Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

nie wiem czy na tym forum był już omówiony problem, który zaatakował mnie i moją ps3 (miała tylko 5 dni) ale już jest serwisowane...

 

chodzi mi o odpowiedz Sony na Xboxowy 360 Red Ring Of Death... a mianowicie...

 

tada: http://grrr.pl/2008/01/19/pamietacie-rrod-poznajcie-ylod/

 

Yellow Light Of Death, konsolą nie zdążyłem się porzadnie nacieszyć ponieważ była włączona 2 razy, 3 razu nie doznałem...

Odnośnik do komentarza

Wlączam dzis konsole a na ekranie pojawia mi sie napis brak sygnalu.Mysle poprawie kabelki i wszystko bedzie ok.Ale to nie pomoglo.Wylaczylem i wlaczylem pare razy ale nadal wyskakiwal ten napis.Zmienielem kabelki z hdmi na AV ale caly czas to samo.Zadnego obrazu.Mial juz ktos taki problem?Nie chcem pochopnie oddawac konsoli do serwisu.

Odnośnik do komentarza

A ja chyba też będę musiał oddać konsolę do serwisu.Chyba awarii uległ wentylator(bo w awarie płyty głównej nie wierze,bo wszystko działa jak kiedyś).

Wszystko działa dalej idealnie,nic się nie zawiesza itp ale od paru dni konsola bardzo głośno chodziła.Postanowiłem wyłączyć dźwięk,włączyć Call of Duty 4 i nasłuchiwać zmian prędkości wentylatora.No i po chwili ciszy się zaczęło 2,3,4,5 i 6 prędkość wentylatora już po 30min gry.Mam wersję 40gb i pograłem na tej 6 prędkości wentylatora 3 godziny i ani jednego błędu nie zauważyłem.Do tego konsola nie nagrzewa się bardziej niż wczesniej kiedy przez 2 miesiące chodziła normalnie,ale już np po wyłączeniu gry nie schodzi na niższe obroty i dalej kręci się na tym 6.

 

Poradzi ktoś co mam zrobić,uznają reklamację bo prócz teej pracy wentylatora konsola chodzi normalnie/

Oddać na reklamacje w ramach gwarancji czy iść do media markt gdzie kupiłem i powołać się na niezgodność towaru z umową?

 

Na tym 6 biegu chodzi tak jak na tym filmiku http://video.aol.com/video-detail/very-loud-ps3/474780340

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Wlączam dzis konsole a na ekranie pojawia mi sie napis brak sygnalu.Mysle poprawie kabelki i wszystko bedzie ok.Ale to nie pomoglo.Wylaczylem i wlaczylem pare razy ale nadal wyskakiwal ten napis.Zmienielem kabelki z hdmi na AV ale caly czas to samo.Zadnego obrazu.Mial juz ktos taki problem?Nie chcem pochopnie oddawac konsoli do serwisu.

Wlasnie przed paroma minutami tak mialem ( wczesniej kilka razy sie zdarzylo ) .Wylaczam tv pilotem ,wlaczam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Wlączam dzis konsole a na ekranie pojawia mi sie napis brak sygnalu.Mysle poprawie kabelki i wszystko bedzie ok.Ale to nie pomoglo.Wylaczylem i wlaczylem pare razy ale nadal wyskakiwal ten napis.Zmienielem kabelki z hdmi na AV ale caly czas to samo.Zadnego obrazu.Mial juz ktos taki problem?Nie chcem pochopnie oddawac konsoli do serwisu.

Wlasnie przed paroma minutami tak mialem ( wczesniej kilka razy sie zdarzylo ) .Wylaczam tv pilotem ,wlaczam i jest ok

Jakies dwie godziny temu konsola zaczela dzialac.Nie gralem na niej.wylaczylemWaczam teraz zeby pograc i znowu to samo.na telewizorze napis brak sygnalu.

 

PS.twoj sposób u mnie nie dziala.

 

I znowu konsola dziala normalnie.Dziwne.

Edytowane przez saper39
Odnośnik do komentarza
A ja chyba też będę musiał oddać konsolę do serwisu.Chyba awarii uległ wentylator(bo w awarie płyty głównej nie wierze,bo wszystko działa jak kiedyś).

