Skocz do zawartości

PES 2014


Gość Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy zdążą przed premierą piętnastki z tym option file kompatybilnym z poprawkami żółtych dałnów z konami. Nie żeby kogokolwiek to obchodziło, bo na tym silniku nigdy nie będzie się w to dało grać na poważnie. Wydarzenie bez precedensu, będą co roku wydawać demo techniczne do podziwiania ładnych animacji.

Odnośnik do komentarza

po kilku meczach w singlu...jezu ten pes to nie pes...calkowicie inaczej sie gra niz w kazda inna czesc. Jest mega wolno, w singlu konsola nie wali co chwala chamskich pilek na wysuniecie....jest ciekawie....do tego animacja mistrzostwo swiata....tylko, ze bramkarze to zenada, a strzaly wizytowka serii sa niesamowicie baloniaste, gorszych chyba nie miala zadna inna czesc...ehhh gramy dalej :)

Odnośnik do komentarza

po kilku meczach w singlu...jezu ten pes to nie pes...calkowicie inaczej sie gra niz w kazda inna czesc. Jest mega wolno, w singlu konsola nie wali co chwala chamskich pilek na wysuniecie....jest ciekawie....do tego animacja mistrzostwo swiata....tylko, ze bramkarze to zenada, a strzaly wizytowka serii sa niesamowicie baloniaste, gorszych chyba nie miala zadna inna czesc...ehhh gramy dalej :)

zmien tempo na +2

Odnośnik do komentarza

eu, co do tempa to mi to akurat nie przeszkadza, podoba mi sie ze jest wolniej bo w 2013 przy najlepszych druzynach to bylo mega szybkie arcade i przez 90% czasu grałem słabszymi drużynami, a w singlu copa libertatores. Tutaj nawet najlepsze drużyny mają dość wolną rozgrywkę. Czy warto brać...nie wiem....na necie jest ogólny rage na tą część, choć dużo opinii pochodzi sprzed patcha z listopada zmieniającego dość sporo w gameplayu. Jednak po kilku meczach dwie dość obszernie krytykowane wady da się już zauważyć - bramkarze chyba najgorsi z serii (z daleka bronią jak cyborgi, z bliska i przy strzałach w krótki róg puszczają mega gafy) i strzały (wsadzić bramkę zza pola karnego albo super soczyście uderzyć jest mega ciężko, a to przecież od zawsze była wizytówka serii). Na plus na pewno animacje, fajny system gry ciałem i jak dla mnie te wolniejsze tempo. Ogólnie to chyba najmniej przystępny od początku pes tej generacji - wszystkiego trzeba się uczyć od nowa, szkoda, że jak czytam nawet jak się opanuje już system to i tak zbyt często skazani jesteśmy na błędy AI

Odnośnik do komentarza

Nadal nie rozumiem tych narzekań na bramkarzy. Gram sobie ManCity w LM(poziom trudności przedostatni) i Hart jest bogiem. Nie raz ratował mi dupę - wyjmował zwinnie zarówno strzały z daleka, z bliska jak i sam na sam. Macie świadomość, że jest możliwość własnoręcznego bronienia? Ogólnie wydaje mi się, że wreszcie jest różnica między słabymi bramkarzami, a tymi mocnymi. W poprzednich PESach taki Buffon popełniał gafy z podobną częstotliwością jak byle Józek z Ligi Polskiej. 

 

Strzały? Są piękne, z za pola karnego wpadają nie najczęściej, ale to też plus. BTW Lewandowski jest maszyną w tej części. 

Odnośnik do komentarza

ja jeszcze nie ogarniam nowego sterowania, na razie najbardziej boli konieczność(chyba, że da to się zmienić) trzymania L1 przy takich czynnościach jak przełączania na manualne poruszanie zawodnikiem przy stałym fragmencie, przełączaniu się na innego zawodnika, wypuszczeniu zawodnika na dobieg itp (wcześnie wystarczyło klepnąć prawy analog, ewentualnie go wcisnąć i pokazać kierunek, teraz muszę to nieszczęsne L1 trzymać). Nie wiem też jak zmieniać mentalność drużyny w trakcie meczu....wcześnie to się robiło przez L2 + na dpadzie góra/dół i w lewym dolnym rogu ekranu pojawiały się kropki(im więcej tym bardziej ofensywnie grali, np wielu zawodników przy stałych fragmentach, im mniej tym bardziej super defensywnie i się mega cofali), teraz to nie działa :(

 

Wiolku widzę, że grasz już od jakiego czasu - warto się uczyć tego pesa? dobra gra? jak wypada na tle edycji 2013?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Co do zmiany "mentalności", wszystko masz w opcjach taktyki. Za pomocą suwaczków można łatwo ustawić poziom gry ofensywnej/defensywnej, przypisać do jednej z trzech opcji i potem w czasie meczu za pomocą d-pada swobodnie wybierać. IMO świetne rozwiązanie, bo w czasie gry - bez konieczności wchodzenia w game plan(co ma znaczenie szczególnie online) - możesz zmieniać sposób gry drużyny całościowo, a nie tylko to czy mają się bronić, czy atakować. 

