Skocz do zawartości

PSX Extreme 179


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #179

psx179.jpg

 

Lipcowy numer dostępny od 4.07 (środa)

Prenumerata - wysyłka 1.07 (niedziela)

 

Nadeszła pora uzupełnić słowniki gracza o nowe hasło: padlet. Tak od dziś określać będziemy na łamach PE nowy kontroler dla konsoli Wii U, będący swoistym połączeniem pada i tabletu. Mieliśmy Czarnulę, Chlebak, wiilota, gruchę, różdżki – przyjmie się i padlet. Powoli się oswajajcie, bo Nintendo uderzyło w Los Angeles z grubej rury, prezentując swoje nowe dziecko w pełnej krasie (no dobra, wydatnie pomógł im w tym Ubisoft, ale przymknijmy na to oko).

 

Zastanawia mnie natomiast kilka innych rzeczy. O ile mogę zrozumieć, dlaczego koncern nie zapowiedział nowej kieszonsolki – 3DS XL – podczas targów E3 (np. aby nie odwracać uwagi mediów od Wii U), o tyle nie mogę pojąć, dlaczego dokonał tego kilkanaście dni później za pośrednictwem Nintendo Direct. Smutnych czasów dożyliśmy – gdy nową platformę przedstawia się nam podczas internetowego wystąpienia. 3DS XL nie ma też drugiego analoga – być może z obawy przed fragmentacją rynku. Czeka nas kolejna „proteza”? Czy może zostawiono konsumentów z dylematem?

 

Premiera 3DS XL byłaby idealną okazją do integracji handhelda z nadchodzącym Wii U. Podczas gdy Microsoft łączy swoje sprzęty pod banderą Windows 8 i Xbox Live (X360, Windows Phone, tablet Surface), a Sony czyni to samo z PS Vitą i PlayStation 3 (cross-play), Nintendo... jak zwykle wie lepiej. Jasne – wydają nową konsolę z własnym padletem. Sęk w tym, że jak donoszą specjaliści, pierwszeństwo w tym przypadku nie gwarantuje sukcesu podobnego do Wii. Primo – jak wyżej: konkurencja nie śpi i już paruje swoje mobilne gadżety z konsolami. Strach pomyśleć, co nas czeka (E3 dało do myślenia). Secundo – za rok oczekujemy następnej generacji sprzętu. Jeśli Nintendo chce zbudować swój sukces z pomocą obcych deweloperów (a na to wygląda), za rok-dwa Wii U może zostać w tyle pod względem mocy. Dokładnie tak, jak było z poprzednikiem. Skończy się sen o multiplatformowych hitach i sytuacja się powtórzy. Czy sama magia padleta wystarczy, aby znowu podbić rynek?

 

Los Angeles rozczarowało brakiem niespodzianek (choć nie wypasionych gier), tymczasem z nadchodzącego gamescomu wycofały się Microsoft, Nintendo, Sega i THQ (na razie, bo to zapewne jeszcze nie wszyscy dezerterzy). Czy to oznacza, że w najbliższych latach pożegnamy swoje europejskie show? Wstrzymałbym się jeszcze z tak pesymistyczną wizją, ale faktem jest, że nawet najwięksi tej branży oglądają każdego dolara z trzech stron, zanim go wydadzą. Przez wielu targi w Kolonii uznawane są za popłuczyny po E3 (i całkiem słusznie), skierowane przede wszystkim do lokalnych konsumentów (przez weekend do Koelnmesse ciągną całe rodziny z dziećmi i stada nerdów spragnionych gadżetów). To zapewne świetny zarobek dla organizatorów, ale opłacenie przelotu ekipom deweloperskim, hoteli, żarcia i samych miejsc targowych, 2,5 miesiąca po podobnej imprezie w USA, jawi się wielu firmom w tych czasach jako nieopłacalne. A gracz? A gracz i tak kupi swoje najbardziej oczekiwane hity. Zadba o to hype nakręcany kolejnymi zdjęciami, trailerami oraz media takie jak my, które mają faktyczny dostęp do nadchodzących gier i przekażą komu trzeba swoje wrażenia. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak zaprosić na 41 stron naszej naocznej relacji z E3 2012. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]



PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU - E3 2012



E3 Intro

Konferencje

Zaginione w akcji

Aliens: Colonial Marines

Assassin’s Creed III

Assassin’s Creed III: Liberation

Beyond: Two Souls

Borderlands 2

Dead Space 3

Dishonored

Forza Horizon

Gears of War: Judgment

God of War: Wstąpienie

Hitman: Rozgrzeszenie

Metal Gear Rising: Revengeance

Metro Last Light

Neef For Speed: Most Wanted

Pikmin 3

PlayStation All-Stars Battle Royale

Rayman Legends

Resident Evil 6

Sleeping Dogs

Splinter Cell: Blacklist

Star Wars 1313

The Last of Us

Tomb Raider

Watch Dogs

Wonderbook: Księga Czarów

ZombiU

 

CO NOWEGO

Cyberpunk

New Super Mario Bros. U

Yakuza 5

 

PLAYTESTY

LittleBigPlanet (beta) PS Vita

 

RECENZJE

Game of Thrones

Inversion

LEGO Batman 2: DC Super Heores

Lollipop Chainsaw

SBK Generations

Spec Ops: The Line

Steel Battalion: Heavy Armor

 

NETWORK

Babel Rising

Bang Bang Racing

Battlefield 3 Premium – Walka w zwarciu

Sonic the Hedgehog 4 Episode II

The Splatters

Virtua Fighter 5 Final Showdown



POCKET

Art of Balance TOUCH!

Bird Mania 3D

Cogs

Disgaea 3: Absence of Detention

Gunman Clive

Pac-Chomp!

Pro Zombie Soccer

Velocity

 

HARDKOR

KinematoGRAfia – „Tomb Raider”

Powrót do przeszłości – MSX

Przez pryzmat serii – LEGO

To było grane – Crash Bandicoot

Graczpospolita

Kącik sportowy

Kącik RPG

Kącik wyścigowy

Kącik bijatyk

 

FELIETONY

Z dziennika gracza

Od gracza dla graczy

Babskie sprawy

Okiem maniaka

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego (w newsach m.in. tekst Rogera pt. "Prężenie muskułów - słów kilka o nowych silnikach" i test TV Sony PlayStation 3D Display)



Ohayo Nippon

Hyde Park

Region Filmowy

Listy

Finish Him!

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie rozesłana w niedzielę, 1.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru

również na PPE. Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Przeglądając ostatnio numery PE z lat 2002 -2009 spostrzegłem że jest okazja do świętowania :

Butcher od około 100 numerów jest w teamie zwariowanych redaktorków PE ( zaczynał od newsów np. Killzone oraz kącika "online" :) Kielichy w górę !

M@jk również debiutował w tym okresie ( DC live forever :)

Polewam i pozdrawiam tych " nowych zgredów"( którzy " beszczeszczą klimat PE" dla niektórych ; dla mnie są właśnie współtwórcami tego klimatu oraz zawdzięczamy im to ,że PE wciąż istnieje)

Odnośnik do komentarza

Przeglądając ostatnio numery PE z lat 2002 -2009 spostrzegłem że jest okazja do świętowania :

Butcher od około 100 numerów jest w teamie zwariowanych redaktorków PE ( zaczynał od newsów np. Killzone oraz kącika "online" :) Kielichy w górę !

M@jk również debiutował w tym okresie ( DC live forever :)

Polewam i pozdrawiam tych " nowych zgredów"( którzy " beszczeszczą klimat PE" dla niektórych ; dla mnie są właśnie współtwórcami tego klimatu oraz zawdzięczamy im to ,że PE wciąż istnieje)

 

Heh... jak ten czas leci. A ktoś pamięta psx.net.pl? To dzięki swej stronce (prowadzonej z Camelem) Ściera dojrzał mnie na firmamencie giercowych maniaków...

