Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

ja całe życie grałem na krzyżaku, w Fife09 zacząłem grać na analogach i popimo początkowych kłopotów jakoś się przełałem i od tamtej chwili nawet nie myślę wracać do starego sterowania.

 

btw czy tylko ja tak mam, że jak włączam Fife to pierwsze co robię to zmieniam sterowanie na te odpowiadające PES'owi(czyli zamieniony strzał z dośrodkowaniem)

Odnośnik do komentarza

Ja się przedstawiłem dosyć bezboleśnie w zeszłym roku. Na początku to wiadomo, że łolaboga, bo nikt nie lubi zmian, ale jak chcesz korzystać z nowych mechanizmów,to nie bardzo masz inne wyjście. Pomijam już fakt, że w przypadku sterowania krzyżakiem niektóre komendy są idiotycznie rozłożone np. manualne zmienianie poziomu ATK-DEF to jakieś kuriozum. Nie bez powodu Konami mocno sugeruje sterowanie analogiem.

Odnośnik do komentarza

Grając dzisiaj nie zauważyłem żadnych róźnic. Chyba muszę zrobić sobie przerwę od tej gry, bo ostatnio powoduje u mnie napady furii. Szczytem wszystkiego była strata gola po tym jak podczas akcji pod moją bramką niechcący wcisnął mi się ps button i włączył się xmb. Oczywiście przegrałem tym jednym golem. W ogóle ostatnio mam pecha i trafiam na cebulaków cisnących B & R. (pipi) jakim trzeba być jednokomórkowcem, żeby wybierać real jak ja najeżdżam na Belgie. Konami pytanie o matchmaking umieściło w tej ankiecie chyba dla zgrywy.

Odnośnik do komentarza

Ja od mojego ostatniego posta nie byłem w stanie nic napisać, tak mnie nosiło.

Nie chce mi sie rozpisywać co mi się nie podoba. Ogólnie najbardziej frustrujący jest fakt, że sobie nie radze na Super Star, a niższych trybów dla ułomów nie będą włączał ; ).

Po zainstalowaniu patcha poki co zadnych roznic nie widze.

Odnośnik do komentarza

przyłączam się do faranela bo wreszcie wczoraj dostałem PES'a z Zavvi. Zmian w rozgrywce po 1.03 nie zauważam, dalej gra się super średnimi drużynami, AI konsoli powyżej proffesional to jeden wielki skrypt, a w online barca&real fest i prostopadłe trójkątem na pałe do Karła lub Krystyny,

 

Mimo wszystko jak się przełknie pewne ułomności, oleje największe klubowe drużyny i ma się z kim grać czy to na jednej konsoli czy w sieci to wg mnie dalej jest to najlepsza piłkarska gra tej generacji. Szkoda tylko, że tak wykastrowana z trybów i pomimo patchy dalej z błędami silnika

Odnośnik do komentarza

Linki do WENB Option File v3.0 + v3.1 + v3.2 na PS3:

 

http://www.sendspace...54f5648788b93f9

 

http://przeklej.net/...f56bac743e.html

 

http://www.supershare.pl/?d=8826738A2

 

Testowane i działające bez najmniejszego problemu z wersją BLES 1708 (gra kupiona w Zavvi). W katalogu jest też instrukcja jak wgrać pliki (w tej instrukcji jest info żeby kopiować każdy plik pojedynczo), ale jest możliwość zaznaczenia i skopiowania wszystkich plików. Zaznacza się raz i wszystko jest automatycznie kopiowane. Oczywiście trzeba zachować kolejność wgrywania wersji 3 -> 3.1 -> 3.2.

