Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Pupcio napisał:

Też bym sobie przeszedł tego wiczerka ale jak niedawno odpaliłem to jednak :yakubu: oj bolą oczy bolą

Pamiętam że jak ogrywałem RDR2 i zachwycałem się tym pięknym światem to tak sobie w duchu myślałem że chyba już Wieśka nie skończę bo jak go odpalę to po kowbojach od R* gra mnie po prostu odrzuci grafiką, animacją, mechaniką itp. A tu taki chooy! Gra mimo tych 4 lat na karku dalej zachwyca widokami i nic mnie tu nie kłuje, nic nie boli no ale może jestem za mało wymagający w tej kwestii.

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak grałem właśnie rok temu w styczniu to graficznie dawało radę, na pewno nie było to poziom U4 czy RDR2 ale nadal wysoka półka. 

Co najbardziej mnie zastanawia przy powtornym ogrywaniu to czy świat wiedźmina nie jest makietą w porównaniu do tego z RDRa. Aczkolwiek gram obecnie w Origins i bawię się całkiem nieźle mimo, że nie ma do gierki Rockstara podjazdu w tym aspekcie. Więc myślę, że we Wiesku też by nie przeszkadzało bo nadrabia innymi rzeczami. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale RDR 2 poza tym pięknie wykreowanym światem nic lepszego nie oferuje. Wiedźmin 3 to taki słowiański klimacik z tymi wszystkimi wioskami i dziczą w Velen, pogańskimi wzmiankami, chlopskim gwarem. Jak dla mnie nie ma porównania. Gdzie taki Arthur do Geralta. Wiadomo, że nie jest bez wad ale one i tak bledną w całości gry.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Nemesis napisał:

Ale RDR 2 poza tym pięknie wykreowanym światem nic lepszego nie oferuje. Wiedźmin 3 to taki słowiański klimacik z tymi wszystkimi wioskami i dziczą w Velen, pogańskimi wzmiankami, chlopskim gwarem. Jak dla mnie nie ma porównania. Gdzie taki Arthur do Geralta. Wiadomo, że nie jest bez wad ale one i tak bledną w całości gry.

 

No dokładnie, tak jak wyżej napisałem nadrabia innymi rzeczami przez co jest naprawdę świetna w odbiorze grą i na pewno jeszcze przez wiele lat będzie każdy o niej wspominał. 

W moim osobistym odczuciu jest to najlepsza gra w jaką grałem, a za nią właśnie próbujące dotrzymać pościgu RDR2. 

 

Aczkolwiek nie mogę się zgodzić co do porównania Arthura do Geralta. Wiadomo Rivijczyk jest lepiej nakreslony głównie przez przeszłość książkowa i cala historię, ale Arthur też daje radę, szczególnie jakoś od połowy gry. Idzie się z nim zzyc. :)

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
4 godziny temu, Nemesis napisał:

Ale RDR 2 poza tym pięknie wykreowanym światem nic lepszego nie oferuje. Wiedźmin 3 to taki słowiański klimacik z tymi wszystkimi wioskami i dziczą w Velen, pogańskimi wzmiankami, chlopskim gwarem. Jak dla mnie nie ma porównania. Gdzie taki Arthur do Geralta. Wiadomo, że nie jest bez wad ale one i tak bledną w całości gry.

 

Nie no oferuje. 

Odnośnik do komentarza

Mam już wszystkie oleje, eliksiry, petardy i odwary... poza jednym. Brakuje mi mutagenu doplera. Jest w grze tylko jeden? Zrobiłem już ten quest w Novigradzie i gdybym wiedział to bym go zabił, a tak puściłem wolno z moim brakującym genem. :| Żesz chędożony przez Ekrime, niechaj przeklęty będzie, ten kto to wymyślił!

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@Berion

Jest jeszcze zlecenie wiedźmińskie na Skellige w którym pojawia się doppler (w towarzystwie ale bez spoilerów). Ja wybrałem rozwiązanie w połowie pokojowe i walczyłem tylko z jego ziomkiem ale była też opcja napierdzielanki ze wszystkimi więc chyba jeszcze będzie okazja. Zresztą gra jest tak prosta że ta cała alchemia jest w zasadzie zbędna i chyba nadaje się tylko do kolekcjonowania. Ja przez cały czas korzystam w zasadzie tylko z jaskółki, tego eliksiru co od razu dodaje full energii (zapomniałem nazwy), czasami odpaliłem grom lub jakiś olej jak poszedłem na zlecenie o 10lvl wyżej a z odwarów to praktyczny jest chyba tylko odwar z biesa żeby donieść więcej sprzętu na sprzedaż. 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie jestem pewny czy da się wtedy uzyskać mutagen. 

 

Eliksiry wbrew pozorom są przydatne. Przy rozbudowaniu drzewka w "zieloną stronę", plus dodanie perków wspomagających poziom toksyczności i uzbrojeniu się w arcymistrzowski rynsztunek mantikory można nałożyć sporo płynów na Geralta robiąc z niego konkretnego przekoksa.

