grupka osób tak robi. Głównie konsolowcy co sobie PC nagle kupili. Czyli np Ty, bo sam mi się przyznałeś że grasz w gry przeważnie padem. Ofc Twoja wola i co kto preferuje, ale po to się kupuje przeważnie FPSa na PC by móc komfortowo grac klawą i mychą (które są superior do tego typu gier i to jest fakt).

 

Jak opcja jest niewygodna i jedynie nieliczni będą chcieli z niej korzystać to często nie warto w nią inwestować czasu i pieniędzy. I to nie jest mój argument a po prostu common knowledge w branży.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...