Skocz do zawartości

PSX Extreme 176


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy numerek fajny tylko jak zwykle w przypadku działu Pocket mamy dane wykorzystane z przed miesiąca (czy to rzeczywiście jest problem że ciężko takie rzeczy sprawdzić tydzień przed oddaniem numeru do drukarni? pytam się tak z ciekawości bo to mnie cały czas zastanawia jak to jest rzeczywiście, bo tak patrząc na wyniki Vity i 3DS'a choćby z przed tygodnia to było to kolejno: 1.5mln i 16.5mln a nie 1.2 i 15) i w sumie mam pytanie do Kila: widzę że zaczerpnąłeś wiedzy o MGS'ie 3D z niektórych ciekawych site'ów mówiących że wersja na 3DS'a to konwersja/port co jest tym dziwniejsze skoro sam Kojima ogłaszał w zeszłym roku że to remake tworzony od podstaw dla 3DS'a (ja rozumiem że twórca też może kule wciskać no ale w sumie tak samo było z Alan Wake który jest przez wielu określany mianem Survival-Horroru - jakby napisu na pudełku gry i info od twórców mówiącego o Thrillerze wcale nie było).

 

Kolejne moje pytanie skąd się wzięło to że 3DS jest słabszy od PS2? (znowu kolejne dane na papierze czy rzeczywista obiektywna ocena?) albo to może ja nie zrozumiałem treści recki, choć według mnie jasno z niej utwierdzasz że konsolka która ma w bibliotece RE:Revelations który wygląda ładniej (z ostrymi jak żyleta teksturami) niż najlepsze wydanie RE4, na którym nawet odpalono RE5 z PS3/X360 jest jednak słabsze od PS2? ja rozumiem, każdy ma swoje zdanie, no ale nawet na filmikach porównujących na necie da się zauważyć większą ilość tekstur na postaciach w wersji na 3DS'a (nie mówiąc już o samym 3D). Może na podzespołach zbytnio się nie znam bo nigdy mnie to nie interesowało ale jednak wzrok mnie nie zawodzi.

 

I co po niektórzy zgredzi mogliby sobie darować już to jechanie 3DS'a bo naprawdę to jest niesmaczne, takie na siłę wciskanie jaki ten handheld jest zły, już tym bardziej po przeczytaniu hydeparku i nagłym dowiedzeniu że to nie Vita jest kolejnym Portstation ale 3DS na którym to przecież padły zapowiedzi typu ostatniego Mortal Kombat, UMvC3, FFX, MGS HD Collection i wiele innych :]. Panowie trochę szczerego obiektywizmu a nie zachowywania się jak 14 letni szczyl który dostał od starych "kąsole" próbując zaimponować kumplom z blokowisk (najlepszym przykładem był chyba sam Mazzi-san uświadamiający mnie że to jednak ekran konsoli a nie jej software ją sprzedaje :]).

 

 

Btw Roger z chęcią kiedyś ci przybije 5-tkę za dobre słowo o Monster :] (jakby co to polecam Pluto w wersji Naokiego które ostatnimi czasy pojawiło się na naszym rodzimym rynku).

 

 

Jeśli chodzi o aspekt techniczny nowego numerku to jedyną wadą na jaką na razie zwróciłem uwagę to rozmyte dolne screenshoty (najczęściej jest to zawsze lewa strona magazynu) w reckach tj. Binary Domain, Yakuza Dead Souls czy nawet środkowe shoty z Asura's Wrath (również lewa strona). Reszta jest bez zarzutu, zwłaszcza farba która już od dłuższego czasu zostaje na papierze a nie na moich palcach (za co się należą słowa uznania bo zwróciliście na to uwagę).

 

I albo mi się wydaje albo wasza oceniaczka to już istna samowolka bo jak w niektórych grach widać że chyba korzystacie z prostego systemu sumy 3 ocen cząstkowych dzielonej na 3 i jeżeli to prawda to niektórzy Zgredzi kompletnie się do tego nie stosują bo jak wyjaśnić sytuacje gdzie gra mająca wyższe noty cząstkowe ostatecznie otrzymuje niższą ocenę ogólną od gry która noty cząstkowe ma niższe czasami nawet o dwa oczka z prawie każdej kategorii?

