Skocz do zawartości

PES 2014


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to tam jest numerowane na podsprzętach do gierek, ale na PC wyszedł jakiś czas temu patch oznaczony 1.07 i trzeba przyznać, że coś tam ruszyło. Wczoraj zapowiedzieli kolejną łatę i chyba pierwszy raz w odniesieniu do update'u użyli okreslenia 'osom' - zobaczymy.

 

 

Mam nadzieję, że wydadzą DLC z zimowymi transferami przed rozpoczeciem letniego okna transferowego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mnie najbardziej ciekawi to, ze niby wreszcie zawodnicy sa bardziej zwrotni i przede wszystkim ze bardzo przebudowali strzaly i wreszcie mozna zasadzic bombe(zakonczona bramka) zza pola karnego co od zawsze bylo wizytowka serii, a w 2014 tak sromotnie to spier.doli. Jesli to nie efekt placebo to wporzo i dam jej druga szanse jak potwierdzi sie to, ze wyladuje w plusie

Odnośnik do komentarza

Po aktualizacji z pewnością gra się lepiej - zawodnicy mają lepszą reakcję(oczywiście nie oczekujcie jakiejś wybitnej od obronnych czołgów), jest szybciej, zwrotniej. Do tego wydaje mi się, że obrona gra lepiej. Trzymają linię, są bardziej czujni. Strzały? Owszem są silniejsze(wczoraj Ibra zasadził mi okienko zza pola karnego od poprzeczki), ale wydaje mi się, że ... osłabili bramkarzy xD Ci powyżej overalla 90 wpuszczają czasem leciutkie strzały. Chyba - zagrałem za mało meczy - nie jest już tak, że bogowie dwóch słupków ratują mi mecz :/ Warto też wspomnieć, że AI konsoli gra lepiej. Na super star nie mogłem wczoraj za chiny ludowe pokonać PSG. Ogólnie trzeba jeszcze to wszystko posprawdzać. To moje przemyślenia po 4 meczach z konsolą. Co najważniejsze - chce mi się wracać do konsoli ... zobaczymy jednak przez jak długo. 

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Mam pytanie: jak strzelać z za pola karnego? W wersji premierowej nie wpadało, po ostatnim patchu ludzie piszą, że im wpada bardzo często. Tylko uwaga, chodzi mi o konkretne warunki: gram z cpu (konsola), poziom trudności to Top Player (dużo od tego zależy).

 

Ustawiam np swobodny trening (poziom trudności treningu- też można ustawić- top player). Strzelam zza 16, nikt mi nie przeszkadza: czasem wsadzę 4/ 10, czasem zero. Niby niezłe statystyki (4 gole), ale chodzi przecież o normalne mecze, gdy cpu intensywnie przeszkadza, a o pozycję do strzału ciężko...i wychodzi mi, że NADAL strzelanie z za pola karnego sie nie opłaca. Mozna próbować, ale w zasadzie tylko dla satysfakcji, ewidentnie nie jest to skuteczne, jak w 13.

 

I tu moje pytanie: umie ktoś dobrze strzelać? Jeśli tak, to proszę o jakieś rady, może (najlepiej) jakiś filmik z tutorialem? No chyba, ze mam rację i tak już jest. Przypominam- poziom trudności Top Player lub wyzszy, na niższych wpada ok.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że (niestety) praktycznie nikt tu nie interesuje się PESem. W sumie się nie dziwię, nie każdy ma tyle samozaparcia, cyrk jaki serwuje Konami od lat jest znany powszechnie. Wypowiem się na temat najnowszej łatki, może jedna czy dwie osoby to przeczytają :P i też podzielą się swoimi odczuciami.

 

Wiele na plus: zmniejszono tempo, poprawiono wiele mniejszych i większych bugów. Idzie strzelić z daleka, z głowy. SI jest chyba najlepsze w historii serii- te wszystkie opcje taktyczne wreszcie działają wybornie.

