Skocz do zawartości

PSX Extreme 179


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do redakcji albo personalnie do HIV-a. Opublikowany został list gościa o ksywie "Punisher", na który HIV odpowiedział: "Może i mógłbym, ale nie chce mi się. Kładę się spać. Dobranoc." Co to ma w ogóle być? Jakieś kpiny? Po co w ogóle drukowaliście ten list? Jak chcecie sobie robić jaja z ludzi to jest wiele innych form i internet należy pewnie do przodujących. Nie było to ładne.

Twój pierwszy nr PSX Extreme? Pan Redaktor w listach niemiły , to jest nie Wprost czy Newsweek.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Hmm... trochę mnie zaskoczyłeś. Jak najbardziej kojarzę to słowo z tekstów, które czytałem, i takiej definicji pod uwagę nie wziąłem. Według sjp.pl słowo to definiuje się jako "zwariować". Gdyby tego było mało, to również odnosi się do niego słownik PWN-u, definiując je jako, w znaczeniu potocznym, "stracić równowagę psychiczną". Może wydźwięk słowa nie jest najlepszy, ale słownikom wierzę :). I zgadzam się, w języku polskim można znaleźć więcej pięknych słów, ale odnieś do też do tego, o czym PE traktuje - grach, w których znajdziesz wszystko - z przekleństwami i golizną na czele, więc też nie chcemy być świętsi od papieża i o niektórych sprawach piszemy dosadnie.

 

Haha, poniosło mnie. Proszę o wybaczenie.

Ale swojego zdania o zbędnych wulgaryzmach nie zmienię. Zwróćcie uwagę, że piszecie o wszystkich grach. Także tych dla dzieci/młodzieży. I, jak mówię, dla mnie przekleństwa w grach/filmach/książkach mają swoje miejsce. W publicystyce tak średnio. Ale to tylko moje zdanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A jak pokaza jakis kawalek golizny to maja powiazania z Maximem?

O rany, bez przesady. To są głosy czytelników Neo, że pismo jest tendencyjne. Tyle. Dlatego śmieszą mnie trochę te zarzutu kierowane w stronę PE, jakby to konkurencja była krystalicznie czysta niczym łza niewiasty.

Odnośnik do komentarza

Numer fajny, podsumowanie E3 na wielki plus. Czekałem na recke Spec Ops i się nie zawiodłem>Szkoda tylko, że brak konsekwencji ocenowej. Zauważyłem że niektóre gry na wstępie dostają 9 za nazwę (Call, Gearsy, i inne samo graje) a taki Spec (nowe i ciekawe) na wstępie dostaje po pupie. Ale cóż, taki pijar...

 

 

Spec Ops to fajna gra, ale IMO na więcej nie zasługuje, co mam nadzieję udało mi się uargumentować w recenzji. Czy to nowa seria czy nie - nie ma to znaczenia. Jeśli coś nagle wyskoczy jak przysłowiowy Filip z konopii i zasłuży na 9, to 9 dostanie. Co do "dziewiątek" dla gier z serii Call of Duty itp., to pretensje nie do mnie, bo ja bym żadnemu nowemu CoD-owi 9 nie dał ;)

Edytowane przez SoQ_
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kilka uwag:

-brak podpisów pod screenami w pocketcie na e3 trochę mnie zmusił do główkowania- co to za gra ? w przyszłości podpisujcie takie kolaże

- dlaczego połowa strony jest zalana na żółto w recenzjach na Androida, IOS - dziwnie to wygląda

- zamiast retro w dziale filmowym lepiej by było zrecenzować jakąś premierę filmową miesiąca

-Recenzja Hiva -Steel ... - dwie strony dla gry 2+ to przesada,chociaż nie pamiętam kiedy ktoś dał grze 2 to chyba było wieki temu; BTW Rozbo robiąc playtest dał ciała na maxa 7+- pięć stopni w dół to przepaść- chyba wtopa roku

