Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pożyczyłem Court of Owls z torrentów w wersji Omnibus. Wszystko fajnie ale ciągle zeszyty z Batmanem przeplatają się z Nightwingiem. Też tak czytaliście? Szczerze mówiąc na razie gdybym pominął wszystko z Nightwingiem to nie czułbym, że coś straciłem.

 

Nie żeby momenty z Nightwingiem były złe, ale mam wrażenie że czasami troche psują tempo.

Odnośnik do komentarza

 

okladka-450.jpg

 

Premiera 13 kwietnia, cena 75zł, 392 str.

Czytał ktoś oryginał? Warto?

 

 

Mam oryginał, IMO warto jak lubisz klasyczne DC, albo masz tolerancję na starsze komiksy -  to są lata 80 i wielki event, mnóstwo postaci i dużo czytania w dymkach. Jakby nie było przełomowa jeżeli chodzi o wydarzenia seria, w której posprzątali trochę continuity dzieląc DCU na pre i post Crisis.

Odnośnik do komentarza

"Kryzys" czytałem jakiś czas temu i też polecam choć nie jest to łatwy event. Nie jest też przejrzysty (przynajmniej na początku). Wiele się dzieje. Sporo postaci płaci wysoką cenę. Ja biorę po premierze zaraz.

 

 

Dobry jest ten nowy Flash? Widze ze egmont wydaje i sie szarpne chyba.

Nie wiem ile obejmuje ten Vol.1 ale zeszyty od #1 do około #23 raczej średnie. Kreska Manapula też mi nie odpowiada. Głównie są pomniejsze historie: trochę Rogues, trochę Grodda no i potyczka z

Reversem

choć samo jego przedstawienie raczej słabe (jak dla mnie).

Lepiej się dzieje później

(Blue Speedster)

, a ostatnio ładne starcie z

Zoomem

. Mocno pozamieniali originy w historiach. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Rebirth już za tydzień więc poruszenie w DC Comics. "Odrodzenie" to też zmiana loga.

DC-Logo-Full-Size.png

 

 

 

“While comics continue to be the heart and soul of DC, the brand has evolved to now stand for powerful storytelling across so many different forms of media.  DC is home to the greatest Super Heroes and Super-Villains, and the new logo has the character and strength to stand proudly alongside DC’s iconic symbols.”

Logo obowiązywać będzie dla komiksów, filmów i seriali. Biorą pod uwagę dotychczasowe loga, konkurent Marvela wraca do prostego loyoutu z 72'.

DC-Logos-Timeline.jpg

 

To nie jedyne zmiany. Z racji krytyki co do ostatnich ekranizacji komiksów WB postanowiło obsadzić Geoff Johnsa w roli szefa DCEU razem z Jon Bergiem. 

Odnośnik do komentarza

Co tu taka cisza? Słyszeliście co się odj.ebało w Rebirth?

 

Do sieci wyciekły zdjęcia i informacje dotyczące albumu Rebirth #1 rozpoczynającego nową serię DC Comics. Niektóre rewelacje potrafią zaskoczyć!

Wydawnictwo DC Comics rozesłało przedpremierowo do wybranych portali komiksy Rebirth #1, które mają otwierać nowe wydarzenie w uniwersum. Zachodnich dziennikarzy obowiązywało embargo, ale i tak informacje i zdjęcia wyciekły do sieci, za sprawą użytkownika Reddita o nicku SuperAe16. Jeśli nie chcecie sobie psuć niespodzianki, to nie czytajcie dalej, bo poniżej zamieszczamy liczne spoilery.

Wiedzieliśmy, że DC Comics przygotowuje się do mocnego nowego otwarcia, ale informacje, które wyciekły, potrafią zaszokować. Rebirth #1 jest ostatnim – przynajmniej na jakiś czas – komiksem napisanym przez Geoffa Johnsa, którego obowiązki w DC Entertainment najwyraźniej odciągnęły od pisania scenariuszy. Wygląda na to, że postanowił pożegnać się z czytelnikami z wielkim hukiem.

