Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Cóz wiecej moge dodac Samsung le32n71bx Równiez mam podłaczony laptop hp przez d-sub jak i kino domowe panasonic scpt850 przez hdmi jak i oczywiście ps3 przez hdmi Jeśli zmienie rozdzielczosc komputera telewizor sam sie dostraja i nie wyskakuje snieg poprostu niebieski lub czarny ekran i info: dostrajanie czekaj Podobnie kino domowe panasa Mam w nim właczony upscaling do 720 Jak włacze jakis film dvd równiez snieg nie wystepuje tylko przez sekunde na czarnym tle przestawia rozdziałke i jedzie dalej..... Tylko ps3 sprawia ten dosc irytujacy problem Czasami krótszy czasami dłuzszy ale praktycznie za kazdum włączeniem dema czy gry wystepuje snieg Mimo tego iz mam właczona opcje niebieski ekram próbowałem przekladac kable z panasa do sony i na odwrót no i nic nie pomaga Panasonic bez problemu zmienia sobie rozdzialke sony zawsze wywala snieg Mam kabel HAMA zwykły za 39zeta a drugi od DPM polska za około 30zeta oba kable 1,5 metra Na panasie zadnych problemów na obu kablach Na ps3 problemy przy obu kablach Na 5 metrowym d-subie łączacym kompa z lcd jak dam podwójny pulpid czy pulpit tylko na lcd i bawie sie zmianami rozdzielczości to nie ma problemu Wyskakuje komunikat Zmnienia sobie i jazda.... Tylko ps3 mi snieg robi

Odnośnik do komentarza

no dokładnie Skoro mój panasonic na tym samym kablu i lcd nie sprawia takich problemów przy zmianie rozdzielczości wiec "wina" być może leży w sofcie ps3 Kombinując dalej przy zmianie rozdzielczości konsola generuje szum (czy jak to sie zwie) który w postaci śniegu wyswietlany jest na lcd Testowałem wiele uządzeń i zawsze gdy wystepują szumy czy zniekształcenia lcd wyświetla niebieski ekran a w przypadku ps3 nawet nie próbuje tego zrobić Cos mi sie zdaje ze kolsola sony nie maskuje tego sniegu a samsung wyswietla to co idzie po kablu Być może niektóre telewizory lepiej sowie radzą z takimi efektami ale jezeli mój panasonic nie sprawia żadnych problemów (podczas up i downscalingu) jak równiez zabawy z pulpitem windowsa po d-subue i zmiany rozdzielczosci nie powoduja żadnych zniekształceń czy śniegu przypuszczam że to wina konsoli. Chciałbym przetestować oficjalny dedykowany kabel sony hdmi do ps3 wiec jesli ktoś ma a mieszka we wrocku to zapraszam na PM... piwo postawie

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza

ja nie mam żadnego śniegu podczas zmiany rozdzielczości, tylko pusty czarny ekran,

zakłócenia natomiast pojawiają się bez powodu podczas grania w gry, a nawet gdy nic sie nie dzieje - na ekranie menu konsoli,

wyglądają podobnie do tego śniegu ale nie zajmują całego ekranu,

tylko miejscami pojawiają się i znikają, poziome pasy takich artefaktów. :wkurzony:

Odnośnik do komentarza
Gość konstant
Chciałbym przetestować oficjalny dedykowany kabel sony hdmi do ps3 wiec jesli ktoś ma a mieszka we wrocku to zapraszam na PM... piwo postawie

 

Ja mam taki kabel i snieg wystepuje, o ile pamietam nawet na componencie byl.

Odnośnik do komentarza

to mnie bardziej upewnia w przekonaniu iż to wina ps3 O ile mój panasonik podczas up/down scalingu nie puszcza nic na kabel tak ps3 podczas tej operacji wysyła ten śneg zamiast go jakoś zablokować/nie przepuszczać a telewizor wyświetla to co idzie po hdmi Być może niektóre tv posiadają dodatkowe filtry oprócz niebieskich ekranów które tłumią ten efekt i go nie wyświetlają o tyle mój samsung wyswietla to co idzie po kablu Dodam jeśzcze że nie mam żadnych innych problemów Kolory żywe żadnych problemów jak u użytkownika xylaz'a kilka postów wyżej (być może masz kabel poluzowany wyciągnij i podepnij jeszcze raz) wszystko pięknie wygląda

Odnośnik do komentarza

jedna rzecz nie daje mi spac od dluzszego czasu

zauwazylem takie minimalne przyciecia intra i tego filmiku w menu w motorstormie

nie wiem czy to moze byc wina lasera

sprawdzalem na plycie pozyczonej od sasiada i jest to samo

chociaz filmy z resistanca dzialaja dobrze i filmy na dvd tez

filmow na bd nie mam wiec nie mam jak sprawdzic

fak boje sie o ten gupi naped :P

dobrze ze gwarancje mam do pazdziernika

Odnośnik do komentarza

ja mam do do awaryjnosci z lekka inne pytanie... sprawa jest taka, siedze w anglii, jest ps3-chce je zwiezc do polski, zaladuje w karton, ładnie wszystko tak jak ze sklepu, ulokuje w walizce, owine jeszcze ubraniami w razie czego... jest mozliwosc ze podczas transportu ulegnie jakiejs tam awarii? np. wsciekly bagazowy nie bedzie sie piescil z walizka tylko kulturalnie .. je.b.nie o druga... moze sie cos tam zepsuc/przestawic/odpasc?

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki problem:

 

Mam PS3 40 gb PAL oraz telewizor Samsung LE32M87BD ( HD Ready ).