Odnośnik do komentarza

@Farmer Jeśli tak jest w istocie to wielki **** * **** temu co to wymyślił. :|

 

@Ryo-San Nie używam innych odwarów niż ten na defensywę, raz czy dwa mi się przydał jeszcze kot, jaskółka i rzecz jasna olejki eteryczne. ;) Chcę mieć w kolekcji WSZYSTKO. Po to mi ten mutagen.

 

Zrobiłem wszystkie zlecenia wiedźmińskie w grze (a w każdym razie te w podstawce, DLC nie ruszam dopóki nie skończę wszystkich zwykłych misji). Nie zauważyłem by jakiś inny dopler był prócz tego w Novigradzie (tzn. jeden był w gangu potworów na Skelige, ale nic po sobie nie zostawił, więc wolałem załatwić sprawę inaczej i dostać unikalne buty z nekkera).

 

- - -

 

Mam 26 level i dostaję jakiś syf a nie XP za misje. To normalne? To jakiś absurd że mam dwa koła na 27, a za misję poboczna lub główną wpadało 1XP (dosłownie jeden!). Jestem już w Kaer Morhen, więc do końca gry ze dwa dni grania + dodatki. Nie wyobrażam sobie wbicia LV40 w takim układzie...

 

Czy tylko mi przeszkadza aberacja chromatyczna, bloom i aura w post procesach? Dlaczego tego SYFU nie można wyłączyć? :( Nie mówiąc już o tym jak to obciąża silnik, a temu trochę do płynności brakuje...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
6 godzin temu, Berion napisał:

Mam 26 level i dostaję jakiś syf a nie XP za misje. To normalne? To jakiś absurd że mam dwa koła na 27, a za misję poboczna lub główną wpadało 1XP (dosłownie jeden!)

 

Jak quest jest na szaro na liscie questów to tak. Jest dopuszczony level gap na poziomie 5 lvl, jeśli twój poziom jest większy o 6 i więcej to już normalnego XP nie dostaniesz. 

6 godzin temu, Berion napisał:

Nie wyobrażam sobie wbicia LV40 w takim układzie...

 

Wbijesz spokojnie na DLC. Chociaz w podstawce do 35 mi brakowało trochę i przyfarmiłem na pewnym respawnującym się cyklopie. 

Odnośnik do komentarza

@_Be_ na którym cyklopie? Bo jestem przed ostatnią walka z Gonem i mam 33lvl a pomijając trofki które mi wpadną za ukończenie fabuły to ostatnim pucharkiem do platyny zostało mi wbicie 35lvl. Sądzę że pewnie jeden lvl mi poleci po ostatniej walce a chciałbym platynę wbić jeszcze przed DLC przed którymi i tak muszę trochę odpocząć od Wieśka bo trochę go przedawkowałem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
2 minuty temu, Ryo-San napisał:

@_Be_ na którym cyklopie? Bo jestem przed ostatnią walka z Gonem i mam 33lvl a pomijając trofki które mi wpadną za ukończenie fabuły to ostatnim pucharkiem do platyny zostało mi wbicie 35lvl. Sądzę że pewnie jeden lvl mi poleci po ostatniej walce a chciałbym platynę wbić jeszcze przed DLC przed którymi i tak muszę trochę odpocząć od Wieśka bo trochę go przedawkowałem.

 

 

Tylko nie wiem czy tego czasem już nie po patchowali bo to było w okolicach premiery jak to wbijałem. 

Odnośnik do komentarza

Doczłapałem się do "Krwi i wina", kilka misji zrobiłem i już mnie znużyło. Będzie ze 150 godzin jak nie lepiej. Wszystkie mapy wyczyszczone z questów i znaczników (poza "Tusą"), wszystkie oleje etc. (po za tym odwarem doplerowskim...), zbroje mistrzowskie z wyjątkiem "arcy-niedźwiedzia", wymaksowany cały dom, ofirczyk i mam dość. :D

 

I takie o to bagi uwieczniłem: :P

 

wiesiek3b_qsrwhap.jpg wiesiek3b_qsrwhah.jpg

wiesiek3b_qsrwhax.jpg wiesiek3b_qsrwhae.jpg

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Miałem podobną opinię do waszej, że eliksiry i odwary są totalnie bezsensu.

 

Nic bardziej mylnego.

 

Wystarczy kupić odpowiednie skille w drzewku alchemii, użyć mutagenu Euforia (chyba taka nazwa, zwiększa obrażenia proporcjonalnie do stanu zatrucia) i jest się mega czołgiem. Ten jeden mutagen praktycznie niszczy balans w całej grze. Nawet bez ekwipunku mantikory Geraltowi można spokojnie założyć 3 odwary - np. na ciągłą regenerację życia, regenerację życia za wydanie staminy i jeszcze coś na zwiększenie obrażeń - które dadzą nam potężne bonusy. Dodatkowo dzięki mutagenowi jeszcze bardziej zwiększymy obrażenia i siłę czarów do tego stopnia, że bez ulepszania znaków można zawsze przewracać/podpalać przeciwników.

 

W drzewku alchemii też są ciekawe umiejętności np. zwiększenie szansy na zadanie krytycznych obrażeń +50% od pokonanego przeciwnika. W grze często walczy się z kilkoma przeciwnikami naraz i wystarczy zabić dwóch, żeby mieć 100% szansy na krytyka.

 

 

Nie ma chyba mocniejszego builda w tej grze.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...