Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki KONAMI dzieki Nawet fajnie sie gra po pewnym czasie ale człowiek zawsze nie jest pewien czy dokończy mecz czy nie...No i kolejny problem Mam podłączone ps3 do kina domowego panasonic scpt 850 światłowodem Zaznaczone w opcjach DD5.1 DTS5.1 i AAC Gdy włącze demo fify 08 lub nba 2k8 i tiger woods dzwieku nie ma Na innych demach i grach resistance i motorstorm problemu tego nie ma Po wyłączeniu DD5.1 i DTS i zostawieniu tylko AAC dzwiek w tych demach sie pojawia Dziwna sprawa Moze ktoś spotkał sie z tym problemem?

 

Doszło demo uncharted w którym również dzwiek nie chodzi przy załączonych DD DTS

 

Zawsze musisz miec wlaczone ktores Linear PCM. Nie kazdy dzwiek jest kodowany do systemow DD badz DTS - natomiast AAC to wlasciwie tylko metoda kompresji. Linear PCM to nieskompresowany standardowy dzwiek najwyzszej jakosci - rowniez surround, choc czesto optymalizacje w systemach DD i DTS daja lepsze wyniki jesli chodzi o efekty przestrzenne.

Odnośnik do komentarza

Mam standardowo zaznaczone i wyszażone(nie da sie przestawić) linear PCM 44.1kHz i 48 Moge jeszcze zaznaczyć 88.2 i 176.4 ale z tego co wyczytałem moje kino tego nie obsługuje Poradziłem sobie z uncheard W opcjach gry przestawiłem na DD5.1 i gdzwiek sie pojawił Ale co z tymi demami gdzie opcji takiej nie bedzie no chociażby nba 2k8

Edit: Po zaznaczeniu dodatkowo linear PCM 88 i 174 dzwieku nadal nie ma Czyżbym musiał przy każdej checi zagdrania w demko mba czy fify recznie wyłączaś w opcjach DD i DTS Czemu konsola tego sama nie robi skoro mam wszystko pozaznaczane?

 

Kolejna ciekawostka W uncharted przy ustawieniu stereo, Dolby pro logic2, Dolby digital 5.1 gdzwiek jest Ale już przy DTS 5.1 gdzwieku nie ma a przecież mam zaznaczoną te opcje i moje kino obsługuje DTS CIekawe...

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza

Szczerze mowiac kompletnie nie wiem czemu tak masz.

 

Dla mnie wyglada to nie na problem z PS3 a z Twoim dekoderem, ktory nie reaguje na kody wysylane swiatlowodem...

 

Normalnie powinien po prostu ustawiac to co wysyla konsola i tyle - zupelnie nie powinienes ingerowac w ustawienia kina domowego - ono samo powinno dostosowywac sie do sygnalu jaki otrzymuje - taki ma wlasnie setup lacze swiatlowodowe. Jakbys mial pod reka jakies inne cudo z TOSlinkiem do potestowania to bys nabral pewnosci...

 

Przewertuj instrukcje Twojego zestawu czy nie musisz moze jakis opcji ustawic w Twoim Panasonicu, by sie nie opieral konsoli.

Odnośnik do komentarza

wszedłem w ustawienia panasonica w zakładke audio i mam Dolby Digital: strumień bitów DTS: strumień bitów, MPEG:pcm Kompresja zakresu dynamicznego: wyłączona Gdy ją włącze i pozmieniam DD i DTS na PCM nic sie nie zmienia Pobawie sie tym jeszcze troche Ale z tego co mówisz grzes_l masz racje bo gdy włączam demo nba 2k8 to przez chwile pokazuje sie ikonka DD na wyświetlaczu kina po czym gaśnie tak jakby ampli nie przyjmował/odcinał dzwiek Ciekawe...

 

Edit: Troche pogrzebałem Wyłączyłem obsługe DTS w ps3 i dzwiek w NBA i uncharted jest a mianowicie DD5.1 Tylko czemu panasonic nie akceptuje DTS Może to przez światłowód? Hmmm...

 

Sprawa rozwiązana Pogrzebałem w instrukcji i pisze jak byk iż za pomocą światłowodu moje urzączenie odtworzy DD i PCM Czyli zostaje mi tylko DD5.1

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie Zdaża sie bardzo sporadycznie ze dzwiek z konsoli przesyłany jest kablem HDMI do tv ale wybrany mam w opcjach światłowód Wtedy dzwiek wydobywa sie z tv i kina domowego Bardzo dziwna sprawa Moze to wina softu (mam najnowszy) Ale to mniejszy problem Drugi to taki iż po wejściu/wyjściu z gry lub dema mam na calym ekranie lcd śnieg przez mały odcinek czasu (kilka dziesiątych do pół sekundy) Testowałem na dwóch kablach i jest to samo Czy wy też tak macie Troche irytujące Wydawaje mi sie ze to może zmiana rozdzielczosci ale i w menu i w grach mam na stałe przypisane 720p CZyżby to znów wina softu A może podczas przypisywania/ustalania rozdzielczości to normalne?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio często włącza sie chłodzenie,na dodatek dość głośno-coś jak w 360-tce,Gdy gram w Motorstorma,lub Assasina po jakich 15 minutach,gdy w GT Prologue z HDD po jakiejś godzinie,po powrocie do Menu konsoli po jakimś czasie sytuacja wraca do normy.