Co do mojej opinii, jest to z pewnością inna gra niż edycja 2013. Jak zdążyłeś zauważyć mniej arcade'owa, chyba bardziej przemyślana. Posłużę się przykładem mojej gry w LM. Jeszcze jakiś czas temu dostawałem w niej baty grając PSG we francuskiej lidze, w online również. Batami nazywam również wyniki remisowe. Teraz po prostu nauczyłem się grać, pokombinowałem z taktyką Man City, wyczułem akcje, styl gry. Dodatkowo zakupiłem(sporo się przy tym zadłużając) Roberto Carlosa i Lewandowskiego. Na prawie najwyższym poziomie jadę najlepsze drużyny Angielskie. Z jedną wygrałem 7:1 : D Nie wyobrażam sobie teraz przegranej z konsolą. Chyba zwiększę poziom na najwyższy, ale to w drugim sezonie. 

 

Online to inna bajka - jako, że mam wersję US(taka tylko wchodzi w grę w przypadku edycji cyfrowej. Mam rację?) czasami laguje, gra jest wolniejsza i zupełnie inna. Emocje są oczywiście o wiele większe i po patchu gra się już o wiele lepiej, ale pewien glitch obrzydził mi potyczki w sieci na jakiś czas. W czasie wyszukiwania przeciwnika gra się rozłączała i wyskakiwało mi, że przegrałem walkowerem ... spaprało mi to statystyki. 

 

Uogólniając, jako, że jest inaczej niż w poprzednich częściach, na pewno jest ciekawiej. Czy lepiej? Byłbym zdania, że pół na pół. Magia serii jednak nie ulotniła się. PES nadal, jak zwykle, w(pipi)ia, ale ciągle się do niego wraca. 

Odnośnik do komentarza

do wczoraj nie było pesa w polskim ps store i pozostawało kupno z us store lub uk store ale przy okazji 12 ofert na swieta pojawil sie w polskim ps store w wersji oczywiscie europejskiej w cenie 79zł. btw dalej w sieci gra się cały czas na prostopadłe piłki na ronaldo i 99% bramek to sytuacje sam na sam? bo w 2013 to było nagminne przez błąd z zbyt wysoko grającą linią obrony i super szybkimi napastkinami, których nie dało się dogonić. By w sieci pograć na poziomie trzeba było grać tylko i wyłącznie z znajomymi i słabszymi drużynami.

 

ps. w 2013 też było można można ustawiać suwaczki i je zmieniać w trakcie meczu, dodatkowo był też ten poziom mentalności drużyny przy L2+dół/góra.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nadal nie rozumiem tych narzekań na bramkarzy. Gram sobie ManCity w LM(poziom trudności przedostatni) i Hart jest bogiem. Nie raz ratował mi dupę - wyjmował zwinnie zarówno strzały z daleka, z bliska jak i sam na sam. Macie świadomość, że jest możliwość własnoręcznego bronienia? Ogólnie wydaje mi się, że wreszcie jest różnica między słabymi bramkarzami, a tymi mocnymi. W poprzednich PESach taki Buffon popełniał gafy z podobną częstotliwością jak byle Józek z Ligi Polskiej.

Pogralbys troche online z kumplami, to na bank bys zrozumial o co chodzi reszcie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ja uważam, że przydałaby się nowa gra piłkarska na rynku. PES nigdy już nie będzie świetny jak kiedyś - obecny team to przerasta, nie mają wystarczająco pieniędzy na licencje, ludzi do prac nad stroną techniczną, całą generację ogarniali jeden engine, a i tak miał pełno dziur, teraz przerzucili się na nowy, który tez pewnie nigdy nie ogarnią. Mają ciekawą wizję ale nie mają umiejętności by w 100% przelać to na kod gry.

Odnośnik do komentarza

Oni nad tym nowym silnikiem pracowali równocześnie, razem z corocznymi odsłonami. To nie jest duże studio. Po tym, jak EA pozbawiło ich licencji na stadiony, które już były w grze, Bhatti zapowiedział wiekszę starania o licencje, bo "wiedzą teraz, jak bardzo jest to ważne". Idiotycznie to brzmi, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

co roku taka sama gadka...od zawsze...licencje obiecuja co roku...dopracowany engine co roku...wierzysz ze jak starego nie ogarneli to nagle fox engine przy drugim podejsciu ogarną? oni są zbyt mali, zbyt biedni i zbyt mało utalentowani by ich wizję footbolu, która akurat w edycji 2014 jest mega ambitna, przelać na sprawnie zrealizowany silnik gry bez bugów.

 

a główną bolączką edycji 2014 jak i poprzednich jest online - lagi, rozłączanie, zawodnicy nie reagujący na polecenia, brak dobrego filtra doboru przeciwnika np po mocy drużyn by nie grać ciągle real-barcelona. Zostaje tylko gra z znajomymi z foruma lub innymi z friendlisty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...