Rebirth-1-300x400.jpg

 

SuperAe16 następująco skomentował wrzucone do sieci zdjęcia:

Wally West powrócił. Jest trzech Jokerów. Powraca oryginalna JSA. Strażnicy są teraz elementem DCU i są odpowiedzialni za utratę czasu (???). Ostatnia część to mind f-uck.

Jak widać Rebirth #1 przynosi dużo zaskoczeń, nawet jeśli niektóre z nich można było zgadywać na bazie wcześniej wypuszczonych przez DC materiałów. Potwierdzenie pozostałych informacji można znaleźć na poniższych zdjęciach albumu:

 

Dziennikarz portalu BleedingCool popytał w środowisku i potwierdził informację, że w komiksie jasno jest zasugerowane, że za powstaniem New 52 stoi… Dr Manhattan ze Strażników. Faktycznie, w oryginalnym komiksie Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa postać ta deklaruje, że zamierza stworzyć własną wersję ludzkości… ale tego chyba nikt się nie spodziewał. Przypominamy kluczową sekwencję ze Strażników oraz jej kontynuację ze Strażników – Początek:

http://naekranie.pl/aktualnosci/szokujace-spoilery-z-komiksu-rebirth-1-dc-comics-867397

 

.

 

:obama:

 

PS. Ciekawe co na to Moore ;)

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Czytam sobie run Batmana od Snydera i

 

 

 

miasto/trybunał/śmierć rodziny bardzo spoko ale kupiłem teraz ZERO YEAR mroczne miasto i tutaj mamy do czynienia z kolejnym originem Gacka

który imho wypada dość średnio. Najbardziej nie kminię dlaczego bruce zniknął, podobną zginął pod jakąś stertą gruzu xD

 

I ten hełm Red Hooda XD

 

 

Odnośnik do komentarza

To już dziś. Nowy art pokazuje dwie ważne kwestie

DC-Rebirth-Splash.jpg

 

 

Pierwsza to lewy dolny róg. Wygląda na kolejnego speedstera wyglądem przypominającego Wally'ego ale jest też obecna wersja z New 52 w nowych starych ciuchach. Czyżby DC wysłuchało moich modlitw? Wally West z przed New 52 wraca? No i jeszcze prawy górny róg. Blue Beetle w dwóch wersjach: Jaime Reyes w swojej żywej egzozbroi, a nad nim w statku prawdopodobnie Ted Kord. 

 

Nie wiem czy to tylko ukłon i połączenie starego z nowym ale mam nadzieję, że nie.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszych "Rebirth" od Batmana, Supermana, Green Arrowa i Lanternów. Nawet spoko. Arrow trochę mnie rozbawił.

Pierwsze co robi po spotkaniu Kanarka to ściąga spod... maskę i zaprasza ją do domu. Da fak? Niby wyjaśnione specyfikacją tego całego Rebirth ale i tak beka. Plus walka z... Court of Owls? Rodziną Krecika? Kreska też mi nie pasuje.

 

Batman spoko choć nie wiem skąd

ten czarny przydupas. Dobrze, że Robina z niego nie robi bo to już by było przegięcie. Ale Calendar Mana mogli zostawić w spokoju. Co to jest? Zrzucanie skóry jak wąż? Czy może siedzenie w kokonie? Jeden z normalniejszych przeciwników, który działał za pomocą inteligencji i kalendarza. Słaby motyw.

 

Z eSem jeszcze dziwniej.

Jak Kal-El z ery sprzed New 52 przetrwał? Inna Ziemia? 

 

Lanternów za dużo.

 

Po co ten drugi czarny Lantern? Jessica w zupełności by wystarczyła. Hal i Stuart ogarniali by wszechświat, a laska Ziemię z okazyjną pomocą Gardnera. Ale motyw z Red Lanternami może być fajny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...