Skocz do zawartości

PES 2014


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ściągnąłem, wypakowałem, wrzuciłem do folderu SAVEDATA w folderze PS3. Być może coś popaprałem w plikach. Zobaczę jutro jak poinstaluję wszystko od nowa.

 

EDIT. Reinstalacja pomogła. No prawie. Loga, stroje grają, ale składy mam pomieszane. Szczególnie Bundesligę. W takim BVB mam chyba czterech prawdziwych piłkarzy.  Na razie bawię się dalej, ale nie wiem czy wytrzymam nerwowo. W czasach ps/ps2 jeszcze mi się chciało bawić w edycję zespołów/zawodników. Teraz już nie. Fifa za bardzo mnie rozpieściła.

 

PS. Ściągnąć wszystkie 7 aktualizacji do gry?

Edytowane przez TAILOR
Odnośnik do komentarza
  1. Usuń wszystkie dane gry (jeśli Ci nie szkoda) - tak będzie najprościej.
  2. Pościągaj wszystkie łatki.
  3. Z poziomu gry ściągnij te wszystkie dodatki - piłki, buty itp.
  4. Na dysku zewnętrznym lub penie utwórz folder PS3, a w nim SAVEDATA - tam wrzuć wszystkie foldery (BLESxxxx, EDITxxxx) z paczki w wersji 2.0 od Paula.
  5. Usuń dane z dysku/pena, wrzuć foldery z paczki 2.1 i przerzuć na PS3, nadpisując dane. Powtarzaj ten krok z kolejnymi wersjami, nie kopiuj wszystkich od razu.

Ja tak zrobiłem i działa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

  1. Usuń wszystkie dane gry (jeśli Ci nie szkoda) - tak będzie najprościej.
  2. Pościągaj wszystkie łatki.
  3. Z poziomu gry ściągnij te wszystkie dodatki - piłki, buty itp.
  4. Na dysku zewnętrznym lub penie utwórz folder PS3, a w nim SAVEDATA - tam wrzuć wszystkie foldery (BLESxxxx, EDITxxxx) z paczki w wersji 2.0 od Paula.
  5. Usuń dane z dysku/pena, wrzuć foldery z paczki 2.1 i przerzuć na PS3, nadpisując dane. Powtarzaj ten krok z kolejnymi wersjami, nie kopiuj wszystkich od razu.

Ja tak zrobiłem i działa.

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale w BVB dalej mam jakiś randomów. Dziękuję za współpracę, ale sobie odpuszczam. Szkoda czasu. Idę się przeprosić z fifą. :)

Odnośnik do komentarza

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale w BVB dalej mam jakiś randomów. Dziękuję za współpracę, ale sobie odpuszczam. Szkoda czasu. Idę się przeprosić z fifą. :)

 

 

A z ciekawości zapytam. W jakim momencie masz tych randomów? To znaczy, po wgraniu wszystkiego wchodzisz w tryb edycji, klikasz na skład i masz randomów? Czy może zaczynasz grać sezon/ligę wybierasz BVB i tam masz randomów? Bo jak to drugie, to gra przed zaczęciem pyta czy chcesz użyć aktualnych składów czy właśnie randomowych. Może klikasz drugą opcję?

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę po sieci i idzie spokojnie grać, o ile nie trafi się na jakiegoś KSzAka. Nawet z Hiszpanami czy Włochami idzie pograć. No i cóż, trochę to nużące grać z podobnie grającymi Juventusami (trzy podania -> Tevez), Realami czy Barcelonami. Gram dla smaku Atletico Madryt i rzadko mi się zdarza grać z kimś innym. Czasami trafi się jeszcze jakiś Bayern. W Novice Cup doszedłem nawet do ćwierćfinału (mogłoby być dalej, gdyby Diego nie trafił z powietrznych nożyc w poprzeczkę) i fajnie są te turnieje zorganizowane i sporo emocji z nich płynie. Zawuażyłem, że strasznie się odbija piłka od piłkarzy, niczym od jakiś słupków. Niektórzy to wykorzystują. Gra nie oddaje perfekcyjnie sytuacji meczowych, i dużo graczy stara się wykorzystywać jej wady. Cóż, jakoś się z tym pogodzę i może sam się nauczę tak grać ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ta gra to nieporozumienia, pierwsza w historii elektronicznej rozrywki piłka, w której nie da się kontrować, a sprint jest nieprzydatny zupełnie. Konami tak bardzoc (pipi)'owe xD. Jak można robić przez całe życie gry piłkarskie i nagle zapomnieć jak to się klei? Alzhaimer, Parkinson i zespół Downa panuje tam z 8,9 lat. 

Odnośnik do komentarza

Ta gra to nieporozumienia, pierwsza w historii elektronicznej rozrywki piłka, w której nie da się kontrować, a sprint jest nieprzydatny zupełnie. Konami tak bardzoc (pipi)'owe xD. Jak można robić przez całe życie gry piłkarskie i nagle zapomnieć jak to się klei? Alzhaimer, Parkinson i zespół Downa panuje tam z 8,9 lat. 

