Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Z softem coś chyba jest nie tak. Zauważyłem ostatnio, że włączając przeglądanie zdjęć w trybie portret i puszczając muzykę w tle konsola zaczyna się dławić a utwory zaczynają trzeszczeć. W innych trybach zakłucenia nie występują. Czy ktoś z użytkowników forum miał (ma) coś podobnego? Nadmienię, że na starym sofcie wszystko hulało aż miło. Jeśli chodzi o Uncharted to raz konsola zaliczyła zwiechę lecz nie mam pojęcia czy to wina gry w momencie całkowitego rozładowania się pada gra się zwiesiła. Podłączenie pada po kablu nic nie dało - pozostał reset.

Edytowane przez a_di1
Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mój problem, który opisałem tutaj: http://www.psxextreme.info/index.php?showt...t&p=1422729 okazał się na tyle duży, że dostałem nowy model konsoli! Dzisiaj jadę ją odebrać. Jak tylko sprawdzę sprzęt w domu, wyedytuję ten post i potwierdzę tą informację.

 

UPDATE: no :) wszystko śmiga jak należy. Uncharted i Ratchet wyglądają obłędnie!

Edytowane przez Master Pain
Odnośnik do komentarza

nie jestem posiadaczem PS3, ale pisze w imieniu kolezanki. zdazyl jej sie klopot i obiecalem ze popytam na forum czy ktos sie spotkal z taki przypadkiem.

 

otoz ostatnio ktos tam u nich w domu gral sobie w nowego Racheta. skonczyl grac i postanowila sobie ona pograc.

przelaczyla sie na swoj profil, odpala gre i zaczyna sie ladowac, a potem blad odczytu plyty (niestety nie pamieta nr bledu).

po wyciagnieciu plyty z napedu okazalo sie, ze jest peknieta. dwa pekniecia odchodzace od srodka plyty ukladajace sie w litere V.

nie sa jakies duze, ale gra sie nie chce odpalic.

 

znacie ten watek lepiej. spotkal sie juz ktos z takim przypadkiem? osobiscie wiem, ze taki problem istnieje w X360 ktorego pisiadam i mialem to w przypadku dwoch gier. jesli ta sama przypadlosc dotyczylaby PS3 to chyba sprawdza sie moja teoria, ze pogorszyla sie jakosc nosnikow. ale jak to sie ma do tego, ze gry na X360 sa wydawane na DVD, a gry na PS3 na BD?

Odnośnik do komentarza
Kiedyś było coś z PSX u mojego znajomego. Radziłbym upewnić się, że płyty nie są w zimnym pomieszczeniu. gdy są zimne/wilgotne i zapodamy je do napędu, to mogą najzwyczajniej nie wytrzymać. Jak wiadomo w PS3 jest cieplutko xD.

gry stoja obok konsoli w tym samym pokoju.

co wiecej - po skonczonej sesji z gra na jednym profilu gra nie byla wyciagana z napedu. kolezanka przelaczyla sie tylko na swoj profil i odpali gre, ktora juz nie zaskoczyla.

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki problem:

 

Mam PS3 40 gb PAL oraz telewizor Samsung LE32M87BD ( HD Ready ).

Sprzęty połączone są kablem HDMI. W konsoli ustawione mam 720p, RGB FULL, WHITE ON.

W telewizor też na 720p.

 

Problem polega na tym, że jeśli przełącze w telewizorze z 16:9 na JUST SCAN ( obraz bez overscanu, 100% sygnału wyświetlanego na matrycy ), bo normalnie 16:9 ucina 5% obrazu i jest gorsza jakość.

 

No więc jak włącze just scan ( obraz bez overscanu ) to w lewej i prawej krawędzi obrazu mam białe zakłócenia - wyglądające jak śnieg, widoczne są na ciemnych scenach i przy szybkich ujęciach. To nie jest wina odświerzania matrycy. To są biąłe artefakty, w postaci zapalonych na biało/szaro pixeli.

 

Pomocy - w Samsungu nie mają pojecia. Wiem że jeden koles w UK miał tak - ale nie dało rady z nim się skontaktować ( miał telewizor Sharp ).

CHyba to wina PS3 lub HDCP pomiędzy PS3 a telewizorem ( podobno chodzi o tzw "handshaking" )

 

Macie jakiś pomysł?

 

PS. Konsola sie nie wiesza itd... a telewizor jak dotąd działa okey, nie mam możliwości sprawdzenia czy urządzenia działają z innymi sprzętami prawidłowo.

Nie wiem skąd się bierze ten "śnieg" i co jest tego powodem, ale też mam problem ze "śniegiem". Przypomnę jak wygląda - śnieg.

Mam zupełnie inny telewizor, więc nie tu leży problem, konsola też 40GB pal i kabel hdmi.

Dzisiaj czytam sobie opis jakiejś gry na PS STORE, nic nie robie i nagle ciach, sekunda śniegu na cały ekran WTF??

Podczas grania w gry też się pojawia, czasem nie zdąży się pojawić i tylko mignie ekran albo artefakty pojawią się na chwilę na niepełnym obszarze ekranu. Nie ma znaczenia czy ustawie rozdzielczość 720p czy 1080i. Wszystkie kable siedzą dobrze, ruszanie kablami, konsolą lub tv nie powoduje żadnych zakłóceń... Czy ma ktoś pojęcie czym jest to spowodowane lub chociaż gdzie szukać problemu? :nosze:

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki problem:

 

Mam PS3 40 gb PAL oraz telewizor Samsung LE32M87BD ( HD Ready ).

