Skocz do zawartości

Yakuza Kiwami


okens

Rekomendowane odpowiedzi

Kiwami wpadło mi kiedyś w Ps plus ale uznałem że fajnie zacząć od początku. Kupiłem Zero(siedzę na izolacji z koroną) i kurde dawno ale to bardzo dawno nie grałem w nic tak odświeżającego. Po prostu jestem zakochany w tej grze. Już wiem że moja przygoda nie skończy się na tych dwóch częściach. Bardzo czekam aż dojdę do Kiwami 2 bo demko na nowym silniku wygląda super. Judgment też wydaje się super ale tutaj poczekam na spore obniżki tym bardziej że mam w co grać półki co. Podsumowując mimo że jestem na początku przygody z serią to przymykam oko na pewnie archaizmy ib uważam że jest to po prostu bajka.

 

Edytowane przez TheProrok29
Powtórzenia
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupiłem za grosze na cyfrowej wyprzedaży w Black Friday. Brakowało mi takiego typowo japońskiego szpila. I o to jest. To mój pierwszy kontakt z serią i pewnie większość obeznanych z tematem poleciłoby zacząć od Zero ale postanowiłem, że zostawię ją na deser. Póki co bardzo fajny system walki i już teraz widać, że jest masakra na Hardzie. Historyjka i dialogi bardzo na plus, tak samo jak Kamurocho. No, jest dobrze. Jestem dopiero na początku i dzisiaj przysiedzię nieco dłużej. Nawet oderwałem się na moment od FF7 Remake.

 

Odnośnik do komentarza

Kupowałeś na PS Store? Działa Ci sklep przez przeglądarkę internetową, a nie w konsoli? Od kilku dni chcę zobaczyć ofertę na black friday i nie mogę.

Co do gry to też mam kopię z PS+ i kupiłem Zero aby zacząć od początku. Fajnie się walczyło jednak nie mogłem się wkręcić w grę. Może jeszcze kiedyś spróbuję ale nie czuję tego. Dużo gadania, a sam rozumiem tylko połowę... No nic. Może jeszcze dam jej kiedyś szansę.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem normalnie z poziomu PS4. Wczoraj rozwaliłem cztery rozdziały. Co tutaj mówić, świetna gra. Historia jest wciągająca i oferuje festiwal bardzo interesujących postaci, Kiryu polubiłem od samego początku. Transformacja Nishiyamy wypada dość nietypowo. Ale co najbardziej mnie urzekło to gameplay. System walki to esencja japońskiego klepania po ryjach. Wbrew pozorom jest rozbudowany i wymaga skutecznej zmiany stylu. Jego zalety uwydatniają się zwłaszcza podczas walk z bossami. No i ten Majima, który sie pojawia co jakiś czas, świetne po prostu. Chodzenie po sklepach (nawet czasopisma można luknąć w tym Dengeki PlayStation czy Famitsu). Klimat dzielnicy Kamurocho jest świetny i wsiąkam od razu. Mam jeszcze kilka pytań:

 

- historie poboczne z reguły same się aktywują? 

 

- gdzie mogę wymienić punkty doświadczenia? wiem, że jest od tego jakiś gość ale nie mogę znaleźć po odsiadce Kiryu

 

- będzie możliwość zmiany ubrań? 

 

- podniosłem na placu przed kinem jakiś kluczyk i nie wiem gdzie go użyć

 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Nemesis napisał:

- historie poboczne z reguły same się aktywują? 

 

- gdzie mogę wymienić punkty doświadczenia? wiem, że jest od tego jakiś gość ale nie mogę znaleźć po odsiadce Kiryu

 

- będzie możliwość zmiany ubrań? 

 

- podniosłem na placu przed kinem jakiś kluczyk i nie wiem gdzie go użyć

 

- niektóre Substories aktywują się same, a niektóre aktywujesz sam przy ikonkach chmurek dialogowych, możesz kupić przedmiot, który pokaże Ci je na mapie;

- punkty doświadczenia wykorzystujesz w sekcji Abilities w menu pauzy;

- zmiana ubrań będzie możliwa dopiero w NG+ po ukończeniu fabuły (czyli tzw. Premium Adventure Mode);

- musisz znaleźć szafki, w Kamurocho są tu:

stkrs70Qnl7dINf3S--ddKs9gvUgLWIpUhf2Yh-T

 

A w Sotenbori przy jednym z mostków.

Odnośnik do komentarza

Chce dac drugą szansę serii, kiedyś było grane po łebkach i nie przypasowalo, może teraz da radę. Pytanie do 3,4 i 5 na ps4 - te wersje są leganckie ? 60 klatek itp. można śmiało uderzać w te kolekcję?

Inb4 zamówiłem ja już, podoba mi się pudelko i muszę mieć nawet jak nie przypisuje mi seria xD

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Nemesis napisał:

Ogram Kiwami i Kiwami 2 a potem Zero. Dobra kolejność? 

Jak już nie zacząłeś od Zero to zostaw ją sobie na koniec i leć po kolei. IMO Zero powinna być pierwszą Yakuzą dla każdego, bo ładnie tłumaczy wszystko to, przez co Kiwami 1 przelatuje jak pocisk. Kto jest z kim i od kogo, rozkład sił, prezentacja pionków na planszy...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Elitesse napisał:

Można od 7 części zacząć przygodę z serią?

Można. Całkowicie nowa historia, nowi bohaterowie, ale smaczki z sagi Kiryu Cię pominą. No i gra bardziej przypomina jRPG, z turową walką, coś jak w Personach.

 

Osobiście zacząłbym od Zero.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Nemesis napisał:

Kiwami 2 chyba też jest 2 w promocji teraz. Może by tak wciąż od razu? 

Bierz, będziesz pan zadowolony. Gra chodzi na nowym silniku i przeskok jakościowy między Kiwami a Kiwami 2 jest znaczny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem od Kiwami. Jeśli każda kolejna Yakuza jest lepsza to nie mam pytań. Tutaj wkręciłem się na maxa. To klepanie po mordach jest takie soczyste. Brakowało mi takiej gierki. 

 

Gdzie znajdę te szafki, do który zbieram klucze po całym Kamurocho? Rozi coś wspominał też, że mogę kupić przedmiot uaktywniający subquesty na mapie dzielnicy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...