Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie czasami sie zawiesza moj PS i nie wiem co wtedy robic...przycisku reset nie ma tak jak w komputerze wiec...Najczesciej zdarza mi sie to wczasie gry.Mam tez problem z Sixaxiem...bardzo szybko sie rozladowywuje bateria.Kupilem moja PS3 22/12/2007 i do chwili obecnej ladowalem duzo razy.Qmplem ktory kupil 2dni pozniej ladowal do tej pory tylko 2 razy.Nie wiem co robic...isc i oddac joysticka do naprawy?poprosic o wymiane? i czy jest mozliwosc wymiany baterii?

Edytowane przez Neo3016
Odnośnik do komentarza

Są dwa rodzaje zwisu w ps3-taki co da się konsolę wyłączyć za pomocą ps button lub taki,że musisz wstać i wyłączyć konsolę za pomocą przycisku na niej.

 

Co do zwisów to czasem konsola się zawiesza,problem jest z tym jak dzieje się to nagminnie.Moja konsola w pełnej grze zawiesiła się tylko raz w Fifie 08,a w demkach w demku PES2008 i Burnout Paradise(szczególnie wielu ludziom zawiesza się właśnie demko pesa).Z gier ,które masz w sygnaturze jedyną ,która ma prawo się zawiesić jest AC(choć jeśli masz nowy soft i patch to nie ma prawa się zawiesić-ja przeszedłem całą na nowym patchu i sofcie bez najmniejszego zwisu).

 

Co do pada to zwykła ściema kumpla lub wogóle nie gra na ps3.Bo to niemożliwe żeby mieć konsole 1,5 miesiąca i ładować pada 2 razy.Pad do ps3 trzyma 20-30h co przy normalnym użytkowaniu konsoli powinno starczyć na tydzień grania bez problemu

Odnośnik do komentarza
U mnie czasami sie zawiesza moj PS i nie wiem co wtedy robic...przycisku reset nie ma tak jak w komputerze wiec...Najczesciej zdarza mi sie to wczasie gry.Mam tez problem z Sixaxiem...bardzo szybko sie rozladowywuje bateria.Kupilem moja PS3 22/12/2007 i do chwili obecnej ladowalem duzo razy.Qmplem ktory kupil 2dni pozniej ladowal do tej pory tylko 2 razy.Nie wiem co robic...isc i oddac joysticka do naprawy?poprosic o wymiane? i czy jest mozliwosc wymiany baterii?

 

Sporo zależy od sposobu użytkowania konsoli - jeśli chodzi o wytrzymałość baterii. Jeśli ściągasz dużo demek etc. i zostawiasz pada włączonego to na pewno szybciej się wyładuje. Niestety superspecjaliści z Sony nie dali rady zrobić najśmieszniejszej i prymitywnej funkcji automatycznego wyłączania pada, która jest obecna nawet w padach podróbkach do PC za 40zł.

Odnośnik do komentarza

ja przeszedłem całą na nowym sofcie i patchu i zwisu nie było,jeden zwis u Was to możliwe,że przypadek(nawet Uncharted się zawiesza niektórym,znajomy przeszedł grę 2 razy i miał 1 zwis)

Ale jeśli nie ma się patcha lub nowego softu to zwisy w Assassinie są normalką.Kumpel kupił w dniu premiery i na sofice poniżej 2.00 miał w ciągu 2 dni grania chyba z 10 zwiech

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Kumpl ma 40-stke ,gral w Fight Night 3 online az mu sie zawiesila .Wylaczyl konsole i poszedl spac .Na drugi dzien wlozyl plytke z Uncharted i nie mogl jej odpalic -wyswietlal sie error...to samo z innymi grami ,czasami error czasami wogole nie bylo ikonki plyty czy to blu-ray czy dvd nic.W koncu udalo mu sie odpalic AC, pogral chwile -zwiecha ,znowu nic nie czyta .Dzisiaj odpalil Uncharted- po 15 min. zwis...

O co chodzi ? Gdyby padl naped nic by raczej nie odpalil .Mial ktos podobna sytuacje ?Konsole kupil na allegro bez...paragonu i teraz czeka az mu sprzedawca laskawie paragon wysle bo bez niego nici z serwisu

 

edit: plyty cd z muzyka chodza normalnie

 

reset ustawien nie pomogl ,moze formatowanie hdd ?

Edytowane przez drk2
Odnośnik do komentarza
Kumpl ma 40-stke ,gral w Fight Night 3 online az mu sie zawiesila .Wylaczyl konsole i poszedl spac .Na drugi dzien wlozyl plytke z Uncharted i nie mogl jej odpalic -wyswietlal sie error...to samo z innymi grami ,czasami error czasami wogole nie bylo ikonki plyty czy to blu-ray czy dvd nic.W koncu udalo mu sie odpalic AC, pogral chwile -zwiecha ,znowu nic nie czyta .Dzisiaj odpalil Uncharted- po 15 min. zwis...

