Skocz do zawartości

Forza Motorsport 5


Rekomendowane odpowiedzi

Grafika grafiką, mam nadzieje, ze dok.uriwa taka fizyke i model zniszczen,ze panowie z NCAP beda przyznawac gwiazki na podstawie forzy, hehe. Mam tez nadzieje, ze w koncu dostaniemy godna kierownice, pokroju gt25 i skoro na xklocu,krolem arcade byl pgr i horizon to teraz skupia sie na symulacji.

Odnośnik do komentarza

- cienie otoczenia nie są real-time'owe, tylko wypalone, widać to w kilku miejscach jak nakładają się na siebie, nie są zgodne z położeniem słońca, i to jak padają na samochód (jak tekstura padająca prosto z góry - pionowo). To akurat niestety świadczy o tym, że o zmienych porach dnia można zapomnieć (a przynajmniej na miejskich trasach.. no chyba, że do premiery to się zmieni).

 

A moze jednak. Patrzac na to ujecie http://pics.tinypic.pl/i/00388/sznwatvfmtdy.jpg widac ze latarnia i slupki itd wogole nie rzucaja cieni.

Mysle ze jakby wypalali cienie na teksturach to zrobiliby je rowniez dla tych obiektow.

Chyba ze ze po prostu dodali te assety pozniej i nie zdazyli jeszcze w ich wpisac w tekstury  xD

Odnośnik do komentarza

 

ciekawe czy znowu M$ zmusi graczy by w  "sima" grać na padzie :confused:

 

Z tego co wiem to już nikt nie produkuje dobrych kierownic na konsole. Logitech też się miał wycofać.

 

Co nie zmienia faktu, że do tej pory dużą zasługą GT5 były kierownice od Logitecha.

 

Co z tego, że Forza jest lepszą grą (z czym się zgadzam), skoro nie było na czym grać dla fana symulatorów. Poza tym wiele osób szczególnie w Polsce nie stać na kupienie drugiej konsoli tylko dla jednej gry. Tutaj mówię o sobie. A nawet jakbym miał tyle pieniędzy, żeby je tak trwonić i dodatkowo ciekawiłyby mnie inne gry na x'a, to nie miałbym na to wszystko zwyczajnie czasu.

 

Póki co jeszcze dużo nowych kierownic jest do kupienia i jeśli będą kompatybilne z ps4, to nadal nic nie stoi na przeszkodzie takową nabyć.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Po tych obrazkach jestem już pewny, że to nie było żadne in game a co najwyżej in engine:

 

PS. podobno (wiarygodność tego jest oczywiście zerowa) FM5 ma mieć jeszcze lepsze wsparcie licencji TG.

 

iTQpyJkMOaiX4.png

 

i332K4v0PPpIk.png

 

ibwj8bJITrt0zj.png

 

ibspcjr0JkNuxP.png

 

 

Gadka o grafice na bok - ciekaw jestem jak będzie z zawartością. Interesuje mnie czy np. mając teraz dużą przestrzeń na dysku rzucą się np. na 1000 aut - wiadomo, że i tak zlecają tę pracę zewnętrznym firmom, to pozostaje tylko kwestia funduszy, jaki będzie zestaw tras - chciałbym 30 lokacji z takim nasileniem tras jak w FM4, pewnie wyszłoby ze 180.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ile poly oni w(pipi)ali w glupia sciane opon :blink:

 

Dlatego wydaje mi się, że to zmyła - na innym ujęciu gdzie samochody zjeżdżają trasą w dół widać, że tak przesadnie nie dowalili otoczenia, więc coś musi być na rzeczy. Moim zdaniem to mix gameplayu z wysokimi assetami in engine wrzuconymi tu i ówdzie. Jestem przekonany, że nie jest to czysty gameplay - jeszcze ten metalik na aucie, który wygląda jak prawdziwy. 

Odnośnik do komentarza

do mnie na 100% to będzie tak wyglądać, ewentualnie do zbliżeń na oponę i lakier użyli modeli z autovisty. Panowie, bez jaj...jak tak nie będą wyglądać racery nowej ery to po chuuj nam nowa generacja?!

Na 100%, to można powiedzieć jak pokażą prawdziwy gameplay.

Przecież wszyscy wiemy, że zawsze pierwsze trailery ścigałek są na bazie replay'ów gdzie wszystko wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

do mnie na 100% to będzie tak wyglądać, ewentualnie do zbliżeń na oponę i lakier użyli modeli z autovisty. Panowie, bez jaj...jak tak nie będą wyglądać racery nowej ery to po chuuj nam nowa generacja?!

 

Dokładnie!

Odnośnik do komentarza

Raczej to nie modele autovista bo te mialy wiecej poly (na trailerze widac nie do konca zaokraglone krawedzie).

Jak juz to modele photomode. Choc nie zdziwilbym sie jakby w grze fura gracza byla tej jakosci (wkoncu juz w FM4 w time trial byla z photomode).

Ale oczywiscie nie mozna sie spodziewac takiej jakosci obrazu.

I dotyczy to wszystkich next genowych gier i ich screenshotow.

Promocyjne fotki/trailery maja zwykle idealne AA (pewnie dowsampling z 4K albo i wyzej).

Tak swoja droga to smieszna sytuacja. Pierwsze reakcje tutaj to byly slowa "render", do teraz zastanawiamy sie czy gra tak bedzie wygladac na na forum GO twierdza ze wyglada jak h*jowo (poziom FM4/gt5) :D

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Gra chyba będzie korzystać w jakimś zakresie z chmury:

 

 

Forza Motorsport 5 from Turn 10 Studios is the latest edition of the highest-rated racing franchise of the past 10 years. Built from the ground up to take advantage of Xbox One and the infinite power of the cloud, no game better delivers the sensation of being behind the wheel. “Forza Motorsport 5” sets a new bar for racing games and will be available exclusively for Xbox One at launch.

 

 

http://www.amazon.com/video-games/dp/B00CMQTTQG?tag=viglink129408-20

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Używają innej technologii bezprzewodowej niż w przypadku X360 i wszystkie stare bezprzewodówki nie będą działać. Nawet chyba oficjalnie potwierdzili, że żadne stare urządzenia peryferyjne nie będa współpracować z Xone.

 

Na nowe kierownice od MS nie raczej co liczyć. Na kierownice Logitecha też nie - parę miesięcy temu zadeklarowali, że kończą z produkcją kierownic przeznaczonych dla konsol.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Bardziej chodziło mi o to że skoro będzie pecetowa architektura to może kółka Logitecha będą działać. Nadzieja matką głupich :)

 

Ewentualnie jest taka możliwość jeśli chodzi o kierownice przewodowe, ale nie liczyłbym na to. Bezprzewodowe na 100% nie będą działać z racji tego co napisałem powyżej.

 

Ficuś. Pewnie ponad 90% ludzi na konsolach gra na padach więc nic w tym dziwnego - Logitech nie wycofał się z produkcji kierownic na konsole bez powodu. Na PCtach myślisz, że jak ludzie w racery grają - na klawierce albo padzie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...