Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szprota

http://www.xboxc.pl/nowy-xbox-jednak-mocniejszy-od-ps4/

 

Wyciekła kolejna specyfikacja techniczna nowego Xboxa, następcy X360.

 

 

No cóż, od pewnego czasu wszystkie plotki wskazywały, że to PS4 będzie mocniejsze od nowego Xboxa, ale jednak najnowszy „wyciek” pokazuje nam, że to jednak konsola Microsoftu (po raz trzeci) będzie dostawać najładniejsze multiplatformy.

 

Pamięci RAM w nowym Xboxie ma być 4 GB (tej samej szybkości co ma PS4, GDDR5) dla grafiki, i 8 GB DDR3 pamięci ogólnej (dla softu, procka itd.), czyli razem aż 12 GB (PS4 ma mieć jedną kość o pojemności 8 GB). Zastosowanie identyczne jak w typowym PC, co potwierdza tylko wiarygodność. Procesor ma mieć prędkość 1.8 GHZ, dla porównania PS4 będzie taktował do 2.0 GHZ (według najnowszych plotek, ponieważ Sony jeszcze nie podało oficjalnie jaka będzie dokładna jego prędkość), czyli tutaj teoretycznie wygrywa PS4 (jakby co, oba procki mają posiadać po 8 rdzeni), ale została jeszcze grafika. Karta graficzna w PS4 ma podobno na zegarze do 800 Mhz, a tu mamy dostać 950 Mhz, czyli nowy Xbox miałby o 150 Mhz więcej mocy dla efektów graficznych (około 19%). Na koniec zostawiłem kwestię APU… jest to zintegrowany układ graficzny z procesorem, a służyć mogłoby to do emulacji gier z X360, tak myślę.

 

Tak o to prezentuje się najnowsza specyfikacja techniczna Xboxa nowej generacji:

APU: 1.6GHZ APU ( 4 PHYSICAL )

CPU: 1.8GHZ ( 8 PHYSICAL )

GPU: 950MHZ D3D 11.XX ( 4 GB GDDR5 )

MEMORY: 8GB DDR3 ( 233 MEM. 933 I/O )

Odnośnik do komentarza

 

http://www.xboxc.pl/nowy-xbox-jednak-mocniejszy-od-ps4/

 

Wyciekła kolejna specyfikacja techniczna nowego Xboxa, następcy X360.

 

 

No cóż, od pewnego czasu wszystkie plotki wskazywały, że to PS4 będzie mocniejsze od nowego Xboxa, ale jednak najnowszy „wyciek” pokazuje nam, że to jednak konsola Microsoftu (po raz trzeci) będzie dostawać najładniejsze multiplatformy.

 

Pamięci RAM w nowym Xboxie ma być 4 GB (tej samej szybkości co ma PS4, GDDR5) dla grafiki, i 8 GB DDR3 pamięci ogólnej (dla softu, procka itd.), czyli razem aż 12 GB (PS4 ma mieć jedną kość o pojemności 8 GB). Zastosowanie identyczne jak w typowym PC, co potwierdza tylko wiarygodność. Procesor ma mieć prędkość 1.8 GHZ, dla porównania PS4 będzie taktował do 2.0 GHZ (według najnowszych plotek, ponieważ Sony jeszcze nie podało oficjalnie jaka będzie dokładna jego prędkość), czyli tutaj teoretycznie wygrywa PS4 (jakby co, oba procki mają posiadać po 8 rdzeni), ale została jeszcze grafika. Karta graficzna w PS4 ma podobno na zegarze do 800 Mhz, a tu mamy dostać 950 Mhz, czyli nowy Xbox miałby o 150 Mhz więcej mocy dla efektów graficznych (około 19%). Na koniec zostawiłem kwestię APU… jest to zintegrowany układ graficzny z procesorem, a służyć mogłoby to do emulacji gier z X360, tak myślę.

 

Tak o to prezentuje się najnowsza specyfikacja techniczna Xboxa nowej generacji:

APU: 1.6GHZ APU ( 4 PHYSICAL )

CPU: 1.8GHZ ( 8 PHYSICAL )

GPU: 950MHZ D3D 11.XX ( 4 GB GDDR5 )

MEMORY: 8GB DDR3 ( 233 MEM. 933 I/O )

Już ten tekst obala całość: http://www.vgleaks.com/durango-memory-system-overview/

Poza tym podejrzewam, że różnica między PS4 i X3 będzie praktycznie niezauważalna.

Odnośnik do komentarza

Ten cały news na xboxc.pl to jest jakaś porażka. Internet to zuo, bo w dziennikarstwo bawią się dzieci z podwórka. Najbardziej rozbawiło mnie to:

 

"Karta graficzna w PS4 ma podobno na zegarze do 800 Mhz, a tu mamy dostać 950 Mhz, czyli nowy Xbox miałby o 150 Mhz więcej mocy dla efektów graficznych (około 19%). Na koniec zostawiłem kwestię APU… jest to zintegrowany układ graficzny z procesorem, a służyć mogłoby to do emulacji gier z X360, tak myślę."

Odnośnik do komentarza

Ale, że serio, Lionel, pls. Chętnie poczytam o przeciekach nt. konsoli MS, ale konkretnych, a nie wymyślonych przez Leszka.

 

nowy-xbox-specyfikacja.jpg

 

Haha, że serio, taką czcionką, Spiderman font aka PS3 font i w to uwierzył? Wydrukujcie ktoś Comic Sansem kolejny wyciek ;)

 

Ontopic:

 

https://twitter.com/thurrott/status/317348357150482432

 

Gość jako pierwszy podał info o kwietniowym pokazie nowego Xboksa. Teraz według niego event ma być w maju. Ktoś podejrzewa skąd taka obsuwa jeśli faktycznie?

