Skocz do zawartości

Lightning Returns: Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

FF XII dobra giera. Fajne uniwersum, duuuuży świat, fajny system walki, hunty o wiele lepsze i bardziej rozbudowane niż w XIII, dodatkowe atrakcje, część bohaterów spoko.

Fabuła słaba, ale to przez jakieś turbulencje w SE, o których Enkidou nie raz już pisał, a nie dlatego, że nie potrafili. To jedyny element, który nie zagrał.

W przeciewieństwie do XIII

Gdzie nic nie zagrało [*]

 

Ja myślałem, że w grach RPG to NAJWAŻNIEJSZY element, ale pewnie jestem jakimś odmieńcem.

 

 

Nie musi być najważniejszym elementem, bo są różne rodzaje (j)RPG. Są dungeon crawlery w stylu np. Etrian Odyssey, gdzie fabuła schodzi na daleki plan i rzecz rozbija się pokonywanie następnych pięter lochu i zbieranie lootu, są Dragon Questy, które mają tam wprawdzie jakiś główny wątek i jakichś bohaterów, ale istota tych gier to podróżowanie po świecie i odwiedzania nowych miejsc. Jest generalnie dużo japońskich eRPeGów, które za cel biorą opowiedzenie nieskomplikowanej historii i akcenty rozkładają różnie-przeróżnie. FFXII po postu wysyła na początku sygnał, że ma w zanadrzu epicką fabułę i złożonej przez siebie obietnicy nie dotrzymuje.

 

Dlatego FFVI jest tak cenione. Tam nie ma żadnej specjalnej fabuły, ale ukazanie świata z perspektywy kilkunastu dobrze wykreowanych postaci robi swoje.

 

@ Ficuś

 

Sęk w tym, że Square Enix prędzej będzie drugim GREE niż upadnie. Wbrew temu co się pisze to oni wcale tak źle nie stoją, a tradycyjne gry na tradycyjne sprzęty do grania mogą być dla nich w najbliższej przyszłości fanaberią. Właściwie już są...

Odnośnik do komentarza

Jeden trailer, a wywołał tyle emocji. W sumie to nie ma co się dziwić, skoro jedynym czym on nas uraczył było poklatkowe ukazanie dynamicznej gry, iście zabójcza składanka dla oczu. Tym wątpliwej jakości pokazem SE zyskało tylko zniesmaczenie graczy oraz falę krytyki, a o coś zupełnie przecież chodziło. Oby LR: FFXIII nie okazało się ostatecznie takim niewypałem jak ten trailer bo wtedy nietęgo wyglądać będzie wizerunek i przyszłość SE. W sumie to dziwne, jedną wpadkę już mieli, ale widocznie nadal im mało? Co ciekawe to zdawało się mi, że Crystal Tools idealnie nadawałby się dla action RPG-ów, widocznie się myliłem. Problem obecnie tkwi chyba w tym, że za szybko, zbyt niedbale oraz na siłę chcą coś pokazać. Panowie takim produktem świata nie zawojujecie, więc weźcie się ostro do pracy bo, jak to ujęliście w tej odsłonie, czasu ciąglę ubywa...

 

FFXII po postu wysyła na początku sygnał, że ma w zanadrzu epicką fabułę i złożonej przez siebie obietnicy nie dotrzymuje.

 

Tak, w jej przypadku zabrakło wprawnej ręki, która zapięłaby tam wszystko na ostatni guzik. Ech... szkoda, że wyszło tak jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trochę nowego info:

http://www.novacrystallis.com/?p=4122

 

The latest issue of VJump has begun leaking out and with it some new information on LRFFXIII.

The big scoop is an all new character by the name of Lumina who appears at Lightning’s destination. She is said to be both a help and hindrance – with an appearance somewhat like a gothic lolita Serah (complete with duck-lips), content with toying with Lightning.

Not much else is known about her, but more information should be available soon – or at least by next week when Famitsu provides the entire thing.

The magazine also has some updates on Lightning’s costumes. Known in the game as “Wear” Lightning can equip up to three at once and change between them in real time during battles. Each outfit has its own ATB gauge that fills as you continue to fight.

If you paid attention to the Jump Festa trailer, you might have caught a glimpse at one known as “Dark Muse.” It’s the one that has the grill-shaped shield, chap-like pants, a camouflage jacket and a knife. Her other outfit revealed looks similar to a samurai’s armor and is called “Alone in the Dust.” Lightning herself will have new magic and abilities such as guard and evade.