 

Jednak znów założono speed laga napastnikom, przez co zawodnikom pokroju Wallcota, Teveza, Robbena odebrano wszelkie ich atuty. Rozumiem czemu tak zrobiono (bo ludzie nadużywali- właściwie co akcje z tego korzystali- wypuszczania zawodnika) ale sposób w jaki tego dokonano jest strasznie prymitywny. To tak jakby bolącego zęba wyrwać, zamiast leczyć.

Po pierwsze: teraz naprawdę da się fajnie ustawić drużynę, można by sobie radzić z tymi piłkami. Po drugie- jeśli już, to z dwojga złego lepiej by było aby zrezygnowano z tego zagrania pod prawym analogiem (wypuszczenie), zostawiając tylko 1-2.

 

Został więc jedyny możliwy schemat gry- tj a la Barcelona. Klepania piłką do znudzenia. Kontry nie istnieją przez tego speed laga, no chyba, że przeciwnik broni słabo, to jeszcze jakoś idzie kontratak przeprowadzić.

 

Wyszło na to, że tak ważny element futbolu został wykastrowany. Osobiście jestem więc tylko połowicznie zadowolny. Znów zepsuli grę na własne życzenie- i taka to właśnie jest ta firma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

alez poprawili tego pesa wzgledem tego co ogrywalem w grudniu - reakcja zawodnikow i soczystosc strzalow to wrecz bajka w porownaniu do tego co bylo, wydaje mi sie ze obrona tez lepiej trzyma linie i gra troche glebiej. Przelaczanie zawodnikow dalej skopane, czesto tez mamy pinball ale potwierdzam - choc nie idealne to wreszcie grywalne, to juz nie zlagowane czolgi a gra gdzie idzie skonstruowac bez wku.rwa jakas akcje i wrocila przyjemnosc ze strzalow

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ile strzeliłeś goli z 16 i więcej metrów? Fajnie to może i  te strzały  wyglądają, ale w praktyce szybko dojdziesz do wniosku, że- o ile chcesz wygrać- to strzelanie z za 16 jest średnio opłacalne.

 

Linia obrony, faktycznie, rewelacja. Ale w takim razie po co zakładali napastnikom tego speed laga? Głupota tej firmy musi zawsze wypłynąć na wierzch. Sytuacja sam na sam jest teraz porównywalna z golem z 30 metrów- o ile grasz z kimś, kto potrafi, co oczywiste.

 

Jest o wiele wiele lepiej niż na premierę, jednak nadal sporo brak...a smutne jest to, że Konami same sobie przeciwnikiem. Ten &^%^%^&5 speed lag to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez Prawdziwek
Odnośnik do komentarza

na razie 4 mecze gralem i pobawilem sie w strzaly na treningu i wchodza praktycznie tak jak w starych pesach - czego ty sie po strzalach z daleka spodziewasz, ze bedzie wchodzic kazdy czy co drugi? wiadomo ze stutecznosc takich petard bedzie ponizej 50% i bardziej oplaca sie strzelac z blizych odleglosci, tak bylo zawsze i tak tez jest w prawdziwej pilce(gdzie nawet sa ekipy ktore praktycznie w ogole nie wala na bramke spoza pola karnego)

 

Speed lag jest, ale akurat konami zawsze mialo problem z tym, ze gameplay sprowadzal sie do trojkatow na szybkich napastnikow to przynajmniej przez ten chamski sposob sie tego pozbywali. Ich pilki nigdy idealne nie beda i ja sie juz z tym pogodzilem - co rok cos robia super i cos piepsza, a teraz w erze internetu to jeszcze trzeba drzec czy czasem jakims patchem calkowcie nie pozmieniaja suwakow i zmienia na lepsze lub gorsze gameplay. Ja juz im w dniu pemiery nigdy nie dam zarobic

Odnośnik do komentarza

Tyle, że o pozycję do strzału za 16 b. trudno. Jestem przekonany, że niedługo przyznasz mi racje. W 13 opłacało sie strzelac z daleka, tu lepiej wciskac piłe w 16.

