Skocz do zawartości

Lightning Returns: Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu czegoś nie rozumiem. Stękacie na te XIII-22323 i że Versusa nie ma, a chyba wszyscy jak jeden mąż kupiliście obie części XIII... Trochę jak ta śmieszna drama jak to CoD co roku wychodzi i jest taki sam, a jak przychodzi co do czego to wszyscy lecą do sklepu na złamanie karku.

 

SE daje graczom dokładnie to czego sami chcą.

Nikt nie chce FF XIII-3, ale każdy kupi bo posucha w gatunku i lepszy rydz niż nic... dla coda przynajmniej jakas alternatywa jest

Odnośnik do komentarza

Ja tu czegoś nie rozumiem. Stękacie na te XIII-22323 i że Versusa nie ma, a chyba wszyscy jak jeden mąż kupiliście obie części XIII... Trochę jak ta śmieszna drama jak to CoD co roku wychodzi i jest taki sam, a jak przychodzi co do czego to wszyscy lecą do sklepu na złamanie karku.

 

SE daje graczom dokładnie to czego sami chcą.

Nikt nie chce FF XIII-3, ale każdy kupi bo posucha w gatunku i lepszy rydz niż nic... dla coda przynajmniej jakas alternatywa jest

 

Ja nie kupilem XIII-2 i XIII-3 tez nie kupie. Posucha na rynku czy nie, wiem jedno, jesli ludzie beda dalej lykac to g()wno w postaci XIII-12412512515 to SE dalej bedzie jechac na latwizne i co roku wypuszczac 20 godzinny sequel.

 

PS. Wkrotce Tales of Graces F, niedaleko tez Xilla na horyzoncie se czai, na handheldy wychodza tez 10 razy lepsze jRPGi wiec argumentu o tej posusze jednak nie kupuje.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

- According to Square-Enix, the world will end after 13 days, and a massive clock will count down constantly in the corner of the screen to indicate this looming deadline. Any action players take, even taking the monorail from place to place, will spend time and hasten the end of days.

- The battle system itself, a greatly modified version of the previous two, will feature real-time elements including direct control of Lightning's movement and her attacks, as well as time-based moves that drain the doomsday counter.

- Lightning Returns will also include a real-time block system, designed to make battles much more active and time-based. Even dying mid-battle will activate a prompt to give players the choice to rewind their mistakes at the expense of the timer.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

-The battle system is time based, real time

-You map different attacks to the face buttons, there are no menus (like KH but less button mashy)

-You can move freely around in battle, timing is important

-'Overclock' ability lets you slow down time in battle to gain an advantage (wasn't Overclock originally shown with the first FFXIII trailer??)

-Lightning has loads of customization, and her skill selection is reflected by the gear which you have her wear

-The world is all new

-The game is open world, and quest based, not linear

-Different actions burn time in different ways in the world, such as discovering a certain treasure, or making certain decisions

-After 13 days you may be forced into the final battle regardless

Odnośnik do komentarza

Czyli to będzie actionRPG. No całkiem ciekawie się zrobiło, oby tylko poprawili model Lightning bo w XIII-2 był gorszy niż w XIII. Muszę powiedzieć, że tego się nie spodziewałem po zakończeniu drugiej części. Liczyłem na normalną trzynastkę, ale tego jeszcze nie przekreślam.

Odnośnik do komentarza

Koncepcja bardzo ciekawa, wszelka logika jeśli chodzi o fabułę, która jeszcze jako tako się trzymała, wprawdzie wyparowała (skąd się wzięło Novus Partus?), ale nie wiem kto daje o to faka. Toriyamie akurat budowanie settingu wychodzi o niebo lepiej niż prowadzenie fabuły, dlatego gra skoncentrowana na świecie zapowiada się o niebo lepiej.

 

Poza tym, jak przypuszczałem, LR jest pewnie w powijakach, dlatego może Versus wyjdzie przed tym (mnie to akurat zwisa, grunt, żeby wyszło na tę generację konsol, bo nie mam zamiaru kupować ani PS4, ani tym bardziej X720).

 

BTW: Kolekcję XIII+XIII-2 też zapowiedzieli, ale na razie mowa jest tylko o Tajwanie:

http://asia.playstation.com/tw/cht/news/pressDetail/285910

Odnośnik do komentarza

Znajomość XIII-2 nie będzie potrzebna, aby zagrać w LR. Fuck Yea. Jedna postać w serii znanej z wielu ciekawych grywalnych postaci FY.

 

JRP-g zamieni się w slashera awesome. Dobrze, że nie kupiłem XIII-2. Dla mnie finale były jak narkotyk, musiałem wziąć kolejną dawkę. Na szczęście dzięki Toriyamie poszedłem na odwyk.

Edytowane przez Xantu
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że walka przechodzi w real time. System z XIII jest dupny i tyle, wygląda jak stworzony pod real time, ale ograniczony do ATB. Teraz przynajmniej będzie się można poruszać, blokować itd, a nie tylko maszowć dwa przyciski na zmiane X(auto battle) i R1(czy co to tam służyło do zmiany paradigmów). Świat mi się podoba i ogólnie wszystko zapowiada się fajnie za wyjątkiem tych ograniczeń czasowych =/ Mam nadzieje, że będzie się dało zrobić wszystko za jednym przejściem i nie będzie żadnych questów, które można przegapić.

Po słabym samograju XIII i średnim XIII-2 może teraz wyjdzie coś dobrego.

 

Ale najpierw chce Versusa

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Coś mi się wydaje że to wyjdzie jednak szybciej niż VS. Póki co temat trzynastek jest jeszcze "ciepły", nie wiem czy sprytnym byłoby wypuszczanie najpierw versusa, który zapowiada się na lepszą grę.

Poza tym pewnie przy tej części mają wciąż tylko trochę więcej pracy niż przy versusie, tam nawet renderingi zapewne będą chcieli od nowa robić bo te sprzed połowy dekady już nie są takie top-notch. No i gra ma wyjść w 2013. Jakoś mi nie pasuje żeby dwa finale na stacjonarkę zostały wypuszczone blisko siebie w tym samym roku, chyba że VS wyjdzie pod koniec 2012 lub na początku 2013, a LR pod koniec 2013. No ale VS za kilka miesięcy to już w ogóle wydaje się fantasy.

Odnośnik do komentarza

"The game is open world, and quest based, not linear"

 

&

 

 

"According to Square-Enix, the world will end after 13 days, and a massive clock will count down constantly in the corner of the screen to indicate this looming deadline. Any action players take, even taking the monorail from place to place, will spend time and hasten the end of days."

 

 

Is it just me, or this idea really sucks?

Odnośnik do komentarza

Oby to była już ostatnia część tego badziewia z XIII w tytule. Zagrałbym z wielką chęcią w jakiegoś nowego Finala. Ostatnim był u mnie X, nie był idealny ale na tle takiego XII i XIII to pomału arcydzieło (nie licząc Tidusa) XD

Szkoda, że SE tak zeszmaciło tą serię, no ale po zj.ebaniu Front Mission wszystkiego się można po nich spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...