Skocz do zawartości

Forza Motorsport 5


Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie wygląda ta Forza, nawet bardzo, szczególnie w menu, gdzie widać tą fakture lakieru i ładne i dokładne cienie samochodów.

Szkoda tylko, że podczas gry cienie otoczenia pamiętają jeszcze czasy NFS Porsche 2000 (wersja PC). Cienie otoczenia w FM5 to zwykła ciemna tekstura. Jest "przewijana" na samochodzie centralnie z góry (niezaleźnie od tego, z któtej strony pada światło i względem czego są wypalone na ziemi). Widać to bardzo wyraźnie na gameplayach z kamerą TPP.

 

Pisałem o tym przy okazji pierwszej prezentacji... ale mi nie wierzyliście :P

 

Ciekawy jestem teraz czy będą w stanie w przyszłości tak zoptymalizować silnik aby bez cięć w grafice dodać w końcu faktycznie real-time'owe oświetlenie i cieniowanie (w celu implementacji zmiennych pór dnia).

Trochę to śmieszne mając na uwadze, że niemal wszystkie pokazane do tej pory trasy w GT6 (na PS3) mają w pełni dynamiczne oświetlenie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Czyli wygląda na to że nie chcieli robić takiego podziału aut jak w GT5. W sumie mi to nie przeszkadza, ale mam nadzieje że wybór będzie różnorodny. Ciekawi mnie bardzo jak będzie tym razem wyglądała współpraca z Top Gear. Podobno cała trójka prezenterów ma użyczyć swój głos :)

Edytowane przez marcin33
Odnośnik do komentarza

Cholera, ta gra jest rewelacyjna. Wielka szkoda, że wychodzi only on Xbox One, bo zagrałbym z ogromną chęcią. Kiedy kupiłem Xboxa 360, z myślą o serii Forza właśnie (inne sprawa, że kocham Gears of War nad życie), ale po tych wszystkich informacjach na temat tej konsoli, znacznie opóźnionej premierze w Polsce, ograniczeniach i innych problemach, nie zagram w ten za(pipi)isty tytuł chyba nigdy ;(

Odnośnik do komentarza

Tak przeglądam te materiały z FM5 i widać że marketing T10 dalej jest tak samo ujowy jak był, będą przez miesiące pokazywać Pragę i Mclarena P1, w FM3 to było Camino Viejo i Audi, w FM4 trasa w górach i Ferrari Italia. Na FB od 1,5mc na zmianę wrzucają te same zdjęcia  :turned:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Forza Motorsport 5: Chcesz zagrać? Zaloguj się

 

forza-motorsport-5-zwiastun-e3-2013_175p
Mimo zmiany polityki Microsoftu w sprawie konieczności "meldowania się" na serwerach przez Xbox One, fani Forzy, którzy zamierzają zaopatrzyć się w najnowszą odsłonę serii, będą potrzebowali połączenia z internetem.
Na szczęście tylko raz.
Dan Greenawalt z Turn 10 Studios oświadczył, że przy pierwszym odpaleniu Forza Motorsport 5, gracz zostanie poproszony o zalogowanie się i pobranie dodatkowej zawartości, takiej jak samochody i trasy.
Jak wyjaśnił, wynika to z ich harmonogramu prac nad grą, który - aby wytłoczone egzemplarze Forzy 5 zdążyły na własną premierę - wymaga umieszczenia rzeczy ostatnich w kolejce, ale niezbędnych do gry, na serwerze, a nie na samych płytach.
Brzmi sensownie i logicznie, choć nie zdziwiłyby mnie sceptyczne komentarze ze strony miłośników teorii spiskowych.

http://www.cdaction.pl/news-33690/forza-motorsport-5-chcesz-zagrac-zaloguj-sie.html
 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No bo teraz sobie nie pobierasz tych przedpremierowych DLC co rozdają za preordery albo zamówienia w okolicy premiery i siedzisz w lesie w chacie bez kabla z netem :P

 

Patche, premierowe DLC'ki, cyfrowa dystrybucja to standard od kilku lat, żeby mieć dzisiaj pełnoprawne gry to trzeba mieć neta i tyle. Wielkie halo o nic.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Patche, premierowe DLC'ki, cyfrowa dystrybucja to standard od kilku lat, żeby mieć dzisiaj pełnoprawne gry to trzeba mieć neta i tyle. Wielkie halo o nic.

Jesteś poważny ? porównujesz DLC i patche do pobierania części kodu ((pipi) wie jak dużego) gierki który powinien znajdować się na płycie bez którego sobie w nią nie pograsz ? :sweat:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem ze nie ma to kompletnie zadnego sensu, powiem wiecej obawiam sie ze bedzie to moze cos na wzor po czesci blokowania uzywek?

Moze ktos kto kupi gre uzywana bedzie musial kupic ta reszte gry?

Wilk syty i owca cała - M$ nie blokuje uzywek, blokuje tylko czesc ich zawartosci dajac niekompletny tytul.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...