 

 

P.S. Mam pytanie odnośnie tego czy za jakiś czas w PE poruszony zostanie temat akcesorii do nowych handheldów jak kiedyś swego czasu zrobiliście z PSP i GBA /SP i DS'em? Na bank przydałby się takowy artykuł bo ostatnio znaleźć można mnóstwo chłamu który podszywa się pod markowe produkty (choć zdarzają się wyjątki).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

I albo mi się wydaje albo wasza oceniaczka to już istna samowolka bo jak w niektórych grach widać że chyba korzystacie z prostego systemu sumy 3 ocen cząstkowych dzielonej na 3 i jeżeli to prawda to niektórzy Zgredzi kompletnie się do tego nie stosują bo jak wyjaśnić sytuacje gdzie gra mająca wyższe noty cząstkowe ostatecznie otrzymuje niższą ocenę ogólną od gry która noty cząstkowe ma niższe czasami nawet o dwa oczka z prawie każdej kategorii?

 

No to Cię zaskocze, ale nasze oceny końcowe nigdy nie były średnią wyciągniętą z tych cząstkowych. Jeżeli tak wyszło, to wyłącznie przez przypadek. W PE każdy element oceniany jest osobno i w określonych przypadkach niesprawiedliwe byłoby wyciąganie średniej - choćby w przypadku gier, w które gra się wybitnie średnio, ale mają świetną oprawę AV (która nie ratuje zniechęcającego do zabawy gameplayu), windującą ocenę w górę lub odwrotnie - gier w które gra się znakomicie, a kuleją pod kątem technicznym, co zaowocowałoby niższą oceną z powodu lichych tekstur czy innych ząbkowanych krawędzi.

Odnośnik do komentarza

(pipi)e pierwszy i ostatni raz zamawiałem prenumeratę - nie dość że przychodzi w dzień lub po premierze kioskowej to jeszcze pogniecione i podarte... już wolę dopłacić te kilka zł i mieć wyprasowaną z kiosku

 

@down: no wow domyślam się, ale to już drugi raz i trochę się w(pipi)iłem ;/

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

Bardzo widoczna literówka w Hyde Parku. Ogólnie numer wygląda ciekawie, zabieram się do lektury.

Ech, wgapia się człowiek w te strony po 10 razy, a jak jakiś babol przejdzie, to od razu w takim miejscu. Jakby coś, to prima aprilisowy chochlik ;).

 

(pipi)e pierwszy i ostatni raz zamawiałem prenumeratę - nie dość że przychodzi w dzień lub po premierze kioskowej to jeszcze pogniecione i podarte... już wolę dopłacić te kilka zł i mieć wyprasowaną z kiosku

Podeślij proszę jakieś foto na prenumerata@psxextreme.pl. Z czasowością powinno być OK - ubiegły numer niektórzy mieli już w poniedziałek, ten aktualny sporo osób wczoraj i dzisiaj. A jakość, cóż, my nie poradzimy nic, bo fizycznie wysyła to drukarnia, ale zwrócimy uwagę na poczcie (stąd prośba o foto).

 

KinematoGRAfia baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo na plus. Chcę jeszcze :]

Chyba coś da się z tym zrobić :).

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Mam pytanko - Czy recenzja Naruto UNS Generation jest zrobiona na odwal się na pół strony jak zawsze, czy nie ? Grę co prawda mam parę dni, no interesuje mnie ten szczegół . Z góry dzięki.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

No też mnie zaczyna powoli drażnić prenumerata. To już któryś raz kiedy się spóźnia (byłem przekonany, że mimo wszystko dzisiaj dojdzie...) i 2 razy miałem tak, że wymiętolona była niemiłosiernie = 1 dzień leżenia między encyklopediami :/ Wiem, że to nie wasza wina, ale to chyba ostatni rok kiedy kupiłem prenumeratę.

