Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ostatnio nad wymianą mojej obecnej Sonki FAT 40GB na Slima 320 GB. W sumie głównym powodem wymiany jest fakt, że podczas grania np w GTA EFLC często doczytuje mi się obraz, pojawiają się znaczne spadki freamrate'u (np przy kolizjach z ławkami bądź przechodniami) i zastanawiam się czy to wina wysłużonej konsoli (posiadam ją od około 4 lat a że zakupiłem ją w lombardzie można doliczyć śmiało kolejny rok/dwa lata) czy samej gry. Dodatkowo przestrzeń dyskowa w tym modelu wydaje się absurdalna przy dzisiejszych wymogach gier (instalacje na dysku + update'y). Warto zmieniać sprzęt? Czy dobijać do końca FATkę? Wymieniał ktoś dysk na większy?

Odnośnik do komentarza

Witam, ja również posiadam fatkę 40gb. Pierwszym właścicielem jestem. Moja staruszka była brana za czasów pierwszego assassyna. Półtora roku temu zmieniony twardziel. Laser padł w tym miesiącu. Zawiesiła się tylko raz po ostatniej aktualce, ale dalej radzi sobie z tym co pobrałem z pss..

 

Orientacyjnie ile jeszcze pożyje przy założeniu, że wymuszę na niej 20h tygodniowo?

 

Wiem, że to czas przygotować się na najgorsze, ale ona wciąż wydaje się w kwiecie wieku. Bez tego lasera tak jakby szybciej wczytuje.. I wiatraki mniej chodzą.. To jak zdiagnozuje ktoś?

Odnośnik do komentarza

Planuje kupić slimke (poprzednią, nie tą najnowszą z wyglądem plastiku z bazaru) i jestem ciekaw jak z jej awaryjnością? Czesto padają, na co najczesćiej jeśli padają? Osoby udzielające się w tym temacie / obcykane w awaryjnosci tego szmelcu bardzo prosze o odpowiedzi. :)

 

Nic nie pada, one są bezawaryjne, możesz jedynie sam zbrickować konsolą nieumiejętnie instalując CFW czego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Planuje kupić slimke (poprzednią, nie tą najnowszą z wyglądem plastiku z bazaru) i jestem ciekaw jak z jej awaryjnością? Czesto padają, na co najczesćiej jeśli padają? Osoby udzielające się w tym temacie / obcykane w awaryjnosci tego szmelcu bardzo prosze o odpowiedzi. :)

 

Najczęściej to z tego co pamiętam to "czerwony ekran śmierci" - błąd pamięci.

 

A co do awaryjności, to co Ci da taka informacja jak i tak kupisz :P Bierz i się nad tym nie zastanawiaj.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Witam, ja również posiadam fatkę 40gb. Pierwszym właścicielem jestem. Moja staruszka była brana za czasów pierwszego assassyna. Półtora roku temu zmieniony twardziel. Laser padł w tym miesiącu. Zawiesiła się tylko raz po ostatniej aktualce, ale dalej radzi sobie z tym co pobrałem z pss..

 

Orientacyjnie ile jeszcze pożyje przy założeniu, że wymuszę na niej 20h tygodniowo?

 

Wiem, że to czas przygotować się na najgorsze, ale ona wciąż wydaje się w kwiecie wieku. Bez tego lasera tak jakby szybciej wczytuje.. I wiatraki mniej chodzą.. To jak zdiagnozuje ktoś?

 

Ja mam ponad 4 letnią fatkę 40 GB, do teraz działa, w lato tylko głośniej wentylator działał, teraz jest git, rzadko się zawiesza.

Lecz nie ma reguły, ja bym na tej bez lasera jeszcze grał.

Odnośnik do komentarza

Konsolę kupiłem używaną w 2010 roku, a mój model PS3 zostało wyprodukowany +- 2008 rok.

Od 2 lat często w nią grałem, przeważnie po 2 godziny, czasami i 8 godzin.

Nigdy jej nie czyściłem, 3 razy fan test robiłem i działa dobrze.

Raz mi się zawiesiła na KZ3, o BF3 nie wspominam bo każdemu się zawieszało/zawiesza.

Ostatnio sprawdzałem stary dysk, jaki miałem w PS3 ( mam teraz 120GB ) i dysk mocno się nie grzeje, nie ma bad sectorów.

Z PS3 to jest loteria, niektórym podziała tak jak mi 3-4 lata bez problemu, a niektórym padnie szybko na YLODa.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem do końca - kiedyś było to tak że bylo wytnij - wklej (więc trzeba było to zrobić przed) a teraz ponoć dane są kopiowane ( więc można zrobić już po - ale pewien nie jestem). Zawsze planem awaryjnym jest dezaktywacja przez www - ale dezaktywuje się wszystkie konsole - nie ma opcji robić tego pojedynczo).

Odnośnik do komentarza

OK dzięki mam nadzieję, że wszystkie sejwy mi przejdą bo jak nie, to sie wqrwę.

 

Nosz wiedziałem, że będą jakieś hece! Wszystko elegancko podłączyłem, działałem wg powyższego poradnika, rozpocząłem przesyłanie danych. Teraz mam komunikat na obu podłączonych konsolach: "Trwa przesyłanie danych... Nie wyłączaj systemów ani nie odłączaj kabla sieci Ehetrnet. Pozostały czas: około 1 godz. i 28min". Problem w tym, że od pół godziny mam 0% postępu i ten komunikat cały czas się wyświetla. Tak jakby konsole się zawiesly czy co? HELP :(

 

EDIT: !!!%#^^$^%$@@@####!!!@#@%#@#!!!#$!#@!!!!!!!!!! pindolony błąd wyskakuje nie da się przegrać muszę przez pendrive'a. Idzcie w ch!!!

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Przed tą kopią radzę robić posektporową na PC. Tak na wszelki wypadek. ;)

 

Sys backup na np. pendraku jest dziadowskie. Save'ów z CP nie przywrócicisz na innej konsoli, trofeów nie przechowuje. Radzę przenieść wszystkie zwykłe save'y na pendraka, a systemowe na tą dziadowską chmurę. Konto odtworzyć ręcznie na nowej konsoli i pościągać gry, łaty, dlc jeszcze raz. Ten backup nie nadaj się do przenoszenia danych pomiędzy dwoma konsolami.

 

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona2.php

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona3.php

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Na pewno wszystkie save'y zgrałeś? Niektóre są zabezpieczone przed kopiowaniem na nośniki zewnętrzne.

 

P.S. Dlaczego Ci nie działało przesyłanie? Wiesz że na obu konsolach trzeba to potwierdzić? Może przez to Ci nie ruszyło?

Odnośnik do komentarza

Tak wszystkie zgrałem. Nie gram w "bajeczki z PSN" poza (Trine ;)) więc nie było żadnej blokady.

 

Kablem mi nie działało bo w pierwszej konsoli wyskakiwał błąd o jakimś tam numerze. Potwierdzałem to na obu PS3- jedną miałem podłączoną kablem HDMI a drugą zwyczajnym AVI i je potwierdzałem. Dzwoniłem nawet na infolinię SONY i tam też mi tak doradzali, mówili że czasami taki błąd wyskakuje.

Bardzo dużo sejwów nie miałem- zapraszam na mojego gamecarda ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...