Skocz do zawartości

Lightning Returns: Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

It begins.

 

http://finalfantasy1.../astormgathers/

 

 

FINAL FANTASY XIII TEAM TO PRESENT NEW DIRECTION FOR THE SAGA OF KEY CHARACTER, LIGHTNING

 

The "Lightning Saga" that started with the release of FINAL FANTASY XIII, has achieved a cumulative shipment of over 9.6 million units; and in May 2012 FINAL FANTASY XIII-2 was brought to conclusion with the add-on content entitled "Lightning's Story: Requiem of the Goddess".

 

Key members of the FINAL FANTASY XIII development team including the Producer, Director and Art Director, are in preparations to present new information about the direction of Lightning's story. This presentation will take place at an event in Tokyo to celebrate FINAL FANTASY 25th Anniversary, on 1st September 2012.

 

Czego się spodziewać? Dobre pytanie! Ci, którzy ukończyli XIII-2 wiedzą, że nie ma raczej powrotu do poprzedniej konwencji tzn. do podróży w czasie

 

 

no i Serah nie żyje, a świat został zniszczony. Chyba.

 

 

FFXIII-2 pierwotnie miało rozgrywać się w dalekiej przyszłości, tj. jakieś 900 lat po wydarzeniach ukazanych w FFXIII, kiedy wszystko, albo prawie wszystko, było już prawdopodobnie rozpirzone (Valhalla wg wstępnych pomysłów przedstawiala zresztą świat z roku 999, a nie coś będącego w zawieszeniu między światem materialnym i duchowym). Gra nie była bezpośrednią kontynuacją, ale gdy ludzie z SE uzmysłowili sobie, że tę lukę czasową trzeba będzie wypełnić dużą ilością informacji odnośnie tego co działo, dali sobie siana. Być może początkowy plan na XIII-2 zostanie zrealizowany dopiero teraz.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

 

 

Czego się spodziewać? Dobre pytanie! Ci, którzy ukończyli XIII-2 wiedzą, że nie ma raczej powrotu do poprzedniej konwencji tzn. do podróży w czasie

 

 

no i Serah nie żyje, a świat został zniszczony. Chyba.

 

 

 

 

 

Noel przecież urodził się po endingu FFXIII-2 i to on rozpoczął podróż w czasie.

Serah to nie Yuel więc jej los nie jest przypieczętowany.

 

Odnośnik do komentarza

pewnie po dobrej sprzedaży 13-2 , chłopaki ze SE pomyśleli : " hej ! po co robić od podstaw nowego finala, jak mamy fundamenty i można ciągnąć temat dalej"

 

Raczej nie mogli tak pomyśleć. Zakończenie z cliffhangerem było przecież w XIII-2 od początku, bo Toriyama w trakcie produkcji uznał, że chce całą historię pociągnąć jeszcze dalej. XIII-3 było tym samym planowane zanim XIII-2 w ogóle trafiło do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Ja bym na Twoim miejscu kupił PSP i 3DS-a - na jednym masz Tactics Ogre, a na drugim szykuje się lokalizacja Crimson Shroud (i sequele). Bliżej Vagranta już chyba nie będziemy, a już na pewno nie na stacjonarkach. : P

 

Ew. trzeba poczekać aż nowego Finala zrobi Hiroyuki Itou (a pewnie go robi), ale to będzie coś w stylu FFXII, a nie wszyscy byli entuzjastami tego podejścia. :f

Odnośnik do komentarza

Mi się XII bardzo podobała, niemniej niewykorzystany potencjał fabularny był masakryczny. Obawiam się, że poza zapaścią japońskiego developingu i totalnym upadkiem SE u mnie dochodzi jeszcze czynnik prozy życia, która skutecznie odbiera czas i ochotę na ratowanie świata nastolatkami. Na obecnym etapie nie wiem kto i co musiałby zapowiedzieć z tego gatunku, żeby mnie to ruszyło.

Odnośnik do komentarza

wpis Tokar...np taki Ni No Kuni choć zapowiada się genialnie jak dla mnie zbyt infaltylne...ostatnio zastanawiałem się co by mnie ruszyło bym poczuł tą magię jrpg jak kiedyś i wyszło,że w sumie jedynie kontynuacje Chrono Cross i Suikodena na stacjonarki by mną sponiewierały...no i dalej naiwnie czekam na Versusa

Odnośnik do komentarza

Naah, nie będzie tak źle. Wyjdzie w końcu. ; ) Z Versusem w pręta poleciały raczej osoby odpowiedzialne za organizację pracy w firmie. Problem polega na tym, że grę zapowiedziano bardzo wcześnie i późno się za nią zabrano (z wypowiedzi pod koniec 2008 roku wynikało, że prace na dobre jeszcze nawet nie ruszyły a przecież minęły wówczas ponad dwa lata od zapowiedzi). Szczególnych problemów z developingiem to oni tam chyba nie mają, zważywszy, że Nomura co chwila eksperymentuje z jakimiś rzeczami. A to wywalił tradycyjną mapę świata stawiając na bardziej realistyczne proporcje (a to znacznie więcej pracy siłą rzeczy), wrzuca jakieś gimmicki, albo sprawdza jak daleko można posunąć się w kwestii dopieszczania oprawy video (słynny casus butów Noctisa).

 

Ale wracając do FFXIII-3 - SE założyło kilka dni temu na Twitterze konto, gdzie opisywane są przygotowania do sobotniej prezentacji. Kitase, który bierze udział w próbach, dał do zrozumienia, że zostanie przedstawiony "plan gry". Co ciekawe, słowa "kikaku" (企画) używa się zwykle w japońskiej branży growej w odniesieniu do surowego konceptu z którego dopiero będzie się coś wykluwać, tak że projekt jest chyba w powijakach (co współgra zresztą z ostatnimi wypowiedziami). Dziwne to, bo ze dwa lata zlecą im przecież na developing...

 

W takim przypadku Versus mógłby wyjść przed XIII-3. : ) Zwłaszcza, że Hashimoto powiedział ostatnio, że to priorytetowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja tu czegoś nie rozumiem. Stękacie na te XIII-22323 i że Versusa nie ma, a chyba wszyscy jak jeden mąż kupiliście obie części XIII... Trochę jak ta śmieszna drama jak to CoD co roku wychodzi i jest taki sam, a jak przychodzi co do czego to wszyscy lecą do sklepu na złamanie karku.

 

SE daje graczom dokładnie to czego sami chcą.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...