 

Prawda. W 13 grałem wczoraj w sieci, ciagle mi chłopak trójkąty spamował . Gdyby jednak obrona w 13 grała tak jak teraz, w 14, to zaden poje.bany speed lag nie byłby konieczny

 

Gram Arsenalem w LM z Nordsj...coś tam, Wallcot ma piłę, jest jeden na jeden....i wiem, że o wiele mądrzej jest zagrac do tyłu.

Odnośnik do komentarza

specjalnie jeszcze wczoraj po wgraniu fanowskich patchy by miec wszystko na licencjach odpalilem mecz na begginerze - moj manchester kontra jakies ogorki i rooney wpakowal mi po przez knockle shoot(czy jak to tam sie zwie, ta bomba z prostego podbicia pod 2xkwadrat) dwie cudowne bramki z okolo 20 metrow.

 

Speed lagi pewnie beda mnie wkurzac choc na razie jestem na etapie ekstytacji ze najwieksza wada mojego kochanego pes2013, przez ktora przestalem w nia grac calkowicie nie wystepuje w tej czesci - czyli prostopadle na szybkich napastnikow (w MLO dochodzilo do sytuacji ze bardziej oplacalo sie kupic takiego van der michta niz np van persiego).

 

Na razie co mnie wkurza i dalej tego nie naprawili od grudnia kiedy ostatni raz mialem 2014 to przelaczanie zawodnikow w obronie gdy przeciwnik jest przy pilce. Dalej zbyt czesto gdy manualnie ich przelaczam po przez prawa galke to dostaje kontrole nad tym kogo nie chce, w starych pesach dzialalo to super (w 2013 to byl jedyny sposob na unikniecie prostopadlych)

 

Na prawde jestem zachwycony patchem, pewnie za 20meczow bede klnac na te przelaczanie i speed lagi ale najwazniejsze ze jets ochota z gry - strzaly, zwrotnosc i reakcje pilkarzy, bra obrony czy nawet bramkarzy - no (pipi)a niebo a ziemia - zreszta wystarczy przeczytac moje posty z tego tematu z okolic grudnia jak mialem wtedy ta gre - czy tez ta niegrywalna wersje alpha.

 

Na razie nie gralem w sieci - patch tez cos naprawia czy dalej 90% to mega lagi i dziwne zwolnienia?

 

ps. aaa jeszcze jest jedna wada - czy mi sie wydaje czy mementum(czyli skryptowane - i tak (pipi)a meczu nie wygrasz chocbys nie wiem co robil bo konsola taki ma kaprys) jest wieksze niz w poprzednich czesciach? bo czasem wszystko sie klei, a czasem nie idzie normalnie 3 podan wymienic - pewnie to te cale reklamowane serce druzyny :/

Odnośnik do komentarza

ps. aaa jeszcze jest jedna wada - czy mi sie wydaje czy mementum(czyli skryptowane - i tak (pipi)a meczu nie wygrasz chocbys nie wiem co robil bo konsola taki ma kaprys) jest wieksze niz w poprzednich czesciach? bo czasem wszystko sie klei, a czasem nie idzie normalnie 3 podan wymienic - pewnie to te cale reklamowane serce druzyny :confused:

Nawet mnie nie w(pipi)iaj. Na jakim poziomie ogólnie z konsolą grasz? Bo zagrałem już kilka meczy i to co robią piłkarze na Super Star, gdy ja gram wypasami z klasyków, to przegięcie pały doszczętne. Są mega szybcy, robią mega akcje. Na szczęście nie strzelają za często z daleka. Dopiero za 2-3 razem pokonałem takie Juve. Boję się zawalczyć z Barceloną ... 

Odnośnik do komentarza

Konsola zawsze oszukiwała, problem w tym, w jaki sposób to robi. W 14 jest to rozwiązane w miare ok. CPU jest po prostu skuteczne. Ty masz 6 akcji, wpada ci 1 gol, cpu strzeli raz i od razu siata. Upraszczam, nie zawsze tak jest, ale widać schemat. To jednak jest akceptowalne

Wkurza jednak, że trudno podwyższyć na 2- 0. Ewidentnie gk zaczyna cyborgować byś nie odskoczył.

