Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Ostatni post był dosyć dawno temu ale może ktoś pomorze. Niestety moja PS3 zaczęła wariować tzn. nie zawsze chce się włączyć, po kilku próbach zauważyłem że konsola ma problem z uruchomieniem kiedy ma jakąś płytę w napędzie. Przy płycie w napędzie konsola albo się nie włącza w ogóle albo wyskakują krzaki i się wiesza. Podobnie jest już z graniem, gry z dysku chodzą bez problemu a jak włożę płytę do napędu to czasami konsola się wiesza i też pojawiają się krzaki. Ktoś wie co tu można na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem konsolę ps3 która chwilę podziałała a później szlag ją trafił (ylod). Napęd był w niej w 100% sprawny więc stwierdziłem, że będę szukał na rynku wtórnym konsoli sprawnej, ale z usterką napędu. Kilka dni temu taką znalazłem i kupiłem po bardzo okazyjnej cenie. Na samym początku myślałem, że to kwestia laseru tak więc przełożyłem go z konsoli w której był on sprawny. Niestety po tej operacji nadal nie mogę uruchomić żadnej gry ... co baaardzo dziwne konsola odtwarza tylko cd audio, trzeba tylko poczekać kilka minut zanim zaskoczy. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.12.2017 o 21:50, Quake96 napisał:

GPU. Chyba czas na nową konsolę, bo porządny serwis raczej przekroczy wartość tego egzemplarza.
 

Dzieje się tak wszędzie, czy tylko w grze?

 

Tez mi to na GPU wygląda. Bo artefakty związane z uszkodzonym kablem HDMI były by inne (ziarno)

 

A co do GPU - gdzieś wyczytałem, że KAŻDY egzemplarz PS3 FAT jest skazany na śmierć. Związane jest to z odklejaniem się właśnie GPU z powodu błędu w konstrukcji. W sumie, z mojego punktu widzenia jest to prawdziwe - wszystkie PS3 fat jakie miałem - umarły na YLODa; wszystkie PS3 fat znajomych również umarły na YLODa. 

Nie znam juz nikogo kto by miał PS3, używal jej i by ona działała. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam na święta zrobiłem sobie prezent i kupiłem ps3 fat cechc04 kolsola chodzi spoko ale martwi mnie napęd , który za kilku krotnym podejściem kręci płytą czy zna ktoś sprawdzony serwis na którym można polegać ?

 

Edit problem z laserem gry z ps2 i muzyka na płytach chodzą dobrze ale blueray ma problem

 

Edytowane przez Sekab
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Hej, mam problem z moim PS3 FAHej, mam problem z moim PS3 FAT CECHC04 nie odpala gier z PS1 i PS2, słychać jak płyta się kręci ale nie pojawia się żadna ikonka, totalnie nic ( gra killzone 1 ) ale gry z PS3 działają , nie mam pojęcia o co chodzi :(T CECHC04 nie odpala gier z PS1 i PS2, słychać jak płyta się kręci ale nie pojawia się żadna ikonka, totalnie nic ( gra killzone 1 ) ale gry z PS3 działają , nie mam pojęcia o co chodzi :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.01.2022 o 13:43, Kaleson589 napisał:

Hej, mam problem z moim PS3 FAHej, mam problem z moim PS3 FAT CECHC04 nie odpala gier z PS1 i PS2, słychać jak płyta się kręci ale nie pojawia się żadna ikonka, totalnie nic ( gra killzone 1 ) ale gry z PS3 działają , nie mam pojęcia o co chodzi :(T CECHC04 nie odpala gier z PS1 i PS2, słychać jak płyta się kręci ale nie pojawia się żadna ikonka, totalnie nic ( gra killzone 1 ) ale gry z PS3 działają , nie mam pojęcia o co chodzi :(

Czyli bluray działa, a cd/DVD nie :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Cześć, w moim PS3 Slim CECH2504b mam uszkodzony moduł bluetooth/WiFi. Wpadłem na pomysł aby bez używania reballingu podczepić nowy moduł, mianowicie wylutowując starą płytkę, a nową przylutować kabelkami do punktów na płycie. I tu pytanie do serwisantów, którzy ogarniają temat, czy takie coś ma sens i prawo bytu?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Ponieważ robię małe przemeblowanie i komp pójdzie do duzego pokoju, ps3 pod tv chyba mi niepotrzebne. No, albo po prostu nie mam miejsca:/ bo jeszcze Evercade i Xbox… PS3 idzie do szafy. Trochę się cykam czy jak odpalę pleja za np rok czy dwa wszystko będzie hulalo? Tam jest bateryjką podtrzymującą datę. Dysk mam wymieniony. Spać spokojnie czy się stresować, coś może się spierdolic od nieużywania np kilku lat? Model to slimka z 2010 bodajze bo wcześniej miałem fata z ylod. W sumie sprzet 13letni ale to nie Nintendo, a zrobiłem tu kolekcje gier i zripowalem płytowe żeby się nie schylać, czy wgrałem gierki nes snes arcade… i w razie awarii bym się nieźle wkurzył tracąc to wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...