Skocz do zawartości

PSX Extreme 179


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co będzie następne? Mam nadzieję, że nie produkcje Uwe Bolla bo je można streścić kilkoma słowami: bagno i dwa metry gnoju. Szkoda papieru na niego.

 

Jesli mowa o ekranizacje gier to rzeczywiscie w wiekszosci przypadkow produkcje Bolla to kaszana. Jednak jesli o takich filmach Uwe jak Rampage, Stoic, Tunnel Rats, Seed nie slyszales to sprobowac nie zaszkodzi.

 

No i ja wciaz czekam na

 

http://www.youtube.com/watch?v=SNY1mjrLO5I

Odnośnik do komentarza

Nie do końca dotyczy nowego numeru ale oczywiście PSXa.

 

Jakim cudem Extreme od nowego roku ma więcej stron a Zax CIĄGLE MĘCZY SIĘ NA JEDNEJ STRONIE ZE SWOIM KĄCIKIEM RPG :confused: Kurde no, ciężko mi to zrozumieć, człowiek od którego pasja, fanatyzm (w pozytywnym znaczeniu) dosłownie bije/daje po twarzy. Człowiek który sprawia, że po przeczytaniu jego recenzji gry, której normalnie nawet bym na nią nie spojrzał. Po recenzji Zaxa mam ochotę pobiec do sklepu i z miejsca ją zakupić (pod warunkiem, że jest pozytywna oczywiście).

 

Jeszcze do niedawna, bodajże do kwietnia oprócz Kącika RPG, Zax pisał o Skyrim (1 strona), a teraz i to zniknęło - szkoda. Weźmy taki kącik wyścigowy Losera, z całym szacunkiem ale totalna strata strony. Loser pisze tylko o newsach, o newsach których już zapewne każdy dawno wie. Zero ciekawostek, pasji, "rozkminiania" (tak jak u Zaxa) tylko suche, nudne newsy <ziewww>

 

Tym bardziej, w ostatnich miesiącach wyszło trochę rpg-ów o których Zax mógłby szerzej popisać (chociaż pewnie i sam Skyrim wystarczyłby na 2,3 lata pisania ;]).

Dajcie, temu panu tą chociaż jedną stronę więcej.


 

Z innej beczki, odkąd Butcher "rządzi", jest naczelnym prawie wcale nie widać go w recenzjach. Zdaję sobie sprawę, że teraz ma milion innych obowiązków ale czy wzorem Ściery nie będzie już pisał recenzji?

 

Cholera, nie wyobrażam sobie kto niby miałby napisać recenzję Dead Space 3 jak nie Butcher :confused:


 

Pytanie do Amera, Amer bodajże od premiery Mortal Kombat (gry), i od reaktywacji Kącika Bijatyk. Obiecujesz, że wrzucisz fotkę/i swojej kolekcji MK. No i? ;]

Już kiedyś miałeś wrzucać ale coś tam wypadło, obiecałeś, że za miesiąc. I pupa jak nie ma fotek tak nie ma, no nie daj się prosić i pochwal się w końcu :)

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Masz całkowitą rację i też o tym wielokrotnie pisałem. Jest tyle gier RPG (i erpegopodobnych) do rozbijania na czynniki pierwsze, opisywania, dzielenia się wrażeniami, rozkminiania, że numeru by mogło nie starczyć. Przez to, że kącika i miejsca jest tak mało większość tytułów jest traktowana po łebkach. Kącik bijatyk, sportowy i wyścigowy w takiej postaci, to dla mnie strata miejsca. Oczywiście nie jestem egoistą i zdaję sobie sprawę, że kąciki te wielu ludzi interesuje, ale w takiej postaci w jakiej ostatnio oddawane są do druku, to dla mnie strata miejsca. Nudne, suche, bez polotu. Wszyscy ich prowadzący mogą ZAXowi buty czyścić ;] Kiedyś, jak np. ten sportowy prowadził Koso, czy Shiva, to wyglądało to zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja bym ogólnie poprosił o jakąś ankietę. Ostatnio zorganizowano na PPE (teraz panowie mają czas wprowadzić zmiany co do portalu) więc za jakiś miesiąc, dwa kolejna byłaby mile widziana. Jednak przydało by się więcej pytań i możliwość zaznaczenia kilku odp. (a np gdyby to czytelnicy forum zaproponowali kilka pytań , można pomóc)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcami, zwłaszcza co do poziomu kącika sportowego. Ostatnimi czasy łypię na niego jednym okiem i odpuszczam. Formuła jest nie tego. Lakoniczne wspominki starych tytułów- słabe, chociaż gdyby już się uprzeć na te gierki, to lepszym rozwiązaniem byłoby poświęcenie im więcej miejsca kosztem największej bzdury, czyli opisywania prehistorycznych formacji piłkarskich

