Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że na japońskim PSN da się juz od dawna zmieniać PSN ID.

Tzn.. dokładnie rzecz biorąc to "wewnętrzne" ID zostaje bez zmian, jednak możemy wpisać sobie dowolne (takie które nie jest już zajęte) słowo, które będzie wyświetlane zamiast pierwotnego ID. Nie wiem czemu nie da się tego zrobić nigdzie poza japońskim PSN... <_<

 

 

 

Bo Sony w tej sprawie to konserwy. W każdej dużej usludze sieciowej(Xbl,Steam,Origin) da sue tylko na psn nie da(pomijam JPN PSN)

Odnośnik do komentarza
Gość Vesper

Ja poczekam z zakupem nie tylko ze względu na cenę i bibliotekę gier, ale również kwestię awaryjności. Nie ma co się oszukiwać, to będzie przypadłość pierwszych wersji konsol. Jakoś przeżyję, skoro już teraz PC odstawił konsole o lata świetlne i ułomności graficzne mi specjalnie nie wadzą.

 

Ciekawi mnie kwestia achievements/trophies - ogólnie naszych kont XBL/PSN. Jeśli można będzie je przenieść na nowe konsole, to czy będziemy mieli przynajmniej możliwość zmiany ID? Może nazwy będą zerowane i przenosić się będą wyłącznie osiągnięcia? Czy osiagnięcia/trofea z obecnych konsol będą się przekładać na postęp w profilu (mam na myśli poziomy w przypadku PS3 i GS w X360)? Jeśli dana gra wyjdzie na PS3 i PS4, to trofea zgarniać się będzie za obie wersje?

 

Chyba raczej pytanie powinno być o profile na PSN, bo z profilami na XBL wiadomo jak będzie bo już była taka sytuacja z Xbox na X360. Ludzie mają te same profile co na pierwszym klocku, tylko achievy doszły. Na NextBoksie pewnie nie zmienią systemu osiągnięć więc wszystko będzie szło dalej i się sumowało. Tak samo jak z grami GFW - masz jeden profil na Xbox Live i wszystko się sumuje razem z grami z X360.

Więc może właśnie dlatego użytkownicy X360 mają możliwość zmiany GT i od PS4 taką samą opcję będą mieli posiadacze konsoli SONY.

Odnośnik do komentarza

Ja czekam na wszystkie nowe konsole. Ale... SONY straciło na moim zaufaniu trzema kolejnymi konsolami (PSP, PS3, VITA), więc wątpię, żeby poprawie uległy te rzeczy które wkurzają na PS3, skoro ewolucja PSP w VITA przebiegła po najmniejszej linii oporu, czyli od strony technicznej. Microsoft odebrał sporą część tortu Japończykom, w porównaniu ze swoją poprzednim systemem zrobił krok do przodu, tylko dosyć oczywisty fakt, że z czasem zaczął zaniedbywać produkcje exów AAA (inna sprawa, że na PS3 bardziej jarały mnie w ostatnim roku gierki ze Store'a, a jak wiadomo ten wypado dosyć blado przy ofercie M$). Wii U z początku najbardziej mnie interesowało -najbardziej grywalne exy i teraz wszystkie multiplatformowe tytuły-, ale po ostatnim E3 mam wrażenie, że zapomnieli o tych pierwszych.

Na 100% nie ograniczę się do jednej platformy.

Odnośnik do komentarza
Gość Vesper

Ale tu nie chodzi o Vitę czy o PS3, tylko o konta. Na japońskich się da (obojętnie czy na PS3 czy na PSV)... a z jakiegoś durnego powodu nie da się nigdzie indziej.

Nie wiem, dlaczego jest tak na japońskich kontach (jakiś powód musi być, gdyby uważali to za błąd, już dawno by zablokowali tę opcję) Za pierwszą zmianę GT na X360 się nie płaci, za kolejne tak. Tyle, że może to odstraszać. Być może SONY nie chciało brać za to pieniędzy (w myśl "wszystko za darmo"), a gdyby ta opcja była darmowa, robiłby się niezły bajzel. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na X360 jest tak, że jeśli gracz zmieni GT, to inny gracz nawet w takiej sytuacji nie może wybrać jego dawnego identyfikatora.

Odnośnik do komentarza

mogli by nawet za opłata dać opcje zmiany nicka tak jak jest na xbl

Już nie chcesz być Lionel ? Co byś wybrał, RandomPL czy SzprotaPL ? Bo płaczesz jakbyś przegrał życie, że nie można zmienić nazwy i byłby to główny powód do zakupu konsoli.

 

Przyjąłbym to na klatę bo mam dość grania nickiem damianpsx, kiedy sam nie mam na imię damian D:

Z ciekawości spytam, to po kiego takie zakladałeś ?

 

Wracając do tematu, to chciałbym jedynie aby PS4 dostało zoptymalizowane XMB, takie aby nie zamulało i świetną usługę sieciową, bo PSN 3.0 na bank będzie płatne. O gry się nie martwię.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości spytam, to po kiego takie zakladałeś ?

 

Brat założył, grałem na nim i nie chciało mi się potem zakładać nowego gdzie nie ma już tych wszystkich trofeów itd.

