Skocz do zawartości

Prenumerata i cena PSX Extreme


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gospodarz napisał:

Witajcie. Chcialem zapytac czy jest mozliwosc wysyłki magazynu w ramach prenumeraty do Anglii? Pozdrawiam.

 

 

Tak, jasne - https://shop.pixel-magazine.com/?i=prenumerata - póki co jeszcze z tego sklepu korzystamy, mam nadzieję, że przyszły tydzień odpalimy nowy, może wtedy jakieś promo wleci, ale na razie jeszcze bardzo prenumerat nie rozkminiałem. Tam jest opcja wysyłki na terenie Europy. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, macGyver napisał(a):

Odnośnie cyferek: jak tam te statystyki  wypadły, maestro? @Perez 

Nic pilnego, tylko miałem się przypomnieć, a ciekaw jestem tych proporcji cyfra versus papier ;-)

 

 

 

Screenshot_20240516-113052.jpg

 

Nie mam jeszcze :). U kolporterów tych od papieru jest tak, że jak numer kończy sprzedaż (bo wchodzi nowy), to mają zazwyczaj do 14 dni roboczych na podesłanie finalnego raportu - teraz właśnie jest ten czas i dwa raporty mam, na dwa czekam. Natomiast ogólnie nawet po tych historycznych danych to niezmiennie to są okolice cyfry na poziomie dosłownie kilku procent. Na pewno nie jest to porównywalne w tym, co dzieje się w sprzedaży gier pudełka vs cyfra. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Perez napisał(a):

 

Nie mam jeszcze :). U kolporterów tych od papieru jest tak, że jak numer kończy sprzedaż (bo wchodzi nowy), to mają zazwyczaj do 14 dni roboczych na podesłanie finalnego raportu - teraz właśnie jest ten czas i dwa raporty mam, na dwa czekam. Natomiast ogólnie nawet po tych historycznych danych to niezmiennie to są okolice cyfry na poziomie dosłownie kilku procent. Na pewno nie jest to porównywalne w tym, co dzieje się w sprzedaży gier pudełka vs cyfra. 

 

O, to nie jest tak źle z tym papierem ;-).

 

Jak będziesz mieć komplet, to podrzuć info prenumerata vs kioski vs cyfra.

 

U grzybiarza ponad rok temu w mini skali wyszło tak:

 

IMG_20240524_113315.jpg

Odnośnik do komentarza

Z numerem 320 zakończyła się moja prenumerata PSX Extreme.
Czy jest lub będzie możliwe wykupienie kolejnej od numeru 321?

 

Na stronie shop.pixel-magazine:
"Zakup prenumeraty jest chwilowo niemożliwy.
Trwa przenoszenie danych do nowego sklepu pod adresem https://www.psxextreme.pl/.
Wracamy za kilka dni! Warto poczekać :)"

 

Nowa strona psxextreme.pl informacyjnie podaje
"Trwają prace nad nową stroną PSX Extreme. Do zobaczenia w maju!"

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, malyjaca napisał(a):

Z numerem 320 zakończyła się moja prenumerata PSX Extreme.
Czy jest lub będzie możliwe wykupienie kolejnej od numeru 321?

 

Na stronie shop.pixel-magazine:
"Zakup prenumeraty jest chwilowo niemożliwy.
Trwa przenoszenie danych do nowego sklepu pod adresem https://www.psxextreme.pl/.
Wracamy za kilka dni! Warto poczekać :)"

 

Nowa strona psxextreme.pl informacyjnie podaje
"Trwają prace nad nową stroną PSX Extreme. Do zobaczenia w maju!"


Tak, oczywiście, po weekendzie wracamy z nowym sklepem. Będziemy informowac :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mitra napisał(a):

Miałem nie być 60 ale u mnie na ośce jest taki namiot handlowy, co sprzedaje po taniości książki, komiksy i inne czasopisma, no o PE jest za pół ceny. W stopce napisane jest, że to jest illegal. @Perez włączycie z tym jakość czy wywalone bo i tak hajs wleciał z kolportera?

