Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. Hm, co by nie zostać oskarżonym o spoilery... Książka jest dość jednoznaczna. Natomiast w filmie widać wysiłki Scorsesego, by to było dwuznaczne. Chociażby ostatnia scena i ostatnia kwestia DiCaprio, której w książce nie było, a jest idealnie napisana właśnie tak, by mogła być puentą dla obu hipotez. Są takie wyraźne (od dużych do bardzo delikatnych) przesłanki za obiema głównymi teoriami. Myślę, że chodzi o to, żeby była ta niepewność... To nie żaden Shyamalan.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na z2djtkose temat w Region Filmowy
    No "Memento" się nie da rozpracować, jest specjalnie tak zrobione, że przy żadnym założeniu nie składa się w zadowalającą całość. O to chodzi w tym filmie, takie jest jego założenie, takie jest jego przesłanie, taka jest jego forma. Taki, wreszcie, styl Nolana. Pamiętam, że parę osób na tym forum ma inne zdanie, ale jednak uważam za dość solidny fakt, że koleś pisze bardzo inteligentne filmy. ...jak na Hollywood to nawet bardzo bardzo.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na z2djtkose temat w Region Filmowy
    Wow, Nolan zrobił wieloznaczny i skomplikowany film, bardzo zaskakujące.
  4. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Sensowny komentarz: http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,6222548,title,TRZEJ-PRZYJACIELE-Z-BOISKA,index.html Taka jest prawda, ani Michael ani Bird nie byli w takiej sytuacji w swojej karierze. Łatwo jest gdybać, co by było, gdyby LBJ miał Pippena czy Rodmana w składzie. Jeszcze łatwiej rzucać, że "nigdy nie będzie MJ-em". No nie, nie będzie. Nikt nie chce, żeby był MJ-em, może poza starymi prykami w stylu redaktorów Supergiganta, którzy zawsze wszystko muszą porównywać do TYCH BULLS i wszystko inne zawsze będzie tylko cieniem tych wspaniałych wspomnień z dzieciństwa. Ale każdy inny, każdy fan koszykówki, a nie tylko MJ-a, chce, żeby LeBron był po prostu LeBronem. I żeby, zamiast wiecznie porównywać, kto ma szansę być najlepszym w historii, patrzeć po prostu na LeBrona jako na jednego z najlepszych - jak Jordan, jak Shaq, jak Duncan, jak Robertson... każdy miał swoją epokę. Jeśli, przykładowo, Wade do końca kariery zbierze 7 mistrzostw, to nie będzie mowy o tym, że nagle stał się lepszy od Jordana albo jest drugim MJ-em, jedynym prawowitym następcą. Będzie własnym nazwiskiem i tylko tyle. Jordan miał Pippena i sporo osób ciągle zapomina, jak doskonały był Pippen w swoich najlepszych latach. Wade miał ostatnio Jermaine'a O'Neala, a LeBron - Antawna Jamisona. To nie są porównywalne sytuacje. No nie. Wiem, że w sporcie zawsze chce się robić rankingi, ale to są jednak jabłka i gruszki. Obecne "Big Three" to bardzo ciekawe rozwiązanie, na pewno nigdy tak silna trójka nie zebrała się w jednym klubie podczas jednej przerwy międzysezonowej. To coś nowego w historii. Może ani Wade ani LeBron nie zostaną wskutek tego rozwiązania nowym MJ-em, ale powinni zrobić coś ciekawego. Warto pamiętać powtarzany wiele razy fakt, że wszyscy trzej są przyjaciółmi, od dawna chcieli grać razem i że każdy z nich będzie zarabiać prawie o połowę mniej od Kobe'ego Bryanta i parę milionów mniej od Gasola. Obecnie wyższe kontrakty od LeBrona mają też takie tuzy jak Peja Stojakovic, Kenyon Martin czy wreszcie Andrei Kirilenko.
  5. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Seriale
    Charakteryzacja jest robiona przez specjalistę od tematu, polecam obczaić jego CV. Zaufany jest chociażby u Tarantino, Rodrigueza czy Raimiego: http://www.imdb.com/name/nm0630524/
  6. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    Stare włoskie piosenki + wykonanie NAJLEPSZE W HISTORII = koncert roku
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    Prawie się nabrałem.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na zolwik777 temat w Hardware
    Po co przepłacać za jakieś Staksy. Kupuj Grado GS1000i, na Allegro można wyrwać za niecałe cztery i pół patyka. Zaden prawdziwy audiofil nie pokazuje się bez nich na ulicy! Podobno są dobre do rocka i muzyki klasycznej.
  9. ogqozo odpowiedział(a) na Kmiot temat w Region Filmowy
    Pewnie byłbym w stanie kupować bilety do kina, ale nie muszę i nie powinienem. Na ENH zła Wyborcza ściągnęła sobie ludzi z Warszawy, specjalnie na tę okazję, i nie chcieli mi dać wejściówki, więc pieprzę to i odpoczywam po drugiej stronie Polski. "Black Swan" wygląda obiecująco, chociaż jak sobie pomyślę, że Natalie Portman ma ciągnąć cały film, to nie jestem w stanie się do tego przekonać. Aaron mnie jeszcze nigdy nie zawiódł, ale naprawdę nie znoszę Portman. "The Town" dawało mi wielkie nadzieje przed tym zwiastunem. Wreszcie ktoś znalazł sposób na Johna Hamma... Affleck wyrobił sobie dobrego stajla, i aktorsko i reżysersko... Scenariusz pewnie zawiedzie, wygląda na taką standardową historyjkę thrillera kryminalnego, a skoro tak wygląda po 2,5 minuty zwiastunu, to znając życie cały film pokaże niewiele więcej. Chciałbym się mylić, ale... Mam nadzieję, że nie skończy się tak, że Lisa Cholodenko dostanie Oscara za ten rok. Nie mam nic przeciwko jej filmowi, ale chciałbym jeszcze zobaczyć w tym roku coś z Hollywoodu, co mnie zaskoczy. Jest jeszcze sporo kandydatów, na których bardziej liczę - Malick, Coppola, Brooks, Weir, Boyle, David O. Russell... parę dużych comebacków, może jeszcze z tego być bardzo ciekawa jesień w kinach.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Region Filmowy
    Dazed & Confused, Lebowskiego, Piątek, Half-Baked i inne takie klasyki pewnie znasz. Z mniej znanych polecam "Up in Smoke", chyba pierwszy film tego typu, a z nowszych - "Detroit Rock City" czy wreszcie "Next Day Air". To znaczy, no cóż, proponuję obadać, może ci się spodobają... I większość filmów z Jackiem Blackiem.