Edytowane przez Musiol
Odnośnik do komentarza

 

 

http://www.xboxc.pl/nowy-xbox-jednak-mocniejszy-od-ps4/

 

Wyciekła kolejna specyfikacja techniczna nowego Xboxa, następcy X360.

 

 

No cóż, od pewnego czasu wszystkie plotki wskazywały, że to PS4 będzie mocniejsze od nowego Xboxa, ale jednak najnowszy „wyciek” pokazuje nam, że to jednak konsola Microsoftu (po raz trzeci) będzie dostawać najładniejsze multiplatformy.

 

Pamięci RAM w nowym Xboxie ma być 4 GB (tej samej szybkości co ma PS4, GDDR5) dla grafiki, i 8 GB DDR3 pamięci ogólnej (dla softu, procka itd.), czyli razem aż 12 GB (PS4 ma mieć jedną kość o pojemności 8 GB). Zastosowanie identyczne jak w typowym PC, co potwierdza tylko wiarygodność. Procesor ma mieć prędkość 1.8 GHZ, dla porównania PS4 będzie taktował do 2.0 GHZ (według najnowszych plotek, ponieważ Sony jeszcze nie podało oficjalnie jaka będzie dokładna jego prędkość), czyli tutaj teoretycznie wygrywa PS4 (jakby co, oba procki mają posiadać po 8 rdzeni), ale została jeszcze grafika. Karta graficzna w PS4 ma podobno na zegarze do 800 Mhz, a tu mamy dostać 950 Mhz, czyli nowy Xbox miałby o 150 Mhz więcej mocy dla efektów graficznych (około 19%). Na koniec zostawiłem kwestię APU… jest to zintegrowany układ graficzny z procesorem, a służyć mogłoby to do emulacji gier z X360, tak myślę.

 

Tak o to prezentuje się najnowsza specyfikacja techniczna Xboxa nowej generacji:

APU: 1.6GHZ APU ( 4 PHYSICAL )

CPU: 1.8GHZ ( 8 PHYSICAL )

GPU: 950MHZ D3D 11.XX ( 4 GB GDDR5 )

MEMORY: 8GB DDR3 ( 233 MEM. 933 I/O )

Już ten tekst obala całość: http://www.vgleaks.com/durango-memory-system-overview/

Poza tym podejrzewam, że różnica między PS4 i X3 będzie praktycznie niezauważalna.

 

A ja mam nadzieję, że właśnie nie będzie, bo wtedy szykuje nam się powtórka z rozrywki, gdzie dwa takie same systemy dostarczały nam takich samych gier. Te nasze wojenki na exy itd. z perspektywy czasu wydają się być śmieszne w obliczu hajpu na zapowiedzi kontynuacji gier z ... poprzednich generacji, co raczej źle świadczy o ponadczasowości ekskluzywnych tytułów jakimi nam się było dane bawić w tej obecnej. W przeszłości, kiedy różnice pomiędzy systemami były większe, producenci nie ładowali wszystkiego w grafę, a fanboje zamiast o wyższości technologicznej jednej konsoli nad drugą dyskutowali o lepszych czy gorszych grach na poszczególne platformy (teraz przez 90 % czasu batalie dotyczą jakości konwersji multiplatformowych tytułów). Po chwilowym zachłyśnięciu się epickością, jako głównym miernikiem fajności danego tytułu człowiek ma już tego dosyć. Nadal obstawiam, że lepiej nam zrobi ciekawie wykorzystany kinect 2.0, niż wypasione bebechy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

M$ jeszcze przed wys.raniem pierwszego kloca twierdzil, ze ta konsola bedzie pilotem przed glownym daniem jakim byl X360.

I faktycznie, X360 przeniosl gaming na nowy level pod wzgledem sieciowej rozgrywki.

Podobnie mowili przy okazji premiery kinecta - chca sprawdzic jak to sie przyjmie, bo docelowo pracuja nad ultraczulym sprzetem (rowniez jesli chodzi o rozpoznawanie mowy), ktory kolejny raz zmieni oblicze gamingu.

I (pipi)a, jesli i tym razem dotrzymaja slowa i dadza nam taki sprzet, to mozliwosci beda NIEOGRANICZONE.

 

No, ale boty widza tylko glupie skakanie przed telewizorem.

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

M$ jeszcze przed wys.raniem pierwszego kloca twierdzil, ze ta konsola bedzie pilotem przed glownym daniem jakim byl X360.

I faktycznie, X360 przeniosl gaming na nowy level pod wzgledem sieciowej rozgrywki.

Podobnie mowili przy okazji premiery kinecta - chca sprawdzic jak to sie przyjmie, bo docelowo pracuja nad ultraczulym sprzetem (rowniez jesli chodzi o rozpoznawanie mowy), ktory kolejny raz zmieni oblicze gamingu.

I (pipi)a, jesli i tym razem dotrzymaja slowa i dadza nam taki sprzet, to mozliwosci beda NIEOGRANICZONE.

 

No, ale boty widza tylko glupie skakanie przed telewizorem.

 

 

Bo tak to się właśnie skończy, będziemy dalej skakać przed TV. Nie widzę zastosowania do normalnych gier, jedynie jakieś bzdury jak krzyk reload aby nam bohater przeładował broń, co nikomu nie jest potrzebne.

 

Ja osobiście mam nadzieję, że Microsoft wyskoczy z tym oświetleniem pokoju, to jest mega, kinect świata nie zmieni i dalej będzie wykorzystywany do mniej ambitnych gier.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...