Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Podwójna tęcza. Po raz pierwszy od 4 lat mam problem z PS3. Nie chce wysuwać płyt gdy jest ustawiona poziomo. Nie ma z tym problemu gdy jest ustawiona poziomo. Zostawiłbym ją tak gdybym miał miejsce, ale niestety. Płyty odczytuje bez kłopotu. Model CECH-L. Nie wiecie, chociaż w przybliżeniu, co mogłoby być tego przyczyną. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

To jest problem pionowo czy poziomo? Bo dwa razy napisałeś że poziomo. Domyślam się że pionowo nie ma z tym problemu.

Dokładnie, mój błąd :P Pionowo, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

@berion

Byłem u kolegi, który podpiął ten dysk do kompa. Zepsutych sektorów było tylko kilka, znajomy mówi ze dysk jest ok, wszystko się kręci, dane można odczytać itd, i wina nie leży po stronie dysku.

 

Mówi żebym przyniósł do niego ps3, bo najprawdopodobniej odpięła się taśma od gniazda od dysku twardego, 5 minut roboty - możliwe to? Jak nie to, to cośtam się przepaliło/nie łączy, ja się nie znam :P

Odnośnik do komentarza

Skoro na PC jest widoczny to sugeruje to problem z konsolą. Nie wiem jak wygląda to w PS3, w sensie czy port SATA jest wspawany w mobo czy jeszcze coś pomiędzy nimi jest (nie rozbierałem konsoli), ale jeśli jest, to pewnie łączone jakąś taśmą lub kablem - nie sądzę aby się wypięło.

 

Jak już są relokowane sektory to dysk do wymiany (jeszcze normalnie działa, dopóki jest na co relokować, ale jest to wyraźny sygnał że HDD za jakiś czas zacznie tracić dane).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam Mógłby mi ktoś pomóc z nastepującym problemem?: wkładam do napędu płytkę z Assassinem Brotherhood lub Revelations, pojawia się czarny ekran jakby miała się już wczytać gra (nawet rozdzielczość zmienia się na tą z gry) i nagle po ok. 2 sek. wywala mnie do XMB. Napęd widzi płytę bo jest ikonka gry i gdy próbuję wejść do gry przez wybór tej ikony dzieje się to samo. O dziwo inne gry wczytują się bez problemu. Tylko z Assassinami jest problem. Czyściłem laser specjalną płytką do tego przeznaczoną ale nic to nie działo. Czy miał ktoś podobny problem lub wie o co kaman? Z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam pytanie

 

mojemu bratu padł napęd w facie. podobno cos tam zaszumialo i sie zawiesilo, po odpaleniu konsoli znowu nie czytał żadnej płyty, po przedmuchaniu odpalił gre ale znowu zawiesił po 15 minutach, czy to znaczy że napęd jest do wymiany czy może są jeszcze sposoby na tańsze rozwiązanie? (czyszczenie?)

 

czy są w warszawie jakies zaufane punkty serwisowe gdzie mozna by to oddać do naprawy? bo z tego co slyszalem to czasem w serwisie potrafią wybebeszyć konsole i oddać calkowicie niedziałający wrak mówiąc "tak już było"

Odnośnik do komentarza

przerabiałem to niedawno, jak padła moja konsola. zrobiłem to za pośrednictwem strony playstation, a w zasadzie to strony SEN, gdzie są wszystkie Twoje aktywne konsole. problem był o tyle duży, że na kilku innych konsolach jeszcze działały moje gry i ostatecznie nie wiedziałem, która konsola pokazywana w zestawieniu na stronie SEN to była ta, która padła. deaktywowałem wszystkie na raz; potem, jesli chcesz na innej konsoli (np. u kumpla) znów odpalać swoje tytuły ze sklepu psn, to zwyczajnie wchodzisz do sklepu na daną grę, klikasz za pobieranie i zaraz możesz je anulować - konsola pobierze informacje o Twoich prawach do tytułu i będziesz mógł grać w nie na nowo, a konsola kumpla pojawi się na stronie SEN jako Twój kolejny system;

 

takie deaktywacje można chyba robić raz na pół roku (albo raz na rok... nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie możesz tego robić co drugi dzień ;));

 

(zrozumiałem, że chodzi Ci o deaktywację tej konsoli, o której pisałeś wyżej, że padła... stąd ten opis ;))

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mr_pepeush - dzięki że napisałeś bo nawet nie miałem pojęcia o tym, że jest możliwość dezaktywacji kont za pośrednictwem PC. :) A to wiele ułatwia bo nie będę się bawił w to i jedynie płytkę wyjmę.

Obu Panom dziękuje i zaczynam się bawić.

 

E: 50 minut zabawy, ale jakoś płytka wyszła. Przynajmniej jeden problem z głowy.

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...