Skocz do zawartości

Ninja Gaiden 3 Razor's Edge


Gość Soul

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, co osoba to opinia także rozumiem Daniego, ale tak jak dla Soula tak i dla mnie - SP to podstawa, a ten prawdopodobnie nie zawodzi. Traile to tzlko dodatek i lepiej jak są niż mieli by zostawić tylko czysty tryb dla jednego gracza.
Jeśli chodzi o MM to każdy ogarnięty fan Gaidena wie, że misje to tylko HP1/2/Black i Sigma. Od "dwójki" zaczęło się kombinowanie, 3 bossów na raz co przy tragicznym silniku gry obfitowało w jeden, wielki lag.

Dziś dorwę swoją kopię to zobaczymy jak to wygląda, ale po ograniu paręnaście razy dema nie spodziewam się zawodu. :)

Odnośnik do komentarza

Zasmucają mnie te opinie weteranów Gaidena, gdyż tak jak pisałem nigdy nie miałem okazji zagrać w klasyki a ostatnio mam duże ciśnienie na te klimaty : (.

 

Demko RE jest fajne, ale dla mnie istotne jest żebym z wymagającej gry mógł sam wycisnąć wszystkie soki - dlatego nie podchodziłem do dwójki, ze względu na multi konieczne do zaliczenia triali.

Nie wiem jak to wygląda w kwestii RE, może któryś z Was się orientuje czy da radę tą grę w ogóle splatynować w pojedynkę?

 

Jeśli już o NGS2 mowa, mógłby ktoś napisać która część jest lepsza pod względem systemu walki, tzn jego uczciwości i skillowego podejścia - NGS2 czy RE?

 

W neci jest póki co mało opinii ale znalazłem takąrecenzję w której gość chyba z grubsza wie o czym mówi:

 

 

Byłbym wdzięczny za więcej opinii.

Odnośnik do komentarza

Grałeś w "jedynkę"/blacka/sigme? Jeśli nie to czym prędzej kupuj, lepszego slasher'a nie znajdziesz na rynku, każdy następny Gaiden jest gorszy pod niemal każdym względem od "pierwszej" części i RE tez tego nie zmieni. Poczytaj pierwsze strony tematu, są tam opinie (wybiórcze) o każdej z części.

Btw. jeśli chodzi o triale to w teorii możesz każdą misje przechodzić solo, ale nie wiem czy na wyższych poziomach jest to wykonalne. ;) Tak jak piszę - Sigma jest dla Ciebie. Nie ma pucharów, ale to jest czysty geniusz i obowiązkowy tytuł dla każdego fana HnS.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Smoo - da rade w pojedynkę - nawet w leaderbordsach jest jeden taki kozak, co próbuje to zrobić :) W każdym bądź razie życzę ci powodzenia solo. Są triale na poziomie UltimateNinja, że nawet we dwóch jeszcze nikt na świecie ich nie zrobił.

Grając solo nikt Cie nie podniesie jak padniesz, Momiji może cię nawet leczyć w trialach - triale mają wiele fal, gdzie stoczyć trzeba walkę nieraz ze 100 przeciwnikami i 6 bossami.Zrobić to w pojedynkę jest bardzo trudne i wg mnie niewykonalne w 100% - to jest główna różnica między trialami z NGS2, że dwóch graczy musi mieć skill - a tam wystarczył jeden, a drugi mógł tylko odskakiwać i unikać i triala dało się przejść solo.

Edytowane przez dzialkowiec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@działkowiec w żadnym wypadku nie uważam się za jakiegoś wymiatacza który będzie robił tę grę solo - zwłaszcza że nie miałem z nią nigdy styczności. Chodziło mi o to, że jeśli autorzy wrzucają do gry tryb wyzwań dla jednego gracza, ale nie można go przejść - to jest to błąd gry/developera/whatever. Taka sytuacja miała miejsce w NGS2 i stąd moje pytanie, czy tego samego mogę się spodziewać w tej części. W każdym razie dzięki za info, o to mi właśnie chodziło :)

 

@XM właśnie czytałem cały temat i wiem że Sigma1 uchodzi na najlepszą część i pewnie kiedyś ją zakupię, ale chyba nie ma sensu tego robić przed graniem w RE - po co się denerwować ;p

 

Rozważałem czy brać NGS2 czy RE i wychodzi na to że jednak się zdecyduję na to RE - poczekam parę dni i pewnie zakupię wersję z PSN bo akurat się ukazała.

Jeśli mi się spodoba i będę w nią grał dłużej to pewnie zgłoszę się kiedyś po pomoc w trialach do Was - jeśli będziecie mieć ochotę ogarnąć takiego noobka jak ja ;).