@ Veldon - Hiv ma ciężkie dni po Steel batalion ,albo to pytanie go przerosło , jako wielki mędrek do dziś googla w poszukiwaniu odpowiedzi by udowodnić sobie że wiedział anie powiedział :)

Co do wulgaryzmów - logo PE jest wystarczającym ostrzeżeniem wiekowym (PEGI nie ma takich znaczków w zanadrzu :)

Co do "halo" o Halo4- ekipa musi mieć co pisać w następnym PE bo inaczej czeka nas okładka z Luigi Mansion;)

 

 

Czytałem kilka recenzji imć Diabeu'a- świetne, styl lekko Myszaqowaty , dawać go do dużych platform!

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Nie chcę powtarzać słów moich poprzedników, że odwaliliście kawał dobrej roboty więc przechodzę do małej rzeczy która mnie dość zaintrygowała. Czemu PS3 w konsolometrze dostała 7 a Xbox 6? Z ciekawości aż sprawdziłem dogłębnie jak te oceny mają siędo ilości gier w tym miesiącu i zauważyłem, że Amerykańska konsola ma na koncie 2 produkty więcej niż Japońska (SB: HA i The Splatters). Ciekawi mnie taka kolei rzeczy. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Ale konsolometr pokazuję kondycję konsoli w danym miesiącu czyli też zapowiedzi gier.

Raczej nie. Ocena pokazuje jak platforma spisała się w ubiegłym miesiącu. Z zapowiedziami o nie miało by sensu raczej... Tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza

Kiedy wypada ten jubileuszowy nr PE? Może zrobić wielki Hyde Park ze wszystkimi którzy mieli swój udział w historii PE. Poprosić Stara, Myszaqa itd do napisania jak im się wiedzie po przygodzie z PE.

 

Jest taki plan. W PE 181 szykujemy naprawdę sporo niespodzianek. Póki co skupiamy się jednak na 180. Na przecieki z numeru jubileuszowego przyjdzie jeszcze czas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś jeszcze pisaliście jakich numerów nie posiadacie, a teraz nie wiadomo. Na stronie są wszystkie (szacun dla osoby która je pododawała :).

http://www.ppe.pl/psx_extreme_archiwum-15.html

CDA także co jakiś czas dodaje numery w pdf. Ostatnio wrzucili cały rocznik '99.

Teraz to na telefonie/tablecie byśmy mieli historię PE. Takie czasy :)

Odnośnik do komentarza

SoQ i te jego "fajne" oceny... Crapiszcze Euro 2012 ocenia wysoko, a takie SSX, czy fajny Spec Ops: The Line ocenia poniżej ich realnej wartości. Arkham City też dostał z łaski 9-. Rozumiem, że oceny są subiektywną opinią redaktora, ale bez przesady. Mam wrażenie, że na siłę chcesz być kontrowersyjny lub rzucasz kostką przy wystawianiu ocen.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1341959460' post='2650094']

SoQ i te jego "fajne" oceny... Crapiszcze Euro 2012 ocenia wysoko, a takie SSX, czy fajny Spec Ops: The Line ocenia poniżej ich realnej wartości. Arkham City też dostał z łaski 9-. Rozumiem, że oceny są subiektywną opinią redaktora, ale bez przesady. Mam wrażenie, że na siłę chcesz być kontrowersyjny lub po rzucasz kostką przy wystawianiu ocen.

Batmanowi 10/10 się na pewno nie należy, ja bym dał pełne 9, Soq dał 9- ocena jak najbardziej sprawiedliwa. W Spec Ops nie grałem , natomiast z SSX to pojechał po całości:D Ja daje 8+, IGN z Game Informerem po 9, GT 8.7. Ocena SSXa jest mocno zaniżona, ale SOQ ma do tego prawo, zwłaszcza ze ostro cisnął w poprzednie części.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Hm, tylko jak wytłumaczyć ósemkę dla EURO 2012? Ja wiem, że każda recenzja jest subiektywna, bla bla bla, no ale jednak ten produkt ma tyle wad i tak mało plusów, że naprawdę ciężko dać tam pozytywną ocenę, co z resztą pokazują oceny tej na świecie ( z 4/10 w N+ włącznie)