Od kiedy grasz w tą piłkę? Po łatce obrona pięknie się ustawia i wszystko idzie kontrolować tylko potrzeba skilla, na różnych forach piszą że wślizgi do dupy i strzały a wślizgi to mistrzostwo świata tylko trzeba wyczuć tak jak z biegiem  a strzały jest ciężko ale po patchu idzie ładnie przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza

Jeden pisze o kontrach, drugi postanawia go nie czytać i pisze o kontrolowaniu :P

 

Tak, kontrowac sie nie da, bo założono speed laga grajkom. Grasz na wolne pole, ale i tak stoper cie złapie, nie ważne, że to troche dziwne gdy Metersacker dogania rozpedzonego Aguero

Heh no teraz przeczytałem uważniej, z tym się zgodze, w 13 przegieli z contrą w 14 ją prawie wyeliminowali , trzeba teraz klepać piłką takie małe szachy bez wyjść na aferę mi sie podoba takie rozgrywanie bo trzeba ruszyć mózgownicą. Niech zrównoważą te contry w 15 dopracują mankamenty, dodadzą fajne tryby sieciowe, licencje i warunki pogodowe i będzie wypasik ;]

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może ja mam inną wersję gry. Gram Atletico i często grywam z Realami czy Barcelonami, i jakoś potrafi mi Bale czy Neymar przegonić obrońcę po chipped trough ballu za linię obrony. Więc może ten speed lag dotyczy tylko zespołów w równej klasy, a jak nie to sobie nie wyobrażam tego Shaolin Soccera który się odwalał przed speed lagiem.

Wkurzają te długie piłki, czasami się zapomni wycofać obrońców i ktoś frajersko strzela gola.

 

Z ciekawości, na jakich ułatwieniach gracie po sieci? Wszystko po maksie, czy np. podania na 2-3? ;)

Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem w takim razie jak ty grasz :P

Albo masz obrońców bardzo wysoko, albo totalnie nie ogarniasz. Jasne, czasem ktoś ucieknie, ale ten magiczny catch up widać na każdym kroku.

Daj sobie defence line na 0, nikt ci nie ucieknie (obrona ustawiona nisko, zawsze złapiesz ronaldo, messiego i innych demonów speeda, co jest kuriozalne)

 

Gdy grałem to albo manual (czesto nie było rywala), lub 1 kreska asysty do podań

Edytowane przez Prawdziwek
Odnośnik do komentarza

Ok, wycofanie linii obrony na 0-4 dość pomogło i już tyle piłek "na żelkę/ibrę/bala/teweza" nie przechodzi gładko. Nadal nie radzę sobie czasami z desperackimi one-man-raidami, czasami jakiś >90 statowy napastnik wpie*dala się niczym dzik w kapustę w pole karne, zaczyna te swoje dribblingi i trzeba mocno się napocić by nie sfaulować (a wślizg na dryblingu to niemalże pewny faul i kartka). Oczywiście często koszystam z pressingu pod kwadratem, ale często trzeba samemu osobiście piłkę odebrać. Dla mnie to jest przegięte w tej grze.

 

Podobnie jak lagi nagłe, zwykle w paskudnych momentach, np. przed polem karnym zamiast jednego "x" wciskasz dwa i faulujesz kogoś na linii pola karnego, co oznacza tak czy owak bramkę przy wyskillowanym przeciwniku... :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety, ale oni niczego nie rozumieją. Tworzą symulację, potem wychodzi łatka zmieniająca grę w arkejd (tak było z PESem 2013), kolejna łatka i jest coś pomiędzy, potem znów krok w stronę symulacji.

 

I super, bo tym sposobem wkur.wili WSZYSTKICH: zarówno tych, którzy preferują symulacyjne podejście, jak i tych, którzy wolą szybsze, arkejdowe podejście.  Wiele razy ludzie apelowali by na samym początku zdecydowali się na któryś model i nie zmieniali swojej koncepcji, firma ma jednak gdzieś sugestie.

 

Nadzieja w tym roku jest jedna: studio europejskie. Mieli robić PESa 14, jednak gdy zdecydowano, ze nie nedzie wersji next gen, zespół rozpoczął pracę nad PES 2015. W nich nadzieja, bo Japończycy od lat nie robią już dobrych gier

Odnośnik do komentarza

Wkurza czasami teraz, że najczęściej gole traci się po jakiś śmiesznych odbiciach od nóg, czy wciąż nieudacznej linii obrony, a poza tym teraz zauważyłem że pressing pod kwadratem przed strzałem przeciwnika obok bola karnego, to w większości przypadków faul i przy dobrym przeciwniku, to oznacza gol z rzutu wolnego (nigdy w PES cgyba tego nie wyważą).

 

Swoją drogą, dobrze że osłabili bramkarzy. Dzięki temu mogę wziąć As Monaco i j*bać szaolin sokerowe gole spoza pola karnego (James Rodriguez, Joao Moutinho, Geoffrey Kondogbia, nawet teoretycznie słaby Valère Germain, czy Andrea Raggi potrafią przy maks formie huknać). No i duet Falcao i Berbatov, miód. Zacząłem lubić tą drużynę, chyba druga najlepsza z b-tier obok Atletico Madrid ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

The new PES 2014 Data Pack 7 is now available to download on PS3 and XBOX360 and is expected to be released later today on PC, just three weeks after the PES 2014 Data Pack 6 (with Copa Libertadores 2014) was released.

 

The PES 2014 Data Pack 7 includes updated World Cup squads for all 32 teams, a licensed Netherlands team including their 2014 Kits and new Mizuno Wave Ignitus Boots, as worn by Keisuke Honda. There are also some 100 faces inside the new PES 2014 DLC across all leagues and teams.

 

 

 

PES-2014-Data-Pack-7+(1).jpg

PES-2014-Data-Pack-7+(2).jpg

PES-2014-Data-Pack-7+(3).jpg

PES-2014-Data-Pack-7+(4).jpgPES-2014-Data-Pack-7+(10).jpg

PES-2014-Data-Pack-7+(7).jpg

PES-2014-Data-Pack-7+(5).jpg

 

 

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...