Sprzęty połączone są kablem HDMI. W konsoli ustawione mam 720p, RGB FULL, WHITE ON.

W telewizor też na 720p.

 

Problem polega na tym, że jeśli przełącze w telewizorze z 16:9 na JUST SCAN ( obraz bez overscanu, 100% sygnału wyświetlanego na matrycy ), bo normalnie 16:9 ucina 5% obrazu i jest gorsza jakość.

 

No więc jak włącze just scan ( obraz bez overscanu ) to w lewej i prawej krawędzi obrazu mam białe zakłócenia - wyglądające jak śnieg, widoczne są na ciemnych scenach i przy szybkich ujęciach. To nie jest wina odświerzania matrycy. To są biąłe artefakty, w postaci zapalonych na biało/szaro pixeli.

 

Pomocy - w Samsungu nie mają pojecia. Wiem że jeden koles w UK miał tak - ale nie dało rady z nim się skontaktować ( miał telewizor Sharp ).

CHyba to wina PS3 lub HDCP pomiędzy PS3 a telewizorem ( podobno chodzi o tzw "handshaking" )

 

Macie jakiś pomysł?

 

PS. Konsola sie nie wiesza itd... a telewizor jak dotąd działa okey, nie mam możliwości sprawdzenia czy urządzenia działają z innymi sprzętami prawidłowo.

Nie wiem skąd się bierze ten "śnieg" i co jest tego powodem, ale też mam problem ze "śniegiem". Przypomnę jak wygląda - śnieg.

Mam zupełnie inny telewizor, więc nie tu leży problem, konsola też 40GB pal i kabel hdmi.

Dzisiaj czytam sobie opis jakiejś gry na PS STORE, nic nie robie i nagle ciach, sekunda śniegu na cały ekran WTF??

Podczas grania w gry też się pojawia, czasem nie zdąży się pojawić i tylko mignie ekran albo artefakty pojawią się na chwilę na niepełnym obszarze ekranu. Nie ma znaczenia czy ustawie rozdzielczość 720p czy 1080i. Wszystkie kable siedzą dobrze, ruszanie kablami, konsolą lub tv nie powoduje żadnych zakłóceń... Czy ma ktoś pojęcie czym jest to spowodowane lub chociaż gdzie szukać problemu? :nosze:

 

 

Z tym sniegiem faktycznie dziwne. Czasami tez mi sie pojawia,jak wlaczam HDMI ale baaardzo rzadko. Natomiast zawsze pojawia mi sie snieg kiedy wlaczam TVN;D

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym wspomnieć, że mój "snieg" wygłąda inaczej to nie jest zakłócenie ktore przykrywa cały ekran.

Moje zakłóćenie występuje tylko w prawej i lewej czesci ekranu przy samej krawędzi i wyglądają jak pionowe linie białe które pojawiają sie i znikają - jakby były "duchami" pozostałościami po obrazie wyświetlanym przez konsole.

 

mój aparat fotograficzny nie umie tego uchwycić.

Odnośnik do komentarza
jiloo twoja koleżanka ma chyba jedyna na świecie PS3 rysującą płyty :D Pierwszy raz słyszę o takim przypadku.
Ja też po raz pierwszy słyszę o takim przypadku, wiem że X360 rysze ale żeby Play? U mnie każda płyta wygląda jak nowa ;)

dzieki za odzew. to ze 360-ka potrafi porysowac, a nawet polamac plyte to ja dobrze wiem ;-)

a ze na ps3 sie nie znam to dlatego zwracam sie do was, bo jakby byly jakies przepadki to napewno ktos by zglaszal problemy.

 

no i tak jak pisalem, nie chodzi o porysowanie, a raczej o pekniecia od srodka, a nie rysy. a skoro nikt sie wczesnie nie skarzyl, to znaczy ze moze plyta pekla jakos wczesniej i konsola nie ma z tym nic wspolnego. jeszcze raz dzieki. pozdr.

Odnośnik do komentarza

Przyczyny imo mogą być dwie, ale żadna nie dotyczy bezpośrednio PS3:

- wada ukryta nośnika - słabszy plastik, niedolany, cieńszy, który nie wytrzymał normalnej eksploatacji,

- mikropęknięcia powstałe przy wkładaniu/wyjmowaniu z pudełka (miałem tak z kilkoma filmami DVD), które pogłębiły się gdy płyta wirowała w napędzie

Odnośnik do komentarza
Mam taki problem:

Moja Ps3 przestała czytać płyty.Nie wiem jak to mogło się stać nic tego nie zapowiadało

dzisiaj rano przed pracą jeszcze było ok,po 8h nawet nie wykryła gierki,

Ktoś miał podobny przypadek?mam nadzieje że to nie laser

 

 

Jeśli PS3 nie czyta jakichkolwiek płyt to miałem ten sam problem. Najprawdopodobniej padł laser, oddałem do reklamacji i równo po trzech tygodniach dostałem nową konsolę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...