Odnośnik do komentarza

Hm, tylko jak wytłumaczyć ósemkę dla EURO 2012? Ja wiem, że każda recenzja jest subiektywna, bla bla bla, no ale jednak ten produkt ma tyle wad i tak mało plusów, że naprawdę ciężko dać tam pozytywną ocenę, co z resztą pokazują oceny tej na świecie ( z 4/10 w N+ włącznie)

Nie grałem w Euro to nie będę komentował tej oceny. Swoją drogą gdybym ja pisał recenzję Gears of War 3 dałbym 7-/10 i też by była afera dlaczego nie 9 ?

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1341959460' post='2650094']

SoQ i te jego "fajne" oceny... Crapiszcze Euro 2012 ocenia wysoko, a takie SSX, czy fajny Spec Ops: The Line ocenia poniżej ich realnej wartości. Arkham City też dostał z łaski 9-. Rozumiem, że oceny są subiektywną opinią redaktora, ale bez przesady. Mam wrażenie, że na siłę chcesz być kontrowersyjny lub po rzucasz kostką przy wystawianiu ocen.

Batmanowi 10/10 się na pewno nie należy, ja bym dał pełne 9, Soq dał 9- ocena jak najbardziej sprawiedliwa. W Spec Ops nie grałem , natomiast z SSX to pojechał po całości:D Ja daje 8+, IGN z Game Informerem po 9, GT 8.7. Ocena SSXa jest mocno zaniżona, ale SOQ ma do tego prawo, zwłaszcza ze ostro cisnął w poprzednie części.

 

Rozwiniesz?

Odnośnik do komentarza

Batmanowi należy się co najmniej 9. Niby detale, ale chodzi o zasadę. Swoją drogą, jeśli Batman nie zasługuje na topowe oceny, to ciekawe co zasługuje :) A taki Spec Ops: The Line: typowa gra wakacyjna, ale fajnie pomyślana i zrobiona. Niby "zwykła" strzelanina, ale jak dobrze przemyślana fabularnie. 7-? Kpiny. Zrównuje to tę grę, niesłusznie, do poziomu jakichś Brinków czy innego szajsu, a gra po prostu na to nie zasługuje. Tak samo SSX.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1341959460' post='2650094']

SoQ i te jego "fajne" oceny... Crapiszcze Euro 2012 ocenia wysoko, a takie SSX, czy fajny Spec Ops: The Line ocenia poniżej ich realnej wartości. Arkham City też dostał z łaski 9-. Rozumiem, że oceny są subiektywną opinią redaktora, ale bez przesady. Mam wrażenie, że na siłę chcesz być kontrowersyjny lub po rzucasz kostką przy wystawianiu ocen.

Batmanowi 10/10 się na pewno nie należy, ja bym dał pełne 9, Soq dał 9- ocena jak najbardziej sprawiedliwa. W Spec Ops nie grałem , natomiast z SSX to pojechał po całości:D Ja daje 8+, IGN z Game Informerem po 9, GT 8.7. Ocena SSXa jest mocno zaniżona, ale SOQ ma do tego prawo, zwłaszcza ze ostro cisnął w poprzednie części.

 

Rozwiniesz?

 

Wiesz ja uważam że skala od 1-10 to skala od 1-10 a nie 1- 7 = crap jak ogromna ilość użytkowników tego forum. Ocena "9-" "9" i "9+" jest dla gier bardzo dobrych, wręcz rewelacyjnych. Te plusy i minusy świadczą o kilku pomniejszych wadach. Gracze są różni jednym ta "wada" przeszkadza inni nie zwróciliby na nią uwagi.