Wszystko działa dalej idealnie,nic się nie zawiesza itp ale od paru dni konsola bardzo głośno chodziła.Postanowiłem wyłączyć dźwięk,włączyć Call of Duty 4 i nasłuchiwać zmian prędkości wentylatora.No i po chwili ciszy się zaczęło 2,3,4,5 i 6 prędkość wentylatora już po 30min gry.Mam wersję 40gb i pograłem na tej 6 prędkości wentylatora 3 godziny i ani jednego błędu nie zauważyłem.Do tego konsola nie nagrzewa się bardziej niż wczesniej kiedy przez 2 miesiące chodziła normalnie,ale już np po wyłączeniu gry nie schodzi na niższe obroty i dalej kręci się na tym 6.

 

Poradzi ktoś co mam zrobić,uznają reklamację bo prócz teej pracy wentylatora konsola chodzi normalnie/

Oddać na reklamacje w ramach gwarancji czy iść do media markt gdzie kupiłem i powołać się na niezgodność towaru z umową?

 

Na tym 6 biegu chodzi tak jak na tym filmiku http://video.aol.com/video-detail/very-loud-ps3/474780340

Poczytaj i sam zdecyduj... http://www.federacja-konsumentow.org.pl/topics.php?top=4

Odnośnik do komentarza

Wyczyściłem powietrzem sprężonym i dalej to samo.Co ciekawe zależy od gry kiedy wentylator rozkręci mi się na maxa,przy resistance czy ratchecie chodził chyba na 3 biegu,a przy CoD4 lub Uncharted w 10min rozkręca się na 6 bieg.Po grze nie schodzi na niższe biegi choćby nie wiem co sie robiło.

Troche szkoda mi go oddać na gwarę bo chodzi prócz tego idealnie,a jeszcze wymienią mi na jakim wadliwy egzemplarz gdzie pada laser ale fakt faktem może być tak ,że ten wentylator za jakiś czas całkowicie padnie i jeśli to się stanie po gwarancji to nie będzie wesoło.Czyli tak i siak czeka mnie wizyta w serwisie ale gwarancji jeszcze sporo to jak znajdę czas to się tam zjawie.

 

A właśnie chciałbym zweryfikować to czy nie mam uszkodzonej płyty głównej lub jakiegoś podzespołu w środku(np cell lub rsx za bardzo się grzeje),wtedy to na gwarę lecę już dzisiaj.

Włączyłem konsolę i położyłem centralnie koło jej tylnych wylotów termometr(tak by nie zasłaniał wylotów i był maksymalni blisko konsoli) i maksymalna temperatura jaką wskazał wynosiła 40C(była to temperatura zanotowana w czasie gry w call of duty4).Teraz mam prośbę dla Was by ktoś sprawił jaka temperatura panuje przy wylotach u Was w konsoli(szczególnie tych co mają tą samą wersję konsoli co moja czyli 40gb).Bo wiecie może istanieć taka ewentualność,że nie zepłuł mi się wentylator ,a poporstu coś w srodku się zepsuło i bardzo mocno nagrzewa i wentylator choć w pełni sprawny nie nadąża z chłodzeniem powietrza)

 

Z góry dzięki jeśli ktoś podejmie się takiej próby bo bardzo mi na tym zależy

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

21 stopni w pokoju i maksymalnie miałem 42C przy konsoli a, zawsze w przedziele 37-42C czyli jest coś cieplej ale nie aż tak wg mnie by było to przyczyną rozkręcania konsoli do maksymalnego biegu.Jak będę mieć czas to konsola leci na serwis tak czy siak.Wielkie dzięki za sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
21 stopni w pokoju i maksymalnie miałem 42C przy konsoli a, zawsze w przedziele 37-42C czyli jest coś cieplej ale nie aż tak wg mnie by było to przyczyną rozkręcania konsoli do maksymalnego biegu.Jak będę mieć czas to konsola leci na serwis tak czy siak.Wielkie dzięki za sprawdzenie

 

Gdyby wentylator rozkręcał się bez powodu, to przy przyspieszonych obrotach konsola powinna być chłodniejsza, niż przy wolno działającym.

Przy całkowicie wyłączonym wiatraku konsola by się usmażyła.

 

X360 tak głośno wyje, bo się za mocno nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Właśnie szlag trafił napęd w mojej PS3.

Nie dość że muszę zawieźć ją do Wrocka (100km), to jeszcze nie mogą zagwarantować, że nie utracę danych na dysku.

Można się wk.urwić, tym bardziej że konsolę mam 2 miesiące.

Miała być bezawaryjna, a tu jeszcze dodatkowe koszta z transportem dochodzą.

Zrob backupa albo powiedz im zeby podmienili dysk w razie wymiany na nowa konsole

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...