Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

@estel Skończyłem już grę z obydwoma DLC (mam wszystko co się da, za wyjątkiem odwaru z doplera i tych dziadowskich kart), na liczniku 170h, LV53. Nadal uważam, że są bezużyteczne. Przede wszystkim dlatego, że przeszukiwanie kilkudziesięciu nieposortowanych w żaden sposób (ani alfabetycznie, ani "tematycznie") butelek, w lagującym menu to gehenna. Poza tym w miejsce slotów, których jest jak na lekarstwo moim zdaniem lepiej wrzucić coś bardziej użytecznego.

 

- - -

 

W zasadzie Wiedźmin 3 byłby świetną grą gdyby nie następujące bolączki:

  • pierdolnik w menu (często brakuje konsekwencji w typach jak np. jedna maska jest w fabularnych, inna w inwentarzu, jedna znika w game+, inna nie; jedne przedmioty po wykonaniu zadania przechodzą do kategorii użytecznych, inne zostają na wieki w fabularnych etc. etc.)
  • gigantyczne opóźnienia w przełączaniu kategorii i doczytywaniu obrazków (a przynajmniej na PS4)
  • absurdalnie długie loadingi (a przynajmniej na PS4; bywa że prawie minutowe!)
  • spadki animacji (a przynajmniej na PS4)
  • liczne niedoróbki i wycieki pamięci (a przynajmniej na PS4)
  • świat zasiedlony przez klony (niemal te same modele, podobnie z głosami) :P
  • przenikanie obiektów (np. w strojach; już wiem czemu tyle osób goli mu brodę ;p)
  • kiepski balans poziomu trudności
  • kieski projekt rozwoju postaci
  • nieprzechodzenie w game+ całego glosariusza (spis bestii, książki itd), przedmiotów (rzecz jasna znikanie tych, które są używane fabularnie jest zrozumiałe)

 

Ale żeby nie było, że tak narzekam:

  • scenki są reżyserowane, a nie jak w innych cRPG gdzie stoją sobie postacie jak kloce drewna, wypowiadają jakieś emocjonalne kwestie, co najwyżej się przy tym bujając na boki jak dres w bramie
  • bardzo dobrze opracowane stroje
  • całkiem niezły polski dubbing (choć sporo mało ważnych postaci ma kiepsko skorelowane głosy z wyglądem/wiekiem)
  • mieszanka mitologii słowiańskiej, gwar, starosłowiańskiego i współczesnej mowy technicznej, w sosie naszych inwektyw
  • dużo ciekawych questów, niektóre nawet z jajem (jak np. ten w banku czy z GOG/DRM)
  • świetna postać Geralta z którym pierwszy raz w życiu w grach mogę się identyfikować :p

 

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.05.2019 o 23:03, Hum napisał:

Dziś 4 rocznica premiery, pomyślałem, że warto zerknąć do odpowiedniego tematu. Gierka nadal jest najlepszym, co mnie spotkało w tej generacji. :lapka:

 

Na szczęście gwint mi przypomina jeszcze o tym lore od czasu do czasu. 

 

Ostatnio wróciłem myślami do zakończenia drugiego dodatku i chętnie bym przeczytał od sapka jakąś nową książkę w uniwersum geralta, bez geralta, bo na grę nie ma co liczyć przez kolejne lata :smutas: 

Odnośnik do komentarza

@Farmer Wybieranie czegokolwiek z tych menu to ból rzyci. Jak masz trzy wywary na krzyż to da się z tym żyć, jak masz wszystkie, znaleźć wybrane jest gehenną.

Już nie wspominając nawet, że taki "przewarowany" Geralt wygląda jak lump z gniazda żuli.

 

Co to za zbroja? "Mantykora wiedźmińska"? Barwiona? W tle widzę na stojaku zbroję wampiryczną. Jest do niej może srebrny miecz? W sumie nielogiczne, ale może jest. ;p Wrócić do tej lokacji już nie mogę bo wybrałem "ścieżkę grzybową". ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No latanie po menusach jest męczące ale mnie bardziej przeszkadza słabe podświetlenie danego slotu. W sumie nie sprawdzałem nawet czy można ustawić na konsolach wskaźnik (choć nie lubię operować nim za pomocą gałek). Nie twierdzę, że W3 nie ma wad (ma i to sporo) ale w ostatecznym rozrachunku grało i gra mi się wyśmienicie... tylko Płotkę chciałem utopić w kałuży. 