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wgrałem OF od Paula, zagrałem wczoraj i dziś kilka meczy tymi samymi drużynami, na tych samych stadionach i z tą samą formą(poziome strzałki), stosując jednakowe formacje, w gołej wersji 1.00 i 1.03, spostrzeżenia:

 

na pewno:

- zmieniono defensive line, w wersji 1.00 mając DL na 0 i ustawionych obrońców blisko bramkarza, Ci zachowują się logicznie i nie podchodzą tak wysoko środka pola, różnica w porównaniu do 1.03 jest spora. Jest to też największa wada aktualnej wersji bo stwarza to olbrzymią furtkę do bezsensownych podań na pałę w uliczkę, które teraz szalenie trudno powstrzymać

- zmieniono trajektorię lotu piłki przy strzałach. W wersji 1.00 ewidentnie częściej lecą soczyste bomby w same okna(gram bez manual shot) nawet słabymi zawodnikami. W 1.03 jest to o wiele lepiej wyważone i trudniej o spektakularne bramki, ktoś to może jednak jako wadę odbierać bo mimo wszystko strzały aktualnie są ciut bardziej randomowe

- bramkarze w 1.03 zdecydowanie lepsi...częściej wygrywają sam na sam, częściej robinsonadami bronią petardy zza pola karnego i rzadziej odbijają piłki pod nogi przeciwnika

 

co mi się wydaje(może to placebo effect):

- w 1.00 ciut wolniejsze tempo rozgrywki

- w 1.03 szybciej odbywa się odbiór piłki przez 2xX, przez co częściej się ją odbiera i nie naraża się na faul, w 1.00 ruch trwa dłużej

- konsola inaczej konstruuje akcje

 

Innych zmian nie dostrzegam, ogólnie 1.03 nie byłoby takie złe gdyby nie cholerny fail z tą linią obrony,aaa w 1.03 można anulować auto save np w ML offline

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pograłem parę meczy z kumplami przy jednej konsoli: tempo -1 i graliśmy drużynami pokroju Napoli, Tottenham, Ajax, Urugwaj, Dania itp, z mocniejszych tylko United i Bayern lub Chelsea. Na tym tempie na jednej konsoli nawet na 1.03 gra się genialnie. Jest to czego teraz zupełnie nie ma w online - czuć wielkość boiska i co za tym idzie tylko własna wyobrażnia (i czasem głupi błąd gry typu naciągamy pasek podania górą prawie na maxa by przerzucić piłkę na drugą stronę boiska, a wychodzi podanie na 5metrów pod nogi przeciwnika)ogranicza nas w kreowaniu akcji.

 

Offline gra mistrz, w online na razie czysty arcade, który trochę ratuje wybór słabszych drużyn ale i tak jesteśmy skazani na chaos, którego przed głupim patchem po prostu nie było - za szybko, obrona nie trzyma linii, wychodzi zbyt daleko, a każdy gra jedną taktyką - bierze real lub barcę i cały mecz napier.dala trójkątem prostopadłe na messiego i ronaldo

Odnośnik do komentarza

No właśnie wczoraj pograłem trochę online po dłuższej przerwie i miałem wrażenie, że znowu coś jest pozmieniane. Nagle zrobił się taki burdel, że kilka randomowych odbiorów i strat na metrze kwadratowym to norma, a piłka lata między jednym i drugim polem karnym jakby to była halówka. Do tego w piątkowy wieczór spotkanie kogokolwiek, kto nie grałby R albo B graniczy z cudem. ciekawe co się lęgnie w głowie takiego skorupiaka, kiedy ja najeżdżam na Kolumbię, a ten twardo stoi na Realu. Pewnie coś w stylu "hehehe, ale debil, strzelę mu z 8"

Odnośnik do komentarza

coś serio namieszali w online z kodem....dwa mecze - oba te same drużyny, ta sama taktyka i ustawienie. W pierwszym meczu każda piłka zagrana przez przeciwnika przecina moją linię obrony jak brzytwa. Co podanie to sam na sam, ja tak samo - obojętnie z którego miejca boiska nie zagrałbym trójkąta to mam sam na sam. Ostatecznie 5-4 dla mnie a mogło być równie dobrze 10-9. Drugi mecz - nic nie zmieniamy w ustawieniach, wszystko to samo i co....obrona funcjonuje dobrze, nic nie przechodzi...mecz kończy się 1-1 bez praktycznie sytuacji podbramowych.....ja się pytam co (pipi)a jest grane?!