O co chodzi ? Gdyby padl naped nic by raczej nie odpalil .Mial ktos podobna sytuacje ?Konsole kupil na allegro bez...paragonu i teraz czeka az mu sprzedawca laskawie paragon wysle bo bez niego nici z serwisu

 

Dalej jest możliwe,że to laser.Mi jak padał ps2 po 6 latach użytkowania też laser raz czytał grę,raz nie,a raz wyskakiwał błąd odczytu w trakcie gry.Możliwe jest też ,że to coś poważniejszego z systemem konsoli itp(jak zwykle resest ustawień początkowych -czasem pomaga).Jak i to nic nie da to pozostaje nadzieja,że go sprzedawca nie wyh^&% i paragon wyśle.Jakby co to słyszalem ,że koszt wymiany lasera w ps3 to wydatek 250-300zł (na ebay laser kosztuje 150-200zł)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o laser to jeszcze nie słyszałem zeby w ps3 raz plyte czytal a raz nie. Jak jest z(pipi)any to nie czyta i juz. Wiec imo moze byc to co innego. tak czy inaczej trzeba ja do servisu wysłać. A co do zwiech, to jeśli grasz online to zwiecha jest zazwyczaj wina a) zlego połaczenia, b) (pipi)owego hosta c) żle włżonego kabla internetowego d) jeśli używasz wifi - problemów w łaćzności bezprzewodowej. Potem dopiero powinno sie zacząć martwić o napęd czy inne hardwarowe defecty. Ja wczsie offline nigdy zwiechy nie uświadczyłem. Mam/grałem AC, UF, UT3, VF, wARHAWK, Dirt, rr7. W warhawka raz na tydzien mam zwieche ale zazwyczaj gdy rownoczesnie scigam film na PC. Oba sprzety pod jeden ruter podłaczone. UT3 tez czasami łapie zwieche ale tylko w serwerach graczy.

Odnośnik do komentarza
Są dwa rodzaje zwisu w ps3-taki co da się konsolę wyłączyć za pomocą ps button lub taki,że musisz wstać i wyłączyć konsolę za pomocą przycisku na niej.

 

Co do zwisów to czasem konsola się zawiesza,problem jest z tym jak dzieje się to nagminnie.Moja konsola w pełnej grze zawiesiła się tylko raz w Fifie 08,a w demkach w demku PES2008 i Burnout Paradise(szczególnie wielu ludziom zawiesza się właśnie demko pesa).Z gier ,które masz w sygnaturze jedyną ,która ma prawo się zawiesić jest AC(choć jeśli masz nowy soft i patch to nie ma prawa się zawiesić-ja przeszedłem całą na nowym patchu i sofcie bez najmniejszego zwisu).

 

 

Jak u mnie sie zawiesza to nie moge wylaczyc Pleja przyciskiem <<PS>>.W AC nie jestem pewien ale chyba ani raz mi sie nie zawiesilo.Dwa razy mi sie to stalo w Resistancie i nie mam tez zadnych demowek.A ja tez mam patcha 2.10(na ktorym zawiesil mi sie raz Resistance)

Odnośnik do komentarza
ostatnio z tego się prawdziwa plaga robi :D

 

Bardzo dziwne,że tyle ps3 nagle przestaje czytać płytki.Do tego nie mamy doczynienia z typowymi objawami charakterystycznymi dla padających napędów typu-raz coś przeczyta raz nie,nie doczytuje czegoś w czasie gry,nie czyta jednego rodzaju płyt ,długie nienaturalne loadingi itp tylko od razu nagle konsola nie reaguje na żadne płytki.Może to nie wina samego lasera w konsoli tylko sterowników napędu albo chipa odpowiadającego za poruszanie lasera na prowadnicy itp :D.Nawet kiedyś pojawiła się plotka (min na oficjalnym forum playstation) ,że soft 2.10 coś spierdzielił w konsoli

 

Lucass a gdzie Ty zanosiłeś ps3 z racji tego ,że mieszkam niedaleko Ciebie,z tego co wiem serwisy Sony są w Katosach i Sosnowcu,czemu tam nie zanosiłeś?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie mam nawet ochoty dochodzić " o co chodzi". Kupiłem sobie za(pipi)ista gre ktorej nawet sprawdzic nie moge. Konsole dbałem jak o wlasne dziecko - odkużanie codziennie :0. Nawet jesdnego odcisku palca na niej nie było. Kupuje drogie gry. Kupiłem sobie hd tv specjalnie pod konsole. Pracowałem na to długie godziny. Wydałem duze pieniądze. To wszystko sprawia ze jestem poprostu zawiedziony. Prawde mówiąc, jak bym wiedzial ze mi ps3 padnie to bym ... kupił xbox360. Ps3 kupiłem własnie dlatego ze miedzy innymi miała sie niepsuc. Od zawsze miałem playstation nic nigdy sie nie zepsuło. (Na PS1 nawet odpalełem piraty za pomocą zapałki i plytki z demem - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.) Jutro konsole zaniose do MM i mam nadzieje ze oddadzą mi ja z DS3 jako rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu psyhicznym i pogorszenie relacji rodzinnych :D.

