Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to jestem ciekaw jak będą wyglądały pady. W chwili obecnej, kontrolery od PS3 i X360 są według mnie bliskie ideału, może tylko jakieś kosmetyczne zmiany, albo dodanie jakiś pokrętęł, czy coś w tym stylu. Cikawe, co wymyślą.

 

A co do ceny. Boję się,że przez pierwsze 2 lata istnienia nowego Xboxa czy Playstation, ceny mogą być takie, że gacie spadną, ale na szczęście na początku i tak zazwyczaj nie ma w co grać.

Odnośnik do komentarza

w tej generacji gry ledwie co mają 720p, prawdziwe 1080p z dobrym wygładzaniem krawędzi wystarczy w następnej.

Ale właśnie 4K zapewniłoby piękne gładkie krawędzie. 4K będzie tym samym, czym teraz jest 1080p. Mało gier będzie go wykorzystywać, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza

Z 4 giga to by było już święto jak tyle dadzą. No ale im więcej ramu będzie siedzieć w nowych growych pudełkach tym lepiej dla nich i gier jakie będą na to wychodzić. Ale nie ma też co się oszukiwać i myśleć, że dadzą 8giga, nie lepiej 10 od razu? :confused:

Trzeba wziąć pod uwagę również rodzaj pamięci, jej szybkość, nie tylko pojemność. Szybkość może mieć tu większe znaczenie. Być może będzie to rodzaj pamięci, której próżno szukać w obecnych PC.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

w tej generacji gry ledwie co mają 720p, prawdziwe 1080p z dobrym wygładzaniem krawędzi wystarczy w następnej.

Ale właśnie 4K zapewniłoby piękne gładkie krawędzie. 4K będzie tym samym, czym teraz jest 1080p. Mało gier będzie go wykorzystywać, ale zawsze coś.

 

Ty tak na serio? :D

Odnośnik do komentarza

w tej generacji gry ledwie co mają 720p, prawdziwe 1080p z dobrym wygładzaniem krawędzi wystarczy w następnej.

Ale właśnie 4K zapewniłoby piękne gładkie krawędzie. 4K będzie tym samym, czym teraz jest 1080p. Mało gier będzie go wykorzystywać, ale zawsze coś.

 

Ty tak na serio? :D

 

Ale co dokładnie? :P

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

w tej generacji gry ledwie co mają 720p, prawdziwe 1080p z dobrym wygładzaniem krawędzi wystarczy w następnej.

Ale właśnie 4K zapewniłoby piękne gładkie krawędzie. 4K będzie tym samym, czym teraz jest 1080p. Mało gier będzie go wykorzystywać, ale zawsze coś.

 

Ty tak na serio? :D

 

Ale co dokładnie? :P

 

Serio wierzysz w jakiekolwiek gry w 4k skoro nawet teraz nie ma nawet gier w 1080p poza niektórymi produkcjami z cyfrowej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza

generalnie to mam jeszcze dużo do ogrania na tej generacji. na nextgena nie czekam wogle. ale jak coś , to raczej nastawiam się na ps4. raczej nie kupie przez pierwszy rok po europejskiej premierze, będzie drogie i mało gier, no chyba że wyskoczą z jakimś mega rozpier.dalatorem albo dwoma , wtedy się może skuszę wcześniej. w zasadzie to poza ceną i ilością gier nie interesują mnie cyferki, nie potrzebuję wiedzieć ile będzie ramu, czy wsadzą radka, władka , czy zbyszka.nie wiem co to rambus, kojarzę tylko johna rambo. wcalę się nie napalam JESZCZE na jakieś graficzne urywanie zada , to co widzę na obecnych konsolach JESZCZE mi się podoba , zresztą grafika to dla mnie nie tylko liczba poligonów, frames per second, 1080p, blur maping sraping, ale też inwencja twórcza, inspiracje, ciekawe rozwiązania.

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle jeżeli dzisiejsza informacja o opóźnieniach w produkcji nowego X jest prawdziwa, to Sony pewnie zaciera rączki z radości.

 

Z jakiego niby powodu? Sądzisz że MS się nie wyrobi do 2013 z nową konsolą, ale już Sony tak? xDDDD

 

jest jakaś pośrednicza rozdzielczość między 1080p a 4k do gier?

Odnośnik do komentarza

Ja poczekam z zakupem nie tylko ze względu na cenę i bibliotekę gier, ale również kwestię awaryjności. Nie ma co się oszukiwać, to będzie przypadłość pierwszych wersji konsol. Jakoś przeżyję, skoro już teraz PC odstawił konsole o lata świetlne i ułomności graficzne mi specjalnie nie wadzą.

 

Ciekawi mnie kwestia achievements/trophies - ogólnie naszych kont XBL/PSN. Jeśli można będzie je przenieść na nowe konsole, to czy będziemy mieli przynajmniej możliwość zmiany ID? Może nazwy będą zerowane i przenosić się będą wyłącznie osiągnięcia? Czy osiagnięcia/trofea z obecnych konsol będą się przekładać na postęp w profilu (mam na myśli poziomy w przypadku PS3 i GS w X360)? Jeśli dana gra wyjdzie na PS3 i PS4, to trofea zgarniać się będzie za obie wersje?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja poczekam z zakupem nie tylko ze względu na cenę i bibliotekę gier, ale również kwestię awaryjności. Nie ma co się oszukiwać, to będzie przypadłość pierwszych wersji konsol. Jakoś przeżyję, skoro już teraz PC odstawił konsole o lata świetlne i ułomności graficzne mi specjalnie nie wadzą.

 

Ciekawi mnie kwestia achievements/trophies - ogólnie naszych kont XBL/PSN. Jeśli można będzie je przenieść na nowe konsole, to czy będziemy mieli przynajmniej możliwość zmiany ID? Może nazwy będą zerowane i przenosić się będą wyłącznie osiągnięcia? Czy osiagnięcia/trofea z obecnych konsol będą się przekładać na postęp w profilu (mam na myśli poziomy w przypadku PS3 i GS w X360)? Jeśli dana gra wyjdzie na PS3 i PS4, to trofea zgarniać się będzie za obie wersje?

 

Chyba raczej pytanie powinno być o profile na PSN, bo z profilami na XBL wiadomo jak będzie bo już była taka sytuacja z Xbox na X360. Ludzie mają te same profile co na pierwszym klocku, tylko achievy doszły. Na NextBoksie pewnie nie zmienią systemu osiągnięć więc wszystko będzie szło dalej i się sumowało. Tak samo jak z grami GFW - masz jeden profil na Xbox Live i wszystko się sumuje razem z grami z X360.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Tak się składa, że na japońskim PSN da się juz od dawna zmieniać PSN ID.

Tzn.. dokładnie rzecz biorąc to "wewnętrzne" ID zostaje bez zmian, jednak możemy wpisać sobie dowolne (takie które nie jest już zajęte) słowo, które będzie wyświetlane zamiast pierwotnego ID. Nie wiem czemu nie da się tego zrobić nigdzie poza japońskim PSN... <_<

 

Co do rozdziałek to ja jednka obstawiam 1080p dla większości gier. Jakieś bardzo nieliczne wyjątki pewnie będą oferowały coś nieznacznie większego (cos w granicach 1200-1300p) a niektóre (np takie GTA) cos między 720p a 1080p (np. 1280x1080 lub coś więcej).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...