 

Nagminny proceder np. na stacji Warszawa Śródmieście, gdzie jest taki punkt z książkami i prasą i też numer wsteczny za pół ceny. Nie działo się w tej sprawie nigdy nic. Kojarzę, że kiedyś chyba CDA coś próbowało i kolporterzy mieli jakoś oznaczone swoje nadziały, no i potem wyszło, że od jednego konkretnego te numery były. Bo ogólnie w myśli umowy niesprzedane numery powinny być protokolarnie zniszczone, a nie trafiać do drugiego biegu. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Perez napisał(a):

 

Nagminny proceder np. na stacji Warszawa Śródmieście, gdzie jest taki punkt z książkami i prasą i też numer wsteczny za pół ceny. Nie działo się w tej sprawie nigdy nic. Kojarzę, że kiedyś chyba CDA coś próbowało i kolporterzy mieli jakoś oznaczone swoje nadziały, no i potem wyszło, że od jednego konkretnego te numery były. Bo ogólnie w myśli umowy niesprzedane numery powinny być protokolarnie zniszczone, a nie trafiać do drugiego biegu. 

 

Czyli kolporterzy nie zwracają niesprzedanych gazet wydawcom, a jedyne co mogą zrobić z tym wykupionym (jak rozumiem) przez nich towarem, to go zmielić? 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, macGyver napisał(a):

 

Czyli kolporterzy nie zwracają niesprzedanych gazet wydawcom, a jedyne co mogą zrobić z tym wykupionym (jak rozumiem) przez nich towarem, to go zmielić? 


Jest opcja zwrotow fizycznych, ale… to kosztuje :). Nie jest to majatek, no ale gdybys kombinowal „o, wezme zwroty, wywioze na makulature” to niekoniecznie moze to sie kalkulowac w ogolnym rozrachunku. No i plus magazynowanie. A summa summarum no nie bardzo cos z tym zrobisz, bo archiwa sie raczej nie sprzedaja, mozna probowac jakies gratisy czy cos.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Perez napisał(a):


Jest opcja zwrotow fizycznych, ale… to kosztuje :). Nie jest to majatek, no ale gdybys kombinowal „o, wezme zwroty, wywioze na makulature” to niekoniecznie moze to sie kalkulowac w ogolnym rozrachunku. No i plus magazynowanie. A summa summarum no nie bardzo cos z tym zrobisz, bo archiwa sie raczej nie sprzedaja, mozna probowac jakies gratisy czy cos.

 

Tak myślałem (że kosztuje) i piwnicę/garaż trzeba mieć obszerny ;), ale odkąd pamiętam, to archiwa chyba zawsze były w sprzedaży w sklepie PE (czy tam na allegro). A że się za bardzo nie sprzedają, to też raczej zrozumiałe, bo kto ma kupić, to kupuje na bieżąco; poza wyjątkowymi sytuacjami typu: miałem w plecaku, ale przesiąknęły mi kanapki ze śledziami w oleju ;D

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, grzybiarz napisał(a):

Jak to? Powinny wracać do redakcji, bo potem ciężko archiwalne numery kupić. 

 

Z tych numerów od 2011 od zmiany na ADVERTIGO to mam teraz prawie wszystkie poza jakimiś pojedynczymi przypadkami - jak to już przesortuję, bo część siłą rzeczy trochę zniszczona po tylu latach, to na nowy sklep wrzucimy. Natomiast archiwa akurat rzadko się sprzedają - czasami ktoś jakiś starszy numer weźmie, ewentualnie kupi prenumeratę, miał 3 numery przerwy, to sobie takie 3 dokupi, aby uzupełnić, ale żeby nagle jakieś numery sprzed lat to rzadko. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Shen napisał(a):

7 maja anulowałem prenumerate, zwrotu kasy nadal nie ma :rayos:

 

O, dobrze, że mówisz! Bo właśnie w weekend, jak zamknęliśmy sklep pixelowy, to robiłem rozliczenie dla Roberta i już te zwroty powliczałem :D. Sorki za problem, jutro go złapię i ustalę, jaki ma z tym etap. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Grześ napisał(a):

@Perez jak tam praca nad nową stronką i sklepem?

 

Całkiem OK. Trochę się przeciągnęło, no ale to przysłowiowe życie. Natomiast dzisiaj koder skończył moduł prenumerat, co było większą przeprawą, bo sporo chcemy tam zoptymalizować (powiadomienia o kończącej się prenumeracie etc.), a mnie czeka romantyczny wieczór z dostosowaniem jakichś 60 numerów PE pod sklep: wgrać PDF-y, poprawić opisy etc. :). Tfu, tfu, odpukać, jak się nic nie wywali to start na dniach. Może uda się środa, a jak nie to czwartek/piątek akurat przy okazji zapowiedzi nowego numeru.  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...