 

 

Albo napisanie poprawnego nicka było dla mnie za trudne, CO NIE KREEK? HEHE? <udawany dystans>

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle jeżeli dzisiejsza informacja o opóźnieniach w produkcji nowego X jest prawdziwa, to Sony pewnie zaciera rączki z radości.

 

Z jakiego niby powodu? Sądzisz że MS się nie wyrobi do 2013 z nową konsolą, ale już Sony tak? xDDDD

 

jest jakaś pośrednicza rozdzielczość między 1080p a 4k do gier?

2K ?

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle jeżeli dzisiejsza informacja o opóźnieniach w produkcji nowego X jest prawdziwa, to Sony pewnie zaciera rączki z radości.

 

Z jakiego niby powodu? Sądzisz że MS się nie wyrobi do 2013 z nową konsolą, ale już Sony tak? xDDDD

A niby skąd masz pewność, że tak nie będzie?

Odnośnik do komentarza

Jak dla Mnie, to next-geny będą mieć nawet więcej niż 8GB RAM. Patrząc realnie na postęp technologiczny, rozwój rynku silników graficznych, zaawansowane algorytmy i mnóstwo innych elementów, a przy tym dzisiejszy rynek PC, konsole, zeby wystarczyły na kolejne 10 lat, musiałyby mieć przynajmniej 16GB RAM. Patrząc też na nowe engine'y, a przy tym na wielkość tekstur i upchania wszelkich efektów. Procesor też z pewnością będzie mieć więcej niż 8 czy 16 rdzeni. Podejrzewam, że grafika już zyska własną pamięć.

 

Jestem przekonany, że albo będzie to kompletna miazga i absolutnie nowoczesne i po stokroć mocniejsze bebechy od dzisiejszych konsol (w stylu kilkunastokrotnie) albo też postęp będzie stosunkowo niewielki (coś jak 2-3x mocniejsze Wii U). Liczę na pierwszą opcję ;)

Odnośnik do komentarza

Przecież Sony od jakiegoś czasu sprzedaje odtwarzacze Bluray 4K i to na 2 lata przed premierą konsoli. PS4 na pewno będzie odtwarzało filmy 4K. Co prawda wątpię, aby takie GT7 czy Uncharted 5 obsługiwało 4K ale na pewno gry 4K będą powstawać, zwłaszcza, że następna generacje teoretycznie powinna nadejść po 2020 roku a wtedy 4K to będzie już standard.

Odnośnik do komentarza

Jak dla Mnie, to next-geny będą mieć nawet więcej niż 8GB RAM. Patrząc realnie na postęp technologiczny, rozwój rynku silników graficznych, zaawansowane algorytmy i mnóstwo innych elementów, a przy tym dzisiejszy rynek PC, konsole, zeby wystarczyły na kolejne 10 lat, musiałyby mieć przynajmniej 16GB RAM. Patrząc też na nowe engine'y, a przy tym na wielkość tekstur i upchania wszelkich efektów. Procesor też z pewnością będzie mieć więcej niż 8 czy 16 rdzeni. .

:rofl2:

 

Przecież Sony od jakiegoś czasu sprzedaje odtwarzacze Bluray 4K i to na 2 lata przed premierą konsoli. PS4 na pewno będzie odtwarzało filmy 4K. Co prawda wątpię, aby takie GT7 czy Uncharted 5 obsługiwało 4K ale na pewno gry 4K będą powstawać, zwłaszcza, że następna generacje teoretycznie powinna nadejść po 2020 roku a wtedy 4K to będzie już standard.

Was po(pipi)ało gry w 4K ?. Z filmami w 4K się zgodzę ale gry (nie mówię tu o popierdułkach typu pinball itp.)? naprawdę trzeba mieć bujna wyobraźnie by w to wierzyć. Obecne konsole nie radzą sobie dobrze z 720p a ci odrazu chcą 4K. Patrząc realnie to standardem powinno być 1080p czasem coś w trochę wyższej rozdzielczości się może zdarzyć ale na pewno nie gry w 4K na konsoli do 500$. Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Jeszcze pod znakiem zapytania stoi system operacyjny. Jesli MS wyebie tam windowsa lub inny bazujacy na nim, zzerajacy 30 proc mocy konsoli w tle, niekompatybilny z niczym system, no to krzyzyk. A slyszalem jakies plotki na ten temat, nawet kilka teamow developerskich zapowiedzialo bojkot konsoli w takim wypadku. I to nie byle jakich teamow, mowa oczywiscie o potentatach engine'owych typu walw czy epik.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza

Akurat Windows 8, zarówno na telefonach (lecz tu jeszcze Mango - 7.5) jak i na PC chodzi bezbłędnie szybko. Szczególnie w Lumii, którą mam, w ogóle nie mogę narzekac pod kątem szybkości obsługi. Pomimo jednordzeniowego procka całość zapieprza jak szalone. Dlatego o system operacyjny kolejnego Xboxa nie ma się co martwić IMO. Microsoft wyciągnął wnioski i radzi sobie lepiej ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Ty chyba nie rozumiesz, o co mi chodzi z tym systemem operacyjnym. Na konsoli to troszke inaczej sie prezentuje od strony technicznej, niz na twoim telefonie czy lapcioku. Wyzej w poscie, jasno dales to do zrozumienia, ze ze znajomosciaarchitektury konsoli masz wspolnego jedynie to, ze ja posiadasz opakowana na swojej polce :)

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.