Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

"Obejdzie się cygańskie wesele bez marcepanu". Sprytni, ewentualnie niepotrzebujący usług sieciowych odpalają sobie z HDD. ;)

 

A co do tych pikseli. Dzieje się tak tylko w tej konkretnej grze czy w innych też? Wszelkie artefakty w grafice sugerują problemy z GPU (nadchodzący YLOD ;)).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

Któregoś dnia moja PS3 niecałe 2 min po włączeniu w miejscu gdzie pojawiają sie informacje o trofeach wyświetliła komunikat "system przegrzany" po czym się wyłączyła. Myślę sobie wtf?? Nie uruchamiałem nawet gry w tym czasie, więc nie bardzo miała się nad czym nasilić na przegrzanie. Ponownie uruchomiona zrobiła to samo. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji, więc machnąłem ręką powyciągałem kable i sprawdzam czy gdzieś może jest nagrzana obudowa. Nic. Zapachu spalenizny też brak. Stwierdziłem, że podepnę wszystko jeszcze raz i może jakimś cudem zrobię backup save'ów zanim wszystko szlak trafi i... działa do dziś bez problemu. Nie mam pojęcia o co chodziło. Pewnie padnie po tym jak się skończy gwarancja :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej, dzisiaj synowi kuzyna coś wyskoczyło na mojej plejce, odruchowo dał kółko zamiast zawołać mnie - teraz problem jest taki, że konsola nie chce działać prawidłowo jeśli ma wsadzony kabel HDMI. Natomiast przez stare wyjście "plejstejszynowe" wszystko śmiga. Co robić, jak żyć?

 

EDIT: Zamieniłem kable HDMI z dekoderem - plejka działa, dekoder też.

Edytowane przez jakbu
Odnośnik do komentarza

Ja mam ps3 fat 80 gb i śmiga do dziś ale laser był w niej sporadycznie używany. :)

 

Najlepsza decyzja w życiu, mój fat 80gb działa już ponad 5 lat, ok. 80 skończonych gier, ponad 1000h przegrane w same BF'y i zero problemów. Warto było zainwestować w tego fat'a, chociaż na rynku były już slimki. Kolejna generacja, w której starczyła mi tylko jedna konsola ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział ale mimo to zaryzykowałem.

Od kilku dni moje GTA V na PS3 (SS 500GB) mocno tnie (co kilka minut zawieszka na 1-2 sekundy). Szczególnie w trybie online i wtedy kiedy swobodnie bujam się po mieście nie wykonująć zadań (wyścigi, misje itd).

Próbowałem już ponownej instalacji gry i patchy ale to nic nie dało. W trybie online zawsze mi przycinało ale ostatnio ma to miejsce znacznie częściej nawet wtedy kiedy na ekranie nie ma zadymy. Konsolę posiadam od stycznia tego roku. Mam tylko GTA V więc nie mogę spradzić czy inne gry też tak się knocą. Mam wrażenie że tak się dzieje od czasu zainstalwoania niepodległościowego dlc.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale moja konsola łączy się z netem tak jako laptop przez wifi. Sygnał idzie z routera. Prędkośc mojego neta to 10Mb (Vectra, modem kablowy). Proszę o jakieś rady. Oddać PS3 na gwarancję?

Dbam o ten sprzęt. Ma dopływ powietrza, codziennie też odkurzam biurko na którym stoi. Konsolę mam podłaczoną kablem HDMI pod monitor z tunerem tv.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Moje PS3 się restartuje, co to może być?

 

Szukałem w google (restartuje, resetuje, wyłącza i włącza po chwili) i nic, same porady dotyczące czego innego (głównie wyłączania).

Jak na razie zrestartowała się ze 3 razy na ok. 100 godzin grania / oglądania. Gram tylko w Hitmana więc nie wiem czy to nie wina gry (podczas oglądania filmów nie ma problemu), a na pewno są z tą grą problemy (grałem kupę czasu na X360 i na PS3 widzę dodatkowe poważne bugi).

Odnośnik do komentarza

Czytałem w jednej porad nie na temat (czyli o wyłączaniu), że jeśli się wyłącza a po chwili włącza to inna usterka, ale nie napisali jaka. Innej gry nie sprawdzę, bo szkoda mi czasu, nie będę grać 50 godzin żeby się upewnić. Dzisiaj wyczyściłem konsolę w środku, ma 4 lata więc spodziewałem się piekła niczym w X360, a tu nic (czyściutko 1/20 tego co w X360 czy PC).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem z moją 4-5 letnią już chyba PS3 slim. Pojawił się problem chyba z hdd który z 2 lata temu wymieniłem na 500gb, dla porównania problemu użyłem tej samej gry z hdd i z płytki. Zainstalowana na hdd uncharted 3 z plusa tnie się, tną się filmiki tnie się menu w grze ogólnie kszana, podczas gdy z płytki chodzi ok. Problem zacinania się głownie filmików występuję w każdej grze która jest zainstalowana w całości na hdd (psplus). Teraz mam pytanie bo nie pamiętam jak to było, robiłem rebuild bazy danych nic nie pomogło niestety i mam teraz pomysł aby podmienić dysk na drugi aby wykluczyć np awarie kontorolera hdd czy jak mu tam. Chciałbym być pewnym że coś nie tak z hdd a nie z konsolą. Powstaje pytanie czy jak wyjmę ten dysk wsadzę drugi czysty z pc i zbuduje na nim nową bazę danych w celu testów czy to napewno hdd i potem powrócę do starego dysku to ten stary dysk będzie działał normalnie ? Pytam ponieważ coś mi świta że jak kiedyś zmieniałem dysk w ps3 i podpiołem spowrotem nie wiem już po co stary dysk to już chyba nie miałem dostępu do danych na nim. W chwili obecnej nie mam jak zrobić backupu 500gb dysku dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pytanie, miałem awarię prądu rano, wyłaczyli na 4h, niewazne, konsola była w  stand-by, przed chwila się okazało że kompletnie nie chce się właczyc, zadna dioda się nie pali, gniazdko sprawdziłem.

 

Co to może być za awaria? zasilacz? jesli zasilacz czy ma to wplyw na software?

Odnośnik do komentarza

Mi się konsola restartuje podcza gry. Takiego gt6 wcale grać nie mogę, bo następują 3 piknięcia, wyłącza się konsola i miga czerwona dioda. Rebuild pomoże? Fat 80gb.

chyba twoja konsola umiera :( , mi tak na uncharted robiło , grałem i w końcu konsola nie włączała się w cale , o dziwo udało mi się wyciągnąć płytę z grą , konsola poszła na części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...