 

Ale offline z tempem -1 gra mistrz, szkoda trybu online obecnie, ehhh...Tokar my się musimy kiedyś zmierzyć ;)

Odnośnik do komentarza

ostatnio mi nie idzie coś w online. W ataku partolę dużo sytuacji, a w obronie gdy przeciwnik przez cały mecz posyła tylko piłki na dobieg na te kilkanaście prób jakaś piłka przejdzie moją obroną i porażka gotowa :/ Ehhh denerwująca gra. No ale offline miodny, tempo -1 i jazda. Zacząłem nawet grać na kamerze blimp - normalnie chłopki małe prawie jak w Sensible z Amigi tylko, że tu biegamy horyzontalnie, a nie wertykalnie. Na tej kamerze ma się kapitalny przegląd pola - widać jak na dłoni kto gdzie stoi i czy jest kryty czy nie i czy można mu bezpiecznie podać. Oczywiście w online nie ma tej kamery i już parę razy bramkę straciłem bo podałem pod nogi rywala bo bo nie było widać, a odzwyczaiłem się zerkać nonstop na radar :/

 

btw. ma ktoś jakiś sposób na obronę rzutów wolnych konsoli? na najwyższych poziomach trudności to praktycznie rzut karny. Nawet zawodnikiem z pola asekuruję słupek przy wolnym, a piłka i tak leci w okno i obrońca do niej nie doskoczy :/

Odnośnik do komentarza

btw. ma ktoś jakiś sposób na obronę rzutów wolnych konsoli? na najwyższych poziomach trudności to praktycznie rzut karny. Nawet zawodnikiem z pola asekuruję słupek przy wolnym, a piłka i tak leci w okno i obrońca do niej nie doskoczy :/

 

Też mnie wkrzała skuteczność konsoli z wolnych... Ale wystarczy wcisnął R3 i L1 i przełączyć się na bramkarza i przesunąć troche w stronę w którą poleci piłka;p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

o to mi chodziło !!!!!!!!!!! dzięki wielkie :thanks:

 

ostatnio w online idzie mi lepiej. Trochę lepiej nauczyłem się bronić. Wyzbyłem się też dumy, że jak ktoś wybiera Barcę lub Real to ja staram się go ograć moim kochanym United lub innym słabszym klubem. Teraz wybieram Real, ustawiam mocno defensywną taktykę, skupiam się na pilnowaniu tytów by piłki bite trójkątem nie przechodziły, po przechwycie szybka kontra i piłka na Krystynę na szpicy i jazda. Jak frajerzy nie wybierają innych dryżyn pomimo tego, że często specjalnie podswietlam średników typu Tottenham, Napoli, Paragwaj itp to teraz niech giną od ich broni.

 

Pomimo wad zdecydowanie najlepsza piłka kopana tej generacji.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

No właśnie widziałem w profilu, że lamisz grając Realem, wstyyyyd :D Ja najmocniejsze co jestem w stanie wziąć to ManU albo Juve. Jak przegra to trudno, wliczone w koszty, ale jak uda się wygrać, to satysfakcja gwarantowana.

 

Musimy się jeszcze ustawić na granie, bo fajne mecze były. Jednak nie ma to jak mecze średnimi drużynami bez ciągłego lamienia na cyborgów. Suma randomowego farta póki co na remis, nie dość, że Adebayor doszedł do tej sytuacji po odbijance, to jeszcze siata po 2 słupkach. Za to co się stało przy moim pierwszy golu dla Kolumbii to nadal nie wiem (nie kasuj powtórek kuhwa).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...