 

Dzięki chłopaki.

Odnośnik do komentarza

czytam co ten smoo tu pisze i kopara mi stuka raz za razem o podłogę... wybaczcie, ale za teksty

dla mnie istotne jest żebym z wymagającej gry mógł sam wycisnąć wszystkie soki - dlatego nie podchodziłem do dwójki, ze względu na multi konieczne do zaliczenia triali

kazałbym wydawać sądowy zakaz zbliżania się do konsoli i profilaktyczny rok izolacji od jakiejkolwiek formy rozrywki. trophywhoring pełną mordą, aż smutno, że (nie pierwszy raz) ktoś odpuszcza tak fajną grę jak NGS2, tylko dlatego, że zakłada, że nie wbije tam platyny.

 

ja mam ciągle obawy przed tą grą, tym bardziej że nawet Daniel ma ewidentne rozdwojenie jaźni i objawy klinicznej schizofrenii, bo raz mi pisze, że to crap, a potem czytam - tak jak tu - że singiel jest kozacki. a to na singlu mi najbardziej zależy :)

 

jedno jest pewne, nie dam developerowi zarobić choćby pół grosza. po tym, jak zostałem potraktowany przy okazji zakupu NG3 dla mnie to developer śmieciowy. rynek wtórny albo pożyczka, to już sobie postanowiłem. teraz niech zapracują na uznanie i w końcu wydadzą gaidena, który będzie grą kompletną, a nie cholerną betą za 219zł :/

Odnośnik do komentarza

trophywhoring pełną mordą,

 

Trochę popłynąłeś kolego.

 

Wyznaję filozofię, że jeśli jakaś gra mi się podoba, to staram się wbić platynę jako wyraz uznania dla niej oraz dla własnej satysfakcji. Gry które mi się nie podejdą olewam - jest kilka takich tytułów na moim koncie, jeśli sprawdziłeś mój psnprofiles. Poza tym powiedzmy sobie szczerze: platyna w NGS2 u większości osób polegała na (pipi)niu przed przeciwnikiem podczas gdy jeden z niewielu ogarniętych graczy odwalał brudną robotę. Wspominał o tym nawet działkowiec w swoim poście. Dla mnie to żaden prestiż.

 

Rozgrywka w Ninja Gaiden z tego co wiem bazuje na wymagającym systemie walki i szlifowaniu umiejętności, głównie w wykonywaniu triali - powiedz mi jaki jest sens kupować grę w której ten element nie istnieje dla pojedynczego gracza z uwagi na spartolone AI i martwy online?

Jeśli chodzi o NGS2 to wciąż ją biorę pod uwagę - dlatego prosiłem wyżej o opinie która jest "lepsza". Prawda jest taka że ciężko wybrać cokolwiek, gdyż na każdą z części ludzie narzekają, podczas gdy inni chwalą (np że NGS2 to tylko spam dwóch rzeczy na krzyż i doprowadzające do furii chwytanie przeciwników; w RE z kolei niezbalansowanie broni i nadużywanie kontry, itd...).

 

Coś czuję, że ostatecznie chyba kupię MGR a NG odłożę na później :/

Odnośnik do komentarza

Panowie, gram i jest ku*wa moc!!! Kupować i nie zastawiać się nawet!

E:Smoo
Jeśli szukasz dobrego systemu walki czy ogólnie slashera to z daleka od MGR - dobra i przyjemna gra, ale brak jakiejkolwiek głębi walki i prostota systemu to moim zdaniem tragedia.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Boże, online w tej grze jest martwe (nic dziwnego jak w pierwszy dzień gra sprzedała się w zabójczej ilości 9 tys. sztuk). Nawet nie ma jak robić co-op triali bo nikt w to nie gra :confused:

A jak moze grac, skoro tej gry w pudelku nigdzie w Polsce nie mozna kupic? :confused:

Odnośnik do komentarza

Panowie, gram i jest ku*wa moc!!! Kupować i nie zastawiać się nawet!

 

E:Smoo

Jeśli szukasz dobrego systemu walki czy ogólnie slashera to z daleka od MGR - dobra i przyjemna gra, ale brak jakiejkolwiek głębi walki i prostota systemu to moim zdaniem tragedia.

Dokładnie :) Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem trudności (jakiś super wymiatacz nie jestem :D ) Jest trochę "inaczej" niż w poprzednich częściach, ale zdecydowanie warto mieć NG3re na półce ;)

Odnośnik do komentarza

Boże, online w tej grze jest martwe (nic dziwnego jak w pierwszy dzień gra sprzedała się w zabójczej ilości 9 tys. sztuk). Nawet nie ma jak robić co-op triali bo nikt w to nie gra :confused:

Wczoraj, kolo 23 grałem 4 mecze i pokoje były wypełnione na full, sporo ludzi grało. Nawet dziś z rana jak włączyłem konsole to już miałem inv. żebym powbijał. Może się rozrusza. Tryb online ogólnie masakra, zawsze o tym marzyłem, choć lagi są jak gra się na max osób. W meczu na 2v2 zero laga.