Edytowane przez Afroman
Odnośnik do komentarza
ostatnio z tego się prawdziwa plaga robi :D

Bez przesady, w tego typu tematach ludzie głównie gadają o pierdołach, jakieś snieżenie, głośnoś pracy itp.

 

 

 

z innego forum

Przed chwilą dzwoniłem do serwisu w Krakowie. Odebrała "miła" pani, która na po usłyszeniu co się stało spytała co to jest playstation 3, a po kilku innych pytaniach stwierdziła, żebym zadzwonił do serwisu w warszawie, bo Oni powinni znać odpowiedzi. Paranoja, ja nie wiem, za co ona pieniądze bierze.

 

 

Historia lubi się powtarzać i kilka dni przed odebraniem konsoli zadzwoniłem ponownie do serwisu spytać czy mi ją jeszcze oddadzą, czy raczej mam nie żyć już nadzieją na to. Po chwili rozmowy z "chamem", on pyta "jakiej marki jest pana playstation", po chwili zawachania pytam, o co dokładnie chodzi, nie mogąc uwierzyć w taką niekompetencję, po czym pan pyta ponownie "czy Pana playstation jest na pewno sony ?". Ręce mi opadły, powiedziałem dowidzenia i nie dowiedziałem się od typa nic.

http://www.ps3forum.pl/index.php?showtopic...0&start=100

 

:D

Odnośnik do komentarza

taka jest niestety Polska,na zachodzie to nawet bez problemu wymieniają z powodu głośności pracy czy nieschodzenia z obrotów wentylatora czyli rzeczy ,które nie mają wpływu na stabilność pracy konsoli.Swoją drogą wielu ludziom konsola wchodzi czasem na 4 bieg(nawet na mojej 40gb chyba parę razy się zdarzyło) i z tego powodu panikują,a jak się okazuje na bank ten wentylator ma 6 prędkości więc jeszcze daleko wobec tego do ryzyka przegrzania konsoli

Odnośnik do komentarza
taka jest niestety Polska,na zachodzie to nawet bez problemu wymieniają z powodu głośności pracy czy nieschodzenia z obrotów wentylatora czyli rzeczy ,które nie mają wpływu na stabilność pracy konsoli.Swoją drogą wielu ludziom konsola wchodzi czasem na 4 bieg(nawet na mojej 40gb chyba parę razy się zdarzyło) i z tego powodu panikują,a jak się okazuje na bank ten wentylator ma 6 prędkości więc jeszcze daleko wobec tego do ryzyka przegrzania konsoli

 

Wielu ludzi to neurotycy panikujący z byle powodu. Jak ktoś liczy, że sprzęt będzie w trakcie grania szedł cały czas na 3 biegu to chyba jest nieco zbyt optymistycznie nastawiony. Jak chcecie mieć bezgłośną konsolę to polecam pegasusa.

Odnośnik do komentarza
taka jest niestety Polska,na zachodzie to nawet bez problemu wymieniają z powodu głośności pracy czy nieschodzenia z obrotów wentylatora czyli rzeczy ,które nie mają wpływu na stabilność pracy konsoli.Swoją drogą wielu ludziom konsola wchodzi czasem na 4 bieg(nawet na mojej 40gb chyba parę razy się zdarzyło) i z tego powodu panikują,a jak się okazuje na bank ten wentylator ma 6 prędkości więc jeszcze daleko wobec tego do ryzyka przegrzania konsoli

 

Wielu ludzi to neurotycy panikujący z byle powodu. Jak ktoś liczy, że sprzęt będzie w trakcie grania szedł cały czas na 3 biegu to chyba jest nieco zbyt optymistycznie nastawiony. Jak chcecie mieć bezgłośną konsolę to polecam pegasusa.

 

Dokładnie,co do głośności pracy to powstała taka schiza wokół tego ,że hej.Ten wentylator ma tyle prędkości,że 4 wcale nie oznacza ryzyka przegrzania konsoli.Do tego nawet 4 bieg jest cichszy niż np mój komputer więc nie ma źle.Choć za tę panikę odpowiedzialni są trochę sami użytkownicy,bo w świat poszła opinia o tym ,że ps3 jest bezszelestna(a już 40gb to wogóle :D ) i teraz każdy najmniejszy szmer,odłos pracy lasera jest odbierany jak choroba śmiertelna konsoli.Nie przeczę,konsola jest cicha,ce(pipi)e się bardzo dobrą kulturą pracy,jest cichsza niż x360 ale polecam właśnie odpalić Pegazusa lub np n64 by zobaczyć co to jest cisza.A jeśli ktoś uważa,że jego ps3 nie wydaje ani jednego dxwięku to polecam przyciszenie tv,przebadanie słuchu lub tym podobne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...