Odnośnik do komentarza

I albo mi się wydaje albo wasza oceniaczka to już istna samowolka bo jak w niektórych grach widać że chyba korzystacie z prostego systemu sumy 3 ocen cząstkowych dzielonej na 3 i jeżeli to prawda to niektórzy Zgredzi kompletnie się do tego nie stosują bo jak wyjaśnić sytuacje gdzie gra mająca wyższe noty cząstkowe ostatecznie otrzymuje niższą ocenę ogólną od gry która noty cząstkowe ma niższe czasami nawet o dwa oczka z prawie każdej kategorii?

 

No to Cię zaskocze, ale nasze oceny końcowe nigdy nie były średnią wyciągniętą z tych cząstkowych. Jeżeli tak wyszło, to wyłącznie przez przypadek. W PE każdy element oceniany jest osobno i w określonych przypadkach niesprawiedliwe byłoby wyciąganie średniej - choćby w przypadku gier, w które gra się wybitnie średnio, ale mają świetną oprawę AV (która nie ratuje zniechęcającego do zabawy gameplayu), windującą ocenę w górę lub odwrotnie - gier w które gra się znakomicie, a kuleją pod kątem technicznym, co zaowocowałoby niższą oceną z powodu lichych tekstur czy innych ząbkowanych krawędzi.

Chodzi o sytuację, w której gra XYZ dostaje 7 za: grafikę, muzykę oraz grywalność, a ocena końcowa wynosi 6 lub 8 (ocena końcowa jest niższa niż najniższa ocena cząstkowa lub wyższa niż najwyższa ocena cząstkowa).

 

Zadałem to samo pytanie przy okazji bodaj poprzedniego numeru.

Odnośnik do komentarza

Komodo wytłumaczył kwestię ocen najprościej jak się dało, więc pozwolę sobie powtórzyć: ocena ogólna NIGDY nie była/nie jest/nie będzie w PE średnią ocen cząstkowych.

Ocena finalna to całościowe podsumowanie produkcji i odczuć recenzenta - oceny cząstkowe mają za zadanie naświetlić jakość poszczególnych elementów produkcji (oprawa, dźwięk, gameplay), ale nie muszą być wyznacznikiem oceny końcowej. A zadaniem recenzenta jest wesprzeć owe oceny adekwatnymi argumentami w samej recenzji. Jeżeli ktoś patrzy tylko na oceniaczkę i sugeruje się matematyką, zawsze będzie zdziwiony.

 

Najlepszym przykładem jest Podróż z tego numeru - zebrała 3 x 10 za cząstkowe, co sugerowałoby grę idealną w ocenie końcowej, perfekcyjną. Jednak taka nie jest w oczach recenzenta, stąd jako całość dostała 9+. Choćby za to, że zaliczenie jej zajmuje 2 godziny... za 50 zł to trochę niewiele, a recenzent nie musi zakładać, że każdy zapragnie przejść ją 3-5 razy i odkryć wszystkie smaczki.

 

Edyta:

dokładnie tak, jak napisał powyżej Stona :)

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Świetny numer

- merytorycznie

Kali- AC3 "mięsko numeru" , Retro - miło że wsłu(pipi)ecie się w głosy czytelników ( jeszcze milej że coś takiego sam postulowałem :)dodałbym jeszcze coś z ery PSX (np 14 lat temu) oraz jakieś małe, pamiętne cytaty z recenzji

O co chodzi- jak zwykle daje radę . Komodo upakował na 3 stronach Silenta - chętnie łykam tą pigułę

Kącik filmowy - brak go jak diabli - szukajcie następcy(chociaż Walkiewicz jest w stopce :) nadzieja pozostaje

-oprawa graficzna

Jasno , schludnie ; zdjęcia ostre ( sporo z Gameplayu) - i tak ma być !( wkurzają mnie tylko te małe postacie na str 38 nad oceniaczką ale to chyba konik Romka)

 

Rezenzja Misia wywołała uśmiech na mojej facjacie, o to właśnie chodziło więcej luzu i niewymuszonego humoru - to domena właśnie PE.

