Skocz do zawartości

PSX Extreme 179


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam najnowsze PE i poczulem sie zazenowany.

 

Kupuje was juz od dobrych 8 lat, jak nie dluzej, bardzo lubie Wasze pismo Panowie i Panie, ale w nowym numerze nastapila spora przeginka za sprawa uzytych wulgaryzmow i to nie w stylu "za(pipi)iscie", ktore jest akceptowane i do przelkniecia. Pojawilo sie mięso najwyzszego kalibru - "(pipi) mać" i kilka innych tego typu zwrotow. Wiadomo, chcecie byc fajni i na topie (...)

 

Spieszę wyjaśnić kwestię owych wuglaryzmów. Zapewniam Cię, że żaden z nich nie pojawił się, abyśmy mogli wydać się fajniejsi. Nie uważam również, że autorzy idą na łatwiznę, stosując takie zwroty - czasami wydaje mi się, że takie coś lepiej się sprawdza, niż tłumaczenie na około, o co chodzi. Przeszukałem numer i znalazłem dwa razy wyraz "za(pipi)i..." (w tym raz cytat), który, jak sam zauważasz, powoli staje się coraz powszechniejszy (mimo wszystko pojawia się w PE od święta). Potem mamy wspomniene słowo na "k" - świadomie tak je zostawiliśmy - zauważ proszę jego kontekst i miejsce, w którym się pojawił. Jasne, zgadzam się, można inaczej, ale tutaj po prostu doszliśmy do wniosku, że dosadność jest usprawiedliwiona. Jeśli nic nie przegapiłem, to mamy jeszcze dwa wulgaryzmy - jeden w zapowiedzi Beyond - cytat z gry, gry, która nawet według autorów będzie naprawdę poważną produkcją, więc chcieliśmy ją taką pokazać (nie my wymyślaliśmy w niej dialogi :)). Drugi wulgaryzm (recka w Networku) też pochodzi z cytatu - tutaj OK, może mogliśmy odpuścić, zostawiliśmy jednak, aczkolwiek kropkując (w sumie gwiazdkując). Jeśli jakiś przegapiłem, daj proszę znać, postaram się wyjaśnić kontekst.

Spoko, wsumie sorry za to, ze przeze mnie musiales poswiecac swoj cenny czas na wertowanie numeru. Grunt, ze macie wszystko pod kontrola i udowodniles mi, ze kazdy mięsny zwrot uzyty w tekscie ma swoje uzasadnienie. Do PE oczywiscie nic nie mam, jak juz pisalem, jest to dla mnie najlepsze polskie pismo o grach, ktore namietnie czytam od blisko dekady. Myslalem, ze sie stacza, ale jak mowisz nic z tych rzeczy. Powodzenia w pracach nad nr 180 ;)

Odnośnik do komentarza

Wertowałem PDF-y, więc znalezienie niecenzuralnych słów nie jest problemem :). Tak jak napisałem - nie ma takiego czegoś, że po wydruku nagle "o nie, jak mogliśmy przepuścić takie słowo" - jeśli już się pojawia, to w jakimś celu.

 

Prace nad numerem 180. już trwają :).

Odnośnik do komentarza

Pierwszy nr od kilku miesięcy który może zakupie. Kiedy planujecie zacząć wydawać wersje elektroniczną, np. na iPada?

 

Na razie nie ma konkretnych terminów. Dowiadywaliśmy się o taką formę sprzedaży, ale póki co koszta są wysokie, a zainteresowanie niewielkie.

Jeżeli byście kiedys coś takiego planowali to bardziej w formie, którą prezentuje Game Informer niż np. taki EDGE.

Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

podejrzewam, że Butcher się pomalutku pakuje i leci w gości do 343 Industries. W przyszłym numerze 8 stron o Halo 4 ekskluzywnie (oby). Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.
Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.

Butcher który sam wielokrotnie pisał w PE, że jest wielkim fanem Halo świadomie odpuściłby sobie pokaz Halo 4 ?

odziez-dla-puszystych-2115.jpg

:P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.