Dlaczego nie 10/10 ? Dla mnie ocena 10 jest dla gier absolutnie przełomowych, takich które ostro mieszają w naszej branży, i grając w to wiesz, że inni się na tym będą wzorować a do tego są wykonane perfekcyjnie. Dla gier prawie, że idealnych ale nie przełomowych jest ocena 9+ tudzież 9,5/10.

Skakanie po gzymsach, cicha eliminacja i podobny system walki był już w Assasin's Creedach, jakby nie patrzył jest to sequel i jednak jest podobny do części pierwszej,która niekiedy miała lepsze momenty od Arkham City np schizy Stracha na Wróble i mój zawał po zobaczeniu szachownicy na moim xboxie, niby detal ale za(pipi)isty. Postaci wyglądają plastikowo no i finał jest słaby.

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1341999651' post='2650187']

Batmanowi należy się co najmniej 9. Niby detale, ale chodzi o zasadę. Swoją drogą, jeśli Batman nie zasługuje na topowe oceny, to ciekawe co zasługuje :) A taki Spec Ops: The Line: typowa gra wakacyjna, ale fajnie pomyślana i zrobiona. Niby "zwykła" strzelanina, ale jak dobrze przemyślana fabularnie. 7-? Kpiny. Zrównuje to tę grę, niesłusznie, do poziomu jakichś Brinków czy innego szajsu, a gra po prostu na to nie zasługuje. Tak samo SSX.

 

I takie posty to efekt używania tylko ocen od 7 do 10 przez recenzentow... Gra na 7- to szajs, co za ludzie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1341999651' post='2650187']

Batmanowi należy się co najmniej 9. Niby detale, ale chodzi o zasadę. Swoją drogą, jeśli Batman nie zasługuje na topowe oceny, to ciekawe co zasługuje :) A taki Spec Ops: The Line: typowa gra wakacyjna, ale fajnie pomyślana i zrobiona. Niby "zwykła" strzelanina, ale jak dobrze przemyślana fabularnie. 7-? Kpiny. Zrównuje to tę grę, niesłusznie, do poziomu jakichś Brinków czy innego szajsu, a gra po prostu na to nie zasługuje. Tak samo SSX.

 

I takie posty to efekt używania tylko ocen od 7 do 10 przez recenzentow... Gra na 7- to szajs, co za ludzie.

Otóż to! Przypominam koledze Insane, że gra na 7- jest grą DOBRĄ z minusem. 9- to bardzo wysoka ocena więc nie rozumiem afery z Batmanem ;)

' timestamp='1342016520' post='2650278']

Absolutnie się nie zgadzam. Przy takim podejściu prawie żadna gra nie zasługuje na 10/10. Zawsze mnie bawiło to kryterium "przełomowości". Takie kryteria był dobre 10 lat temu, dla mnie na dychę zasluguje np. absolutny majstersztyk w swoim gatunku.

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś - prawie żadna. Ocena maksymalna jest zarezerwowana dla gier wyjątkowych a one nie pojawiają się co miesiąc.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Z racji braku czasu wcześniej dopiero teraz przeczytałem 178 numer a potem z rozpędu po nim 179 i nasuwa mi się jedno pytanie.

 

Wy nie widzicie co czasem HIV odwala?

 

W 178 czytam playtest Steel Batallion od bodajże Rozba, że w końcu dobra, hardkorowa gra na kinecta, ambitna, daje 7/10 etc, potem w następnym numerze reckę robi HIV który wystawia 2+

 

what%252520the%252520fuck%252520is%252520this%252520shit%2525208.jpeg

 

ja nie bronię absolutnie gry, bo może rzeczywiście ma ogromne problemy ze sterowaniem, ale skąd wynika taka rozbieżność? To Rozbo jest ślepy, czy może HIV kolejny raz sobie coś ubzdurał i pojechał po grze? Nie pierwszy raz w dwóch sąsiadujących numerach czytam kompletnie inne wrażenia w playteście a potem w recenzji. I jakoś tak przypadkiem się składa, że HIV jest często z tym związany. Ja rozumiem że on ma swój specyficzny styl, ale czasem on wydaje wyrok na podstawie jakiś kosmicznych kryteriów. Ja chyba zaczne bojkotować każde słowo jego pisane, szczególnie po tym jak się przyznał, że z gier na E3 zachwycił go jedynie Black Ops 2 :ph34r:

 

Aha no i zarówno z doborem, jak i odpisywaniem na listy dobrą manianę odwala. Wiecznie przyj.ebywanie się do nieuporządkowanych kabli też jest już suche.

