Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę musze się pochwalić, moja premierowa wersja konsoli, mój czarny chlebaczek ani razu nie odmówił mi posłuszeństwa. Musze więć powiedzieć, że awaryjność tej generacji była dla mnie bardzo mała :) Pora odłożyć ją do szafy i przesiąść się na ps4

Moja grubaska działa do dziś na CF i ma się dobrze, laser praktycznie nie używany. :twisted:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Robiłem format na ps3 (9godzin ku,rwa)

No i w trakcie prąd na chwilę odłączyli, więc wszystko szlag trafił. Teraz mam ekran " the file system is corrupted and it will be restored" - trzeba kliknąć OK, ale pad nie reaguje. 

Naciskam  guzik "PS" , wszystkie diody się swieca przez 15 sec i pozniej znikaja. Nic nie moge wcisnac, nic nie idzie.

Co do...?

Odnośnik do komentarza

Dostałem PS3 "z powrotem". O dziwo wszystko ładnie poszło, wbrew temu, czego się nasłuchałem i naczytałem o supporcie Sony. Rozmowa telefoniczna jak na tego typu linię BARDZO przyjazna i pomocna, szczegółowa. Przynajmniej na tle innych dotychczasowych doświadczeń, gdzie osoba po drugiej stronie często zachowuje się, jakby robiła klientowi łaskę wykonując swoją pracę. Zwrot kurierem na koszt Sony, po tygodniu mail, że konsola do mnie "wraca".

 

No nie do końca wraca, bo ewidentnie wymienili konsolę na nową. Już przy rozmowie telefonicznej facet podkreślał, że Sony zastrzega sobie prawo do wymiany modelu, także na model odnawiany. Niby żadna różnica, czy naprawiliby moją, czy inną, ale w sumie ciekaw teraz jestem, jak ma się sprawa żywotności takich konsol? Już teraz widzę różnice w działaniu, gdzie na przykład wbudowany zasilacz nowego modelu 'piszczy', gdy konsola jest wyłączona. Nie jestem pewien, czy też nie grzeje się trochę bardziej. Także dobrze zrobiłem, że zachowałem sobie szynę na dysk twardy, gdyż model, który dostałem z powrotem takowej nie zawierał.

 

Cóż, największy chyba plus, że zwrot trafił na okres urlopu. Teraz mam kolejny powód, by te słoneczne dni spędzać w domu przed ekranem, zamiast wyjść do ludzi. ;>

Odnośnik do komentarza

Wcześniej może źle się wyraziłem, bo mówiąc "nową" miałem na myśli, że dostałem inny egzemplarz, niż ten, który zwracałem.

Nówki fabryczne raczej nie przychodzą w opakowaniach zastępczych, nawet jeśli sama konsola była oklejona folią, jak nówka. Mowa o PS3, nie PS4, więc zgaduję, że taniej Sony w tym przypadku w ramach reklamacji odesłać odnawiany model, aniżeli fabrycznie nowy.

Jeden pies zresztą - ważne, żeby działało jak najdłużej. Jak by nie patrzeć nówka wytrzymała raptem miesiąc, więc reguły raczej nie ma. Niemniej jednak widzę, a raczej słyszę już teraz różnice w działaniu względem poprzednika. Zasilacz na ten przykład irytująco piszczy, ale czytnik płyt też zupełnie inaczej pracuje. Niby ciszej, nie buczy tak jak poprzedni, ale za to też dziwnie piszczy. Natomiast jak otworzyłem tackę, kiedy płyta jeszcze się kręciła, to tak zachrobotało, że bałem się, iż mi zarysuje dysk. Nie wiem czy to normalne, ale irytujące w przypadku PS3, gdzie płyta kręci się nawet wtedy, kiedy w ogóle nie jest używana. No i ciągle mam wrażenie, że konsola bardziej się grzeje, mimo tego, że nie ma już takich temperatur jak w zeszłych miesiącach. No chyba, że się przewrażliwiony zrobiłem i wydziwiam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Nie wiem gdzie to umieścić, ale chyba ten temat będzie najlepszy, kupiłem jakiś czas temu ps3 za grosze bez dysku, dziś rano wrzuciłem do niej dysk 320GB, ściągnąłem oficjalny update, konsola na nowym dysku pięknie wstała, chciałem zalogować się online i zdziwienie, nieaktualny firmware... Mówie wtf, to na oficjalnej stronie nie mają aktualnego ? No nic, ściągam, tym razem przez konsolę, update ściągnął się bez problemu, nestety przy instalacji na 99% wywala błąd (jak kod jest istotny to podam potem, dopiero z pracy wróciłem) i nie da się wejść nawet do recovery menu, piknie 2x powinno się pokazać menu a konsola dalej próbuje wgrać update, czy da się coś z nią zrobić jeszcze ?