Butcher który sam wielokrotnie pisał w PE, że jest wielkim fanem Halo świadomie odpuściłby sobie pokaz Halo 4 ?

odziez-dla-puszystych-2115.jpg

:P

 

Sam pamiętam jak na targach w Kolonii były 3 pokazy o jednej godzinie i jak się miało pod ręką 3 redaktorów to można było każdego wysłać gdzie indziej. A jako że Butcher był sam w L.A., musiał czasem z czegoś zrezygnować (priorytety). Jasne, mógłby opisać grę korzystając z informacji z Sieci czy trailerów, ale nie byłoby to fair wobec czytelników. Nie zmienia to jednak faktu, że obrazek "ci się udał" :)

Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.

 

Znaczy się priorytetem były jakieś wonderbooki czy pikminy, a dla Halo 4 już czasu nie było? Butchera nie było na konfie MS czy jak? No sorry ale tego nie kupuje :/ Dla mnie to wasza największa wtopa od niepamiętnych czasów i się w ogóle zastanawiam czy kupwoać ten numer.

Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.

 

Znaczy się priorytetem były jakieś wonderbooki czy pikminy, a dla Halo 4 już czasu nie było? Butchera nie było na konfie MS czy jak? No sorry ale tego nie kupuje :confused: Dla mnie to wasza największa wtopa od niepamiętnych czasów i się w ogóle zastanawiam czy kupwoać ten numer.

Może Butcher się wypowie. Dla mnie to też trochę dziwna sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Butcher skoro tu tak zerkasz to odpowiedz mi na pytanie czemu nie ma żadnej relacji odnośnie Halo 4? To po TLOU najlepiej oceniana gra targów a wy ani słowa nie napisaliście.

Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale małym hintem może być prawdopodobnie to, że Butcher pojechał na targi w pojedynkę, a z doświadczenie mogę powiedzieć, że rozległość hal targowych (nawet na takim gamescom) oraz liczba chętnych do topowych produkcji (nawet w dzień prasowy) zwyczajnie uniemożliwia obczajenie wszystkiego co istotne.

 

Znaczy się priorytetem były jakieś wonderbooki czy pikminy, a dla Halo 4 już czasu nie było? Butchera nie było na konfie MS czy jak? No sorry ale tego nie kupuje :confused: Dla mnie to wasza największa wtopa od niepamiętnych czasów i się w ogóle zastanawiam czy kupwoać ten numer.

 

Frustrację Wonderbookiem mogę zrozumieć (sam mam tego rodzaju gry w głębokim poważaniu), ale co masz do Pikmina? To wbrew pozorom świetna i głęboka seria,

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Toż to nie o dziś wiadomo, że faworyzują ps3, jakoś dziwnym trafem wszystkie gry na ps3 udało się opisać a takie Halo 4 ( największy tytuł M$ w tym roku) nie.

Co to dużo mówić żal.pl i tyle.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kochani moi...

Jak zapewne wiekszość z Was świetnie zdaje sobie sprawę, w każdym numerze PE chciałbym zawrzeć 100% pomysłów, jakie mam na daną chwilę i gier, które warto opisać w danym miesiącu. Niestety - co miesiąc jest to niewykonalne :)

Oczywiście mam na myśli ilość tematów i działów, które trzeba oodpowiednio zbalansować, w stosunku do objętości pisma (która i tak wzrosła o 8 stron).

Muszę tez zadbać o odpowiedni przekrój tematyczny magazynu - zgadzam się, że PE od zawsze celowało w hardkorowców, ale nigdy nie będzie to "hardcore exclusive". Czy ktokolwiek z Was po przejrzeniu relacji z E3 może zarzucić mi, że zawiera ona nadmiar tematów casualowych, a hardkorowcy mogą się czuć faktycznie pokrzywdzeni?

Moim zadaniem jest myślenie O GRACZACH - to dla nich będzie m.in. nowy Super Mario, Pikminy i Wonderbook, ale i Beyond, Halo 4, Watch Dogs czy Call of Duty (ciekawe swoją drogą, że jakoś nikt nie płacze za relacją z pokazu Black Ops 2 - swoją drogą rozczarowującą na maxa... ;) ).