Sprzęty połączone są kablem HDMI. W konsoli ustawione mam 720p, RGB FULL, WHITE ON.

W telewizor też na 720p.

 

Problem polega na tym, że jeśli przełącze w telewizorze z 16:9 na JUST SCAN ( obraz bez overscanu, 100% sygnału wyświetlanego na matrycy ), bo normalnie 16:9 ucina 5% obrazu i jest gorsza jakość.

 

No więc jak włącze just scan ( obraz bez overscanu ) to w lewej i prawej krawędzi obrazu mam białe zakłócenia - wyglądające jak śnieg, widoczne są na ciemnych scenach i przy szybkich ujęciach. To nie jest wina odświerzania matrycy. To są biąłe artefakty, w postaci zapalonych na biało/szaro pixeli.

 

Pomocy - w Samsungu nie mają pojecia. Wiem że jeden koles w UK miał tak - ale nie dało rady z nim się skontaktować ( miał telewizor Sharp ).

CHyba to wina PS3 lub HDCP pomiędzy PS3 a telewizorem ( podobno chodzi o tzw "handshaking" )

 

Macie jakiś pomysł?

 

PS. Konsola sie nie wiesza itd... a telewizor jak dotąd działa okey, nie mam możliwości sprawdzenia czy urządzenia działają z innymi sprzętami prawidłowo.

Edytowane przez Gresh
Odnośnik do komentarza
ja mam do do awaryjnosci z lekka inne pytanie... sprawa jest taka, siedze w anglii, jest ps3-chce je zwiezc do polski, zaladuje w karton, ładnie wszystko tak jak ze sklepu, ulokuje w walizce, owine jeszcze ubraniami w razie czego... jest mozliwosc ze podczas transportu ulegnie jakiejs tam awarii? np. wsciekly bagazowy nie bedzie sie piescil z walizka tylko kulturalnie .. je.b.nie o druga... moze sie cos tam zepsuc/przestawic/odpasc?

 

Karton sobie ladnie zloz i wloz do walizki a swoja pske wez w bagaz podreczny. Za duze ryzyko kradziezy.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Mam konsole od marca 07, nigdy nie sprawiala zadnych problemow.

Ale niestety dziala bardzo glosno, czesto wrzuca 4 bieg i niestety nie zchodzi juz na dol.

Pamietam, za dawniej tak glosno nie chodzila.

Gwarancja niedlugo mi sie konczy, moze by na tym skorzystac i sprobowac wymienic konsole?

Czy raczej za samo glosne dzialanie nie przyjma?

Odnośnik do komentarza

Lucass:

konsole oddane do serwisu są wysyłane do Warszawy i tam naprawiają. Jeżeli nie uda im się z jakiegoś powodu jej naprawić, to wysyłane są do Belgii. Jeżeli i to nie pomoże, albo naprawa potrwa za długo, dostajesz nową konsolę, po którą zgłaszasz się do sklepu, w którym ją kupiłeś. Taką informację dostałem jak oddałem swoją do autoryzowanego serwisu w Poznaniu.

Edytowane przez Master Pain
Odnośnik do komentarza

Master Pain: ale zapomniales dodac na koncu, ze po konsole zglaszasz sie do sklepu gdzie kupiles bo z serwisu przychodzi nienaprawiona konsola z kartka na ktorej wlasnie jest napisane zeby isc z tym do sklepu a sklep Ci ma dac nowa konsole a ta wziasc, sklep pozniej sam ma to reklamowac w SONY

 

i tu zaczna sie problemy jak sklep wypnie tylek, np. nie bedzie mial takiej konsoli (np. bedzie sie miec wersje 60GB a z racji tego ze juz ich nie ma nie beda miec na sklepie) i wtedy co? albo normalnie powie idz z tym do SONY bo tam masz gwarancje...

Sony robi sobei jakies zarty, to co wyzej pisze z wlasnego doswiadczenia bo juz taka sytuacja byla...

 

a juz w ogole robia sie schody jak ktos kupowal od kogos prywatnego wysylkowo lub sklepu wysylkowo i pozniej sklep jest na drugim krancu polszy, lub w ogole za granica, trzeba pisac pozniej do tego oddzialu SONY w ktorym kraju byla kupiona...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

a ja odrazu wale do działu PR firmy sony robie awanture, mowie ze ona w mojej firmie jest uzywana w celach reklamowych ( reklamujemy na niej produkty sony ) i ze jak zaraz nowej nie bedzie - to bedzie kicha - i nastepnego dnia po wysłaniu paragonu mam konsolke ( wiem po tak zrobiłem )

 

naprawa trwała jeden dzień - jednego oddałem do serwisu, drugiego odebrałem od PR sony

Odnośnik do komentarza

Ja zwiechy przy Uncharted nie miałem ale na oficjalnym forum playstation jakiś miesiąc temu zauważyłem temat własnie o zwiechach w Uncharted.Paru ludziom gra się zawiesiła i reszta ludzi,która przeszła grę mówiła,że mają zepsutą konsolę lub grę bo im się nie wieszała.Nie byłoby w tym nic dziwnego ,gdyby nie fakt,że każdemu z tych ludzi gra zawiesiła się właśnie pod koniec przygody(chyba 18 czy 19 rozdział) więc może coś w tym jest.

 

Ja z pełnych wersji gier miałem zwiechę tylko w jednym tytule- Fifa 08 w trybie menagerskim.Gra zawiesiła mi się 2 razy ale jak wszedłem na forum EA uspokoiłem się ,bo temat zwiech w wersji na ps3 ma tam chyba z 10 stron ;) (ponoć soft 2.1 skaszanił sprawę)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...