Skocz do zawartości

Divinity: Original Sin


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

"Pograłem" wczoraj 4 godziny. W cudzysłowie, gdyż zacząłem po paru godzinach od nowa, chcąc swej drugiej postaci dać inny AI. Teraz gram łotrzycą i czarodziejem o przeciwnych osobowościach, co troszkę rozruszało kwestie dialogowe. Póki co doszedłem do pierwszego miasta i obawiam się, że spędzę przy tej grze setki godzin, gdyż zwiedzam praktycznie każdy zakamarek...

 

Jedyne co na chwilę obecną mógłbym grze zarzucić, to że dialogi z mniej znaczącymi NPC wyglądają niemalże identycznie pod względem zadawanych pytań. Oczywiście każdy NPC odpowiada inaczej, ale nie zmienia to faktu, że gadając z nastym NPC już nawet nie chciało mi się czytać wszystkiego. No ale to raczej naturalne przy grze o takim rozmachu.

 

Tak czy inaczej, GOTY.

Odnośnik do komentarza

Dać się pewnie da, tylko czy szlag Cię prędzej nie trafi?

 

Z paroma wyjątkami można grać samą myszą. Walka jest turowa, więc nie trzeba się spieszyć. Niemniej jednak klikania jest dużo, często na bardzo małe obiekty, więc możesz sobie wyobrazić jak to na touchpadzie może wyglądać...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

CDP nie dostał danych z tekstem źródłowym w związku z czym polonizacja się opóźni, wstępnie na okolice sierpnia/września. Jako zadośćuczynienie wszyscy pre-orderowcy dostali gierkę na Steam. Nie wiem czy wszędzie ta sama, ale na gram.pl dostałem Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2.

 

Grajta po angielsku, uczta się języków.

Odnośnik do komentarza

Sam se graj po angielsku :P

No gram, nie widzę problemu. :P

 

Nie ma tu wielkich problemów ze zrozumieniem dialogów, ale faktem jest, że język jest bogaty i zróżnicowany, a u sporej ilości NPC można napotkać różne dialekty czy odmienne akcenty. Dla mnie osobiście jest to właśnie jeden z powodów, dla których lepiej grać po angielsku, tj. w oryginale, gdyż nie wiadomo ile z tego gdzieś tam zaginie w efekcie tłumaczenia, szczególnie jeśli te okazałoby się zrobione na odwal.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

(...) u sporej ilości NPC można napotkać różne dialekty czy odmienne akcenty. Dla mnie osobiście jest to właśnie jeden z powodów, dla których lepiej grać po angielsku, tj. w oryginale, gdyż nie wiadomo ile z tego gdzieś tam zaginie w efekcie tłumaczenia, szczególnie jeśli te okazałoby się zrobione na odwal.

 

Da się dać dwa plusy? :(

 

\o/

Odnośnik do komentarza

Dobra nie wytrzymałem panowie i zakupiłem gierkę dziś, jeeest cudnie po prostu - za mną 2 godzinki gry i jestem po prostu w Baldurniebo wzięty, ahh takiego cudeńka mi brakowało. Napiszę jakiegoś posta większego jak już trochę pogram, ale jeśli się ktoś jeszcze zastanawia - to niech bierzę gierke!! :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Skończył już ktoś?

U mnie 40h na zegarze a końca nie widać, przynajmniej tak mi się wydaje :P

Mam level 14 kończe poboczne questy w Silverglen.

 

Swoją drogą, zbugowałem sobie chyba side questa robiąc rzeczy w trochę nielogicznej kolejności i nie wiem jak go zakończyć

 

w silverglen quest z Fredrickiem i impem ktory go zepchnął ze skarpy. Dałem impowi elixir dopiero po uzdrowieniu fredricka który pobiegl go zabić. Wyszło tak, że Fredrick leży martwy w miejscu w ktorym stał imp a sam imp pobiegł szukać Fredricka :D

 

Odnośnik do komentarza

Steam podaje 30h, ale dużo AFKuję, więc liczę powiedzmy 20h zabawy + parę godzin nowej rozgrywki ze znajomym.

 

Nie jest to gra bez wad, ale te rzucają się w oczy głównie przez całą resztę, która przytłacza rozmachem, rozbudowaniem, możliwościami i swobodą. Z początku patrząc na mapę i widząc jedno miasto myślałem, że skala całości nie będzie taka jak się z początku spodziewałem, ale mimo tego ile rzeczy jest do roboty, to głowa mała. Mam dopiero 7 level po tych +/- 20 godzinach i ledwo ruszyłem tak naprawdę główny wątek. Fabularnie póki co bez szału, ale gra rekompensuje to światem, charyzmatycznymi NPC, pomysłowymi questami i wieloma możliwościami ich rozwiązywania. System walki także na duży plus, aczkolwiek miałem nadzieję na trochę wyższy poziom trudności. W sensie, o ile nie rzucamy się na wrogów przekraczających jakoś znacznie nasz level, to nie ma jakichś wielkich strategii do planowania.