Uwierzcie mi, że dylematy miałem straszliwe i nie tylko Halo 4 z rozpaczą skreślałem z listy - kto przejrzy strony z relacją, łatwo może się wczuć w moje położenie. Doszedłem jednak do wniosku, że po pierwsze tworzymy magazyn dla WSZYSTKICH graczy, a po drugie, warto przede wszystkim opisać gry najciekawsze, niespodziewane nowości (jak Wonderbook czy SW 1313) czy te, które oferowały swymi pokazami dużo nowych informacji. I nie wszystkie tytuły przez to sito przeszły - co mam nadzieję jest zrozumiałe...

 

Obalając spiskowe teorie - na E3 widziałem wszystko co było warto i trzeba było zobaczyć. Byłem na pokazie Halo 4 z 343Ind., który prowadził sam Frank O'Connor. Pokaz dotyczył wyłącznie trybu Spartan Ops - ale nie tylko o nim przeczytacie 2-stronicową zapowiedź w PE 180, którą już teraz Wam obiecuję. Razem z Rozbem (też wielkim fanem Halo) damy Wam najbardziej aktualne info w temacie.

 

Tak czy inaczej - moja praca to nie taka manna z nieba, jak się może wydawać... :)

Odnośnik do komentarza

Toż to nie o dziś wiadomo, że faworyzują ps3, jakoś dziwnym trafem wszystkie gry na ps3 udało się opisać a takie Halo 4 ( największy tytuł M$ w tym roku) nie.

Co to dużo mówić żal.pl i tyle.

Faworyzują PS3? To ciekawe co powiesz o N+? Ludzie się wręcz czasem śmieją, ze Neo to taki "Official Playstation Magazine" w naszym kraju (powiązanie Banana z rodzimym oddziałem Sony). W sumie to ciekawe, co się tam u nich dzieje, bo się tam nad redakcją u nich czarne chmury zbierają...

 

Korzystając z okazji, że jest tu Butcher, to chciałem Ci pogratulować fajnych tekstów. Twoje felietony naprawdę trzymają poziom i fajnie się to czyta. Utwierdziłem się w tym przekonaniu jeszcze bardziej po przeczytaniu tego z numeru 178. Fajnie jest sobie rzucić okiem na coś takiego niekoniecznie związanego stricte z grami. Tak trzymać.

Edytowane przez Zime_k
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko chciałem wrócić do sprawy wulgaryzmów. Trafiłem na jeden, na który chyba nikt nie zwrócił uwagi. Zapowiedź Hitmana Rozgrzeszenie, cytat:

 

"To spece od marketingu Square Enix oci.pieli"

 

Przepraszam bardzo, zabrzmię jak stary zgred, ale to nie jest poważna publicystyka, to nie jest piękno polskiego języka. To nie jest dziennikarstwo, ale poziom bruku i dresów. Ci.pa to bardzo brzydkie, nieładne słowo. Dla mnie wulgaryzmy w tekstach dziennikarskich to lekka przeginka (nie licząc może zgrabnie użytego cytatu. I tak, cytat z Burnejki nie jest zgrabny i do tematyki gry ma się jak pięść do nosa). Ja rozumiem, że wszyscy przeklinają dzisiaj, ale słowo pisane jest inne od mówionego. I dla mnie przekleństwa mają swoje uzasadnienie w beletrystyce, nie tekstach publicystycznych.

Pamiętajcie, że niejako na waszych barkach spoczywa też edukacja właściwie dzieci, bo przecież i dzieci wasz magazyn czytają. Nie ma oznaczenia wiekowego. Pokazujcie, że warto używać ładnego języka. A ku.rwy i ci.py nie są ładne. Trzeba mieć cholernie dobry powód żeby jest stosować.

 

EDIT: Na miłość boską, nawet wasze forum takie słowa cenzuruje. Bądźcie konsekwentni.

 

Panie Butcher, tak po za tym, to naprawdę fajnie piszesz. Nie potrzebujesz wulgaryzmów, żeby przelać swoje myśli na papier.

Edytowane przez Cahir aep Callah
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Faworyzują PS3? To ciekawe co powiesz o N+? Ludzie się wręcz czasem śmieją, ze Neo to taki "Official Playstation Magazine" w naszym kraju (powiązanie Banana z rodzimym oddziałem Sony).

