Skocz do zawartości

Final Fantasy VII


dawdi17

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

witam.

mam problem z limit level. mam 39lvl Cloudem a wciąż mam limit level 1. to się kiedyś zmieni? widziałem na yt, że łepki już na 25lvlu mieli limit level 2. nie wiem ile tych potworów już zabiłem ale wydaje mi się że wystarczająco. : /

Pod tą tajemniczą nazwą pojawiają się podczas walki specjalne ciosy, które zadają większe obrażenia niż tradycyjne uderzenia. Aby móc zastosować Limit, trzeba poczekać na zapełnienie się wskaźnika Limit'u, który rośnie w miarę ponoszonych przez naszego bohatera obrażeń.

 

Dla większości postaci najwyższym poziomem Limitu jest poziom 4. Sytuacja trochę odbiega od normy w przypadku Caith Sith'a i Vincenta. Poniżej znajdziesz informacje o poszczególnych Limitach i mechanizmie ich awansu.

Jak to działa?

 

Istnieję cztery poziomy limitów. Na pierwszych trzech występują po dwa rodzaje ataków. Ostatni, czwarty poziom jest zarezerwowany dla jednego, unikatowego limitu. Aby zdobyć kolejny poziom limitów należy zabić odpowiednią ilość przeciwników. Należy pamiętać, że każdy pokonany przeciwnik jest zliczany na konto tej postaci, która spowodowała jego śmierć. W ten sposób zdobywamy kolejne poziomy. Ale jak zdobywa się drugi limit z każdego poziomu? Po prostu należy wykonać pierwszy limit danego poziomu określoną ilość razy.

 

Teraz pora na limit czwartego poziomu. Jest on zazwyczaj bardzo potężny. Najpierw musisz poznać WSZYSTKIE poprzednie limity. Musisz także znaleźć odpowiedni przedmiot, od którego twoja postać będzie mogła się nauczyć. Kiedy masz juz przedmiot i znasz wszystkie poprzednie limity, wejdź do menu Items, wybierz dany przedmiot i użyj go na postaci.

 

Na początku każda z postaci zaczyna swoją Limitową karierę od poziomu 1. Na pierwszych trzech poziomach znajdują się po dwa rodzaje "wykończeń". Sposoby awansu przedstawia tabela poniżej. Oznaczenie "1-2" mówi o drugim limicie pierwszego poziomu - pierwsza cyfra oznacza poziom , druga przedstawia numer limitu.

POZIOM LIMIT 1 LIMIT 2

1 Limit bazowy należy wykonać 8 razy 1-1

2 należy zabić bohaterem 80 wrogów należy wykonać 7 razy 2-1

3 należy zabić 80 wrogów od czasu zdobycia drugiego poziomu należy wykonać 6 razy 3-1

4 trzeba znać WSZYSTKIE POPRZEDNIE LIMITY oraz posiadać "na składzie" instrukcję wykonania limitu 4 poziomu - gdzie je znaleźć - o tym za chwilę.

 

Wróg zostaje "zliczony" na konto tej osoby, która ostatecznie go pokona. Vincent ma po jednym limicie na poziom.

 

 

 

LIMITY ZMIENIA SIE (jesli dorbze pamietam menu. Menu ----> status (statut?) i potem w bok z3 razy i bedzie

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ja bym sie ucieszyl jakby po prostu bylo i prawie najwaznijesze dla mnie to, zeby byly w te grze trofea i to jakis naprawde bardzo trudne co znacznie wydłużyłoby grę, bo juz czasami chce sie wrocic do FF7, ale nie ma za bardzo po co bo prawie wszystko si ejuz w tej grze zrobilo : d Trofea fajnie by urozmaiciły to wszystko (wlasnie nie wiem czemu nie dali trofeów do tej wersji na psn, szkoda :< )

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Po zabiciu Sephirotha nie da sie juz nic zrobic, bo to koniec gry.

 

Sejwa mozesz zrobic wlasnie w jaskini, najlepiej w miejscu, w ktorym masz rozwidlenie drog. Musisz najpierw postawic tam save point. Poza tym, w kazdej chwili mozesz wyjsc z krateru i wrocic na poklad Highwinda.

 

qrva, odpowiedzialem na post z wczoraj, bo myslalem, ze to ostatnia strona xD

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Ja z tego co pamiątam jak grałem to rozkład był mniej więcej taki:

CD 1 - 25h

CD 2 - 15h

CD 3 - zależy czy robisz dodatkowe questy, jak nie to jakieś 2-3h o ile postacie bądą w miare ogarniać przeciwników w ostatnim dungeonie.

Dzieki za info. Ja mam przy CD1 juz 50h ;) Ale robie questy od razu i czesto wracam sie do Fort Condor.

Odnośnik do komentarza

Duzo czasu spedzilem na dopakowywaniu druzyny (w miejscu gdzie prowadzona jest musztra zolnierzy i trzeba wlaczyc alarm) i w Golden Saucer. Ogolnie jak na 1CD to mam chyba troche przepakowany team ale za to gra mi sie teraz latwiej i Jenova na koncu 1CD padl po 2-3 strzalach.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

dołącze jeszcze tyle że pakowanie All materii na maxa to świetny zarobek, takowa materia jest naprawde droga i można sie dorobić, a mógłbyś powiedzieć jakim teamem grasz? mój najlepszy to Cloud-Cid-Tiffa/Yuffi, ta trójka gdy jest "dokoxowana" wymiata, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie, a i nie zapomnij o ''celestialach'' tzw. Ultima weapons, pamiętam żę mieczyk Clouda jest wspaniały :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ultimate weapons tak naprawde nie sa takie dobre. nie dosc ze materie ktore sa w nich umieszczone nie dostaja doswiadczena, to na dodatek sila broni zalezy od stanu naszej postaci(w przypadku takiego clouda - im wiecej hp ma cloud, tym wiecej odbierze hp przeciwnikowi). lepiej juz chodzic do konca gry z apocalypse i innymi broniami ktore mnoza ilosc doswiadczenia dla materii. wiadomo, bedziemy zabierac przeciwnikom troche mniej hp, ale za to nasze materie beda dostawaly doswiadczenie jak szalone wiec moim zdniem warto.

obrazenia confomera zaleza od poziomu przeciwnika. im wiekszy lvl przeciwnika, tym silniejszy atak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...