 

Wspomniane minusy moim zdaniem, to kiepskie wyjaśnienie i rozwiązanie craftingu oraz brak wglądu na skille poszczególnych szkół. Tworzę postać mogę przyznać punkty, ale nie wiem co dane zdolności tak naprawdę mi dadzą w przyszłości. Crafting i gotowanie natomiast w ogóle nie zostało wyjaśnione, a gdy już się je rozpracuje samemu, to boli bardzo szperanie po inventory - szczególnie w przypadku kilku postaci. Przenoszenie przedmiotów i zarządzanie zakładkami, albo przeciąganie przedmiotów z inventory na jakiś element świata nie jest wygodne. Poza tym drobne bugi pomijam, bo to rzeczy do poprawki w przyszłości. Na upartego dodam jeszcze dziwne restrykcje dla złodzieja - postać można okraść tylko raz. Z punktu widzenia gry rozumiem rozwiązanie - powstrzymuje ono metodę save-load i ograbienie wszystkich NPC na świecie (nie ukrywam, sam tak gram w RPG ;p), ale z drugiej np. nie mogłem przez to wykonać zadania z szalonym Elfem tak jak bym chciał.

 

Trzeba ukraść od niego Bloody Amulet, żeby wsadzić go za kratki. Alternatywy to zabicie Victorii, przekonanie jej by oddała swój amulet, tudzież zabicie elfa. A że elfa okradłem wcześniej, a reszta moich postaci nie miała dostatecznie wysokiego skilla, to musiałem inaczej zakończyć zadanie.

 

Pogram dłużej, to będę oceniał, ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Generalnie wracają miłe wspomnienia z oryginalnego Divine Divinity, który jest jednym z moich ulubionych RPG. Serio, jak ktoś gustuje w gatunku, to naprawdę grzechem jest nie kupić Original Sin, szczególnie przy tak niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza

Ja na liczniku również 20 godzin i cały czas jestem w pierwszym mieście, 7 lvl i wsumie na razie nie chce za bardzo posuwać się do przodu póki nie zrobie wszystkich lub większości questów. Na początku wsumie dużo się zmagałem z walkami bo pchałem się niepotrzebnie w jakieś walki typu 2-3 lvl wyżej ode mnie i dostawałem baty, a że jestem upartym człowiekiem to do bólu próbowałem aż mi się udało, więc odjąłbym z 3 godzinki na powtarzanie samych walk - ale teraz jak już zebrałem dobre itemy to idzie narazie gładko, no i już nie rzucam się na każdego spotkanego potworka tylko staram się grać uważnie. Gra jest po prostu mega piękna i czuję że to będzie dobrze wydane 80zł. Tak jak wyżej ludzie napisali że bezbłędna to ona nie jest, ale rekompensuje to wszystko ogrom świata i właśnie możliwość podejścia na różne sposoby do questów!

Ja teraz tylko robota - divinity - robota - divinity = FUCK SOCIAL LIFE

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą da się rozwiązać głównego questa w Cyseal? Bo oblazłem całą mape i nie mam zielonego pojęcia co zrobić dalej. Czy mam już poza teren mierzyc i tam smialo isc?


oczywiście chodzi o morderstwo Jake'a, a i wie ktoś może co potrzeba w podziemiach pod kościołem zeby to pole magnetyczne znikneło?

 

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą da się rozwiązać głównego questa w Cyseal? Bo oblazłem całą mape i nie mam zielonego pojęcia co zrobić dalej. Czy mam już poza teren mierzyc i tam smialo isc?

 

 

 

oczywiście chodzi o morderstwo Jake'a, a i wie ktoś może co potrzeba w podziemiach pod kościołem zeby to pole magnetyczne znikneło?

 

 

 

Morderstwo Jake'a rozwiązuje się po walce z Evelyn z tym, że z tego wynika kolejny quest, Find the Witch chyba którego już w Cyseal nie rozwiążesz.

Nie pamiętam która to bariera ale jak masz 7 lvl to do podziemi kościoła nie masz się co wybierać :P Braccus cię będzie na hita zabijał

 

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...