Odnośnik do komentarza

Coż może taki już ma styl (szczególnie jeśli chodzi o kable i te jego hłehłe) sam również muszę stwierdzić,że Steel Batallion ma okropne sterowanie i cieżko coś osiągnać ale jednak ocena HIVa 2+ to bardzo niskie loty (wg mnie zasługuje na 4+ ale co ja tam wiem :) ) a to, że na E3 zachwycił go tylko Black Ops 2 to nie znaczy ,że inne produkcje nie odniosą sukcesu.

Odnośnik do komentarza

Cały dział Listów jest do d. Na dobrą sprawę przy takim sposobie prowadzenia, to w ogóle nie powinno go być. Każda odpowiedź jest na parę linijek i kompletnie nic nie wnosi. Wybór też przypadkowy, nawet te dyrdymały, które wybiera niby żeby rozbawić czytelnika są po prostu durne. Nie sądzę, by listy, e-maile kierowane do redakcji były takie puste. A jak mu się nie chce odpisywać i przyłożyć się do prowadzenia tego działu, to powinien go przejąć Ktoś inny. Zresztą ja mam wrażenie, że Hiv jest trzymany w redakcji na siłę i kompletnie wypadł z growego obiegu. Nawet te ciągłe wzmianki o rowerze świadczą w pewien sposób o wypaleniu.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Hiv od czasu powrotu w ogóle ma jakieś shizy od czasu do czasu. Może to przez brak obcych promieni Ściery, które go stymulowały albo po prostu stary się robi (hłehłe).

 

Co do numeru to zawartość jest wypchana po brzegi ciekawym materiałem do czytania. Jak zawsze pojechane recenzje, listy i ciekawa publicystyka.

Monika wzięła na warsztat konkretny temat dla każdego. Porządnie zrobiony trzeba dodać. Brawo!

Natomiast tekst Naczelnego zalatywał mi lekko kryptoreklamą. Zachodnia prasa jest przytaczana najczęściej w momencie ukazania się jakiegoś newsa. Jeśli już zachwalają zagraniczną gazetę to zawsze jest to GameInformer bądź EDGE. Cytując Ciebie: "Polska prasa branżowa" to kogo masz na myśli? PC-owcy trzymają się swoich mebli i każdy magazyn ma swoich "fanów", a z konsolowej prasy ostały się dwa giganty czyli PE i Neo+ z czego ten drugi podobno spisuje testament. Łatwo wyliczyć, że nieskromnie mówisz o PE.

Kuba, "5" dla Ucieczki z Nowego Jorku? No weź.... Fakt, że fabuła trąci kiczem, ale z perspektywy czasu jest to ciekawe kino z wyrazistym bohaterem, więc... "Call me Snake". Jak dla mnie jest to pozycja na co najmniej 7+

Pochwalony dla Rogera za tekst o Crashu. Zamiast streszczać po raz kolejny wszystkie części podałeś tekst o początkach Rudzielca, jego twórców i poszczególne etapy od pomysłu przez realizację kończąc na gotowym kodzie i emocjach towarzyszących premierze. Fajne podejście do sprawy. Dzięki.

KinomatoGRAfia jak zwykle daje radę. Ciekawe co będzie następne? Mam nadzieję, że nie produkcje Uwe Bolla bo je można streścić kilkoma słowami: bagno i dwa metry gnoju. Szkoda papieru na niego.

Pochwalić muszę jeszcze Raport z E3. Konkretne teksty spójnie i inteligentnie poukładane. Jest porządnie i czytelnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...