A potem poszło już z górki... ;)

Odbijam kielich - oby nam się!

Odnośnik do komentarza

Butcher, póki jesteś muszę Cię pochwalić za relację z targów.

Właśnie takie stronicowe/dwustronmicowe zapowiedzi czyta się przyjemnie.

Masz tam wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Często w reckach brakuje jakby wstępu - "o co chodzi jakby", bo to wszystko mam już wiedzieć z zapowiedzi... :(

No i tyle stron zapowiedzi... bez zbednego lania wody w stylu "a sie nayebauem", "pierdziałem że hej" itp itd :)

Odnośnik do komentarza

Czytam najnowsze PE i poczulem sie zazenowany.

 

Kupuje was juz od dobrych 8 lat, jak nie dluzej, bardzo lubie Wasze pismo Panowie i Panie, ale w nowym numerze nastapila spora przeginka za sprawa uzytych wulgaryzmow i to nie w stylu "za(pipi)iscie", ktore jest akceptowane i do przelkniecia. Pojawilo sie mięso najwyzszego kalibru - "(pipi) mać" i kilka innych tego typu zwrotow. Wiadomo, chcecie byc fajni i na topie, a dzisiejsza mlodziez jest zdegenerowana, sam nie jestem krysztalowy, rzucam miesem czesto i gesto, ale biorac do reki gazete o grach chcialbym poczuc pelna kulturke i sie odstresowac. Dziwi mnie fakt, ze ludzie ktorzy od niepamietnych czasow pisza recenzje i inne felietony nie potrafia opisac tego co mysla w bardziej elokwentny sposob. Pomijam juz fakt, ze Wasza gazete kupuja takze mlodsi wiekiem. Moim zdaniem na okladce PE powinno znalezc sie oznaczenie "PEGI 18" wraz z ikonkami wulgaryzmy i gołe cyce, chociaz to ostatnie jest calkiem spoko. Obawiam sie tylko, ze za rok kupujac nowy numer magazynu bede sie czul jakbym czytal polskiego wampa, a nie pismo o konsolach. Musicie uzmyslowic sobie, ze takie teksty jak do (pipi)a franklina czy innego wafla, ja (pipi)e albo (pipi) Ci w pape i do dupy sa dobre, ale tylko w towarzystwie ziomkow i przekazywane droga ustna.

 

A sam numer, zeby nie bylo, znowu wypchany po brzegi materialami. Dzieki Wam uwierzylem, ze warto czekac na Beyond za co wielkie dzieki. Brakuje kilku materialow, jak np relacja z dema Halo 4, ale na takowe przyjdzie zapewne jeszcze czas. Elo.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nikt nie wspomniał, ale jestem zawiedziony tekstem o grach LEGO. Za dzieciaka grało się w LEGO Racers i inne starsze tytuły i kiedy zobaczyłem, że o nich traktuje w tym numerze "PPS" się nielicho ucieszyłem. A tu tylko platformówki od Traveler's Tales. Rozumiem, że można by to uznać za osobną serię w stosunku do reszty gier "klockowych", ale mimo wszystko mogliście jakoś zaznaczyć, że to o nie chodzi... :(

Odnośnik do komentarza

Czytam najnowsze PE i poczulem sie zazenowany.

 

Kupuje was juz od dobrych 8 lat, jak nie dluzej, bardzo lubie Wasze pismo Panowie i Panie, ale w nowym numerze nastapila spora przeginka za sprawa uzytych wulgaryzmow i to nie w stylu "za(pipi)iscie", ktore jest akceptowane i do przelkniecia. Pojawilo sie mięso najwyzszego kalibru - "(pipi) mać" i kilka innych tego typu zwrotow. Wiadomo, chcecie byc fajni i na topie (...)