 

Przykładem niech będzie kącik prowadzony przez Zaxa. Może ciekawiej byłoby się skupić na jednym temacie, opisując go obszerniej, dokładniej. Mamy parę gier sportowych na rynku, można się w nie ciut bardziej wgryźć. Nie ograniczajmy się do piłki nożnej. Koszykówka i hokej mają swoich fanów w Polsce. Koso potrafił nawet zainteresować czytelnika NFL w wersji cyfrowej.

W mojej opinii jest kilka ciekawszych form prowadzenia tego kącika, który teraz jest ewidentnie olewany.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Przeglądając ostanie kąciki sportowe - Fifa cały czas rządzi- Traczykowski zapowiada że w następnym numerze będzie Pes , a jest Roger, znowu Fifa i znowu Fifa, zapowiedź publikacji ustawień , poruszenie tematu PES , ajest Fifa i znowu Fifa. Już wolę czytać o Mario na Olimpiadzie.Koszykówka ,hokej traktowana jest po macoszemu.

Pamiętacie może publikacje najładniejszych bramek z Pes , może kącik powinien zaistnieć na PPE?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mysle, ze kaciki w dobie internetu mocno sie zdewaluowaly. Taki np. kacik bijatyk. Kiedys byly ciosy, comba, setupy i ogolnie wyciskano z danej gry/postaci wszystko. Dzis relacjie z turniejow gdzie graczy kojarza chyba tylko bywalcy backdasha. Ja czytam kacik glownie z sentymentu ale nie znajduje tam niczego, ze tak powiem, merytorycznego. Ostatnio wyszla VF5:FS ale watpie by pokazaly sie jakies teksty odnosnie chociazby mechaniki, systemu tid. Co najwyzej jakas retro historia serii. Bo i dla kogo? Dla tych 5 graczy z forum, ktorzy graja? Nie te czasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie dobrze by było zrobić reset tych kącików. Albo oddać je w ręce prawdziwych maniaków którzy mają chęci je prowadzić ( tutaj poza Zaxem wydaje mi się, reszta ma swoje w (pipi)e) szkoda tych stron po prostu. W kąciku sportowym - taktyki i ustawienia drużyny w FIFA i PES, wraca Tony Hawk - mała tabelka z TOP SCORE jak dawniej why not?. W Wyścigach czasówki np nowego WRC, a w bijatykach wiadomo - ciosy, porady itd itd.

Odnośnik do komentarza

Ale na co ci tabela z rekordami, jesli za tydzien bedzie mocno nieswieza nie mowiac juz o perspektywie miesiaca. Teraz wszystko jest na serwerach. Wyniki w pismie drukowanym to juz archaizm i "retro".

 

Kaciki moim zdaniem powinny byc prowadzone jak ten Zaxa. Czyli po prostu autora mysli/opinie o danej grze, jej fragmencie, otoczoeniu, rynku itd.I zdaje sobie sprawe, ze fifa czy mortal kombat to nie rpg i duzo napisac sie nie da. Wiec skoro sie nie da to moze czas ladnie podziekowac i oddac strony tam gdzie sie da.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze co zróbcie, to przede wszystkim zadbajcie o Listy, bo ten dział w ostatnim numerze to tragedia. Czytelnicy to nie idioci i zapewne jest wiele listów, które aż przyjemnie poczytać, a ten HIV robi z tego działu przedstawienie rodem z Bravo Girl. Żadnej wartości w obecnej postaci. Żeby chociaż jeszcze śmiesznie było.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z poradnikami w Kąciku Bijatyk wiąże się zasadniczy problem - patche. Najlepszym przykładem jest poradnik do Ermaca - numer PE, w którym był, pojawił się w tym samym dniu, w którym do Europy trafiła poważna aktualizacja MK, w dużym stopniu zmieniająca tę postać. Zastanawiamy się z Amerem nad nową formułą KB, wszelkie pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza

W Listach to przede wszystkim powinno sie zmienic formatowanie. Nie wiem czemu zrezygnowaliscie ze starego ukladu gdzie wyraznie oddzielona byla odpowiedz HIVa od listu czytelnika. Ostatnio czytalem jego odpowiedz i nie zauwazylem, ze juz sie zaczal kolejny akapit autora listu...

Odnośnik do komentarza

Dział listy to tragedia, niestety jednak w znacznej mierze jest to wina nas samych.

 

Czytelnicy byli oburzeni ( i słusznie) , że "stary" PSX odchodzi, że znikają ulubieni redaktorzy. Wtedy szefostwo redakcji wpadło na pomysł, aby przywrócić kogoś kto

był uważany za filar dawnego klimatu PSXa, czyli Hiva. Miało to zamknąć usta malkontentom i pokazać, że PSX umiejetnie łączy stare z nowym.

 

Paradoksalnie jednak okazało się się, że "dzisiejszy" Hiv prezentuje się gorzej niż wielu nowych redaktorów. Już ktos wspomninał, że widać po nim pewne wypalenie..może zwyczajnie zestarzał się. Moim zdaniem nigdy nie wnosił też tyle do magazynu co np. Myszaq i Koso, których nieobecność jest bardziej wyczuwalna.

 

W samym dziale "listy" jest monotematyczny, w kółko powtarza te same frazesy, jego odpowiedzi nie są merytoryczne. Często też zwyczajnie obraża i osmiesza co niektórych czytelników. w Końcu łatwiej jest polemizować z kimś kto nie ma szansy na replikę. Styrać go i wyjść na błyskotliwego....Na forum jednak nigdy Hiv tej swojej błyskotliwości i inteligencji potwierdzić już nie chiał. Ciekawe dlaczego...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odnośnie pocisku Czytelnikom itp to akurat od zawsze panowało i w pewnym sensie sprawdzało się w Listach HIVa - jak ktoś chciał poczytać takie rzeczy to czytał, a jeśli nie - omijał dział i tyle. Zapewne Czytelnicy od #100 wzwyż nie pamiętają tego, podobnie jak i tego jakie kontrowersje WŚRÓD CZYTELNIKOW m.in tu na forum wzbudzało zawieszenie "Debila Miesiąca". Może więc to Czytelnicy bardziej zmienili się niż sam HIV (który owszem, kapkę może rzeczywiście zaliczył regres)?

Odnośnik do komentarza

Hiv prezentuje się gorzej niż wielu nowych redaktorów. Już ktos wspomninał, że widać po nim pewne wypalenie..może zwyczajnie zestarzał się. Moim zdaniem nigdy nie wnosił też tyle do magazynu co np. Myszaq i Koso, których nieobecność jest bardziej wyczuwalna.

 

Ostatnio przegladalem sobie stare numery PSX Extreme to robiono tam ankiety, ktore potem wysylano do redakcji i konkursy na "ulubionego/najlepszego redaktora PSX Extreme zdecydowana przewaga glosow wygrywal Hiv. Zaciekawila mnie tez owczesna srednia wieku, ktora wynosila 17 lat z hakiem, a najczestsza grupa wiekowa czytajaca pismo byli 13-16 latkowie, co pewnie obecnie mocno poszlo do gory.Odnosnie "Kacika Sportowego" moznaby szerzej opisac tam serie NBA2K, ktora jest traktowana dosyc olewawczo w PE (zazwyczaj raz na rok pol strony recenzji), bo zapewne wsrod redaktorow nie ma fanatykow tej gry, a seria jest swietna i mozna napisac o niej troche szerzej. Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...