Quests can be retrieved from a bulletin board similar to Marks in FFXII. By completing quests you can extend the time left in the world.

Odnośnik do komentarza

A czy czasem nie jest tak, że specjalnie stworzyli ją na podobieńswo Lighting? Takie mam wrażenie czytając neogaf.

 

W V-Jumpie nic na ten temat chyba nie pisali/sugerowali, więc to raczej tylko spekulacje, ale prawdę powiedziawszy nie będę ani trochę zdziwiony, jeśli ma to jakieś fabularne uzasadnienie. =)

Odnośnik do komentarza

Ja tam i tak to kupuje. Zdaję sobie sprawę z odtwórczości tej podserii, ale po prostu jaram się otoczką, postaciami i tym nieskomplikowaniem jako casualowy łykacz erpegów. Kupuję w marcu podobnie jak w tamtym roku FF XIII-2 na premierę (wówczas w MM stała nówka po 239 PLN, ale po prostu musiałem ją mieć)

Odnośnik do komentarza

Ja tam i tak to kupuje. Zdaję sobie sprawę z odtwórczości tej podserii, ale po prostu jaram się otoczką, postaciami i tym nieskomplikowaniem jako casualowy łykacz erpegów. Kupuję w marcu podobnie jak w tamtym roku FF XIII-2 na premierę (wówczas w MM stała nówka po 239 PLN, ale po prostu musiałem ją mieć)

SE jest zapewne wprost szczęśliwe mając takich klientów. Oby tak dalej, a na pewno zobaczymy coś wartościowego w przyszłości :thumbsup:

To jak za rok Lighting Returns XIII-2 ? :D

Odnośnik do komentarza

Obstawiam na "A Realm Reborn Lightning Returns: Final Fantasy X | III - 2" xD A tak na poważnie to wiadomo iż każdy ma swój gust, ale faktem też jest iż kwadratowi przy lepszej sprzedaży takich oto pozycji (plus ew The 3rd Birthday) są zapewnieni iż tego typu "CoD esque like RPG" są właśnie tym czego pragną "ludzie" (of course przez ludzi mam na myśli te jednorazówki które kupują konsole bo są na topie i takie efektowne gry są dla nich idealne bo mózg nawet w najmniejszym stopniu nie musi się wysilać).

Odnośnik do komentarza

@Paliodor: łyknąłem irionię i w sumie zgadzam się :) ja nie silę się na erpegowego guru, takie Dark Souls odrzuciło mnie momentalnie, a do Skyrimów, Dragon's Dogma etc. nawet mnie nie ciągnie. Po prostu osobiście ekipa postaci, cała historyjka wszystkich FF XIII i pochodnych mi się podoba i chociaż doskonale zdaję sobie sprawę z jej wad, które wyjadaczowi będą przeszkadzać - ja tam bawię się świetnie. A skoro bawię się świetnie to po co to zmieniać? Versusa zresztą też nabędę jeśli kiedyś się pokaże.

Odnośnik do komentarza

No raczej, jakby nie patrzeć to fun płynący z gry jest najważniejszy, niezależnie od tego "co to za tytuł" (choć bez przesady). Po prostu samo sobie Square jest winne bo ich dziedzictwo na stacjonarkach dosłownie przeminęło z wiatrem. Co mnie zaskakuje jest to iż na handheldach potrafią stworzyć rasowy hit, nie tylko prezentujący się świetnie ale również zadowalający pod względem gameplayu czy fabuły (za paroma wyjątkami - jak The 3rd Birthday plujący w twarz Parasite Eve).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Lightning Returns: Final Fantasy XIII hits NA Feb 11 2014, EU Feb 14

 

A new E3 trailer reveals Square Enix is pushing back Lightning Returns: Final Fantasy XIII to February 11, 2014 in North America, and three days later on February 14 in Europe. Square Enix was planning a fall 2013 arrival for the third game in the Final Fantasy XIII line.

 
Perhaps today's news points to a next-gen launch, but for now Lightning's return remains confirmed only for Xbox 360 and PS3.

http://www.joystiq.com/2013/06/06/lightning-returns-final-fantasy-xiii-hits-na-feb-11-2014-eu-fe/?a_dgi=aolshare_facebook

I trailer:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7d2nZvrFiwM

 

Na pewno odniesie wielki sukces.

 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...