 

A jak pokaza jakis kawalek golizny to maja powiazania z Maximem?

Odnośnik do komentarza

Ja tylko chciałem wrócić do sprawy wulgaryzmów. Trafiłem na jeden, na który chyba nikt nie zwrócił uwagi. Zapowiedź Hitmana Rozgrzeszenie, cytat:

 

"To spece od marketingu Square Enix oci.pieli"

 

Przepraszam bardzo, zabrzmię jak stary zgred, ale to nie jest poważna publicystyka, to nie jest piękno polskiego języka. To nie jest dziennikarstwo, ale poziom bruku i dresów. Ci.pa to bardzo brzydkie, nieładne słowo. Dla mnie wulgaryzmy w tekstach dziennikarskich to lekka przeginka (nie licząc może zgrabnie użytego cytatu. I tak, cytat z Burnejki nie jest zgrabny i do tematyki gry ma się jak pięść do nosa). Ja rozumiem, że wszyscy przeklinają dzisiaj, ale słowo pisane jest inne od mówionego. I dla mnie przekleństwa mają swoje uzasadnienie w beletrystyce, nie tekstach publicystycznych.

(...)

 

Hmm... trochę mnie zaskoczyłeś. Jak najbardziej kojarzę to słowo z tekstów, które czytałem, i takiej definicji pod uwagę nie wziąłem. Według sjp.pl słowo to definiuje się jako "zwariować". Gdyby tego było mało, to również odnosi się do niego słownik PWN-u, definiując je jako, w znaczeniu potocznym, "stracić równowagę psychiczną". Może wydźwięk słowa nie jest najlepszy, ale słownikom wierzę :). I zgadzam się, w języku polskim można znaleźć więcej pięknych słów, ale odnieś do też do tego, o czym PE traktuje - grach, w których znajdziesz wszystko - z przekleństwami i golizną na czele, więc też nie chcemy być świętsi od papieża i o niektórych sprawach piszemy dosadnie.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę powtarzać słów moich poprzedników, że odwaliliście kawał dobrej roboty więc przechodzę do małej rzeczy która mnie dość zaintrygowała. Czemu PS3 w konsolometrze dostała 7 a Xbox 6? Z ciekawości aż sprawdziłem dogłębnie jak te oceny mają siędo ilości gier w tym miesiącu i zauważyłem, że Amerykańska konsola ma na koncie 2 produkty więcej niż Japońska (SB: HA i The Splatters). Ciekawi mnie taka kolei rzeczy. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza

Nie chcę powtarzać słów moich poprzedników, że odwaliliście kawał dobrej roboty więc przechodzę do małej rzeczy która mnie dość zaintrygowała. Czemu PS3 w konsolometrze dostała 7 a Xbox 6? Z ciekawości aż sprawdziłem dogłębnie jak te oceny mają siędo ilości gier w tym miesiącu i zauważyłem, że Amerykańska konsola ma na koncie 2 produkty więcej niż Japońska (SB: HA i The Splatters). Ciekawi mnie taka kolei rzeczy. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Ale konsolometr pokazuję kondycję konsoli w danym miesiącu czyli też zapowiedzi gier.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul
Faworyzują PS3? To ciekawe co powiesz o N+? Ludzie się wręcz czasem śmieją, ze Neo to taki "Official Playstation Magazine" w naszym kraju (powiązanie Banana z rodzimym oddziałem Sony). W sumie to ciekawe, co się tam u nich dzieje, bo się tam nad redakcją u nich czarne chmury zbierają...

 

A co ja mogę Ci napisać o N+ na forum PE ?

 

Zresztą jak chcesz sobieo poczytać o n+ to zapraszam do graczopospolity tam wszystko zostało napisane więcj dodawać nie muszę.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do redakcji albo personalnie do HIV-a. Opublikowany został list gościa o ksywie "Punisher", na który HIV odpowiedział: "Może i mógłbym, ale nie chce mi się. Kładę się spać. Dobranoc." Co to ma w ogóle być? Jakieś kpiny? Po co w ogóle drukowaliście ten list? Jak chcecie sobie robić jaja z ludzi to jest wiele innych form i internet należy pewnie do przodujących. Nie było to ładne.

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.