  11. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    Aha.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    I uważasz, że Mike Patton to najbardziej utalentowany W HISTORII MUZYKI? To by tłumaczyło, czemu cię wywalili.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    Czego to się człowiek nie dowie o sobie... Nie dość, że ludzie, którzy pewnie raz w życiu byli w operze, na wycieczce szkolnej w liceum, chcą mnie obrażać, to jeszcze robią to w jakiś absurdalny sposób. Że jakiś Mario, że mi się koncert Tudeja nie podobał, o czym wy w ogóle mówicie, chyba się wam rzeczywistość pomyliła z własnym snem. Greyson Chance > Mike Patton
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
    Spędziłem prawdopodobnie sto razy tyle czasu w szkołach muzycznych, co ty, więc tak, w porównaniu z tobą jestem specjalistą. Mizernym, ale spokojnie wystarczy na obśmianie tekstu o Pattonie najlepszym w historii.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na Mike Patton temat w Alternatywa
  16. Spróbuj "Obywatela Kane'a", podobno całkiem niezły.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na malin1976 temat w Kącik Sportowy
    Sławomir Peszko jeszcze nie przeszedł, ale podobno oferta leży w Poznaniu na stole. 15,7 miliona funtów.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Róbcie shoutboksa, nie mam telewizora pod ręką, a podobno są emocje.
  19. Ja jeszcze nie oglądałem. Nienawidzę Danny'ego Boona. Taka sto razy debilniejsza wersja Adama Sandlera. Cóż, będę się musiał przemóc, kiedyś.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Enkidou temat w Nintendo DS
    Tego chyba nie robi odrębne studio, tylko to jest taka "kto się trafi" produkcja Capcomu. Reżyseruje koleś od RE4 i pierwszego Okami (ale nie pełnił tam głównej roli), producentem jest koleś od Onimushy 2. Scenariusz napisał japoński pisarz, który na razie stworzył 428, tę "wielką niewiadomą z Japonii", ale czytając opinie o tej "grze" trzeba założyć, że to jest, jak na gry video, całkiem dobry pisarz. Napisał też ostatnio scenariusz do gry Chaos Rings na iPhone'a, tam też chwalono scenariusz.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na Enkidou temat w Nintendo DS
    A to ty nie wiesz, że na PSP nie ma gier? Przykro mi. Ktoś w końcu musiał ci to powiedzieć.
  22. a jakieś dobre kapele grały? Masz na myśli coś bardziej w twoim guście? Nie, nie grał zespół o nazwie Guido Gay Sex.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Seriale
    Tak, jestem nadętym snobem, bo zaproponowałem ci, żebyś obejrzał lepszy serial, zamiast narzekać na serial słabszy. Jejku, ludzie oglądają, co chcą, oglądają rzeczy sto razy gorsze od "Dextera", więc mnie to nie dziwi specjalnie. Myślałem po prostu, że forum jest miejscem na dyskusje, pytania, odpowiedzi. Sorry, ja tu mimo wszystko przedstawiam jakieś argumenty, a ty piszesz coś w stylu "no mógłbym obejrzeć coś lepszego, ale mi się nie chce". To czemu "Dextera" ci się chce? Jeśli ludzie oglądają jakiś serial i sami nie wiedzą dlaczego, to może faktycznie jest przereklamowany. "Dexter" ma swoje zalety, ale nie czaję jego popularności. Teksty w stylu "innych rzeczy mi się nie chce oglądać" niezbyt mi pomagają zrozumieć jego fenomen.
  24. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Seriale
    No fajnie, że Dexter ma tyle wad, tylko nie wiem, czemu jest tu w tle jakaś sugestia, że nie ma innych seriali na świecie poza nim i trzeba go oglądać (i stwierdzać odkrywczo, że Breaking Bad lepszy). Większość fanów Breaking Bad, których znam, nie oglądała w życiu chociażby The Shield, a to serial jakiś milion razy lepszy od naciąganych, totalnie niewiarygodnych psycholgicznie i serwujących tanie, pseudofilozoficzne rozważania Dexterów. Uuu, główny bohater jest zły, ale w pewien sposób też dobry, ja nie mogę, jakie to skomplikowane, uczcijmy tę niesamowitą dwuznaczność serią irytujących monologów wewnętrznych. Co z tego, że ten motyw został zrobiony tysiąc razy lepiej w The Shield, seria monologów wniesie to na nowy poziom.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na Kmiot temat w Region Filmowy
    Miałem taki plan, ale nic z tego, nie dostałem od nikogo akredytacji. Wydawać pieniędzy na kino nie będę, więc raczej pozostaje mi tylko lizanie lizaka przez szybkę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.