 

 

Boże, online w tej grze jest martwe (nic dziwnego jak w pierwszy dzień gra sprzedała się w zabójczej ilości 9 tys. sztuk). Nawet nie ma jak robić co-op triali bo nikt w to nie gra :confused:

A jak moze grac, skoro tej gry w pudelku nigdzie w Polsce nie mozna kupic? :confused:

W wawce nie powinno już być problemu - za 130zł w Świat Gier, a ultima ma za 150zł.

 

A co do poziomu trudności to rzeczywiście łatwo nie jest, ale wszystko z powodu durnoty w jaki sposób leczy się w tej grze - jedynie przez ninpo. Wolałbym normalne rozwiązanie w postaci apteczek. Kolejna wada (nie zmieniona od "pierwszej" części ) - w przypadku zabicia wroga często Ryu i tak próbuje go walić przez zwalony lock-on zamiast atakować kolejnego przeciwnika. Znowu na wyższym poziomie trudności będzie dostawało się baty przez to. Brak esencji to wiadomo, duża wada i chciałbym jej powrotu. Na razie tyle, ogólnie jest miód, gra się w to 100x lepiej niż w Sigme 2.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Ta gra poszła w za(pipi)iście dobrym kierunku dostałem to co chciałem czyli wy(pipi)ali randomowść a wrzucili konkrety którymi kieruje się gra. Wrócił stary dobry FS, typów się szatkuję, że aż miło, SoB działa na kapitalnym patencie którego już wiem jak robić na 100% jak typ chce rzucić SoB'a mam na gwarancie !  Nie wspomnę o starym dobrym spanowaniu UT :D Jedyne co mnie w(pipi)ia i zawsze w(pipi)iało to misje laskami....a i warto wspomnieć, że płynność jest dużo lepsza niż w NG crap 3 nie wiem jak oni to zrobili ale grafikę też podpicowali :D

 

XM dobrze napisał, leczenie jest z dupy boli brak miksturek i esencji :/

 

ps może to Ty wczoraj kupowałeś ode mnie NG3 RE w Świecie Gier ?:D

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

ps może to Ty wczoraj kupowałeś ode mnie NG3 RE w Świecie Gier ? :D

Bartek pracujesz w ŚG? ...lucky son of a...

 

Podoba mi się to co Panowie mówią, że się podoba. Właśnie przeglądam internet i chyba sobie sprawię tą gierkę. Ma ją ktoś na Xa? Ta platforma ma u mnie pierwszeństwo. Można by szarpnąć w co-opa jak tylko skończę calakować ME2.

Odnośnik do komentarza

Generalnie Singla poprawili, ale multi to dalej to samo dno. Nie zmienia to jednak faktu, że to dalej gra max 6/10. Kiedyś NG, to był wyznacznik jakości w swoim gatunku, a teraz to zaledwie druga liga slasherów. Devil may Cry przy tym crapie, to dzieło sztuki. Szkoda.

 

Jeśli NG3RE to dla ciebie crap i dajesz tej grze 6/10, to masz ciekawy sposób pozycjonowania jakości gier - ciekawe jak nazwałbyś poprzednika, czyli NG3.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Online jest naprawdę świetne, tyle że do momentu grania 4 graczy -  >4 i są takie lagi że nie ma możliwości zabicia wroga. (E.co ja piszę, nie ma możliwośći kompletnie się ruszać, można trzymac blok a i tak wszystkie ciosy wpadają.)
btw. SoB dla kosy to koks jakich mało. Wyśmienicie się patrzy na siejącą się pożogę która dzieje się na ekranie przy jej użyciu. Szkoda tylko że jest tak mało broni - 6 broni to prawie dwukrotnie mniej niż w Sigmie, i nawet mniej niż w "dwójce" :< Tonfa, diabeł czy brak vigoriana to padaka jakich mało.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Ja wciąż nie wiem czy warto. Z tego co czytam, nie poprawiono nic poza większą płynnością gry, likwidacją framerate dropów i dodaniem kilku broni. Jeśli ktoś kładzie laskę na triale, to w singlu znajdzie dokładnie te same doświadczenia co w NG3. Codziennie tu zaglądam i codziennie wychodzę z myślą, że nie chcę tej gry. Ale nadzieja wciąż jest, że poczuję chęć i będę zaskoczony tytułem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...