Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam taki problem mam pada do ps3 sixaxis, podlaczam go przez kabel usb do komputera zeby naladowac, i te diodki beterii migaja, po okolo 10-15 minutach przestaja migac, to znaczy ze bateria naladowana ? bo mialem rozladowana, podlaczylem i po jakis 10-15 minutach przestaly migać, troche szybko sie naladowalo ... na internecie czytalem ze potrzeba 60-90 minut zeby nladowac na maxa

 

ps. jak odlacze od usb i podlacze znow to znow zaczyna migac

Edytowane przez devil162
Odnośnik do komentarza

Co może być przyczyną nie działania "headseta" podczasz wspólnej gry? działa to na lini: moja konsola - konsola osoby która ma moje konto na swojej ps3. W Battlefield BC2 słyszymy siebie zawsze, natomiast w np. Diablo 3 jest z tym już problem i bardzo często nie działają nam obojgu headsety jak gramy razem.. a śmieszne jest to, że jeżeli dołączymy do kogoś innego to headsety działają(oczywiście nie możemy dołączyć do tej osoby razem)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedzielne popołudnie, rozkładam się wygodnie na kanapie, biorę pada w łapę, wciskam przycisk "PS". Niestety, plej odpalił się, ale widzę czarny ekran. Chwila grzebania z pilotami i już widzę ekran XMB (nie wiem, czy to wina kina domowego, telewizora, czy kabla, ale czasem tv "nie widzi" włączenia konsoli). Odpalam plusową gierkę, Frozen Synapse. Monit o nowym patchu, ok niech się pobierze te 100 MB. Instalacja i mam, "wybór szerokości ekranu", zatwierdzam startem i ... konsola się zawiesiła. Nie działa pad, ekran stoi, nic się nie dzieje. Wyłączam konsolę i włączam ponownie. Widzę monit o nieprawidłowym zamknięciu, coś tam się skanuje, że niby naprawia i ponownie wybieram grę. I znowu po zatwierdzeniu ekranu, zwis. Wku.rwiony wyłączam konsolę i nawet nie chce mi się jej włączać ponownie. No żeby 2 razy zwiesiła się na tym samym ekranie? Też macie takie kłopoty z tą gierką - Frozen Synapse? Czy może konsola, Slimka, czeka na swoje YLOD?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Już powoli obawiałem się najgorszego czyli, że laser w moim wysłużonym chlebaku padnie i nie wstanie. Objawy jakie miał to wydawanie bardzo głośnych dźwięków po wsadzeniu płytki jak i podczas samej gry (nie cały czas, ale zdarzały się okresy kilkunastominutowe). Praca lasera była na tyle głośna, że jak grałem przy przyciszonym kinie to nie było słychać dźwięku, bo był zagłuszany przez laser.

Rozwiązanie okazało się bardzo trywialne, postawiłem konsole w pionie i laser jest praktycznie niesłyszalny teraz. Raz na jakiś czas podczas loadingów popracuje głośniej, ale trwa to sekundę-dwie.

Mimo wszystko chyba rozkręcę czarnulkę i spróbuje ją przeczyścić, bo nie mam miejsca żeby stała w pionie (aktualnie stoi na podłodze :/). Wersję jaką posiadam to CECHK04 czyli premierowa 80-ka z DS3 z sierpnia 2008.

 

@up

80-ka z kompatybilnością PS2 wyszła tylko w USA i nie była to pełna kompatybilność.

Odnośnik do komentarza
Kupiłem używaną PS3 Slim 320GB wersję 3004B. Wczoraj ją odebrałem i uruchomiłem. Przez pewien czas działa ok. Po pewnym czasie zaczęła zawieszać się w grach. Zaczęły pojawiać się artefakty.

Dzisiaj zawiesza się już w menu i oczywiście pojawiają się artefakty. Nie pojawia się YLOD. Zielona dioda świeci się normalnie.

Co może być przyczyną tej awarii? Problem z grafiką? Czy wymiana pasty termoprzewodzącej może pomóc czy będzie potrzeba poważniejsza naprawa? Ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem ją na allegro. Czy sprzedający mógł nie wiedzieć o tej usterce jeżeli konsoli używał ostatnio sporadycznie lub wcale a tylko włączył ją na chwilę przed wystawieniem do sprzedaży?

Napisałem maila do serwisu konsol. Odpisali mi, że na 98% jest to odlutowanie układu graficznego.

Taka usterka chyba nie jest natychmiastowa i już wcześniej mogła się ujawniać podczas dłuższego grania.

 

Planuję odesłać konsolę sprzedawcy i zarządać zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

mam problem z moją ps3 :(.

jakiś czas temu zawiesiła mi się przy wyłączaniu. 'to normalne' pomyślałem i potem przez kilka dni jej nie włączałem. jakiś czas temu włączyłem ją, potem gre z dysku i po nacisnieciu ps buttona nawet nie wczytywały się ikonki w xmb i konsola zawieszała się na amen. byłem w serwisie i gość sprawdził mi dysk i powiedział abym zrobił odbudowe bazy danych. zabrałem sie do tego wczoraj około godziny 18 i do teraz konsola jest włączona bo cały czas proces stoi na 0%. czy da się coś zrobić? mam już się żegnać ze swoją konsolą?

Odnośnik do komentarza

Poradziłeś coś z ps3 swoją?

 

Moja grubaska 80 gb od czasu zakupu żadnej awarii ani większej zwiechy czy problemu. Pewnie padnie w najmniej oczekiwanym momencie. :D


Mam okazje kupic fata80gb z wsteczna kompatybilnoscia za okolo 550. Stan b.dobry co myslicie warto wziac? Na co zwrocic uwage?

 

Ja bym miał gdzieś wsteczną kompatybilność - gry działają wybiórczo dobrze, większość się uruchamia ale są problemy w czasie gry. Jak grubasa starszego brać to tylko z CFW. Nie żeby ciorać w piraty, tylko tam praktycznie awaryjność nie istnieje ze strony laseru. Swoją mam od premiery i hula jak zła, oryginała się zgrywa na hdd i uruchamia tylko z dysku. Płyta zbędna. No i galaktyka emulatorów też jest argumentem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

aj sorry za zapłon :P.

 

poradziłem sobie. nie mogłem już czekać więc poprostu wyłączyłem konsole podczas tej defragmentacji kiedy się nawet nie zaczeła. wyczytałem że najpierw można jeszcze naprawić uszkodzone pliki przez recovery menu. włączylem i... też nie chciało się nic robić. załamany wyłączyłem konsole, za jakiś czas włączyłem normalnie i konsola sie mnie zapytala czy nie chce naprawić plików i zdefragemntowac dysku. dałem tak i na tym i na tym i tym razem poszło i konsola działa jak dawniej :). pewnie to była kwestia szcześcia, ale lepsze to niż nic. szkoda tylko że wiadomości posżły się kochać(miałem wspaniałą kolekcje hatemail'i do której lubiałem sobie wrócić :( )

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj z 1 metra spadła mi PS3 z szafki, teraz konsola działa jak chce, raz sie włącza, a innego razu przycina w jakimś miejscu w grze i musze ją restartować, tutaj jeszcze poglądowy obraz

 

fye33k.jpg

 

no i czasem takie artefakty występują jak wyżej, podczas włączania TLoU po wyświetleniu Naughty Dog dalej nie chce nic ładować, a raz działa normalnie ale i tak na końcu mi ścina grę, z innymi też tak jest, poszedł dysk? karta graficzna? da się to jakoś naprawić? czy jestem już skazany opchnąć konsolę do żyda?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...