Skocz do zawartości

Crysis 3


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Sandboxowy to był FarCry 2 i tam troszkę przesadzili ze światem - dojazd 30 minut misja 5 minut.

 

Crysis to stara szkoła shooterów - z duzymi planszami z wyborem paru dróg, bez ciągłego popychania do przodu. Dla mnie własnie takie FPP są najlepsze - Bioshocki, Half life tylko tam było więcej elementów przygodówych. Nieraz miło pograć w korytarzowego shootera - typu Call of Duty, ale ileż można. Przy niektórych FPP - np. Homefront to normalnie jakbym grał w celowniczka na szynach - wszystko wiadomo skąd kto wyjdzie, co się stanie... Zero wolności, zbieractwo ograniczone do minimum. Dlatego wszelkie staroszkolne FPP przyjmuje z otwartymi ramionami. Crysis 3 jestem na tak.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Staroszkolne to były Wolfenstein, Doom, Blood, Heretic, Hexen, Radneck Rampage, Duke 3d, Outlaws, Quake, Sin, Soldier of Fortune...

Dalej mi się wymieniać nie chce, po naukę historii nt. gier FPS zapraszam do google, a na zakupy na goga :)

 

Poprzednik Bioshocka nie był typowym fpsem...

Odnośnik do komentarza

Chłopie ty mnie nie ucz o FPSach. Staroszkolne w porównaniu do dzisiejszych standardów rynnowych i oskryptowanych FPS zajmujących parę godzin. Nie muszę googlać bo kiedyś byłem zawziętym Pececiarzem (pamiętam zakup pierwszego Cyrixa i jaranie się tymi tytułami) większość co wymieniłeś mam ukończone. Jeszcze był z 3D Realms z ninjasem - z postaciami 2D to było, Shadow Warrior czy jakoś. Bioshock połączenie FPP z przygodą i nawet elementami rozwoju postaci - dla mnie to własnie ideał FPP (najlepszym FPP do tej pory jest dla mnie Half life 2 (szczególnie EP2). po nauke historii gier to mnie nie wysyłaj, popatrz na avatar i tyle... Zaczynało się od 8 bitów, i Amiga komp wszechczasów póżniej, tylko żal właśnie, że FPP słabiutkie tam były (Death Mask, Fear, Alien Breed 3D, Za Żelazną Bramą) za to wszelkie inne gry miodzio.

 

Redneck było jajcarskie i miło wspominam. Pamiętam zakup pierwszego 3D Monstera do kompa (prawei 400 zeta - ja (pipi)e ale durny byłem) - ale wrażenia wtedy z Forsakena czy Screamer Rally niezapomniane. Ciekawostka - Monstera kupiłem głównie dla FPP - i to nie strzelanki a przygodówki Montezuma's Return - wypasik.

Odnośnik do komentarza

Ale żeś się oburzył waćpanie :D

 

Jedna rzecz: fps to gatunek, fpp to perspektywa rozgrywki. Wcześniej pisałeś o "staroszkolnych" fps-ach, wiec stąd lista.

Dziwne, że tak Bioshockiem się zachwycasz (gra zacna, zarówno 1 jak i 2), aczkolwiek wg. mnie System Shock 2, a później Deus Ex pokazały klasę w grach fpp i w dalszym ciągu warto w te tytuły zagrać, odnoszę wrażenie, że ich nie znasz.

Co do HL2, czyżbyś w jedynkę nie grał? Dwójka była świetna, ale nie miała tego czegoś co HL wraz z dodatkami Opposing Force i Blue Shift

 

 

Zupełnie zapomniałem zapodać z liście Dark Forces i jej następcę - Jedi Knight, świetne, zagmatwane mapy i godziny zabawy.

Odnośnik do komentarza

System Shocka jedynke dolazłem do 3/4 gdzieś, dwójke też zacna ale ograłem chwilę. Wiem co znaczą skróty. Deus Exa nowego jeszcze nie ograłem, starego przyznaje sięnie ukończyłem patrz niżej. Halfa jedynka skończona - wtedy król (pamiętam jak przy wstępie do jedynki spuszczaliśmy się z kumplami), opposing force też, na blue shifta już czasu nie starczyło. Wtedy to były czasy piractwa więc gier była masa i nie dało się wszystkiego ograć - jeszcze jak się lubiało rpgi do tego (baldury, Planescape, Fallouty) plus Championship Managera to z czasem bywało krucho. Dark Forces swego czasu robiło piorunujące wrażenie, zaś Jedi knight już mnie tak nie kręciło - troszkę za sztywne to było dla mnie. Zresztą jak pisałem gier wtedy była masa - mało się oryginałów kupowało bo i nieraz nawet nie było gdzie - a poza tym pensji nie było jeszcze w czasach System Shocka 1 :-). pamiętam jeszcze jedną fajną ambitną grę FPP, przygoda plus walka jakaś (strzelanie chyba), na początku dinozaury małe chodziły, po jakiś grobowcach się mykało, zagadki rozwiązywało, artefakty starych cywilizacji. Straszne wymagania to miało, recka w Secret Service na dwie strony ale tytułu nie wspomnę teraz.

AvsP 2 to był mistrz, jedynka gorsza dużo, nawet Star Trek i X-Com były w FPP. Może kojarzysz tą gre zo której mówiłem wczesniej? Chyba jeszcze pod DOSa ale nie dam ręki uciąć.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...