 

Ps. jak mnie w(pipi).ia ten speed lag, to pojecia nie macie

 

ps 2 mam wrazenie, że po tej łatce mecze w sieci powinny trwac 15 min. Za dużo bowiem wynikòw po 1- 0 czy 1- 1 pada.

Swoją drogą ten speed lag uprościł strasznie gre. Trafiam na fqceta z notą 850 (ja mam ok 500), fartem strzelam mu gola, cofam drużyne i gość cudem zdołał zremisować. A sądząc po jego statsach, jest 3 razy lepszy.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że (niestety) praktycznie nikt tu nie interesuje się PESem. W sumie się nie dziwię, nie każdy ma tyle samozaparcia, cyrk jaki serwuje Konami od lat jest znany powszechnie. Wypowiem się na temat najnowszej łatki, może jedna czy dwie osoby to przeczytają :P i też podzielą się swoimi odczuciami.

 

Wiele na plus: zmniejszono tempo, poprawiono wiele mniejszych i większych bugów. Idzie strzelić z daleka, z głowy. SI jest chyba najlepsze w historii serii- te wszystkie opcje taktyczne wreszcie działają wybornie.

 

Jednak znów założono speed laga napastnikom, przez co zawodnikom pokroju Wallcota, Teveza, Robbena odebrano wszelkie ich atuty. Rozumiem czemu tak zrobiono (bo ludzie nadużywali- właściwie co akcje z tego korzystali- wypuszczania zawodnika) ale sposób w jaki tego dokonano jest strasznie prymitywny. To tak jakby bolącego zęba wyrwać, zamiast leczyć.

Po pierwsze: teraz naprawdę da się fajnie ustawić drużynę, można by sobie radzić z tymi piłkami. Po drugie- jeśli już, to z dwojga złego lepiej by było aby zrezygnowano z tego zagrania pod prawym analogiem (wypuszczenie), zostawiając tylko 1-2.

 

Został więc jedyny możliwy schemat gry- tj a la Barcelona. Klepania piłką do znudzenia. Kontry nie istnieją przez tego speed laga, no chyba, że przeciwnik broni słabo, to jeszcze jakoś idzie kontratak przeprowadzić.

 

Wyszło na to, że tak ważny element futbolu został wykastrowany. Osobiście jestem więc tylko połowicznie zadowolny. Znów zepsuli grę na własne życzenie- i taka to właśnie jest ta firma.

Trafiłeś w sedno sprawy! zagrałem dopiero około 5 meczy,ale odczułem dokładnie to co opisałeś, zobaczymy dalej.

Odnośnik do komentarza

Konsola zawsze oszukiwała, problem w tym, w jaki sposób to robi. W 14 jest to rozwiązane w miare ok. CPU jest po prostu skuteczne. Ty masz 6 akcji, wpada ci 1 gol, cpu strzeli raz i od razu siata. Upraszczam, nie zawsze tak jest, ale widać schemat. To jednak jest akceptowalne

Wkurza jednak, że trudno podwyższyć na 2- 0. Ewidentnie gk zaczyna cyborgować byś nie odskoczył.

tez to wczoraj zauwazylem, jak juz sie dopusci CPU do sytuacji to nie ma ze boli, co wiecej dziwi mnie tez tempo meczy - rozumiem statystyki ale troche to przegiecie - np starcie united - atl. madryt toczy sie w takim normalnym dosc wolnym tempie, a jak wybiore mecz np real - barcelona to gra (wszystko od podan, strzalow czy biegu pilkarzy) dostaje jakby podwojnego przyspieszenia.

 

Akurat wyniki jakie padaja w sieci czy w grze z CPU sa super - wkoncu jeden gol moze przewazyc szale spotkania i mi sie to super podoba. W starszych pesach troche mnie to smieszylo, ze praktycznie kazdy mecz konczyl sie wynikiem hojekowym a takie w realu zdarzaja sie dosc rzadko

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...