Ps

Monika ma swój mail na PE- chyba zostaje na dłużej :) czas na jakąś małą 3 groszówkę:)

Odnośnik do komentarza

Akurat jutro wsiadam w pociąg, to sobie kupię i poczytam. Jest parę tytułów, o których chętnie poczytam :)

A jest szansa może na niedawno wydane w Europie "Saint Seiya" w następnym numerze? Bo rozumiem to, że teraz jest Naruto, z resztą i o nim chcę sobie przeczytać, ale w sumie za miesiąc mogłaby się pokazać recenzja.

 

Z tego co mi Roger się dziś chwalił, to zgarnął z redakcji Sain Seiya, więc na pewno będzie :]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pytanie do Hiva odnośnie odpowiedzi na list czytelnika:

 

 

twierdzisz, że koszt lokalizacji kinowej to coś więcej niż przetłumaczenie tekstu oraz podmiana pliku. Pytanie brzmi co w takim razie masz na myśli. Serio pytam

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajny numerek, szczerze.

 

Spoko tekst Komoda o Silent Hill. Jedynie mam zastrzeżenia do Rogera, bo mimo że Konami trochę spartoliło wydanie SH HD collection, to dalej SH2 jest jedną z najlepszych gier ever, więc jego ocena kolekcji jest nie na miejscu. To dalej te same mindfuckowe gry co kiedyś, mimo że wydane bez należytej im staranności. Moim zdaniem nie powinno się tego typu gier oceniać, czy to Residenty, Silent Hille, DMC czy MGS. Albo tak jak się to robi z wydaniami filmów na Blu Ray. Osobno film, osobno dodatki itd.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Już część numeru ogarnąłem, resztę zostawiam sobie na trasę powrotną.

Numer lepszy od poprzedniego i to bardzo. Zasługa lepszych gier (tekst o ACIII - miodzio!) i publicystyki, która bardzo mi umiliła moment przymusowego postoju w Dąbrowie Górn. (kto słyszał o zeszłodniowym obtarciu się pociągu o drugi pociąg ten wie o czym mówię).

Najbardziej za to spodobał mi się tekst Misia! W końcu coś, na co można spojrzeć z przymrużeniem oka :D A grę ogarnę, jest to po prostu must have!

 

 

Komodo - skoro wasz pies jest nazwany na cześć Sagi z Rycerzy Zodiaku to nie dziwię się, że jest taki żywy ;) W ogóle pozdro dla twojej partnerki, możesz jej przekazać, że teraz z Rycerzy Zodiaku ostatnio zaczęła się nowa seria "Omega".

Odnośnik do komentarza

@Roger

 

W artykule dot. Wonderswan na górze jest pasek ze zrecenzowanymi konsolami i tylko PS2 nie jest wyszczególnione więc zakładam, że w następnym numerze to właśnie o nim będzie cały artykuł. Ktoś gdzieś wspominał, że ten o PS2 będzie kończącym całą serię stąd moje pytanie - a co z artykułem poświęconym NGP? Przecież to była najlepszy handheld tamtych czasów więc warto by było o niej wspomnieć (chociażby z racji innowacyjnego, jak na kieszonki, sterowania).

 

 

@Kali

 

W recenzji Asura's Wrath piszesz o motywie z Tatsumaki Western Django - czy tutaj przypadkiem nie chodzi o Sukiyaki Western Django (film Takeshiego Miike)?

 

 

 

Widzę dwie recenzje gier od Capcom i przyszła mi na myśl pewna idea - czy nie rozważaliście kiedyś aby wprowadzić cośna kształt "punktów ujemnych" w ocenie końcowej albo chociażby jakiegoś ostrzeżenia jak te dot. spoilerów tyle, że o treści "produkt niekompletny/dlc zawarte na płycie"? Nie jestem na bieżąco w temacie gier i gdyby nie to, że subskrybuję Angry Joe to bym nawet nie wiedział, że Asura's Wrath jest niedokończone natomiast SFxTekken ma "dlc" już umieszczone na płycie. Dzięki takiej informacji wiem, że tych gier nie kupię i dobrze by było gdyby recenzja/stopka z oceną zawierały coś na ten temat.

Edytowane przez greah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...