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Faktycznie, jest coś takiego:

https://www.ifixit.com/Guide/PlayStation+3+PRAM+Battery+Replacement/3490

PRAM Battery

A taką baterię, byś musiał kupić:

https://www.google.pl/search?q=battery+cr2032&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiclOmn7qzLAhXCHJoKHR1EDF0QsAQINw&biw=1912&bih=971

W sumie pierwsze słyszę, żeby ktoś miał z tym problem. Masz PS3 od premiery?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wygląda na to, że moja PS3 Super Slim, kupiona w sierpniu 2013 roku, zaczyna padać. Przedwczoraj dwa razy (więcej nie próbowałem) nie mogłem przejść przez drzwi w połowie drugiej planszy Ratchet and Clank: All 4 One (drzwi się nie otwierały, po próbie wejścia do menu pauzy gra się wieszała), a przed chwilą drugi raz miałem freeze'a w Spider-Man: Shattered Dimensions po zniszczeniu jednej z latających kamer na planszy Deadpoola. Obie gry są w wersjach płytowych, nośniki nie wyglądają na uszkodzone (na spodzie Spider-Mana jest kilka rysek widocznych pod światło). Strach zacząć kolejną grę. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Przeczyścić laser, sformatować dysk? Od czego zacząć? Pod koniec zeszłego roku przeszedłem ~10 gier (większość z płyty) i nie było żadnego problemu. Po cichu liczę, że to zbieg okoliczności i problem z płytami...

Odnośnik do komentarza

Grales wczesniej w te gry i sie nie wieszalo czy pierwszy raz grasz? Moze ten zwis nie tylko Tobie w tych miejscach sie zdaza? Gram w Plantsy i gra zalicza zwisa czesto na jednej mapie i to znany problem ale oczywiscie nikt patcha juz nie wypusci. Ja bym lasera nie tykak poki tylko te dwie gry szwankuja.

Odnośnik do komentarza

No właśnie za trzecim razem Spider-Man poszedł :). (choć możliwe, że inaczej zniszczyłem tę kamerę) Nie widziałem nigdzie narzekania ani na jeden, ani na drugi problem. Na razie rzeczywiście poczekam z robieniem czegokolwiek.

Wcześniej największym problemem, jaki miałem, była zwiecha przy włączaniu PS Store'a.

Odnośnik do komentarza

Jak z PSStore jest problem, to trza zrobić tak jak Pan Jezus powiedział:

usunąć sklep i na nowo zainstalować/pobrać.

Raz nie mogłem tam wejść, w ogóle się zalogować i na fejsie PlayStation standardowy tekst "skontaktuj się z biurem obsługi klienta 0801(...).". Jakby nie znali tych przypadków.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kiedyś byłem postawiony przed podobnym wyborem i wybrałem superslima z którym nie mam żadnych problemów do teraz. Użytkownicy swoich zwykłych Slimów pewnie mogą powiedzieć to samo, ale ja wychodzę z założenia, że biorę ostatni model z najwyższym scph w przekonaniu, że jest mniej awaryjny. Przynajmniej na to liczę :P Brat ma za to Slimkę i też nie miał z nią problemów, więc jeśli nie trafisz na jakiś egzemplarz z ukrytymi wadami to powinno być ok chociaż wiadomo, że im starsza konsola to tym większy przebieg ma i więcej gier przez nią przeszło jeśli ktoś grał regularnie. W superslimie na początku irytuje przesuwająca się klapka, potem się do tego można przyzwyczaić, oprócz kurzu zbierającego się w rowkach pod nią.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam

 

PS3 znajomej sprawia ostatnio pewne problemy , mianowicie przycina praktycznie w każdej sprawdzonej grze(sprawdzone na Uncharted 3 , Fifa 16 ),głównie na przerywnikach bądź muzyka w menu głównym,ale już np. w Fifie problem występuje podczas gry oraz przykładowo podczas wyboru drużyny stroje wczytują się bardzo wolno,takie Uncharted 3 bardzo długo się uruchamia  . Punkt 4 i 5 z recovery menu wykonany,nic to nie dało,chyba tylko w pierwszym uruchomieniu po "restore ps3 system" nic nie przycinało ale chwilę później wszystko wróciło do normy.. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.