Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Litwin81

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Litwin81

  1. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Dla mnie 4 razy w tygodniu to za często,3 optymalnie,plus sauna na regeneracje,ale ja mam 33 lata,wolno się już regeneruje.
  2. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Niestety nie dałem rady 150 kg na przysiad z doopą do ziemi,poszło tylko 150 kg do kąta 90 stopni.Ale może za tydzień,jak będę czuł moc to chyba to nagram
  3. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Teoretycznie na krótkich spięciach bardziej się czuje mięsień,ale to nie jego fizjologiczny ruch,skurcz i mięsień jest tym silniejszy im zakres jego pracy jest większy.
  4. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Pewnie,jak będziesz wiecznie robił ćwierć ruchy czy pół ruchy to tak właśnie będzie wyglądało.
  5. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Masz naturalnie tak krótkie przyczepy czy nie pełne ruchy na biceps robiłeś?
  6. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Ja wzmocniłem przedramiona ostatnio na tyle że daję radę to brać bez jakiegokolwiek zapinania/wiązania.Jutro na siad spróbuję 150,w poniedziałek na klatę 130(w poniedziałek poszło 12*100 także to dobry prognostyk) i w środę w martwym 190/200,jak się uda to będzie super.To że kumpel brał mieszankę teściów i metę to nic nie znaczy,mógł mieć choojową dietę i z czego miał tą siłę czerpać.
  7. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Ja rozwijałem siłę pół ruchami-ruch z ławki do wyprostu,gdybym od razu podszedł to może i 200 by pękło,ale nie po 180,zobaczę za tydzień czy dam radę.
  8. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Pochwale się że dziś mimo chorowania od 3 dni i 1,5 km spaceru na siłkę w deszczu(wysiadłem za szybko )wyrwałem w martwym 180 kg,co przy moich skromnych 80kg wagi uważam za całkiem,całkiem wynik
  9. Litwin81 odpowiedział(a) na Andżej temat w SpartakuS
    Za dużo tej kazeiny to z tego m,leka nie dostarczy Raz ze jestem zdania że kazeina na noc jets choojowa,dwa że głównym źródłem jest WPC a kazeina to tylko dodatek,a tzry że w 300 ml masz ok. 10 gram,więc to nie tak mało.
  10. Litwin81 odpowiedział(a) na Andżej temat w SpartakuS
    Mam to białko od 4 miechów Bo tylko po treningu 15 gram,piłem różne białka,jedne smaczniejsze,inne lepiej rozpuszczające się,ale żadne w tej cenie.Jak masz opcję twaróg przed snem czy WPC,to bierz WPC(i tak kazeine dostarczasz z mleka na którym rozrabiasz)
  11. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    A skąd ja mam wiedzieć jakie twoje jajka są?
  12. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Wszystko zależy od ilości spożytego pokarmu i proporcji między nimi,jednak zasada jest by nie łączyć węgli prostych z tłuszczem jak nie musimy.
  13. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Ogólnie organizm najchętniej czerpię energię z węgli gdyż to dla niego najłatwiejsze źródło(wyjątkiem jest olej MCT-kokosowy),natomiast po spożyciu cukrów prostych,organizm wywala insulinę by ona ogarnęła sytuację z cukrem we krwi,transportuje ona węgle na cele energetyczne(oczywiście jeżeli nie mamy problemów z opornością insulinową,która narasta z wiekiem i dodatkowymi kg)a resztę magazynuje jako zapasy energetyczne w tkance tłuszczowej,jak dodajemy słabej jakości tłuszcze to one nie są spalane,tylko wtłaczane w tkankę tłuszczową.
  14. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Zależny jakie tłuszcze,jak te najgorsze utwardzone(trans) to im nawet insulina z cukrów prostych nie jest potrzebna by się w fat odłożyły,organizm nie umie sobie z nimi radzić,jak np. olej lniany z owocami(też cukru proste) to nie będzie to tak nie bezpieczne.Ogólna zasada jest taka,podniesiona insulina po spożyciu cukrów nie sprzyja utlenianiu tłuszczy,dlatego najlepiej ich nie łączyć.
  15. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Następca "Pumping Iron",pewnie na dniach skasują: https://www.youtube.com/watch?v=sHHG8KHYLDU
  16. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Jest ok,tylko zrób następnym razem czymś lepszym
  17. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Tłuszcz z jaj też zdrowy,zawiera omegę 3,lecytynę jedyny minus to kaloryczność,ale jajko tak jak np. ziarna to początek życia,są najzdrowsze bo muszą mieć wszystko do pełnego wzrostu nowego życia.Druga ciekawostka jest taka ze samo białko jaj na przyswajalność na poziomie 70%,ale jak już połączymy z żółtkiem to rośnie do 100% dlatego jest uważane za wzorcowy pokarm białkowy dla człowieka.
  18. Litwin81 odpowiedział(a) na Hubi. temat w SpartakuS
    Ja dziś u współwłaściciela siłki gdzie pracuję widziałem rower na ramie magnezowej,same przerzutki są warte więcej niż cały mój rower,bryka super,ale i moja sprawia mi mnóstwo frajdy.
  19. Litwin81 odpowiedział(a) na Ölschmitz temat w SpartakuS
    Są wkładki lub spraye antybakteryjne do butów,dają radę.
  20. Litwin81 odpowiedział(a) na bomberman temat w SpartakuS
    Oby się poprawiło,bo pamiętaj że w necie nic nie ginie i ktoś to wykorzysta później przeciwko tobie
  21. Litwin81 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w SpartakuS
    Kurde nie widziałem tego u mnie,za to w moim realu 30 "L" za 9 zeta.
  22. Litwin81 odpowiedział(a) na Andżej temat w SpartakuS
    Więc albo zwiększ wydatek energetyczny albo obetnij kalorie z jedzenia.
  23. Litwin81 odpowiedział(a) na L@sk@ temat w SpartakuS
    Myślałem ze ciężaru sławy
  24. Litwin81 odpowiedział(a) na L@sk@ temat w SpartakuS
    no ale nie rozumiem tego segregowania, że to jest na lata, a to jest sezonowe. w gruncie rzeczy, to to samo. w kontekście semi-pro/pro, robisz forme na zawody, ale muszą trzymać jakieś wyniki cały czas. niektórzy stosują kreatyne non stop, bez podziału na cykle. załóżmy, że szykują mi się dwa miesiące luzu, kiedy będę miał warunki na dobry, mocny trening, dobrą michę i regeneracje. teraz chce wykorzystać te dwa miesiące, jechać ostro i zrobić jakiś progres, dajmy na to siłowo masowy. wiem, że później nie będzie tak dobrze, ale taki one shot zaprocentuje. Chodziło mi o to że biegacze mają różne systemy przygotowawcze i jak np. mają za 2 tygodnie start,to ładowaniem mogą podbić ilość ATP przed tym startem(np. pierwotnie miał na jakieś zawody nie jechać ale jednak jedzie)a pakerowi zwisa to ładowanie,bo tydzień nie robi mu różnicy.
  25. Litwin81 odpowiedział(a) na L@sk@ temat w SpartakuS
    Faza nasycenia ma zastosowanie np. u sprineterów,gdzie zależy nam na szybkim zbudowaniu zapasów ATP,natomiast w kulturystyce jest mało przydatna,gdyż to i tak jest sport nastawiony na lata a nie tygodnie,wiec czy maksymalny wzrost ATP nastąpi w 2 czy 4 tygodniu ma to drugorzędne znaczenie,bo w większość wypadków i tak cykle na solach kreatyny trwają po 8-12 tygodni.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.