Skocz do zawartości

Final Fantasy VII


dawdi17

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Tak się zastanawiam, czy tylko ja tak mam, że dla mnie ta gra ma w sobie coś takiego innego w sobie. W jakiś dziwny sposób wystarczy, że posłucham sobie jakiejś kompozycji z soundtracka i od razu chce się w to grać lub przynajmniej porozmyślać nad samą grą. Nie wiem czy to jakiś sentyment z dzieciństwa, ale z żadną inną grą tak nie mam. Pewnie wg większości z was trochę pedałkuje, ale coś jednak musi w tym być. Chciałbym się dowiedzieć czy nie jestem z takim uczuciem sam?

 

Dla mnie w tej grze wszystko jest maksymalnie dopracowane, grafika nawet teraz dla mnie jest genialna i co może wydać się durne niektóre cienkie graficznie gry z aktualnych current genów wydaja mi się brzydsze od FF7...

To pewnie fanbojstwo, ale skądś się to fanbojstwo musiało wziąć. Grałem w te grę jako dzieciak, grałem dalej jako młodzieniec i grałem nawet niedawno, czar nie znikł...

 

Prawdopodobnie już nigdy czegoś takiego nie doświadczę w swojej karierze gracza, a szkoda...

Odnośnik do komentarza

Ja mam tak z paroma grami, Monkey Island, Star Ocean 1, Breath of Fire 3, FF6, FF7, Suikoden 2, Vandal Hearts 1, Tales of... tutaj można dać większość tytułów z tej serii.

Najbardziej boli że teraz nie robią gier w takiej formule jak w latach ich świetności , za czasów snes'a czy psx'a.

Brakuje nowego Suikodena, Breath of Fire na duże konsole i wielu innych.

Na obecną generację najbliżej wszystkich starszych jRpg'ów jest Vesperia, kupa rzeczy do znalezienia odblokowania, mini gry, side questy na każdym kroku, "normalna mapa świata" w starym dobrym stylu.

Odnośnik do komentarza

To nadrób zaległości, Lost Odyssey to kawał świetnego jRpg'a, w końcu zrobił go tatuś finala, dla mnie to drugi najlepszy jRpg po Vesperi.

Zagrałbym jeszcze w Xenoblade'a i Last Story, ale nie mam dostępu do wii wiec raczej obejdę się smakiem.

FFVII muszę sobie odświeżyć jak dorwę psp, ostatnio potaniało trochę to może się skusze, bo poprzedniczka umarła śmiercią tragiczną.

Odnośnik do komentarza
Gość trenth

jakis czas temu była fajna promocja na psn na finale...teraz znów po 36 zł :(

 

Była i skorzystałem. Niestety na PS3 nie da się za bardzo grać, jak dostanę w swoje łapki psp to ogarnę i wrócę do gry :]

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Czy byłby ktoś w stanie wymienić wszystkie rzeczy, które można zrobić w FF7? : >

dla przykładu ja już mam:

- Wszystkie kolory chocobo w tym złotego, wszystkie klasa S

- Większość materii, (chcę zdobyć wszystkie)

- Wszystkimi postaciami limit 4 (to znaczy tylko cida brakuje, ale to chwilka : )

- Kupa gp w gold saucer (chcę mieć max czyli 10k :P)

- Kupa kasy w plecaku, większość itemów, wszystkie staram się mieć po 99, czyli max

- Mam zamiar expić na magic potach, aż mi zbrzydnie, na razie mam 80lvl cloudem i zabrakło eliksirów - mam zamiar zrobić buga z eliksirem w mroźnej krainie (mam nadzieję, że jeszzce mogę tego buga robić)

- Materie ofc, przy okazji wszystkie na master też się expią

 

- Może kiedyś w przyszłośći bym spróbował wszystkimi postaciami wbić max staty (morfująć source)

 

- A,, no i jeszcze nie pokonałem weaponów :<

 

Co jeszcze można w tej grze robić? : p

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza

-Lucky 7 zaliczyć(zgogluj)

-materie no to wiadomka, z poradnika sobie najlepiej skorzystać, bo pare jest ukrytych.(wszystkie enemy skille też możesz poszukać, jak nie masz)

i to chyba już wszystko :P

Możesz sobie pomasterować minigierki w GS

elixiry łatwo zdublować materią W-Item(zgogluj). Wystarczy że masz 1 przedmiot i możesz w minute zrobić sobie 99 takich za free.

Odnośnik do komentarza

Enemy skille mam wszystkie oprocz kilku, no i nie mam 3 najwazniejsyzch czyli aqualung, trine i... a może dwóch? : /

 

P.S. Dzięki, gltich z w-item wydaje się kozacki : p Ale jakis taki zbyt prosty, na pewno jak grałem musiałem kiedyś zrezygnować z użycia itema i kliknąć "X" i jakoś nie zauważyłem duplikacji : p

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że nikogo nie urażę ogłaszając to, ale chciałbym się, powiedzmy, "pochwalić", że moja seria prowadzona z kolegą, let's play FF7 dobiegła właśnie końca : >

Jest to prawdopodobnie jedyny polski let's play z tej gry doprowadzony do końca.

 

https://www.youtube.com/user/NQprod <-- nasz kanał

 

17 czerwca jest pierwsza rocznica kanału i bardzo możliwe, że ruszamy z Crisis Core ; )

Odnośnik do komentarza

Plotka ze steamem była już wieki temu. Teraz zaś ktoś znalazł jakąś bzdurną stronkę, z której kopii można wyczytać o nowych "ficzerach". Tak jest to jednak opisane, że prędzej uznam to za fake.

 

Nie pogardziłbym FF7 na Steam, ale coś takiego raczej na pewno nie będzie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest wieczna, do niej się często wraca : p I to jedna z niewielu gier, która potrafi coś takiego.

Jesteś praktycznie na samym początku gry. To prawda, może być sporo fabularnych zagwozdek. Nawet po skończeniu gry, sporo rzeczy może być nie jasnych, dlatego, aż się chcę w tę grę grać jeszcze raz i potem jeszcze raz : p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.