Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogladalem stream i wskoczyla akcja z gifa to skojarzylo mi sie troszke z czyms co w wiesku odstawilem przypadkiem:

 

 

 

 

Oczywiscie jako inny przyklad mozna tez GTA5 podac, zabawy z cysternami, benzyna etc. wiec nie wiem co w tym takiego odkrywczego jak to Figaro ujal. Rzecz jasna nie chce przez to powiedziec ze nowa Zelda nie zapowiada sie za(pipi)iscie, lub ze wyglada odtworczo, bo tak nie jest, gra prezentuje sie znakomicie, ale robienie z tego mesjasza ktory na nowo odkrywa interakcje ze swiatem i w ogole jest zbawca sandboxow ktory robi wszystko po swojemu, inaczej, awangardowo, plepleple, to spora objawa fanatyzmu, albo ewidentnego braku ogrania innych gier, no a ze to napisal figaro to w sumie pewnie obie te opcje sa prawidlowe, bo watpie ze gral w wieska lub gta 5 i wszyscy wiedza ze jest fanem ninny.

 

I a propos zabawy z gierka, MGS 5 to kolejny idealny przyklad, pomimo ujowej fabuly, byl piekielnie grywalny i naprawde pozwalal na wiele dziwactw i zabaw z otoczeniem, czy samym wyposazeniem:

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też nie wiem a liczyłem że ktoś podchwyci mój temat  :frog:

 

Obejrzałem ten film.

Gościu gada z sensem i w sumie niepotrzebnie tyle gada, bo jak dla mnie od razu jak widziałem ruiny Temple of Time, Castle Town itd itp. to spodziewałem się czegoś w timeline w której bohater ginie. Spodziewałem się jednak, że akcja może mieć miejsce PO Zeldzie 1 i 2 a nie przed. Chociaż jakby się tak zastanowić, ma to sens. Zagrożeniem jest znowu Ganon więc znów, po (trzykrotnym !) powstrzmaniu go, po raz kolejny się pojawia "tuż po sobie". No bo tak: W LttP Ganon zostaje wskrzeszony i powstrzymany. Podobnie w Oracle of Ages/Seasons (tylko po połączeniu obu). Można również powiedzieć, że zostaje wskrzeszony w LBW, łącząc się z Yugiem.  Nie wiem jaka jest przerwa między LBW a Zelda 1, ale wiemy, że między LttP a LBW mija sto lat. 

 

Wiemy, że w Zeldzie 1 Hyrule jest w absolutnej ruinie i nic po nim zostało, a w Zeldzie 2 powstrzymujemy kolejne wskrzeszenie Ganona (już chyba definitywnie, podobnie jak definitywnie pozbywamy sięgo w Wind Waker [chociaż nie przeszkadza to, by inne "reinkarnacje" Demise'a się pojawiały {vide Malladus z Spirit Tracks}]), tak więc logiczne by było umniejscowienie akcji nowej Zeldy w Hyrule po LBW a przed Zelda 1, jako, że właściwie Zelda 2 dzieje się zaraz po Zeldzie 1. Powiem więcej, nie zdziwiłbym się, jeśli Zelda: Breath of the Wild była DOKŁADNIE TĄ SAMĄ HISTORIA jaką opowiada nam Zelda 1. Bo czemu nie? Łatwiej to wytłumaczyć, niż wciskać na siłę kolejnego Ganona z nowym/starym Linkiem. 

 

Tak czy inaczej, w skrócie - Pewnie BotW będzie umiejscowiony między Links awakening a Zeldą 1, chociaż wolałbym, żeby to była re-opowieść wydarzeń jedynki, ew. by akcja miała miejsce gdzieś między Twilight Princess a 4 Swords Adventure. Czemu? Bo ten Timeline dostał najmniej gier. Ale czy to istotne? Szczerze, fabuła w zeldzie nigdy nie była aż tak ważna, więc właściwie mało mnie to obchodzi kiedy gra będzie miała miejsce, ważne, że gra będzie świetna 

 

Jestem po alko więc mogę lekko bredzić :frog: 

Odnośnik do komentarza

Może i kogoś fabuła nie interesować ale są osoby które jednak uważają to za dodatkowy plus. Nie potrzebowałem również Hyrule Historia aby mieć pewność że wszystkie części są ze sobą jakoś połączone ale oczywiście żyjemy w czasach gdzie albo fabuła nikogo albo "coś jest wciskane na siłe" (czyt. wszystko tak czy siak jest do dupy). 

 

Koleś na filmiku (swoją drogą z Nintendo World Report, bardzo fajnej stronki) mówi z sensem i przynajmniej przy każdym stwierdzeniu na dowód na swoje tezy a nie jak reszta pedalstwa i pseudo wielkich fanów serii wrzucają Breath of the Wild do linii z Wind Wakerem bo są w niej Koroki. 

 

Osobiście zasadę odstępu 100 lat od każdej części to dobry pomysł bo dzięki temu mają otwartą furtkę na dopisywanie kolejnych historii (przynajmniej w przeciwieństwie do Kojimy prosta historia związana z przekleństwem, arogancją, chciwością oraz bóstwami dobrze odpowiada całej serii) ale trzeba przyznać że mamy trzech Linków którzy występowali w kilku częściach a pomysł a raczej przedstawienie dokładniej historii kiedy świat dostał po d.upie i bohater przegrał nie było jeszcze ukazane. Tak jak na filmiku facet opowiada najpewniej mamy do czynienia z Linkiem z ALttP i ja obstawiam dwie sytuacje:

 

1) W swoich czasach Link doznał poważnych obrażeń i dlatego plemię/rasa Sheikah wprowadziła Linka w stan krioprezerwacji na celu uratowania bohatera.

2) Po pokonaniu Ganona, Link został zamrożony aby w razie konieczności był ktoś kto będzie mógł powstrzymać kolejną inkarnację Demise'a.

 

Lub oby dwa pomysły łączą się w jedno. Link został zamrożony na okres 100 lat aby wyleczyć obrażenia i ponownie stanąć do walki z Ganonem. Tyle iż coś poszło nie tak i Link nie pamięta co się wydarzyło przed zamrożeniem. 

Tym bardziej iż ciągle jest mowa o Ganonie a nie Ganondorfie co tym bardziej utwierdza iż Twilight Era i Era of the Great Sea odpadają ponieważ tam istniał Ganondorf a tylko jedna linia czasowa posiada reinkarnację wyłącznie pod postacią Ganona. 

 

Tak czy siak jestem ciekaw bo jak nie raz pisałem mi cała historia serii bardzo odpowiada. Są niczym prawdziwe Legendy które opowiada się przy ognisku i nigdy nie wiadomo na którą się trafi. 

P.S. A marudom, które oczywiście muszą wyjść przed szereg i postękać trochę podziękuję. Marudzenie i stękanie nikogo.  :reggie:

P.S. 2 @Nemesis Na razie nie wiadomo w którym dokładnie miejscu na linii czasowej znajduje się Dzika Zelda po to sobie na ten temat gdybamy. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...