Treść opublikowana przez Litwin81
- Fotki
- OFFTOPIC
- Fotki
- Fotki
- Fotki
-
OFFTOPIC
Ja wzmocniłem przedramiona ostatnio na tyle że daję radę to brać bez jakiegokolwiek zapinania/wiązania.Jutro na siad spróbuję 150,w poniedziałek na klatę 130(w poniedziałek poszło 12*100 także to dobry prognostyk) i w środę w martwym 190/200,jak się uda to będzie super.To że kumpel brał mieszankę teściów i metę to nic nie znaczy,mógł mieć choojową dietę i z czego miał tą siłę czerpać.
- OFFTOPIC
- OFFTOPIC
-
Odżywki, Gainery itp.
Za dużo tej kazeiny to z tego m,leka nie dostarczy Raz ze jestem zdania że kazeina na noc jets choojowa,dwa że głównym źródłem jest WPC a kazeina to tylko dodatek,a tzry że w 300 ml masz ok. 10 gram,więc to nie tak mało.
-
Odżywki, Gainery itp.
Mam to białko od 4 miechów Bo tylko po treningu 15 gram,piłem różne białka,jedne smaczniejsze,inne lepiej rozpuszczające się,ale żadne w tej cenie.Jak masz opcję twaróg przed snem czy WPC,to bierz WPC(i tak kazeine dostarczasz z mleka na którym rozrabiasz)
- Promocje
- OFFTOPIC
-
OFFTOPIC
Ogólnie organizm najchętniej czerpię energię z węgli gdyż to dla niego najłatwiejsze źródło(wyjątkiem jest olej MCT-kokosowy),natomiast po spożyciu cukrów prostych,organizm wywala insulinę by ona ogarnęła sytuację z cukrem we krwi,transportuje ona węgle na cele energetyczne(oczywiście jeżeli nie mamy problemów z opornością insulinową,która narasta z wiekiem i dodatkowymi kg)a resztę magazynuje jako zapasy energetyczne w tkance tłuszczowej,jak dodajemy słabej jakości tłuszcze to one nie są spalane,tylko wtłaczane w tkankę tłuszczową.
-
OFFTOPIC
Zależny jakie tłuszcze,jak te najgorsze utwardzone(trans) to im nawet insulina z cukrów prostych nie jest potrzebna by się w fat odłożyły,organizm nie umie sobie z nimi radzić,jak np. olej lniany z owocami(też cukru proste) to nie będzie to tak nie bezpieczne.Ogólna zasada jest taka,podniesiona insulina po spożyciu cukrów nie sprzyja utlenianiu tłuszczy,dlatego najlepiej ich nie łączyć.
- OFFTOPIC
- Fotki
-
Promocje
Tłuszcz z jaj też zdrowy,zawiera omegę 3,lecytynę jedyny minus to kaloryczność,ale jajko tak jak np. ziarna to początek życia,są najzdrowsze bo muszą mieć wszystko do pełnego wzrostu nowego życia.Druga ciekawostka jest taka ze samo białko jaj na przyswajalność na poziomie 70%,ale jak już połączymy z żółtkiem to rośnie do 100% dlatego jest uważane za wzorcowy pokarm białkowy dla człowieka.
- Dwa pedały
- bieganie
- Fotki
- Promocje
-
Odżywki, Gainery itp.
Więc albo zwiększ wydatek energetyczny albo obetnij kalorie z jedzenia.
- Doping
-
Doping
no ale nie rozumiem tego segregowania, że to jest na lata, a to jest sezonowe. w gruncie rzeczy, to to samo. w kontekście semi-pro/pro, robisz forme na zawody, ale muszą trzymać jakieś wyniki cały czas. niektórzy stosują kreatyne non stop, bez podziału na cykle. załóżmy, że szykują mi się dwa miesiące luzu, kiedy będę miał warunki na dobry, mocny trening, dobrą michę i regeneracje. teraz chce wykorzystać te dwa miesiące, jechać ostro i zrobić jakiś progres, dajmy na to siłowo masowy. wiem, że później nie będzie tak dobrze, ale taki one shot zaprocentuje. Chodziło mi o to że biegacze mają różne systemy przygotowawcze i jak np. mają za 2 tygodnie start,to ładowaniem mogą podbić ilość ATP przed tym startem(np. pierwotnie miał na jakieś zawody nie jechać ale jednak jedzie)a pakerowi zwisa to ładowanie,bo tydzień nie robi mu różnicy.
-
Doping
Faza nasycenia ma zastosowanie np. u sprineterów,gdzie zależy nam na szybkim zbudowaniu zapasów ATP,natomiast w kulturystyce jest mało przydatna,gdyż to i tak jest sport nastawiony na lata a nie tygodnie,wiec czy maksymalny wzrost ATP nastąpi w 2 czy 4 tygodniu ma to drugorzędne znaczenie,bo w większość wypadków i tak cykle na solach kreatyny trwają po 8-12 tygodni.