 

Spieszę wyjaśnić kwestię owych wuglaryzmów. Zapewniam Cię, że żaden z nich nie pojawił się, abyśmy mogli wydać się fajniejsi. Nie uważam również, że autorzy idą na łatwiznę, stosując takie zwroty - czasami wydaje mi się, że takie coś lepiej się sprawdza, niż tłumaczenie na około, o co chodzi. Przeszukałem numer i znalazłem dwa razy wyraz "za(pipi)i..." (w tym raz cytat), który, jak sam zauważasz, powoli staje się coraz powszechniejszy (mimo wszystko pojawia się w PE od święta). Potem mamy wspomniene słowo na "k" - świadomie tak je zostawiliśmy - zauważ proszę jego kontekst i miejsce, w którym się pojawił. Jasne, zgadzam się, można inaczej, ale tutaj po prostu doszliśmy do wniosku, że dosadność jest usprawiedliwiona. Jeśli nic nie przegapiłem, to mamy jeszcze dwa wulgaryzmy - jeden w zapowiedzi Beyond - cytat z gry, gry, która nawet według autorów będzie naprawdę poważną produkcją, więc chcieliśmy ją taką pokazać (nie my wymyślaliśmy w niej dialogi :)). Drugi wulgaryzm (recka w Networku) też pochodzi z cytatu - tutaj OK, może mogliśmy odpuścić, zostawiliśmy jednak, aczkolwiek kropkując (w sumie gwiazdkując). Jeśli jakiś przegapiłem, daj proszę znać, postaram się wyjaśnić kontekst.

Odnośnik do komentarza

Ale co tu wyjaśniać? Dorośli jesteśmy w większości dorosłych gier lecą fucki i motherfuckery, shit to pewnie niedługo się w platformówkach pojawi.Jeśli recenzowana gra jest wulgarna i jeśli w recenzji pojawi się kilka przekleństw to moim zdaniem wyjdzie to tylko na plus. W starych nr PE K.ur.wy leciały dość często tylko były wygwiazdkowane i nie pamiętam żeby ktoś się rzucał z tego powodu.

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

---------->M@jk

 

Twój Hyde Parkowy żart mnie ( i całą moja ulicę) roz(pipi) bał, po prostu mocniej się nie da. thx

 

Numer fajny, podsumowanie E3 na wielki plus. Czekałem na recke Spec Ops i się nie zawiodłem>Szkoda tylko, że brak konsekwencji ocenowej. Zauważyłem że niektóre gry na wstępie dostają 9 za nazwę (Call, Gearsy, i inne samo graje) a taki Spec (nowe i ciekawe) na wstępie dostaje po pupie. Ale cóż, taki pijar...

 

Merytorycznie bardzo fajnie, stylistycznie już mniej. Pytanie do redakcji, kto wybrał tę okładkę. Jeśli to ty Butch to współczuje gustu heh (niech Kali/HiV wybierają okładki a będzie ostro)

Szkoda że wielka część magazynu na stałe przejęta została przez network (pocketa jeszcze przeboleje). Nierozumiem dlaczego Wy tak się upieracie by tak wiele stron było miesiac w miesiąc poświęcane. Ja ten dział omijam szerokim łukiem, bo nie ma tam nic dla mnie. Pewnie macie pełne szuflady artykułów, które można by tam upchnąć, po co zaśmiecać magazyn.

 

Numer na plus, i jakoś papier się nie klei. Koniec z marudzeniem jaki to rower fajny (sorry ejj ale mam crossa ana rowerze przejeździłem 60% życia, skacząc po rurkach i innych segmentach, więc mnie czytanie o tym jakie to HiV pokonuje trasy męczy i jest groteskowe ). Chłopaki i Panienko, trzymajcie tak dalej, bo w Polsce jesteście jedyni, reszta ssie. Pozdrowienia z zachodniopomorskiego :)

Edytowane przez Juventusek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...