 

Zbroja oczywiście mantikory (arcymistrzowska) barwiona na czerwono. Na stojaku zbroja z Tesham Mutna (obok zbroja turniejowa Ravixa z Czteroroga). Nie ma do niej srebrnego miecza (tylko stalowy) ale składa się z kilku elementów (buty, spodnie, pancerz, miecz, rękawice i maska). Osobiście latałem z nią krótko. Odnawia zdrowie za każdego zabitego przeciwnika (im więcej elementów tym lepsze staty). A zdobyć ją można było jeszcze przed wybraniem ścieżki. A dokładnie podczas zabawy w klatce z Regisem.

 

To jest kolejne podejście więc tylko nieco ponad 100h (a pominąłem sporo zadań pobocznych i pytajników w podstawce no i SzK zostawiłem sobie na koniec).

 

Odnośnik do komentarza

Co to jest to ja wiem, skoro zapytałem. ;) Są tylko dwie wampiryczne w grze, ta czarna właśnie i czerwona. Tyle że jeśli nie zebrało się czarnej w tej lokacji, to potem by wrócić potrzeba kamyka, który dostaje się niestety w drugiej ścieżce ("ukrytego", nie "grzybowej" - bo wejście jest zamknięte, a innego nie ma, nawet na glitchach wszedłem na szczyt żeby się upewnić ;p). Czerwona już rzecz jasna tylko w "ukrytego" (i także w częściach).

 

Ja wybrałem heraldykę Rivii, ale jeśli kiedyś zacznę G+ (zostały mi te dziadowskie karty w trofeach) to zrobię także alternatywne wybory.

 

A skoro już jesteśmy przy tej winnicy to tych stojaków jest mało (i na broń i na miecze). Przydałaby się specjalna zbrojownia gdzie mógłbym sobie poukładać cały stuff. Chciałbym tam wrzucić cały wiedźmiński stuff, czyli:

[spoiler?]

  • arcymistrzowski wilka, niedźwiedzia, gryfa, kota
  • mistrzowski wilka (ponieważ arcy nie wymaga tutaj tego poziomu)
  • zwykła wiedźmińska (ta z początku gry, nie wraca w game+ więc jest jedyna), zwykła żmijowa i zwykła mantykory
  • do tego komplety mieczy stal + srebro (w przypadku żmijowej wersje także jadowite)
  • plus rzecz jasna kilkanaście innych wyjątkowych

I mój wewnętrzny growy OCD byłby zaspokojony. :P

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że masz to samo co ja: porządek na półce/wieszaku/ekwipunku musi być. Wieszaków mogłoby być więcej. Też mocno ubolewałem, że wszystkich interesujących mnie ekwipunków nie dało się wystawić. Zbrojownia to by była zacna rzecz.

Ścieżkę Ukrytego warto przejść bo wg mnie obok o'Dima to bardzo ciekawa postać. Plus nie (pipi)i się w tańcu :notbad: :obama:No i wątek Oriany też zacny (rozwinięty w cinematic trailerze i ma wstęp w menusie głównym). Za pierwszym razem zrobiłem save przed decyzją i ograłem obie drogi. Świetna gra.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ryo-San napisał:

Gra już ma tyle lat i misja "Z dalekiego ofiru" (serce z kamienia) cały czas jest zbugowana. Trzeba zacząć dodatek od nowa żeby ją odbugować. Niezła żenada ze strony Redów że przez tyle lat zupełnie nic z tym zrobili.

O jakim bugu mowa bo mnie chyba (na szczęście ) ominął.

Odnośnik do komentarza

@XM. Jedna z pierwszych misji " Z dalekiego Ofiru". Kolesiowi napadli na karawanę i zabili ziomka trzeba standardowo rozwikłać sprawę problem w tym że jak dostajemy się do kryjówki bandytów to w skrzyni nie ma schematu i rozkazu więc po pierwsze nie da się wbić trofki i żegnaj 100% a po drugie nie da się pchnąć zadania do przodu. Jedynie co można zrobić to zacząć dodatek od zera bez itemow, kasy i wszystkiego co zebraliśmy w podstawce (wtedy buga nie ma) Wkoorwielem się bo będę musiał najpierw skończyć dodatek a później odpalić bez buga od zera i wbić pucharek (albo odwrotnie). Jak ktoś ma w doopie 100% to może to zadanie po prostu pominąć ale jak już wbiłem platynę w podstawce to chce mieć 100 pro w obu dodatkach :/

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

2019 rok, a Ty jeszcze się nie nauczyłeś robić kopii save'ów? Wybacz złośliwość, ale takie mamy czasy, że gry mają teraz pełno niedoróbek - czy to programistycznych czy to projektowych.

 

Z tego co zauważyłem, sprzedawcy stale sprzedają jakieś karty, nawet po wykupieniu pojawiają się za jakiś czas. Może w ten sposób możesz się odkuć? Nie wiem, uważam ten cały Gwint za niepotrzebny syf.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...