Hmmmmm,grając wcześniej w Resistanca po kilka godzin sytuacja ta nie wystepowała,niestety nie mam teraz Resi,żeby sprawdzić :)

Czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza

Jak masz wersje 60bg to w sumie norma,wersja 40gb mimo że cichsza też czasem hałasuje.Niektóre modele mają wentylator z mniejszą ilością żeberek(temat był dość mocno poruszany na forum eu.playstation)-bodajże 19 a 15 i czasem jest problem z wydmuchiwaniem powietrza.Niektóre konsole nie wracają na mniejsze obroty itp.Ogólnie wszystko zależne jest od tego jak procek i kartka graficzna jest eksploatowana(dlatego na menu konsoli raczej nigdy nie włączają się szybsze biegi).Jeśli przekłada się to na błędy w grze(gdy sie zagrzeje gorzej chodzą gry itp) to reklamuj,jeśli wszystko działa cacy to nawet nie wiem czy sony uwzględni taki problem.Osobiście spotkałem się z wieloma przypadkami ,że wentylatory nie chodzą idealnie cicho (np moja 40gb rzadko ale jednak nawet w menu konsoli się rozpędzi,a w CoD4 zawsze na chyba 3 prędkość przeskoczy) ale ani jedna z tych osób nie narzekała na inne wynikające z tego niedogodności.

 

ps.chyba x360 nie słyszałeś jak tak piszesz :) zresztą ps3 i tak jest ciche,u mnie nawet jak się bardzo rozpędzi to i tak jest cichsza niż mój komputer i to o wiele

 

 

edit

 

lol jak usunąć kurz z łopatek wiatraczka?przecież on nie jest jak w ps2 z tyłu obok zasilacza tylko poziomo skierowany cetralnie na płytę główną wewnątrz konsoli

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
lol jak usunąć kurz z łopatek wiatraczka?przecież on nie jest jak w ps2 z tyłu obok zasilacza tylko poziomo skierowany cetralnie na płytę główną wewnątrz konsoli

 

Prawdopodobnie trzeba by to było powierzyć autoryzowanemu serwisowi, oczywiście za opłatą.

Można też wetknąć rurkę od puszki ze sprężonym powietrzem i dmuchać w ciemno, jednak ja bym się bał .

Odnośnik do komentarza

hmm wiesz z hałasem to jest trochę dziwnie.Jakby nie było to pojęcie względne-dla każdego "hałasuje" znaczy co innego.Do tego odbiór tego jak hałasuje ps3 jest uzależnione od wielu czynników-gdzie się go trzyma,jak daleko od niego się gra,jak głośno ma się dźwięk w tv,gdzie się mieszka,czy za ścianą rodzinka też nie hałasuje itp.Mojego 40gb po prostu czasem słyszę-nie jest tak jak pisali niektórzy ,że niby 40gb wogóle albo sporadycznie wchodzi na wyższe obroty(u mnie przy grach z blu ray" konsolka zawsze wejdzie na wyższe i to na 3).Nie przejmuje się tym,mam jeszcze niecałe 11 miesięcy gwarancji i prawie 2 lata niezgodności towaru z umową :) .Jakby mi się kiedyś z przegrzania wyłączyła,hałasowala tak ,że słychać ją by było w mieszkaniu lub by się wieszała to od razu polece na serwis.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Posiadam konsolę 40GB, europejska. Zakupiona w tym tygodniu. No i ... ech, pech :)

 

Instalowałem update do FW 2.0 z płyty a 2.10 ściągnąłem z sieci.

 

Chodzi o to, że konsola się notorycznie zawiesza. Przykład: włączę ściągnięte demo Motor Storm, pogram pół minuty i zwiecha. Odpalam Ratcheta (full), kończy się intro, robię kilka kroków - zwiecha. Płytę można normalnie wyciągnąć, po prostu gra się zawiesza. Wchodzę do F@H, robi robi, za chwilę nic nie robi a jak chcę wrócić do systemu - czarny ekran. Demo Go! Puzzle niby działało normalnie, aczkolwiek za pierwszym razem jak włączałem, nic się nie działo. Myślałem, że to jakiś konflikt z kartą sieciową (wi-fi), wyłączyłem sieć w konsoli. To samo. Odpaliłem zwiastun Cloverfield, spauzowałem, po kilku min wróciłem do konsoli, żeby wznowić - nic nie reaguje. Zostawiłem teraz konsolę w XMB, nic nie robiłem. Włączyłem jeszcze raz zwiastun filmu i ... czarny ekran, nic nie reaguje z pada. Cholera... pech jak nie wiem co. Konsolę mam (do czasu dotarcia TV) podłączoną poprzez kartę TV do kompa, ale to raczej nie ma większego znaczenia. Czy ktoś wie, co może powodować taki stan rzeczy? Czy format pomoże? Boję się go trochę robić, skoro konsola zawiesza się w trakcie użytkowania :)

 

Edit: włączyłem jeszcze raz ten sam zwiastun, i po ok. 30 sek zwiecha i czarny ekran. Dolina ;)

Edytowane przez Master Pain
Odnośnik do komentarza
NO właśnie że mam również ustawiony ten niebieski ekran a mimo to robi sie takie cuś co mnie drażni link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7a97562d91.html

To nie ma nic wspólnego z konsolą, tylko z odbiornikem. No i najważniejsze, to nie jest żadna usterka.

mógłbyś napisać coś więcej o tym zjawisku?

mam podobny problem, takie zakłócenia pojawiają się pasami poziomo,

odbiornik sony KDL 26S2030K używany tylko z konsolą, sporadycznie pc,

ustawień i okablowania nie zmieniałem od 2 miesięcy,

problem zaobserwowałem tydzień temu podczas grania w grę,

myślałem że to wina gry, ale wczoraj objawił się również w menu konsoli,

obraz całkowicie zniknął na chwilę, to trwa pare sekund i później jest spokój na kilka godzin...

przy połączeniu z PC nie widziałem tego problemu.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...